Zobacz temat
OT20 PZK » Inne » Zawody
 Drukuj temat
SPDXC 2014 wyniki
SQ8MXS
Andrzej, a podasz mi punkt który mówi o tym 15 kwietnia 23:59 i 15 lipca 23:59 z dopiskiem że to jest właśnie dzień końca przynależności do PZK jeśli składki się nie opłaci ? Bo ja go nie bardzo mogę znaleźć. Bo z tego można to przeciągnąć jeszcze o kolejne 7 dni (czas jaki ma skarbnik OT na przekazanie danych do skarbnika PZK).

Połączony z 30.09.2014 17:06:
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Ja napisałem lipca Ty napisałeś września a powinno być października Smile, ale i tak nigdzie nie znalazłem takowych zapisów, zresztą wydaje mi się iż to co sugerujesz jest błędne bo w takiej sytuacji jak ktoś płaci w marcu bo dopiero dostał licencję powinien mieć członkostwo do marca przyszłego roku w przypadku składki rocznej, a takowego rozliczania w PZK nie ma więc te 15 dni to tak na wyrost jest co by wytłumaczyć rozliczanie zawodów. Wiesz ja jak płacę za obiady córki w szkole to mam termin do 7 każdego miesiąca, ale to nie znaczy że ona do 7 może spożywać obiady Smile - nie przemawia to do mnie - no chyba że rzeczywiście znajdziesz mi zapis w regulaminie składkowym mówiący o tym że jak zapłacę składkę za rok w grudniu to członkiem PZK jestem do 15 kwietnia 23:59 przyszłego roku.
Edytowane przez SQ8MXS dnia 30/09/2014 17:06
 
SP8LBK
Z Regulaminu opłacania składek
III. Terminy
§18
Członkowie PZK są obowiązani uiszczać składkę w terminach określonych przez OT PZK do których należą, a gdy terminy te nie są określone nie później niż 7 dni przed terminem przekazania składki członkowskiej przez jednostkę terenową do ZG PZK.

A zgodnie z tym, że są ściśle określone, szczególnie w przypadku I półrocza to wynika wprost z tego zapisu:
a w treści składki za okres... 
SKŁADKĘ NALEŻY WPŁACIĆ MAKSYMALNIE DO 15.01.2014r.

http://ot20.pzk.o...page_id=59
Polecam lekturze także Statut PZK a szczególnie par. 7, pkt.1b.
Nie znam pracy skarbnika od kuchni a w tym przypadku nie ma to znaczenia. Gdyby nawet uwzględnić ten 7 dniowy termin to i tak wychodzi nam data 12/13 kwietnia, bo zawody odbyły się 5/6 kwietnia.
15 kwietnia OSEC automatycznie "wywala" wszystkich, którzy nie figurują na liście opłaconych składek.
Nie ma co kombinować, tylko starać się aby w przyszłym roku zwiększyć aktywność stacji z OT-20. Dla przykłady podam, że z OT-73 pracowało 50% jego członków a w OT-20 tylko 18%.
Te wartości mówią a w zasadzie krzyczą, same za siebie.
Vy 73'
Andrzej SP8LBK
 
http://www.qrz.com/db/sp8lbk
SP5ELA
Aj panowie, błądzicie..
Nie ma regulaminu zawodów lub współzawodnictwa, który by był "sprawiedliwy" dla wszystkich w 100%. Vide np. Wasz LM.

Dane, które opublikowałem są jednoznaczne (tabele statystyk), wystarczy zapoznać się z komentarzem do tabeli.

System ewidencji członków jest tak skonstruowany, aby był zgodny z zapisami Statutu PZK. "Przeładowanie" systemu OSEC następuje około 21.04 i 21.10 każdego roku. Teoretycznie pomiędzy 16, a 21 dniem miesiąca kwietnia i października. Jest tak z powodu kilkudniowego okresu karencji na reklamacje z OT PZK w sprawach członkowskich (wpłaty składek zdarzają się w dniu 15.04 i 15.10). Przeładowanie systemu ewidencji następuje na polecenie prezesa/wiceprezesa PZK.

Kiedy są pobierane dane do obliczeń współzawodnictwa OT PZK w SP-DX Contest napisałem w pierwszym poście.

73 ZYGI SP5ELA
 
https://sp5ela.rf.pl
SP8LBK
SQ8MXS napisał(a):

Ja napisałem lipca Ty napisałeś września a powinno być października Smile, ale i tak nigdzie nie znalazłem takowych zapisów, zresztą wydaje mi się iż to co sugerujesz jest błędne bo w takiej sytuacji jak ktoś płaci w marcu bo dopiero dostał licencję powinien mieć członkostwo do marca przyszłego roku w przypadku składki rocznej, a takowego rozliczania w PZK nie ma więc te 15 dni to tak na wyrost jest co by wytłumaczyć rozliczanie zawodów. Wiesz ja jak płacę za obiady córki w szkole to mam termin do 7 każdego miesiąca, ale to nie znaczy że ona do 7 może spożywać obiady Smile - nie przemawia to do mnie - no chyba że rzeczywiście znajdziesz mi zapis w regulaminie składkowym mówiący o tym że jak zapłacę składkę za rok w grudniu to członkiem PZK jestem do 15 kwietnia 23:59 przyszłego roku.

