Zobacz temat
OT20 PZK » Inne » Zawody
 Drukuj temat
Lubelski Maraton UKF 2011
sq8pkk
sp8nth napisał(a):

Wiesz że "nie ciągnę pod siebie" gdyż udział w maratonie wziąłem tylko dlatego żeby móc zabrać głos w sprawie kombinacji jakie miały miejsce we wcześniejszych turach (w myśl zasady nieobecni głosu nie mają).

boisie A ja myślałem, że udział się bierze dla satysfakcji operatorskiej. Ja tam wielkich osiągnięć nie mam (ba... żadnych jeszcze nie mam Wink ) ale jak mi dqr napisał ostatnio, że zrobiłem na swoim patyku 110 km to radość była wielka.

sp8nth napisał(a):
Poza tym jak sam zauważyłeś Ci w środku zrobią więcej łączności gdyż nawet mając "grabie" nie wyjmę tego co pracuje na ręczniaku czy parapetówce przy mojej odległości średnio 80 km do lublina.

Może i owszem, jednak ci, którzy je "wyjmą" nie dostaną za nie wiele punktów bo niski mnożnik kilometrowy by takie słabe, krótkie łączności pozbawiał znaczenia. Np. łączność między stacjami oddalonymi o 10 km to w Twojej propozycji punktów 10, u mnie zaledwie 1 lub 0.1 w zależności od skali mnożnika.

sp8nth napisał(a): Pomijając ostatnią turę gdzie dopisały warunki chyba pierwszy raz w maratonie od początku roku w dwóch poprzednich moje dziecko SP8VMW pracował z naszego domowego QTH i zrobił za pierwszym razem 8 za drugim 11 łączności więc sam widzisz jakie mam szanse pracując z domowego QTH na skraju województwa i czy moja propozycja jest grą na mój wynik jak sugerujesz.

Szanse, jak sam kiedyś zauważyłeś, są wprost proporcjonalne od zaangażowania sprzętu i chęci. Masz takie kobylaste grabie na UKF na domu? Pewnie nie skoro z patyka robisz lepszy wynik. A jakbyś założył?
Zresztą... nic nie sugeruję. Prowokuję jedynie do dyskusji Wink
Edytowane przez sq8pkk dnia 17/11/2011 11:25
Vy 73!
Paweł SQ8PKK

sp8nth
Ad 1 - nie interesują mnie z punktu widzenia operatorskiego czy satysfakcji w naszym hobby żadne zawody poza SPDX-Contest i takimi w których mogę poprawić statystyki w DXCC.

Ad 2. 10 punktów lepsze niż 1 czy 0.1 - ale to kwestia umowna. Punktacja kilometrowa nie zachęca do namawiania kumpli aby "na ręczniakach" startowali w zawodach tylko po to by dla swoich nabić wynik tym samym znosi możliwość krętactwa jakie miało miejsce w poprzednim okresie.

Ad 3. Grabie mam 15 elementów na 2 m leżą na dachu i wymagają konserwacji, ale jak dalej tak będzie że co niektórzy będą chcieli wygrać lub pomóc wygrać cwaniactwem a nie uczciwym współzawodnictwem to umieszczę je na 12 metrowym maszcie na górce 230m n.p.m. i pokaże cwaniakom gdzie raki zimują.

Nie uważasz że to nie jest najuczciwsza droga aby wygrać takie zawody ?

Grzegorz
Interesują cię konstrukcje krótkofalarskie ?
Zawsze znajdziesz coś ciekawego na:
www.sp8nth.ampr.org

www.sp8nth.ampr.org/max6_m.jpg

www.sp8nth.ampr.org
sp8nth
No i mamy nowy regulamin.
Co Lublin na to ?

Grzegorz
Edytowane przez sp8nth dnia 17/11/2011 12:10
www.sp8nth.ampr.org

www.sp8nth.ampr.org
SQ8MFM
I to jest regulamin. Bez zbędnego bicia piany.

sp8nth
Zmieniając temat

Łukasz !
może byś tak napisał kto podesłał logi, lubię mieć pewność że mój e-mail nie zgiął w otchłani internetu !

