Zobacz temat
OT20 PZK » Inne » Zawody
 Drukuj temat
Lubelski Maraton UKF 2011
SP8UFT
Nie "Oj Grzegorz". Tylko to co napisał Grzesiek to Święta prawda. W ostatniej turze słuchałem przez ostatnie 10 min. I wniosek taki, że sygnały były takie sobie szczególnie nędznie było słychać stacje z Lublina. Bo jezeli na 2m kogoś kiepsko słychać na odległość 50km to znaczy, że ma antenę do bani lub miejsce zainstalowania.
 
sq8pkk
SP8UFT napisał(a):

Nie "Oj Grzegorz". Tylko to co napisał Grzesiek to Święta prawda. W ostatniej turze słuchałem przez ostatnie 10 min. I wniosek taki, że sygnały były takie sobie szczególnie nędznie było słychać stacje z Lublina. Bo jezeli na 2m kogoś kiepsko słychać na odległość 50km to znaczy, że ma antenę do bani lub miejsce zainstalowania.


Ależ tak "Oj Grzegorz". Nie neguję tego co napisał tylko powtarzanie tego w kółko przestaje być merytoryczną uwagą a staje się marudzeniem. Wydaje mi się, że ludzie wiedzą co mają podpięte do nadajników. Wiedzą co mają złe i chcą to poprawić a ciągłe "macie gówniane anteny" spowoduje zamiast poprawy reakcję "a to mnie w tyłek pocałujcie". Nie przypuszczam żeby ktokolwiek startował w maratonie "na odwal". Nie jest to obowiązkowe i po prostu szkoda czasu w sobotnie popołudnie. Więc skoro już startują to robią to najlepiej jak mogą. I będą starać się robić to jeszcze lepiej pod warunkiem że będą wspierani w tych wysiłkach a nie łajani.

sq8mxs napisał(a):

moja najlepsza łączność ze stacja ruchomą w ostatniej turze to:

61 km z mobilem jadącym w Lublinie (samochodówka podczas jazdy po jego stronie LUBLIN i F9FT na bloku po mojej stronie CHEŁM) - Wink oczywiście odległość podana od środka lokatorów. Chcieć to móc.


Stacje ruchome nie biorą udziału w maratonie Wink btw. mam w logu szanowną Panią Prezes, stację klubową PRL a czemu nie mam Twojego znaku? cóż
Vy 73!
Paweł SQ8PKK
 
sp8nth
Paweł !
Widzę że ponoszą cię emocje - wyluzuj.
Grzegorz
Interesują cię konstrukcje krótkofalarskie ?
Zawsze znajdziesz coś ciekawego na:
www.sp8nth.ampr.org

[img]http://www.sp8nth.ampr.org/max6_m.jpg[/img] is not a valid Image.
 
www.sp8nth.ampr.org
sq8pkk
Mnie? No skąd Smile Do emocji mi bardzo daleko.
Poza tym spadłem z drabiny, rozwaliłem kolano i też mogę trochę pozrzędzić uziemiony Wink
Vy 73!
Paweł SQ8PKK
 
sp8nth
To wyrazy współczucia !
Interesują cię konstrukcje krótkofalarskie ?
Zawsze znajdziesz coś ciekawego na:
www.sp8nth.ampr.org

[img]http://www.sp8nth.ampr.org/max6_m.jpg[/img] is not a valid Image.
 
www.sp8nth.ampr.org
sq8pkk
Dzięki Grzegorz. Na szczęście kości całe i na 11 turę zamierzam znów w teren pojechać jak się pogoda za bardzo nie zepsuje. Tym razem planuję pracę z KO11FF. Będę miał Włodawę dokładnie zasłoniętą całym Lublinem ale mam nadzieję że nie będzie to przeszkodą i usłyszymy się jak w poprzednich turach.
Vy 73!
Paweł SQ8PKK
 
sq8pkk
I to ja niby okazuję emocje Wink

sq8mxs napisał(a):
1. "Stacja Ruchoma" - odnoszę się do znaku łamanego przez M.
2. Gdzie masz zapis że stacja ruchoma nie może brać udziału w zawodach ? Jeśli będę 50m od zabudowań i w

