Zobacz temat
OT20 PZK » Inne » Zawody
 Drukuj temat
Dyplom "Za aktywności z gmin Lubelszczyzny"
SP8BWR
Po dokładnym prześledzeniu Regulaminu PGA, do którego nawiązuje nasz dyplom - muszę przyznać, że te dwa dokumenty są ze sobą zgodne. Koniec kropka. Zatem, trywializując, aby zdobyć ten dyplom trzeba:
1. wyjechać do, przynajmniej, 10 gmin
2. z każdej przeprowadzić 100 dowolnych QSO
3. wysłać zgłoszenie do Rysia SP8HKT
Tym wpisem "odszczekuję" to wszystko com nagadał poprzednio.

http://www.sp8bwr.com
SP8UFT
A kto powiedział, że ma być łatwo?

SP8LBK
Na początku aby nie było nieporozumień.
Nie jestem krytykiem wyjazdów i pracy z terenu, ale nasuwają mi się pytania:
1. dla kogo organizowany jest taki wyjazd? Dla jego organizatora czy może dla jego korespondentów, jeśli rzeczywista praca z danej likalizacji to średnio ok. JEDNA godzina w godzinach południowych w paśmie 80m?
2. łączność realizowana jest za pośrednictwem np. przemiennika kieleckiego, to którą gminę zaliczamy do dyplomu jeśli stacja A jest z gminy KK01 a druga z LU01, lub przemiennika lubelskiego pomiędzy gminami KKO1 i KK09?
2. Czy może powstało jakiś współzawodnictwo o którym ja nie wiem pt. Ilość "zaliczonych" gmin, zamków etc w ciągu jednej doby?

Ja rozumiem trudności i nakłady włożone w taki wyjazd ale uważam, że można to zrobić tak aby dać szansę zrobienia QSO także innym, którzy w większości przypadków siadają do radia w godzinach popołudniowych, kiedy propagacja jest dużo lepsza.
Koledzy z Niemiec, Anglii i Kanady pytali mnie o ten dyplom. Dla nich jest praktycznie nieosiagalny. Także dla wielu SP's.
Ja nie znam odpowiedzi.

http://www.qrz.com/db/sp8lbk
SP8UFT
Stówkę to można "pyknąć" np. w zawodach. To może warto zmienić taktykę, bo jeżeli aktywność trwa 5 minut włączając w to rozstawianie i zwijanie stacji to faktycznie ciężka sprawa. Wszelkie wyprawy są dla tych co potrzebują zaliczyć coś nowego, a nie dla tych co biorą w nich udział.

sp8hpw
Trochę nie rozumiem wypowiedzi zamieszczonych na forum Dyplomu "Za aktywność z gmin Lubelszczyzny". Powstał on na życzenie ogółu OT 20, wyrażonego na kilku spotkaniach. Powody, dla których dyplom ten został ustanowiony są następujące:
1. Po ogłoszeniu dyplomu "Gminy Lubelszczyzny" zapanował ogólny entuzjazm, że OT 20 ma wreszcie dyplom wyczynowym, na który trzeba trochę popracować, ale jest zajęcie na kilka lat.
2. Prawie natychmiast pojawiły się głosy, że osoby, które uaktywnią gminy (czyli do nich wyjadą i popracują), nic z tego nie mają, ba nawet jak pojadą do 10 gmin to im to nie zagwarantuje zdobycia dyplomu Gminy Lubelszczyzny. Brak jest dyplomu dla tych, którzy chcą pracować w terenie i uaktywniać kolejne gminy w woj. lubelskim.
3. Obecny dyplom "Za aktywność z gmin Lubelszczyzny", wychodzi tym oczekiwaniom naprzeciw i stwarza możliwość uzyskania go właśnie za aktywność wyjazdową.
4. Wcale nie oczekuję, że podczas wyjazdu do nowej gminy PJ5, VK i ZL rzucą się i będzie wielki pile-up.
5. Z jednej strony czytam, iż nikt nie pracuje z terenu bo promile pracują, a z drugiej uczestnicy wyjazdów chwalą się (i słusznie) iż zrobili ileś ciekawych łączności. Więc jak to jest? Na pewno będą tacy, którzy chcą wyjechać i pobawić się w terenie i będą też tacy, którzy nie wyjadą w teren, choćby ich tam zawieźć ze sprzętem i przywieźć.
5. Wynajdywanie problemu, że brak współzawodnictwa ilościowego w ciągu dnia jest głównym czynnikiem demotywującym, to po prostu niepoważne. Uważam, że kto chce szuka sposobu a kto nie chce szuka powodu.

To byłoby na tyle,
Jurek, SP8HPW

SP8TDV
Jaka jest realna szansa na uzyskanie dyplomu za aktywność ze wszystkich gmin Lubelszczyzny czyli za minimum 21300 (dwadzieścia jeden tysięcy trzysta) QSO przeprowadzonych z 213 miejsc w rozsądnym okresie czasu - rozsądnym dla bardzo lokalnego dyplomu czyli powiedzmy 5 -10 lat?

Skoro pewne zapisy/warunki regulaminu wzorowano na dyplomie PGA to może warto również skopiować zapis z punktu 10 regulaminu PGA: "Uwagi! (a) W przypadku zorganizowania ekspedycji przez Klub, odrębne Certyfikaty mogą otrzymać wszyscy operatorzy wyprawy".

SP8LBK
1. Dyplom jest wydawany za aktywności z 10(dziesięciu) gmin Lubelszczyzny. Nie jest to zbyt trudne, choć banalnie łatwe nie jest, i poprzeczka nie jest ustawiona zbyt wysoko.
2. Do zaliczenia pracy z każdej z tych gmin do dyplomu trzeba przeprowadzić 100 (sto) QSO. UWAGA! 100 QSO a nie 100 KRAJOWYCH QSO. To jest duża różnica. Liczą się wszystkie QSO jakie przeprowadzimy z danej gminy, a więc krajowe, zagraniczne, każdym rodzajem emisji i poprzez przemienniki.

