Zobacz temat
OT20 PZK » Spotkania i wyprawy » Wyprawy
 Drukuj temat
Bania 2011-wrzesień
SQ8SET
Wyprawa na Banie Szklarską? gdzieś jakieś info o wyjeździe? słyszałem o akumulatorach na przemienniku lubelskim, zabrać czy kupić ale o częstotliwościach na jakich koledzy pracują? czy terminach można na RALu te dane znaleźć??

Pytają koledzy z innych okręgów, nie potrafię odpowiedzieć, pewnie szukam nie tam co trzeba...

Radek
Edytowane przez SQ8SET dnia 03/09/2011 23:46
 
http://qrz.com/db/sq8set
M0WQX
Takie wypady są wcześniej ogłaszane w newsach np takich jak poniższy link. Trzeba korzystać z "SZUKAJ" w menu.

http://www.pzk.lu...admore=486

Jeśli coś się będzie szykowało na pewno ktoś napisze lub ogłosi w komunikacie czwartkowym na UKF.
Był nawet kiedyś moduł wypraw, ale został wyeliminowany.
 
http://www.pzk.lublin.pl
SQ8SET
OK, dziękuję Marku. Postaram się częściej szukajki używać.

Pozdrawiam
Radek
 
http://qrz.com/db/sq8set
sq8pkk
http://sp8kaf.com - z tego co na głównej napisali to wyprawa trwa właśnie (3-4.09) ale szczegółów nie widać. Może na tamtejszym forum są ale niestety tajne przez poufne Smile
Vy 73!
Paweł SQ8PKK
 
sq8nxk
Zbliża się kolejna wyprawa. Tym razem w pierwszy weekend września nasz przewodnik duchowy Tadek SP8DIP zaprasza wszystkich w Beskid Niski na naszą Banię Szklarską.

Więcej informacji
takie i inne widomosci mozna otrzymać po zarejsestrowaniu na kaf zaznaczeniu opcji newsletter gorąco polecam
 
sq8pkk
O widzisz Wink Zapytać się można albo zapisać. O tym nie pomyślałem cóż
Sorry za tą ironię ale czy możesz mi uświadomić co stoi na przeszkodzie żeby klub będący członkiem OT20 PZK informował o swoich planach np. na oficjalnej stronie OT20 PZK? Tak żeby nie trzeba było się pytać czy zapisywać? Bo może ktoś nie wie, że można się gdzieś zapisać czy zapytać. Powstało na stronie KAF-ki forum. Poczytałbym, bo pewnie jakieś ciekawe rzeczy tam są ale wyczytałem, że żeby poczytać to się muszę zarejestrować a żeby się zarejestrować to muszę się do klubu zapisać. To jest popularyzacja hobby jakim ma być krótkofalarstwo? Marek napisał, że w radioamatorstwie jak się coś robi to dla wszystkich a nie dla jednostek. Może to i ładna idea ale imho nieprawdziwa. Więcej tu kłótni i małych TWA niż ogólnej współpracy. Może więc zamiast mieć pretensje "po" że ktoś czegoś nie zrobił, w czymś nie brał udziału, nie jest aktywny warto zadbać "przed" żeby jak najwięcej ludzi się dowiedziało i zainteresowało, żeby im się zachciało chcieć. Wysłanie newslettera do kilku czy kilkunastu osób sprawy nie załatwi. Frown
Vy 73!
Paweł SQ8PKK
 
sq8nxk
nie wiem czy trzeba byc członkiem klubu by otrzymywac te wiadomosci czy wystaczy tylko zwykła rejestracja i podanie maila forum jest faktycznie tylko do członków klubu wydaje mi sie ze nie musisz byc członkiem kaf by otrzymywac te wiadomosci spróbuje to ustalić i napisze na forum pozdrawiam 73
 
sq8pkk
sq8nxk napisał(a):

nie wiem czy trzeba byc członkiem klubu by otrzymywac te wiadomosci czy wystaczy tylko zwykła rejestracja