W sumie nigdzie choć kiedyś słyszałem jak jeden operator "beształ" drugiego za przemieszczanie się w trakcie zawodów. Spojrzałem na to ze swojego punktu widzenia gdzie jestem uwiązany w jednym miejscu kotwicą w postaci masztu i nie ma mowy o żadnym podejściu czy podjechaniu 100m. A do głowy mi nie przyszło, że ktoś może sobie tak z normalnej anteny na samochodzie pracować.

sq8mxs napisał(a):
a co do mojej pracy Smile

Marku, żeś się rozpisał i niepotrzebnie (choć przeczytałem do końca oczywiście). Wystarczyło napisać: "kto późno przychodzi sam sobie szkodzi" Wink Jak już pisałem wcześniej, dałem ciała w tym miesiącu spóźniając się na zawody. Przez to pewnie nie tylko z Tobą QSO mi przepadło. A pytanie było raczej związane ze sprawą z ostatniej czy przedostatniej tury kiedy na liście się znak Marka SQ8ISI pokazał zamiast SP8KAF i pomyślałem, że może z rozpędu tu też tak przez przypadek było ale skoro nie to jeszcze bardziej mi szkoda.

sq8mxs napisał(a):
Zapytam nieśmiało masz wszystkie stacje z Lublina ? bo mi brakuje ....

Pewnie nie (w sumie 18 QSO) ale ja pierwsze QSO z październikowej tury mam o 18:39 Frown I raczej wszystko co usłyszałem do 19:00 to zrobiłem.
Vy 73!
Paweł SQ8PKK
 
sq8pkk
sq8mxs napisał(a):
Nigdy bym nie napisał takich słów: "kto późno przychodzi sam sobie szkodzi" - bo to już nie jest Ham Spirit


Oj tam, oj tam Wink Śmiertelnie poważni będziemy po śmierci. Ja bym się nie obraził Grin
Vy 73!
Paweł SQ8PKK
 
SQ8HNB
Witam!
W regulaminie jest jedynie zapis, że nie można zmieniać lokatora...
nic o przemieszczaniu się nie ma :-)

Jak śniegiem górki zasypie, to autko będzie jeździć ... by się szybciej nagrzać mogło, tylko jeszcze jakiś patent na zamocowanie masztu muszę wydumać.
 
