Zobacz temat
OT20 PZK » Sprawy ogranizacyjne » Serwis OT20
 Drukuj temat
www.pzk.lublin.pl
sq8pkk
Witam,

Strona oddziałowa rozwija się fantastycznie. Nikt chyba nie będzie polemizował ze stwierdzeniem, że mamy stronę jeśli nie najlepszą to jedną z najlepszych w SP.
Marek dwoi się i troi żeby nam życie uprzyjemnić i ułatwić.
Ostatnimi czasy odnoszę jednak wrażenie, że główna strona portalu zaczyna trochę przytłaczać odwiedzających.
Mam w związku z tym propozycję, żebyśmy trochę podyskutowali na temat tego co jest, jakie jest i czy warto (a jeśli tak to jak) to trochę zmienić.
Osobiście nie spodobała mi się zmiana wprowadzająca 4 kolumny na stronie. Może to kwestia monitora ale zrobiło mi się ciasno na ekranie. To, że moduły "wędrują" mi nie przeszkadza bo rozumiem, że to kwestia ustawienia wszystkiego w jak najbardziej optymalny sposób. Skoro jest taki proces to może zaproponuję powrót do 3-kolumnowego układu.
Tak wygląda to co widzę na chwilę obecną otwierając główną stronę:

[img]http://pawelkruk.pmail.pl/pzk/pzk_stary_sm.jpg[/img] is not a valid Image.

Pomyślałem, że można z niej zniknąć np. wszystko, do czego dostęp wymaga wcześniejszego zalogowania. Są też moduły (jak np. mini giełda, w których informacja jest stara a linki są dostępne w rozwijanym menu)

Pociąłem, poprzesuwałem i zmieściło mi się na powrót w 3 kolumnach Wink

[img]http://pawelkruk.pmail.pl/pzk/pzk_nowy_sm.jpg[/img] is not a valid Image.

Screeny po kliknięciu robią się duże Wink

Widzę, że zginął mi z rozpędu moduł [Dział techniczny], pewnie pod [Ostatnio na forum] by miał miejsce tak jak ma a reklamy by na prawo pojechały.
Shoutbox, żeby spełniać zadanie narzędzia szybkiej komunikacji powinien być większy (wsadziłem go na sam dół na środku) żeby było widać co się tam dzieje i mieć (chyba) wolny dostęp.

Zapraszam do dyskusji Wink
Vy 73!
Paweł SQ8PKK

M0WQX
No propozycje odważne.
Shoutbox w panelu środkowym? Przecież on jest na 165px zaprojektowany, więc zrobi się quickforum. Może lepiej czat właczyć.
Uproszczenie strony do "minimalizmu" ma swoje dobre strony, ale jest jedna zła. Odwiedzalność strony stała w miejscu praktycznie przez wiele miesięcy do puki jej włąśnie nie rozbudowałem.
Wielu bloków nie widzi nawet użytkownik.
No ale poczekamy na dalsze propozycje. W końcu każdy ma możliwość coś dodać.

http://www.pzk.lublin.pl
sq8pkk
SP8WQX napisał:

Shoutbox w panelu środkowym? Przecież on jest na 165px zaprojektowany, więc zrobi się quickforum. Może lepiej czat właczyć.

Mniejsza o nazwę Wink Ale wiesz o czym piszę Smile

SP8WQX napisał:
Uproszczenie strony do "minimalizmu" ma swoje dobre strony, ale jest jedna zła. Odwiedzalność strony stała w miejscu praktycznie przez wiele miesięcy do puki jej włąśnie nie rozbudowałem.
Wielu bloków nie widzi nawet użytkownik.

Ok. Pytanie tylko czy wzrost liczby odwiedzin jest efektem pojawienia się nowych funkcjonalności czy też pojawienia się ich konkretnie na głównej stronie. Niektóre elementy po kliknięciu kierują do strony "musisz być zalogowany". Może wystarczy jakby się pojawiły po zalogowaniu bądź tylko w menu [Menu użytkownika].
A może sobie po prostu muszę większy monitor kupić Wink

SP8WQX napisał:
No ale poczekamy na dalsze propozycje. W końcu każdy ma możliwość coś dodać.