Zapewne do newslettera wystarczy ale ja nie o tym. Być może trochę impulsywnie zareagowałem i odpowiedziałem Ci ale tak właściwie na posta Tomka SP8UFT z wątku o LM. Połączyłem Tomka z Tomaszem i tak wyszło Smile Ale tematy też się łączą. Myślę, że kluczową sprawą jest kwestia podejścia do tematu. Jeśli będziemy oczekiwać, że ludzie przyjdą sami to oni nie przyjdą. Gdyby to był obszar niszowy, którego w necie jest mało to możemy założyć, że ktoś kto szuka informacji trafi do nas. Ale stron krótkofalarskich wszelkiej maści jest w sieci od groma i ciut ciut. I tak naprawdę na stronę KAF zaglądają praktycznie tylko członkowie klubu i tylko oni mają szansę zapisać się do newslettera i otrzymywać informacje o aktywności. A potem pojawia się wpis, że klub zrobił wyprawę w ważnych zawodach i nikt poza nimi nie brał udziału. Ale czy poza rozesłaniem newslettera ktoś zrobił coś by było inaczej? Środowisko radioamatorów w SP nie jest jednolite. Są różne organizacje a i w ramach poszczególnych różne grupy. Można by oczekiwać, że choć lokalnie jest inaczej ale jak widać też nie. Owszem. Kontakty są intensywne, ludzie się spotykają, rozmawiają ale... tylko w ramach "swoich". Inni jakby nie istnieli. Słychać to pięknie na przemiennikach. Ktoś "z zewnątrz" woła i cisza. Za chwilę zawoła "swój" i od razu odpowiada kilka znaków. Why? LM miał w założeniu integrować środowisko. Zamiast tego są kłótnie i pretensje. Why? Hobby powinno dawać nam przyjemność, być zabawą. Inaczej chyba nie ma sensu. Smile
Vy 73!
Paweł SQ8PKK
 
sp8nth
Paweł ! trochę zboczyłeś z tematu a ja chcę ustosunkować się do twoich słów.
W latach kiedy ja zaczynałem jak i późniejszych krótkofalowcy byli dosyć szczelną grupą do której dostać się mogli tylko ci co bardzo chcieli i wykazali się odpowiednia kulturą techniczną a przede wszystkim osobistą. Jeżeli mieli z tym problemy to albo odpadali albo nabyli ją podczas stażu nasłuchowego który nie rzadko trwał latami ( w moim przypadku 5 lat). Dlatego też jak ktoś uzyskał licencję nadawcza był właściwie przygotowany a przede wszystkim "znał swoje miejsce w szeregu". "Szereg" ustawiony był według stażu, osiągnięć w różnych dziedzinach krótkofalarskich oraz wieku. Nie do pomyślenia były pyskówki czy uwagi pod adresem starszych kolegów co obecnie czynią niektórzy "młodzi" koledzy.
Niestety otwarcie się środowiska poprzez złagodzenie wymogów egzaminacyjnych oraz brak wymaganego stażu nasłuchowego spowodowało napływ ludzi którzy nie powinni nigdy tutaj trafić. Ale cóż - mamy demokrację, która to do tego doprowadziła. Przez ten stan rzeczy zanikają obyczaje, zachowania które przez lata były kreowane i przekazywane młodszym stażem co prowadzi do sytuacji o których piszesz. Nie do pomyślenia było aby ktoś wołał na częstotliwości a jego głos pozostawał bez odzewu przez osoby tam słuchające. A młodsi krótkofalowcy każdą uwagę pod swoim adresem przyjmowali jako naukę która coś wnosi w ich staż krótkofalarski.
Tyle ode mnie !
to taka moja krótka refleksja na twój post powyżej.
Grzegorz
Interesują cię konstrukcje krótkofalarskie ?
Zawsze znajdziesz coś ciekawego na:
www.sp8nth.ampr.org

www.sp8nth.ampr.org/max6_m.jpg
 
www.sp8nth.ampr.org
SQ8SET
Witaj Grzegorzu

Z całym szacunkiem, jestem tylko młodym sq, jednak nie zgadzam się z tym co wytknąłeś koledze sq8pkk.
Zdaniem:
"Niestety otwarcie się środowiska poprzez złagodzenie wymogów egzaminacyjnych oraz brak wymaganego stażu nasłuchowego spowodowało napływ ludzi którzy nie powinni nigdy tutaj trafić"

Osobiście czuję się dotknięty ponieważ nie terminowałem 5 lat przy cudzym radiu i że z tego powodu nie powinienem tutaj trafić?? i tylko dlatego??