SP8CGE
Zbliża się koniec roku. Czas na nowy regulamin Maratonu UKF. Niestety w tej materii cisza, jakaś dziwna cisza. Być może "pod dywanem buldogi się gryzą" ale to niezdrowe dla tych co zamiatają pod dywanik bo miejsce śmieci na wysypisku a nie pod dywanikiem. Tak; gdzieś we wrześniu, obiecałem opracować projekt nowego regulaminu i oczywiście projekt ten opracowałem i przesłałem do prezesa. Czekamy na efekty rozważań zarządu nad regulaminem. Nie mam pojęcia czy obiecane posiedzenie zarządu odbyło się 21.10 i czy dyskutowano sprawy maratonu. Najwyższy czas rozpocząć dyskusję nad tym regulaminem. W projekcie zaproponowałem podstawową zasadę 1km/1pkt. lecz nieco zmodernizowaną zgodnie z sugestiami kolegów na spotkaniu w Lublinie. Poza tym KONIECZNA JEST PEŁNA JAWNOŚĆ LOGÓW I DECYZJI KOMISJI SĘDZIOWSKIEJ! Dotychczasowe "osiągnięcia" niektórych kolegów w tej materii są żenujące a powoływanie się na ich zasługi przez etatowych "usprawiedliwiaczy" zakrawa na kpinę (może być przejawem głupoty). Słowa ostre, słowa drażliwe ale do dzisiaj nie wyjaśniono całej masy nieprawidłowości w zaliczaniu łączności a wyjaśnienia są pokrętne i niczego nie wyjaśniają, że nie wspomnę tutaj o niebywale niepoważnym zachowaniu się przedstawiciela komisji sędziowskiej, który jest zarazem członkiem zarządu i traktuje prezesa jak "chłopca na posyłki". Sądzę, że za niedługi czas przestanie być członkiem zarządu. To personalna pomyłka.
Myślę, że koledzy powinni na tym właśnie forum podjąć dyskusję nad tym, czy zawody mają być oddziałowe, czy klubowe a może Łukasza. Jeśli mają być oddziałowe to sprawy przejmuje Zarząd Oddziału i ponosi za nie odpowiedzialność. W tym kształcie jaki jest w tej chwili zawody staną się już w przyszłym roku "zabawą kilku śmiesznych panów" Niech niektórzy nie cieszą się z nagłego wzrostu uczestnictwa w tych zawodach bo to nie ich zasługa. Przyczyna jest inna. Przyjdzie czas na jej wyjawienie. Czekam na krytyczne uwagi (mogą być chamskie). Może dyskusja rozgorzeje.
Wiesław
 
http://sp8cge@gmail.com
sq8pkk
Są już wyniki tury październikowej.
http://sp8kaf.com...kf2011.pdf

Proponowałem już raz i może powtórzę. To jest wątek poświęcony edycji Maratonu w roku 2011. Zostawmy to tak a sprawy związane z przyszłym można rozpocząć w nowej dyskusji.
Vy 73!
Paweł SQ8PKK
 
sp8gsc
SP8CGE napisał(a):

obiecałem opracować projekt nowego regulaminu i oczywiście projekt ten opracowałem i przesłałem do prezesa..... W projekcie zaproponowałem podstawową zasadę 1km/1pkt.

Może i dobra dla obecnej postaci zawodów. Poprzednio btyła to zabawa lokalna więc punktacja była za QSO plus mnozniki, żeby młodzi adepci krótkofalarwstwa w ogóle wiedzieli, że cos takiego jest i jak to sie stosuje.
KONIECZNA JEST PEŁNA JAWNOŚĆ LOGÓW I DECYZJI KOMISJI SĘDZIOWSKIEJ!
Nie mam nic przeciwko jawnosci, ale moim zdaniem nalezy miec pełne zaufanie do komisji sędziowskiej, a od kontroli jej rozstrzygnięc jest nie kto inny tylko organizator zawodów.
Niech niektórzy nie cieszą się z nagłego wzrostu uczestnictwa w tych zawodach, bo to nie ich zasługa. Przyczyna jest inna. Przyjdzie czas na jej wyjawienie.
Bardzo nieeleganckie jest sprawianie wrażenia, że sie wie więcej niż sie chce wyjawic. To po prostu brak poszanowania dla innych. Należy pisac jasno i prosto bez zatrzymywania dla siebie istotnych informacji, albo nie wspominac o tym wcale.
Czasy kiedy pospólstwo nie powinno byc dopuszczane do mertitum żeby nie moglo sobie wyrobic własnego zdania na szczesie mineły wraz z erą PZPR-u i PRL-u.
A co do Łukasza SQ8GHY to moja ocena jego postepowania jest zgoła inna. To własnie on jest głowną siłą napędową klubu SP8KAF i żeby nie on to ani klub by nie działał, ani nie miałby pomieszczenia, ani nie brałby udziału w międzynarodowych zawodach, ani by nie miał bazy kontestowej, ani do dziś dnia nikt by sie nie załął reaktywacja Lubelskiego Martatonu UKF.. Należy szanowac ludzi za to, że poswięcaja swój czas dla dobra innych. Oczywiście krytyka jest dopuszczalna, ale bez insynuacji o nieuczciwiosci, bo wydaje mi sie, że żadnych dowodów na to nie ma. Mozna odnosić różne wrażenia, że cos jest nie do końca w porządku, ale bez twardych dowodów nikomu nie nalezy zarzucac nieuczciwosci. Ja nie mam żadnych dowodów na to, że komisja zawodów robi cos nie tak.
A jak kto pracuje w zawodach to jego sprawa o ile jest w zgodzie z ham spirytem i regulaminem tychże zawodów.
Edytowane przez sp8gsc dnia 31/10/2011 09:33
73 Krzysztof
 