Masz rację 15 paździetnika za II półrocze.
Okresem rozrachunkowym w PZK jest rok kalendarzowy a nie rok jako 12 miesięcy od daty wpłacenia składki. To taki drobny szczegół.
Vy 73'
Andrzej SP8LBK
 
http://www.qrz.com/db/sp8lbk
SQ8MXS
Andrzej to co mi zacytowałeś nijak się ma do okresu bycia członkiem. Proszę o zapis mówiący że opłacana składka na okres roku daje mi członkostwo do 23:59 15 kwietnia.

Bardzo dobrze to ująłeś w tym zdaniu:
Okresem rozrachunkowym w PZK jest rok kalendarzowy a nie rok jako 12 miesięcy od daty wpłacenia składki. To taki drobny szczegół.


Okres rozrachunkowy (przynależności do PZK) to:
01 styczeń - 30 czerwiec + 3 miesiące lub
01 lipiec - 31 grudzień + 3 miesiące lub
01 styczeń - 31 grudzień + 3 miesiące ,
a to że składki można wpłacać do 15 każdego pierwszego miesiąca okresu członkostwa nie uprawnia do przedłużenia tego członkostwa właśnie o te 15 dni. Nigdzie w statucie, regulaminach etc nie znajdziesz takowych zapisów.

Co do wypowiedzi kolegi SP5ELA. Albo mamy statystyki Oddziałów terenowych zgodne z danymi faktycznymi albo ktoś coś tam zrobił wysłał i rozdał nagrody Smile. A gdyby nie było OSEC to jakie zestawienie by kolega wysłał? Myślę, że wtedy byłyby podane dane od skarbników czyli te z maja. Ewidentnie do statystyk pobierane są błędne dane, ale głupio do tego się teraz przyznać.

Jeden pisze o 15 dniach extra, a drugi o OSEC Smile Panowie ja nie mam 12 lat Smile do mnie te tłumaczenia nie trafiają, bo po pierwsze kilka takich regulaminów statutowych przerobiłem, a i logiczne myślenie nie jest mi obce.

SP8LBK napisał(a):

Nie ma co kombinować, tylko starać się aby w przyszłym roku zwiększyć aktywność stacji z OT-20. Dla przykładu podam, że z OT-73 pracowało 50% jego członków a w OT-20 tylko 18%.


Święte słowa ! Ale jaki PR taki udział.

Swoje przemyślenia pozostawiam ocenie pozostałych, a idąc za wypowiedzią Andrzeja to opłacając połowę składki można przez 9,5 miesiąca być członkiem PZK Wink
 
sq8bgr
Panowie wyjaśnijcie mi jedno, cytując Andrzeja:
III. Terminy
§18
Członkowie PZK są obowiązani uiszczać składkę w terminach określonych przez OT PZK do których należą, a gdy terminy te nie są określone nie później niż 7 dni przed terminem przekazania składki członkowskiej przez jednostkę terenową do ZG PZK.
A zgodnie z tym, że są ściśle określone, szczególnie w przypadku I półrocza to wynika wprost z tego zapisu:
a w treści składki za okres...
SKŁADKĘ NALEŻY WPŁACIĆ MAKSYMALNIE DO 15.01.2014r.


Tu niby wszystko jasne. Ale czy z tego wynika, że pierwsze półrocze w PZK zaczyna się 15 stycznia? Moim zdaniem nie. Ja jeżeli coś kupię na f.vat 30-go września to mimo, że mam np. 14-to dniowy termin płatności fakturę księgowej zawożę z kwitami wrześniowymi a nie październikowymi. To, że PZK daje termin do 15-go to jedno, ale to, że pierwsze półrocze zaczyna się jednak 1-go stycznia to drugie i od tego powinny być liczone 3 miesiące karencji.
Pytanie dodatkowe. Czy jeżeli nie opłacę składki w przyszłym roku i spadnie moja antena i będę chciał uzyskać ubezpieczenie, bo jak wiemy jesteśmy jako członkowie PZK ubezpieczeni, i zgłoszę się 12 kwietnia (uznajmy to również za dzień wystąpienia szkody) po odszkodowanie, to PZK jest w stanie to dla mnie uzyskać?
Arek, SQ8BGR. Pozdrawiam.
 
SQ8MXS
SP5ELA napisał(a):

Dane, które opublikowałem są jednoznaczne (tabele statystyk), wystarczy zapoznać się z komentarzem do tabeli.


Proponuję zmienić komentarze w tabelach.

Skoro mowa o 3 miesięcznej karencji to w kwietniu powinny być już podane dane zgodne ze stanem faktycznym. Jeśli owe "przeładowania systemu" następują po 20 kwietnia to zestawienie kwietniowe należałoby zrobić 30, a nie 15 i będzie ok. I "maksimum"* występuje 31 marca, a nie 20 kwietnia, bo 20 kwietnia tych 334 członków już owymi członkami PZK nie było tak od około 20 dni Smile

*maximum - dziwne że w 2012 to owe maksimum nazywało się minimum Smile (tak wiem to był początek).