"wykazali się odpowiednia kulturą techniczną a przede wszystkim osobistą."
Ja i sq8pkk znaleźliśmy się tutaj zupełnie przypadkiem a nasze posty jak widać aż szczypią w oczy występkiem przeciw moralności.

Bezkrytycznie przyjmę uwagę merytoryczną z uzasadnieniem, jednak przykro dostawać uwagi aby nie wychylać się z szeregu przed starszyznę "bo tak kiedyś było i tak ma już być"

Przez wielu kolegów odbierany teraz jestem tak jak napisałeś:
"Nie do pomyślenia były pyskówki czy uwagi pod adresem starszych kolegów co obecnie czynią niektórzy "młodzi" koledzy."

Jednak nie jest moją intencją pyskować a zwrócić uwagę młodych przestraszonych, że krótkofalarstwo nie kończy się na PZK, każdy z nas jest równoprawnym partnerem do rozmowy, dyskusji i nikt nie powinien definiować "PRAWDZIWEGO KRÓTKOFALARSTWA"


Z wyrazami szacunku.
Radek SQ8SET
Pozdrawiam
Edytowane przez SQ8SET dnia 13/09/2011 07:57
 
http://qrz.com/db/sq8set
M0WQX
Nie wiem czy to taka przypadłość, ale gdzie bym nie wszedł gdzie się coś dzieje to nie moge nic poczytać zgodnie z tematem.

2, 3 posty są na temat, a potem kaszana i to wszędzie prawie.
Jak ktoś chce poczytać o "górce" to włazi w temat Bania 2011 czyta czyta, a tu nagle nie BANIA i to samo jest z innymi tematami.
Może po prostu utworzyć jeden topic i pisać wszystko w jednym?
 
http://www.pzk.lublin.pl
SQ8SET
Cześć Marek

Śladem administracji SP7PKI można by wszystkich niewygodnych na forum zbanować, zostawić "potakiwaczy". Na wieki spokój i porządek po takim zabiegu Wink

Dobrej nocy
Radek
Edytowane przez SQ8SET dnia 13/09/2011 01:05
 
http://qrz.com/db/sq8set
M0WQX
Nie chodzi tu o banowanie i pozostawienie "ciepłych kluch". Forum jest po to, aby się wypowiadać. Ważne jest aby wypowiedzi były stonowane i nie obrażały innych i nie naciskały sugerowały pewnych spraw prawda?

Mnie chodziło tylko o sprytną zmianę tematu rozmów.

Daleko mi od banowania itp. i żeby nikt nie myślał, że SP8WQX to wielki sędzia i on tu będzie porządki wprowadzał wkrótce zrobię to o czym myślałem już od pewnego czasu. Może wtedy przy równych statusach wypowiedzi z mojej strony staną się mniej drażliwe.

Miłego dnia Smile
 
http://www.pzk.lublin.pl
sp8nth
Radek "SET"
Mój post nie miał na celu cokolwiek wytykać Pawłowi a tym bardziej tobie. To krótka osobista refleksja - każdy ja interpretuje jak chce.
Te ostre słowa dotyczą tych którzy nie potrafią ie zachować, Ci co potrafią znaleźć się w naszym środowisku i zachowywać należycie na pewno przez nikogo nie będą piętnowani czy wytykani.
Co do tematu głównego to fakt trochę się rozmył, ale mam nadzieję że Marek WQX nie będzie mnie blokował tak jak SP8SIW dał mi bana na PKI że w prywatnej korespondencji domagałem się postępowania adminów zgodnie z regulaminem a nie stosowanie ostrzeżeń za prywatne uprzedzenia.