http://sp8gsc.pzk.pl
SP8BWR
SP8CGE napisał(a):

. Czekam na krytyczne uwagi (mogą być chamskie). Może dyskusja rozgorzeje.


Do czego Wiesiu namawiasz?? Komentarze o takim wydźwięku będę natychmiast usuwał.
Dziadek Andrzej SP8BWR
www.sp8bwr.com
 
http://www.sp8bwr.com
SP8CGE
Szanowny Krzysiu! Napisałeś
Czasy kiedy pospólstwo nie powinno byc dopuszczane do mertitum żeby nie moglo sobie wyrobic własnego zdania na szczesie mineły wraz z erą PZPR-u i PRL-u.
Nie minęły, Kolego,, bo nieco dalej bronisz Łukasza i usprawiedliwiasz jego naganne wypowiedzi jak jakiś Rogozin Stalina. Przecież tyle dobrego zrobił dla ludzkości, a jaki zasłużony. To tkwi w nas ale do tego oczywiście nikt się nie przyzna i u siebie nie zauważa. Krzysztofie, czy znasz świra który powie, że jest świrem? Nie spotkałem takiego. Oto Kolega Andrzej chce mnie wycinać za "wydźwięk". Ciekawy powód. Mówimy tutaj o zabawie o hobby o rozrywce a tymczasem godzimy się na jakiś nieprawidłowości (udowodnione) delikatnie mówiąc. Obrażamy pełnoprawnych członków naszej organizacji za wypowiedź do której mają prawo, tylko dlatego, że w naszym mniemaniu nie mają zasług. To są już sprawy poważne i wymagają zastanowienia i reakcji. Tyle w kwestii riposty. Bo temat zaczyna odbiegać od meritum. P.s. czemu tak długo kol SP8GSC i SP8BWR decydowali się na odpowiedź? Czyżby telefon? Faktycznie. Czasy PRL trwają!

Połączony z 05.11.2011 00:49:
Wracając do meritum. Jest listopad. Czas ucieka, zbliżają się szybkimi krokami Święta i Nowy Rok a wraz z nim ewentualna nowa edycja Lubelskiego Maratonu UKF.
Czas najwyższy, aby poznać założenia przyszłorocznego regulaminu i je przeanalizować. Przekazać uwagi i opracować strategię ewentualnego udziału w tych zawodach.
Edytowane przez SP8CGE dnia 04/11/2011 23:49
Wiesław
 
http://sp8cge@gmail.com
sp8hpw
Szanowny Kolego Wiesławie, SP8CGE,
Chyba przegiąłeś z tą wypowiedzią:

"W tym kształcie jaki jest w tej chwili zawody staną się już w przyszłym roku "zabawą kilku śmiesznych panów" Niech niektórzy nie cieszą się z nagłego wzrostu uczestnictwa w tych zawodach bo to nie ich zasługa. Przyczyna jest inna. Przyjdzie czas na jej wyjawienie. Czekam na krytyczne uwagi (mogą być chamskie). Może dyskusja rozgorzeje."

Andrzej SP8BWR właściwie zareagował i ja również odbieram Twoją wypowiedż jako zawierającą informacje, że coś wiesz o czym nikt nie wie ale to ujawnisz (duch PRL???) i zachętę by dyskusja chamska rozgorzała. Tego nie może być. Ode mnie chamskich odpwiedzi nie usłyszysz.

