Zobacz temat
OT20 PZK » Technika » Konstrukcje
 Drukuj temat
wyświetlacz VNA MAX4
SP9AKI
Witam .

Zastanawiam się nad sposobem poprawy kontrastu wyświetlacza LCD w tytułowym analizatorze antenowym .
Do zasilania tego urządzenia używam dostatecznie wydajnego żródła prądu , a pomimo to źle widzę co mogłoby być lepiej widoczne .
Czy ktoś ma doświadczenia w tym temacie ?
 
http://www.sp9aki.ampr.org/
M0WQX
Próba podniesienia kontrastu skończy się prawdopodobnie całkowitym zaczernieniem obrazu.

No nie pomyślano o tym w nowych wersjach.

Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie innego wyświetlacza, ale to niestety wprowadza poważne zmiany w sterowniku i oprogramowaniu VNA.

Może kiedyś powstanie taka koncepcja.
[img]http://elkom-serwis.com.pl/1457-1816-large/-wyswietlacz-lcd-4x20-g-biw-wb-20x4-niebieski.jpg[/img] is not a valid Image.
[img]http://elkom-serwis.com.pl/1752-2272-large/-panel-lcd-tft-24q-160x234-kolorowy-rgb-podswietlenie-led-z-wejsciem-composite-video.jpg[/img] is not a valid Image.
 
http://www.pzk.lublin.pl
sp8nth
Witam
do regulacji kontrastu w MAX4 jest opornik R6
dla wyświetlaczy proponowanych w projekcie zakupionych na allegro w firmie artronic wartości są następujące
zielony 1.5k
biały 3.9k
niebieski 4.7k
najlepszym rozwiązaniem jest wlutowanie potencjometru montażowego 10k i kręcąc ustawić optymalny kontrast a potem zmierzyć i wlutować właściwy opornik lub dwa złożone na odpowiednią wartość.
Pozdrawiam
GrzegorzInteresują cię konstrukcje krótkofalarskie ?
Zawsze znajdziesz coś ciekawego na:
www.sp8nth.ampr.org

www.sp8nth.ampr.org/max6_m.jpg
 
www.sp8nth.ampr.org
sp9odg
Jeżeli mogę nieśmiało wtrącić, to prawdopodobną przyczyną słabej widoczności jest sama barwa wyświetlacza ,prawdopodobnie jest to wyświetlacz o barwie niebieskiej a na ta barwę oko ludzkie jest najmniej uczulone .Owszem kolor ładny i ostatnio bardzo modny ale niestety najgorszy jeżeli chodzi o odczyt (wiem to od znajomego okulisty)
dla przykładu firmy które wykonują świecące napisy z imionami dla "tirowców" odmawiają wykonania w kolorze niebieski bo te zaczynają być czytelne dopiero z odległości 4metrów
a im użytkownik starszy wiekiem tym gorzej, proponuje zmienić wyświetlacz np na czarnobiały i i po kłopocie ja przerabiałem ten temat przy konstrukcji miernika FCL niebieski wyświetlacz o 8 mm znakach był gorzej widoczny niż zielony o 5mm.

Pozdrawiam
sp9odg
 
SP9AKI
Witam .
Wylutowałem rezystor nr 6 i w to miejsce wstawiłem nastawny co w zadowalający sposób poprawiło czytelność mojego ( o białej barwie ) wyświetlacza LCD .
Dziękuję za zainteresowanie tematem i porady . vy 73! Jacek
 
http://www.sp9aki.ampr.org/
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.67
17,148,344 unikalne wizyty