pozdrawiam
Grzegorz
Edytowane przez sp8nth dnia 13/09/2011 08:00
Interesują cię konstrukcje krótkofalarskie ?
Zawsze znajdziesz coś ciekawego na:
www.sp8nth.ampr.org

www.sp8nth.ampr.org/max6_m.jpg
 
www.sp8nth.ampr.org
SQ8SET
Witaj Grzegorz
Nie wiedziałem że Ty też zostałeś "wyproszony" z PKI, sam dostałem bana po tym jak zwróciłem uwagę Marcinowi SQ7BCE że nie wypada aby rzucał mięsem na własnym forum.
Dziwne podejście tam jednak mają do merytorycznej dyskusji :(

@SP8WQX dzięki za wyrozumiałość Wink

Pozdrawiam
Radek
Edytowane przez SQ8SET dnia 14/09/2011 00:39
 
http://qrz.com/db/sq8set
SP8SW
Moje prywatne - filozoficzne cokolwiek - podsumowanie (pisują : IMHO). Cool
Krótkofalarstwo to zabawa w zasadzie indywidualna; jest tylko na tyle zespołowa, na ile poszczególne indywidua chcą się bawić stadnie .
No i podlegają wtedy owe indywidua regułom stada : że jest samiec alfa, że silniejszy karmi się ( na wschodzie mówią : nasładza się, tu rozumiemy - ubawia się) jako pierwszy, młodszy kwestionuje pozycję starszego i też - słusznie - chce być alfa... itd...
Jak komu nie odpowiada pozycja w grupie - może odejść i być "samotnym wilkiem". Czyli wrócić do korzeni krótkofalarstwa.
U swoich źródeł - nasze hobby polega raczej na dłubaniu w swoich własnych zabawkach, wsłuchiwaniu się w melodię szumów, doskonaleniu rozumienia tego fragmentu przyrody. Dopiero w drugim rzędzie - na zabawach grupowych, spotkaniach klubowych, forach inernetowych, itp.
Zatem na przykład - chwalenie się czym tam kto może, nawet na własnej stronie internetowej, oznacza : (1) chcemy się pokazać w stadzie, (2) ryzykujemy, że nam ktoś nasze miejsce widzi gdzie indziej i nasze miejsce w stadzie pokaże : skomentuje, podkabluje, przypomni stare wpadki, zakpi, itp.

Dlatego mamy na RAL tylu czytających i tak mało piszących, a każdy post zamienia się w "polemikę" . Dlatego podziwiam tych "starszych" co mają tyle odwagi (?) że wyrażają tu swoje poglądy.. Mnie z wiekiem mija ochota. Starzy powinni z godnością zająć się sobą, a nie odgryzaniem się młodszym.
To taka moja "teoria na temat wszystkiego" .

Co rzekłszy - znikam.. 73
SP8SW
 
http://www.irvis.pl
SQ8RAL
Witam,
Są dostępne w sieci zdjęcia z tegorocznej wyprawy na Banię ??
Pozdrawiam 73
images35.fotosik.pl/1494/83055cd23b551cf1.jpg

---
 
SQ8SET
Piotrze SQ8RAL
Widząc aktywność tutejszych forumowiczów, dochodzę do wniosku że już za kilka miesięcy, pewnie zobaczymy fotki ze spotkania. Wink

Radek
Edytowane przez SQ8SET dnia 18/09/2011 00:07
 
http://qrz.com/db/sq8set
SQ8EP
Piotrze SQ8RAL, zdjęcia z wyprawy znadują się tu: https://picasaweb...esien2011#
 
SQ8SET
Dzięki Zdzisław

Hmm... klimatycznie tam jest, jak też militarnie Smile 4,5 czy 5,5mm??

Pozdrawiam
Radek

PS. Przepraszam za poprzedni mój wpis, okazało się że 25 dni wystarczy na załączenie fotek, a nie kilka msc. jak pisałem.
Edytowane przez SQ8SET dnia 27/09/2011 23:19
 
http://qrz.com/db/sq8set
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.77
17,337,649 unikalne wizyty