Też liczę na ożywioną dyskusję Wink

edit://
Marku a może dało by się spersonalizować witrynę tak żeby w ustawieniach użytkownika było jakie moduły mają się mu wyświetlać bezpośrednio na stronie i żeby mógł sobie włączać i wyłączać to co chce widzieć? Czy przeginam? Smile
Vy 73!
Paweł SQ8PKK

M0WQX
Pojawienie się nowych modułów na pewno poprawia odwiedzalność stron. Niektóre sa prerzentowane w taki sposób aby zachęcić do rejestracji i zobaczenia co się kryje dalej.

Co do wyświetlania paneli to oczywiście można domyślnie właczać i wyłączać je. Znaczy nie do końca. W panelu mini giełda przy nazwie panelu jest taki fajny trójkącik. Spróbuj jego działania.

Personalizacja strony może ograniczać się do włączernia paneli po zalogowaniu i przed zalogowaniem. Nawet można zmieniać język i skórki. Skórki wyłączyłem, bo nie wszystkie są przerobione.

Oczywiście można zrobić taki manewr, że dostosować włączanie paneli wg upodobań logującego się , ale to zbyt źmudna robota i wymaga sporego nakładu pracy w jądro CMS-a, a na to... brak czasu.

sp8nth
Dążenie do jak największej liczby odwiedzin nie jest chyba zbyt konieczne w przypadku strony oddziałowej która moim zdaniem ma służyć głownie członkom naszego OT, chyba że ktoś chce zarabiać na wyświetlaniu reklam !!
Jestem za tym aby storna główna była zminimalizowana a po zalogowaniu był dostęp do większej ilości informacji.
To nie jest ONET !
Grzegorz
Interesują cię konstrukcje krótkofalarskie ?
Zawsze znajdziesz coś ciekawego na:
www.sp8nth.ampr.org

www.sp8nth.ampr.org/max6_m.jpg

www.sp8nth.ampr.org
M0WQX
W tym co piszecie jest sporo racji. Tak posiedziałem przy kawie i pomyślałem, że w sumie nic nowego już sie nie da zrobić, bo necie jest taki przepych informacji, że składanie tego w jedną całość zabiera tylko czas i marnuje miejsce na ekranie.
Do tej pory wszystko jakoś działało i nie było problemu. Szczerze powiem, że ja chyba mam za dużo czasu, że zaczynam kombinować.

OK, to jeśli nikt się już więcej z userów nie wypowie postąpię jak uważacie. Przejrzę stare posty o szacie graficznej i inne poprzednie wypowiedzi i zacznę "ostre cięcie" wg sugestii, bo przecież strona jest dla nas, a nie dla mnie i trzeba uszanować wszystkie wypowiedzi.

Na stronie jest za dużo "słodkich" modułów i funkcjonalności, a miało być prosto i skromnie. Formy sporo a treści niewiele. Formę poprawię, a treści to już sprawa wszystkich użytkowników.

M0WQX
OK spoko.

To na dzień dzisiejszy mamy do wywalenia:
- shoutbox
- do wydarzenia
- aknieta
- QSL manager ( będzie w menu)
- Aktualnie on line (pozostaje ostatnio widziani)
- Blok górny
- reklama w forum ( nie zarabia nie zwiększa oglądalności)
- Translator WWW ( nie potrzeba bo to strona OT)
- Language switcher (jak wyżej)
- tagi wyszukiwarkom ( nie ma potrzeby indeksowania strony) bo jest ona dla dla OT)
- system pozycjonowania (mapa serwisu - jak wyżej)
- ok 10 modułów dla adminów (będą już zbędne po modyfikacjach)
- ok 16 wtyczek do odinstalowania (jw)
- Górne menu do wywalenia (sporo tam będzie zbędnych rzeczy i zmieszczą się w bloku bocznym)
- Polityki bezpieczeństwa, wszelkie regulaminy itp ( przerost formy nad treścią) - DO wywalenia.

Na razie tyle co zebrałem.
No i wygląd wg propozycji Pawła PKK.

Logo strony było wybrane poprzez głosowanie i ankietę użytkowników(można zrobić kolejny przetarg)

Spoko to się wszystko da zrobić w 30 min. Co jeszcze do wywalenia lub zmian?

sq8pkk
SP8WQX napisał:
- shoutbox

Ja bym jednak był za miejscem gdzie można na szybko klepnąć coś bez zakładania wątku na forum. Np. że zasilanie przemienników padło ;-)

SP8WQX napisał:
- reklama w forum ( nie zarabia nie zwiększa oglądalności)

Może wsadź takie co będą zarabiać. Przyda się na wyższe koszty obsługi QSL Smile

SP8WQX napisał:
- Language switcher (jak wyżej)

To można bo i tak nie działa Wink Jednym efektem jaki widzę jest zmiana kodowania strony. Trzeba by wszystko przetłumaczyć ale chyba nie ma sensu skoro jest automat gugla.