Grzegorz
www.sp8nth.ampr.org

www.sp8nth.ampr.org
sq8pkk
sp8nth napisał(a):
Ad 3. Grabie mam 15 elementów na 2 m leżą na dachu i wymagają konserwacji, ale jak dalej tak będzie że co niektórzy będą chcieli wygrać lub pomóc wygrać cwaniactwem a nie uczciwym współzawodnictwem to umieszczę je na 12 metrowym maszcie na górce 230m n.p.m. i pokaże cwaniakom gdzie raki zimują.

Nie uważasz że to nie jest najuczciwsza droga aby wygrać takie zawody ?

Ale co? To że się ma i korzysta w zawodach z dobrego sprzętu? Nie nie uważam. Wręcz przeciwnie. Każdemu życzę 15 el. Yagi na 12 m. maszcie i górce 230 mnpm. Może by się w końcu skończyło narzekanie i posądzanie o oszustwa.
Vy 73!
Paweł SQ8PKK

sp8nth
Paweł !

żadne posądzanie tylko fakty które mówią same za siebie ....

....zmieniłem zdanie ....
nie warto kopii kruszyć

pozdrawiam
Grzegorz

PS
sprowokowałeś - nie chciałem do tego wracać
Edytowane przez sp8nth dnia 17/11/2011 22:24
www.sp8nth.ampr.org

www.sp8nth.ampr.org
SP8CGE
Nie rozumiem, OBSESYJNEJ wręcz, niechęci kolegów z Lublina do liczenia punktów wg. reguły: 1km=1pkt. Gdy zrobię łączność z kolegą z Lublina na odległość 60km to OBAJ otrzymamy punkty za tą odległość. Liczenie punktów za ilość łączności to dyskryminacja uczestników z poza Lublina. Dzielenie na "wyjazdowcy" 1km/1pkt z "domowi" za ilość łączności to z kolei dyskryminacja uczestników zamieszkałych dalej od Lublina, możliwość pracy na radiach małej mocy i niewielkim zasięgu aby "dać punkty oraz dyskryminacja inwalidów mieszkających poza Lublinem i nie mających możliwości wyjazdu w teren. Jako inwalida, zapewniam, że skorzystam z przysługujących mi praw i sąd zajmie się maratonem i dyskryminacją jaka tu się szerzy. Wtedy żartów nie będzie. Mam prawo brać udział w tych zawodach i MUSZĘ mieć takie same prawa jak KAŻDY z jego uczestników.
Wiesław

http://sp8cge@gmail.com
sq8pkk
Wiecie co? Może faktycznie trzeba sobie dać spokój z tymi zawodami bo to jak niektórym "wali na dekiel" z ich powodu przechodzi wszelkie pojęcie. Grzegorz, masz niepojętą łatwość rzucania oskarżeń bez podstaw na ludzi, o których nic nie wiesz. A ten sąd...
Skończyłem się wypowiadać w tym temacie.
Vy 73!
Paweł SQ8PKK

sp8nth
Wiesiu wyluzuj !!!
Przecież LM to zabawa
pozdrawiam

Grzegorz

Połączony z 17.11.2011 22:15:
Miałem okazje poznać w czasie jak Ty Paweł jeszcze nie wiedziałeś co to jest krótkofalarstwo.

Grzegorz
Edytowane przez sp8nth dnia 17/11/2011 22:32
www.sp8nth.ampr.org

www.sp8nth.ampr.org
SP8CGE
Grzesiu, wszystkie tego typu imprezy to z założenia zabawa. Jednak dyskryminacja jaka się przy okazji tego typu imprez odbywa, zabawą nie jest. Jest czymś podłym. To trzeba tępić.
Wiesław

http://sp8cge@gmail.com
SP8WQX
Niewiele stacji z Lublina pisze w temacie więc prawda jest taka, iż ja jako jednostka mogę wypowiadać się za siebie nie za cały LUBLIN.

