Zobacz temat
OT20 PZK » Technika » Inne
 Drukuj temat
Kupony IRC
Mariusz Rybak
Mam takie pytanie a mianowicie czy w Urżedach Pocztowych w Waszych miejscowościach są dostępne bez problemu kupony IRC bo u mnie niestety tego nie maja a nawet za bardzo nie wiedzieli o co mi chodzi.Frown Będę wdzięczny za informację.
Edytowane przez sp8gsc dnia 08/10/2011 09:56
 
SP8TDV
Lublin - chodziłem za kuponami od stycznia, w kwietniu udało mi się trafić na Poczcie Głównej kilkanaście sztuk - zgarnełem wszystkie.
Wg. informacji od Pani z okienka - składali kilkukrotnie zamówienia na IRC-e w centrali Poczty bez odzewu, prawdopodobnie z uwagi na fatalny stan finansów poczty sprowadzają kupony tylko wtedy kiedy mają na nie potwierdzonych odbiorców, nie ma sprowadzania "na magazyn". Ja załąpałem się na resztkę zamówienia której nie odebrała jakaś lubelska firma.

Warszawa - w maju udało mi się kupić na Poczcie Głównej 2 (słownie: dwa) kupony stanowiące cały zapas. Byłem jeszcze dwa razy w czerwcu ale za każdym razem słyszałem: "proszę przyjść za parę dni, mamy zamówione". W dzielnicowym urzędzie w którym jeszcze w tamtym roku zaopatrywałem się w kupony powiedziano mi to samo co w Lublinie - "zamawiamy ale nie dostajemy".

Dlatego tam gdzie nie ma wyraźnie zaznaczonego "tylko IRC" wysyłam ostatnio "green stamp'y" - dostępne bez problemu a i taniej jak kupony.
 
M0WQX
Z kuponami jest wogóle zdziwienie na wielu pocztach. Zresztą otrzymując karty QSL od Rosyjskich stacji czy też europejskich otrzymuje kupony insygnowane JAPAN, HUNGARY itp.

Warto też mieć na uwadze http://www.pzk.lu...9#comments

I szukać , ostatnio na jakiejść giełdzie ktoś miał kupony 100szt. Gdzie i kiedy nie pamiętam bo już roczek minął chyba.
 
http://www.pzk.lublin.pl
Mariusz Rybak
Dziekuję za informację. Trochę mnie jednak zmartwiło że nawet w stolicy są kłopoty z kuponami bo miałem nadzieję że przynajmniej w każdym mieście wojewódzkim IRC dostanę bez problemu i że tylko na prowincji nie są one znane. Z drugiej strony ciekawe czy dostałbym znaczki gdybym sam dał kuponik do pani w okienku na poczcieWink
 
M0WQX
No....jakby to napisać. Wymienić można tylko w czasie wysyłki. Czyli kuponik za list na który są naklejane.
Z reguły jak były kolejki, a wysyłałem powiedzmy 10 listów pani z okienka dawała mi znaczki celem samoobsługi. Nie wiem dlaczego, ale może bała się odwodnienia.
Ja też się bałem, więc skorzystałem z wilgotnej poduszeczki.
Słowiem kupon za znaczki, które się nakleja lub za znaczki, które się dostaje to jeden czort, bo poczta i tak by znaczki nakleiła, a my pozbyliśmy się kuponu. Nie ulega wątpliwości, że niejednokrotnie "wybauszone" gały na IRC okazywały ponadziemskie zdziwienie.
A powiem szczerze że wybuch nieistniejącego wulkanu jest dla mnie mniej dziwny niż zdziwienie panienek z okienek.
Ale odjechałem od tematu. Zamienić można bo poczy i tak nie interesuje co zrobiłmy z znaczkami czy nakleimy sobie na czoło i wyślemy się do Honolulu czy pociągłym jęzorem zakończymy ich żywot na papierze.
Ale sprawdzić reakcję warto.
Powodzenia.
 
http://www.pzk.lublin.pl
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.15
17,805,834 unikalne wizyty