Zapytam jeszcze bo na stronie SP DX Contestu napisano ze ranking oddziałów został przywrócony. Rozumiem że kiedyś w odległej galaktyce takowy ranking również istniał. Jak wtedy obliczano wyniki i na podstawie jakich danych ?

Połączony z 30.09.2014 20:22:
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

sq8bgr napisał(a):

To, że PZK daje termin do 15-go to jedno, ale to, że pierwsze półrocze zaczyna się jednak 1-go stycznia to drugie i od tego powinny być liczone 3 miesiące karencji.
Pytanie dodatkowe. Czy jeżeli nie opłacę składki w przyszłym roku i spadnie moja antena i będę chciał uzyskać ubezpieczenie, bo jak wiemy jesteśmy jako członkowie PZK ubezpieczeni, i zgłoszę się 12 kwietnia (uznajmy to również za dzień wystąpienia szkody) po odszkodowanie, to PZK jest w stanie to dla mnie uzyskać?


Arek Smile nie daj się wkręcić. Nie ma żadnych extra 15 dni, żadnych 7 dni dla skarbników i żadnych najpóźniej do 30.

Okres składkowy w PZK to
01.01 - 30.06
01.07 - 31.12
01.01 - 31.12

każdy z okresów ma karencję w ilości 3 miesięcy i nieważne kiedy zapłacisz czy 1 stycznia czy 19 stycznia (dodatkowo wpisowe) czy np już w listopadzie.

A co do ubezpieczenia to ja bym przyjął okres 01.02 - 31.01 tak widnieje na polisie. Powiem Ci że bałbym się o ten okres karencji, jeśli jest ciągłość to owszem można przyjąć że w okresie karencji nadal jesteś ubezpieczony, jeśli ciągłość zostanie przerwana to wtedy lipa. Jak by przyszło co do czego z tym 12 kwietnia to trudno powiedzieć - zależało by to od osoby potwierdzającej Twoją przynależność do PZK. Formalnie po pierwszym kwietnia członkiem PZK nie jesteś jeśli nie opłaciłeś składki.
 
sq8bgr
No więc skoro w pewnych kwestiach nie jest się członkiem PZK po upływie 3-miesięcznej karencji, jak rozumiem liczonej od 1-go stycznia, bo składki za rok wcześniejszy dają członkostwo do 31-go grudnia + 3 miesiące, to i w kwestii bycia bądź nie członkiem danego oddziału powinny obowiązywać. No ale dochodzi kwestia interpretacji i tu pojawiają się różnice.
Arek, SQ8BGR. Pozdrawiam.
 
SQ8MXS
Wracając do zawodów, ja bym zrozumiał to gdyby wyniki były wyliczane w ciągu 30 dni i ogłaszane na stronie. Wtedy ok, liczymy na podstawie tego co mamy i co najłatwiej wyciągnąć z bazy, ale mała gwiazdka w regulaminie że chodzi o dane z okresu do grudnia roku poprzedniego + 3 miesiące karencji. Nikt się nie czepia, wszyscy zadowoleni.

No ale w przypadku gdy na wyniki czeka się pół roku. Dochodzą logi papierowe i mamy naprawdę dużo czasu na obliczenia, to chyba warto to zrobić zgodnie ze stanem faktycznym.
 
SP5ELA
Witam
Ponieważ miała tutaj miejsce dyskusja na temat współzawodnictwa OT PZK w SP-DX Contest, a zawody zbliżają się wielkimi krokami przypomnę "Regulamin". Zachęcam też Was do udziału w SP-DX Conteście, pomimo tego, że trzeba podzielić w tym roku czas na świąteczny stół, rodzinę i zawody.

------
Współzawodnictwo Oddziałów Terenowych PZK.
Od 2011 roku powrócono do prowadzenia współzawodnictwa Oddziałów Terenowych PZK prowadzonego w zawodach SP DX Contest przed laty. Wynik Oddziału jest uzależniony zarówno od ilości członków OT startujących w zawodach, jak też od wyników osiągniętych przez członków OT w zawodach (w tym klubów zarejestrowanych w w Oddziałach). Wynik Oddziału jest obliczany jako suma punktów zdobytych w zawodach przez członków Oddziału pomnożona przez współczynnik aktywności. Współczynnik aktywności to ilość członków OT startująca w zawodach podzielona przez liczbę wszystkich członków Oddziału. Obliczenia są dokonywane na podstawie danych członkowskich PZK z początku kwietnia danego roku.

Współzawodnictwo OT jest dodatkową formą naszej contestowej zabawy i ma na celu zmobilizowanie samych OT jak i członków poszczególnych OT do aktywnego udziału w SP DX Contest.

Strona SP-DX Contestu: http://spdxcontes.../index.php
-----
73 Zygi SP5ELA
 
https://sp5ela.rf.pl
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.19
17,773,093 unikalne wizyty