SP8WQX napisał:
- Translator WWW ( nie potrzeba bo to strona OT)
- tagi wyszukiwarkom ( nie ma potrzeby indeksowania strony) bo jest ona dla dla OT)
- system pozycjonowania (mapa serwisu - jak wyżej)

No no no... pomalutku Smile To, że wyszukiwarki zindeksują stronę i parę osób przyjdzie poczytać to chyba nic złego. Tagi ztcw. działają również bez wyświetlania na stronie. Wystarczy żeby w kodzie były zaszyte. Niech się więc pozycjonuje i ściąga czytelników.
Vy 73!
Paweł SQ8PKK

M0WQX
Pewnie , że tak... mówisz i masz.
A szkoda z kolei że na 105 zarejestrowanych członków OT z 180 opłacających skłądki tylko niewielu zabiera głos w temacie. Przecież to dotyczy wszystkich.

Jak się pojawi chryja, kabała, przekręt to tłocznie walą i oczy otwierają jakie to mogą ludzie jaja se zrobić i poczytalnośc jest wielka.

Stąd wniosek ... mniej się angażować, trochę jobów dostać za to i owo, ale roboty 80% mniej, czysty zysk Wink

sq8pkk
SP8WQX napisał:
Pewnie , że tak... mówisz i masz.

Z Twojej miny w awatarze nie mogę wywnioskować czy Ty tak poważnie czy sobie żartujesz Wink

SP8WQX napisał:
A szkoda z kolei że na 105 zarejestrowanych członków OT z 180 opłacających skłądki tylko niewielu zabiera głos w temacie. Przecież to dotyczy wszystkich.

Temat świeżutki, jeszcze ktoś na pewno coś napisze Smile
Nic nie poradzę, że ludzie wolą igrzyska. Tak już od czasów staropogańskich mamy.

Ale przemienniki "się naprawiły" Wink
Vy 73!
Paweł SQ8PKK

M0WQX
Całkiem poważnie.

Jeśli nikt nie złosi sprzeciwu znaczy, że pozostali się zgadzają.
Jeśli bowiem wszyscy się zgadzają to i ja jestem za.
Edytowane przez M0WQX dnia 19/08/2011 21:52

sq8pkk
Na parę dni człowiek wyjedzie...
Po pierwszym szoku (i ustawieniu skórkiWink) bardzo mi się podoba Smile

Połączony z 01.09.2011 20:26:
Czegoś mi brakowało i właśnie dotarło Wink
Ten modulik "Ostatnio Widziani" zaginął z rozpędu czy celowo?
Edytowane przez sq8pkk dnia 01/09/2011 20:26
Vy 73!
Paweł SQ8PKK

SP8CGE
Jaka jest podstawa prawna działalności moderatora na tym forum?
Czy moderator działa w oparciu o regulamin forum?
Proszę o odpowiedź kogoś z zarządu.
Wiesław

http://sp8cge@gmail.com
sp8ab
Jaka jest podstawa prawna działalności moderatora na tym forum?

Uchwała Zarządu oddziału z dnia 4 lutego 2015 roku, chociaż jako nie dotyczy to majątku oddziału moim zdaniem wystarczy ustne "namaszczenie" prezesa.
Czy moderator działa w oparciu o regulamin forum?

Moderator działa w oparciu o zasady netykiety i Kodeksu krótkofalowca, przynajmniej do czasu wprowadzenia regulaminu lub "zamknięcia forum".

