Zobacz temat
OT20 PZK » Spotkania i wyprawy » Wyprawy
 Drukuj temat
praca stacji okolicznościowych
sp8gsc
sp8nth napisał:
Zobaczcie ile na paśmie jest stacji okolicznościowych które nie mają nic wspólnego z krótkofalarstwem. Po co to ???

Hmmm....
Moim skromnym zdaniem skoro stacja okolicznościowa pracuje na jakimkolwiek paśmie amtorskim to jest to jak najbardziej zwiazane z krótkofalarstwem.
Okazja z jakiej pracuje wcale nie musi mieć jakiegokolwiek związku z krotkofalarstwem. To stacja propaguje tą okazję. Może to być 650 lat miasta jak też niezbyt okrągła rocznica lądowania na Księżycu. Każda okazja jest dobra do propagowania krótkofalarstwa na pasmach amatorskich. Niech się coś dzieje...
Edytowane przez sp8gsc dnia 16/05/2008 19:02
73 Krzysztof
 
http://niedzwiada.nazwa.pl/pzk/sp8gsc/
SQ8MZW
........ale o co chodzi ? ? ? Smile

nie widziałem o co chodzi bo najpierw pojawił się sam cytat i to inny niż teraz trochę dłuższy i stąd moje "o co chodzi"

ale teraz juz chyba post jest kompletny
IMO masz racje, Wink
Edytowane przez SQ8MZW dnia 16/05/2008 20:11
SQ8MZW
SP8-20-103
Maciej Zwierzchowski
dlastudenta.pl/photos/dlamaturzysty/pwr.jpg
 
sp8nth
Krzysiu
Kolega Andrzej napisał wyraźnie że: "Nie zajmuję się animacją krótkofalarstwa "
a to już uważam nie jest aktywność związana z krótkofalarstwem. Moim zdaniem szkoda czasu na takie inicjatywy które nie propagują krótkofalarstwa a jedynie okazje nie związane z naszym hobby.

Poza tym uważam, że PZK powinno mieć nadzór nad pracą stacji okolicznościowych i decydować czy dana aktywność ma związek z propagowaniem krótkofalarstwa czy też jest zaspokojeniem ambicji operatorów którzy nic innego nie potrafią wymyśleć.

Jedyną dobrą stroną takiej pracy stacji okolicznościowej która uruchamia się z byle powodu to to że jest garstka osób która zajmuje sie zbieraniem takich okazji. Choć nie zawsze dostają potwierdzenie QSL gdyż albo stacja nie ma kart albo nie jest członkiem PZK.

Jest wiele rzeczy w naszym "światku" które nie mieszczą się w obowiązujących normach które wpajano nam przed laty, jednak zła interpretacja demokracji i wolności powoduje haos i zamieszanie również na "naszym" podwórku.

Pozdrawiam
Grzegorz.
Interesują cię konstrukcje krótkofalarskie ?
Zawsze znajdziesz coś ciekawego na:
www.sp8nth.ampr.org

www.sp8nth.ampr.org/max6_m.jpg
 
www.sp8nth.ampr.org
sp8gsc
sp8nth napisał/a:
Kolega Andrzej napisał wyraźnie że: "Nie zajmuję się animacją krótkofalarstwa "
a to już uważam nie jest aktywność związana z krótkofalarstwem.
Czy on tego chce czy nie, zajmuje się "animacja krótkofalarstwa", bo aktywnośc stacji okolicznościowej na paśmie amatorskim jest manifestacją krótkofalarstwa niezależnie od tego kto jakie ma zamiary.

sp8nth napisał/a:Moim zdaniem szkoda czasu na takie inicjatywy które nie propagują krótkofalarstwa a jedynie okazje nie związane z naszym hobby.

A moim zdaniem każda inicjatywa (nie przynoszaca szkody) warta jest żeby ja wspierac, a przynajmniej wirtualnie popierac.
sp8nth napisał/a:
...nie zawsze dostają potwierdzenie QSL gdyż albo stacja nie ma kart albo nie jest członkiem PZK.

A to już oddzielny temat.
Moim zdaniem każda stacja pracująca na paśmie powinna potwierdzać łacznosci i to najlepiej via buro QSL (KAŻDA nie tylko okoliczosciowa). Jesli jest to stacja okolicznosciowa, a nie ma kart albo nie wysyla ich przez biiro QSL to dla mnie jest to co najmniej dziwne, a nawet podpadające pod antypropagacje krótkofalarstwa poprzez robienie łacznosci, których potem w latwy sposób nie mozna potwierdzic. Gdzie Ci ludzie organizujący aktywnośc stacji okolicznościowej zamierzaja szerzej opisać okazję z jakiej stacja pracuje? W internecie? Moim zdniem powinni to zrobić na karcie QSL, która wysyłana jest albo wszystkim korespondentom via buro, albo tym którzy nadeślą swoje karty. Wysyłanie kart tylko direct to niezbyt piekna postawa nawet dla atrakcyjnej ekspedycji dx-owej, a dla stacji okolicznosciowej to kompletny bezsens.
Edytowane przez sp8gsc dnia 23/05/2008 08:09
73 Krzysztof
 
http://niedzwiada.nazwa.pl/pzk/sp8gsc/
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.29
17,337,559 unikalne wizyty