Nie rozumiem Twojej niecierpliwości w domaganiu się założeń dotyczących LM UKF 2012. Ponaglasz tak, jakby Nowy Rok był jutro.
Wyjaśniłem Ci w rozmowie prywatnej na skype jaki jest harmonogram. Już tego nie pamiętasz?

A swoją drogą zadziwia mnie zapiekłość niektórych Kolegów. Ale widocznie się starzeję.

Jurek SP8HPW
 
SP8BWR
SP8CGE napisał(a):

Oto Kolega Andrzej chce mnie wycinać za "wydźwięk". Ciekawy powód.


Wiesiu, załóż okularki i przeczytaj raz jeszcze com napisał. To dotyczy komentarzy o określonej treści a nie Ciebie. Trzeba to jeszcze jaśniej wyartykułować?? No to proszę bardzo: komentarzy o chamskiej treści na tym portalu nie będzie.
Dziadek Andrzej SP8BWR
www.sp8bwr.com
 
http://www.sp8bwr.com
sq8pkk
Panowie, zamiast się sprzeczać lepiej byście swoje logi wrzucili do modułu rozliczającego LM żeby Marek SP8WQX miał co testować.

http://www.pzk.lu...zawody.php
Vy 73!
Paweł SQ8PKK
 
sq8pkk
Z tego co Marek SP8WQX na ostatnim komunikacie mówił jest możliwość ładowania logów "w imieniu". Na tą chwilę tylko administracyjna ale może da się zrobić tak żeby niektórzy użytkownicy mieli możliwość uploadu logów za kolegów, którzy np. nie mają dostępu do netu, albo tak jak Ty za znak klubowy. Po to m.in. są testy żeby takie rzeczy wyłapać i dopracować, tak żeby w styczniu wszystko było dopięte.
A nawet jeśli, to założenie loginu klubowego nie jest przecież problemem. Tu nie wywalają kont tak jak na portalu PZK Frown
Vy 73!
Paweł SQ8PKK
 
M0WQX
Po rejestracji nowego znaku otworzą się nowe możliwości. Przede wszystkim moduły zaczną rozpoznawać znak, co odblokuje nowe możliwości do statystyk, budowania nowych modułów i zautomatyzowania obecnych.
Nie przewiduję rozbudowy modułów o rozpoznawanie kto jest przedstawicielem kogo (bynajmniej narazie).
Zostaje droga emailowa. Poza tym pracuję nad integracją aż 3 portali (w przyszłosci jednego bardzo ważnego), aby w sposób automatyczny wymieniały się danymi.
To może mało ważne w chwili obecnej, ale w przyszłości oszczędzi nasz czas i zwiększy możliwości CMS-a.
Propozycja: Każdy ma osobne konto. (Uciążliwe, ale bardzo skuteczne w zabezpieczeniach i zwiększaniu możliwości modułów, których ku uciesze różnych osób pisze coraz mniej).
 
http://www.pzk.lublin.pl
M0WQX
1 bład . wynikał z faktu, że skrypt nie jest przystosowany do końca do ładowania logów, które miały miejsce w przeszłości. Dopuszcza jedynie możliwośc ładowania zaległuych z danego miesiąca. CO nieco poprawiłem powinno już puszczać logi.

Miedzy numerami 001, 1 czy 01 nie ma różnicy jedynie sprawa polegała na tym, że moduł liczy długość raportu. Zmieniłem to więc powinno grać.

Dostosowałem wyłapywanie raportów do wymogu regulaminu ale skoro ma być inaczej...

5. Raporty i grupy kontrolne: RS + nr QSO + lokator, np. 59 01 KO11GF.
 
http://www.pzk.lublin.pl
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 1.02
17,776,448 unikalne wizyty