73.
Andrzej, SQ8MFE

SP8CGE
Wszystko pięknie, Andrzeju, ale:
1. Nie jest to prywatna strona moderatora tylko strona nas; członków oddziału.
2. Na forum tej strony chcemy dzielić się swoimi problemami, wnioskami i propozycjami.
3. Treści publikowane na forum stanowią dla zarządu, swego rodzaju, zwierciadło jego poczynań.
4. Niedopuszczalnym i karalnym jest, wręcz, naruszenie konstytucji: Naruszenie które polega na blokowaniu, edycji i usuwaniu na forum strony OT20 treści które są niewygodne dla moderatora i nie potwierdzają poglądów moderatora i jego mentora.
5. Efektem takich działań są niesnaski i podziały w naszym środowisku, gwałtowny ubytek liczby członków, "martwota" strony OT20
To co się tu dzieje, ubliża art. 14 o wolności wypowiedzi, Konstytucji RP art. 54, zakazującemu cenzury prewencyjnej i prawu autorskiemu.
Zarząd też nie może działać sobie jak udzielne księstwo. Istotne decyzje np. regulamin forum powinny być poddane konsultacji. Na stronie OT20 powinien pojawić się projekt regulaminu na czas potrzebny do jego analizy i wniesienia uwag i propozycji poprawek. Dopiero zgodnie z takim, oczywiście uchwalonym regulaminem, można moderować forum a dyskusja będzie dotyczyła, co najwyżej, zgodności interwencji z regulaminem.
Obecna sytuacja na forum, nieodparcie kojarzy się z Koreą Północną , aczkolwiek nie ma Kim Dzong Una, bo prezes to człowiek światły
i wie co z tym trzeba zrobić. Niestety obskoczyły go pieski którym wydaje się, że mogą bezkarnie kąsać. Do czasu, przesilenie nastąpi. Zjawisko typowe, bo pod prąd płynie zdrowa ryba, z prądem zaś g... i gromadzi się w zastoinie. Taka zastoina powstała. Będzie ciekawie jak ktoś tam wrzuci granat.
Moderator posuwa się do szantażu grożąc mi zablokowaniem konta, jeśli będę pisał, jego zdaniem nie na temat, co jest groźbą karalną.
Bardzo dziwię się, że niektórzy nie czytają Konstytucji RP a podejmują, tymczasem, działania jej ubliżające.
Stan ten nie może trwać.

P.s. Gdzie można zapoznać się z uchwałą zarządu z 4 lutego 2015. Uchwały mają być publikowanie, zgodnie z decyzją Walnego Zgromadzenia z 04.03.2012 r. na stronie OT20. Publikowane nie są. To też naruszenie, co najmniej, decyzji Walnego Zgromadzenia. Trzeci rok słyszę, że uchwały są jawne i dostępne, tymczasem zapoznać się z nimi nie mogę i nie wiem o ich istnieniu. Wygląda, że mam tylko obowiązek płacenia składek i klaskania a praw żadnych, poza wymianą kart QSL.
Życzę wszystkim dobrego samopoczucia.
(post oczywiście kopiuję)
Wiesław

SP8LBK
Drogi Wiesławie.
Widzę, że nie wiesz jak działa organizacja. Jeśli chodzi o takie coś jak regulamin forum, to jest to decyzja zarządu OT i wg mnie wcale jego projekt nie powinien być publicznie dyskutowany, tak jak projekty innych uchwał podejmowanych przez nasz Zarząd.
Po to wybraliśmy go w demokratycznych wyborach aby, albo sam go opracował albo zlecił to jakiemuś chętnemu do opracowania. To ten zarząd w formie swojej uchwały zatwierdza jego treść, która nie może być jednak niezgodna z aktami wyższego względu, jakimi jest Statut PZK i regulaminy wewnętrzne Związku.
Jak na dzień dzisiejszy to OT-20 nie ma osobowości prawnej i obowiązują nas regulaminy zatwierdzone przez ZG PZK, w tym ten regulamin https://pzk.org.p...?page_id=6
Nie mam pojęcia skąd wyciągnąłeś wniosek, że z powodu reakcji moderatora naszego forum, efektem takich działań są niesnaski i podziały w naszym środowisku, gwałtowny ubytek liczby członków, "martwota" strony OT20
Jeśli już to, niesnaski i podziały tworzymy sami, najczęściej w swoich głowach a gwałtowny spadek liczby członków oddziału podyktowany jest całkiem innymi względami niż atrakcyjność naszego portalu i forum dyskusyjnego.
Vy 73'
Andrzej SP8LBK

http://www.qrz.com/db/sp8lbk
SP8CGE
Miniona epoka, Andrzeju wyszła z mody. Nie nadążasz za modą i coś Cię uwiera.
Żadnej polemiki ani riposty z mojej strony nie będzie.
Wiesław

Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.58
17,148,441 unikalne wizyty