Pisząć że Lublin zażarcie broni obliczania punktowego jest nieprawdą. Prześledziłem posty i chyba ja tu pisze z Lublina najczęściej. Nie bronię i nie atakuję jednak żadnej ze stron. Jeśli Maraton ma być dla OT20 i nie tylko to zgodzę się z większością głosów i kropka. Tym bardziej, że w przyszłym roku nie zamierzam zażarcie pracować w zawodach. Będę tylko i wyłącznie spontaniczny za tem niektórzy mogą słusznie stwierdzić "..to po co wogóle ten gość zabiera głos...".
Dlatego prosze, aby określać dokładnie kto broni liczenia punktowego, a nie pisać że cały Lublin, bo to trochę nie tak.

www.pzk.lublin.pl
SQ8GHY
Otrzymane logi (18.11.2011): SP8BJU, SP8FJF, SQ8MFM, SP8FNA, SP8ICV, SQ8PIW, SP8BWR, SQ8RAL, SQ8IN, SQ8PKK, SP8GSC, SQ8MXS, SQ8MXN, SP8PRL, SQ8FDX, SP8ENS, SQ8EP, SO8ABC, SP8NTH, SP8CGE, SP8UFT, SQ8HNB, SP8WQX, SQ8OHR.
Edytowane przez SQ8GHY dnia 19/11/2011 11:16
Pozdrawiam
Łukasz
--
Zapraszam do Klubu SP8KAF

http://sp8kaf.com
SP8UFT
Trochę z opóźnieniem, ale komputer zastrajkował. Gdzieś się zapodział mój log, ale wysłałem jeszcze raz teraz może będzie OK. Ten projekt regulaminu z liczeniem punktów w zależności od kategorii uczestnictwa to "MISTRZOSTWO ŚWIATA". Jak taki regulamin przejdzie to ja się nie bawię w te klocki.

SQ8GHY
Otrzymane logi (19.11.2011): SP8BJU, SP8FJF, SQ8MFM, SP8FNA, SP8ICV, SQ8PIW, SP8BWR, SQ8RAL, SQ8PKK, SP8GSC, SQ8MXS, SQ8MXN, SP8PRL, SQ8FDX, SP8ENS, SQ8EP, SO8ABC, SP8CGE, SP8UFT, SQ8HNB, SQ8GHH, SQ8RAY, SP8HMZ, SP8NTH, SQ8OHR, SP8WQX .
Edytowane przez SQ8GHY dnia 21/11/2011 17:50
Pozdrawiam
Łukasz
--
Zapraszam do Klubu SP8KAF

http://sp8kaf.com
SP8WQX
Załadowane logi do modułu:

http://www.pzk.lu...zaw=LM-UKF

www.pzk.lublin.pl
SP8UFT
A dlaczego stacje z większą ilością punktów są niżej w klasyfikacji? Składam protestWink za łączność z SP8ENS ja odebrałem dobrze to Wiktor źle zapisałGrin A jak przedstawiają się wyniki po przeliczeniu na km?

SQ8MFM
Mnie się podoba. Wszystko jasno i przejrzyście. Marku - DOBRA ROBOTA. Smile

P.S. Można by dopracować komentarze niezaliczonych QSO, żeby precyzyjniej określały co było nie tak, ale i tak jest super.

sp8nth
I tu Tomek nie zgodzę się z tobą !
Jak twój korespondent popełnia błąd ty także nie powinieneś mieć zaliczonej łączności. Tak jest wszędzie.
Też straciłem punkt na pomyłce w godzinie u korespondenta.
Grzegorz
www.sp8nth.ampr.org

www.sp8nth.ampr.org
SP8UFT
Grzesiu wszystko jest O.K i tak powinno być. Zobacz pierwsza "mordka" puszcza oko, a druga opala zęby z radości. Co nie zmienia faktu, że Wiktor podawał 58, a zapisał 59.

Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 1.27
16,228,220 unikalne wizyty