Marku SQ8MXS, może czytasz inny regulamin bo w tym pisze 10 gmin x minimum 100 QSO = minimum 1000 QSO.
Ja tu chyba czegoś nie rozumiem. Zawsze wydawało mi się, że wyprawy w teren czy też ekspedycje DX-owe są organizowane przede wszystkim dla korespondentów a nie dla ich uczestników a organizatorom takich wypraw zależy na tym aby dać frajdę swoim korespondentom czyli dać możliwość zdobycia dodatkowych punktów do jakiegoś współzawodnictwa.
Tu czytam, że organizatorzy wypraw mają pretensję, że nie mogą zdobyć dyplomu!!! ???
Świat staje na głowie albo ja się starzeję.

http://www.qrz.com/db/sp8lbk
sp8nth
Panowie !
Dyplom jest jaki jest najwyżej czyste wydrukowane egzemplarze wyrzucone zostaną na śmietnik jeżeli nie będzie zainteresowania.
Marek a może wydamy inny dyplom - powiaty lubelszczyzny ??? Warunek konieczny łączności potwierdzone katami QSL.
Szukaj ładną grafikę - fotkę a ja zapytam Radka za ile nam to wydrukuje .
Grzegorz

www.sp8nth.ampr.org
sp8hpw
Marku, SQ8MXS,
Bardzo proszę, abyś złożył aplikację do dyplomu "Za aktywność z gmin Lubelszczyzny" na taką ilość gmin (zgodnie z regulaminem obecnie obowiązującym) jaką masz. Czy nie chciałbyś być NR 1 jeśli chodzi o zdobywców tego dyplomu? Nagłośnię to osobiście w PGA i ZG PZK oraz u Award Managera SP i w Świecie Radio. A nawet jestem gotów ufundować prywatną (żeby ktoś nie pomyślał, że z pieniędzy oddziałowych) nagrodę (akcesoria a nie dyplom) dla zdobywcy Dyplomu NR 1.

Pozdrawiam
Jurek, SP8HPW

P.S. Też kompletuję sprzęt odpowiedni do wypraw do gmin Lubelszczyzny. Jedną wyprawę już zaliczyłem (Zakrzówek, QSL wysłane), następne (będą to prawdopodobnie gminy Bełżyce i Konopnica) szykuję pod względem czasowym i sprzętowym.

Pozdrawiam z Wojciechowa, SP8HPW

sp8hpw
A ile QSO macie z pozostałych gmin (jeśli można zapytać)?

Jurek, SP8HPW

sp8gsc
Ja juz kiedys myslałem nad dyplomem na powiaty lubelszcztyzny i nawet zbierałem herby powiatów (sa takie) żeby je wszystkie umiescic na dyplomie, ale okazało sie ze wtedy kilka powiatów nie mało jeszcze herbów. Projektowany regulamin dyplomu był chyba nawet opublikowany prze Tadeusza SP8DIP w jednym z numerów naszego oddziałowego biuletynu (nie pamietam w ktorym ale dawno).
Dyplom nie mial opcji dla organizatorów wypraw, ale oczywiście mozna to dodać. Ilość QSO? - myślę że wystarczy 10. Ale to raczej widziałbym jako dyplom dodatkowy. Podstawa to dyplom za przeprowadzenie potwierdzonych łacznosci z kazdym powiatem. Klasa najwyższa - za wszystkie. Moim zdaniem powinna byc tez specjalna klasa za stacje stałe i łacznosci potwierdzione kartami QSL, to by było coś. Smile
73 Krzysztof

http://niedzwiada.nazwa.pl/pzk/sp8gsc/
sp8nth
Krzyś
Zostaliśmy poproszeni o nie wydawanie takiego dyplomu "w zamian" za to ma być wprowadzona prostrza do uzyskania wersja dyplomu "Gminy Lubelszczyzny"

Osobiście bardziej mnie kręcą powiaty - mam je wszystkie w Lubelskim

Trzeba zastanowić się nad wersją Limited Edition !

Grzegorz
Interesują cię konstrukcje krótkofalarskie ?
Zawsze znajdziesz coś ciekawego na:
www.sp8nth.ampr.org

www.sp8nth.ampr.org/max6_m.jpg

www.sp8nth.ampr.org
sp8gsc
sp8nth napisał(a):
Krzyś
Zostaliśmy poproszeni o nie wydawanie takiego dyplomu "w zamian" za to ma być wprowadzona prostrza do uzyskania wersja dyplomu "Gminy Lubelszczyzny"...

Nie bardzo rozumiem w czym może przeszkadzac dyplom za powiaty dyplomowi za gminy nawet jak te dyplomy da sie uzyskac za te same łacznosci.
Moim zdaniem im wiecej dyplomów tym lepiej. Może komus bardziej spodoba sie dyplom za powiaty, a jak go zdobedzie to juz bedzie mial sporo uzbierane do dyplomu za gminy, wiec bedzie mu łatwiej go uzyskac.
Dyplomy dla stacji jeżdzacych po gminach moim zdaniem sa klasa uboczną, sam dyplom powinien byc (i chycba jest) za przeprowadzenie łacznosci z gminami. W zasadzie kazda forma potwierdzenia takich łacznosci powina byc dopuszczalna, ale tradycyjnie optowałbym za kartami QSL. Karta to wizytówka stacji, wiec zastepowanie jest czykolwiek a zwłaszcza karta eQSL (po ktorej slad może łatwo zagionąć) nie jest wskazane.
73 Krzysztof

http://niedzwiada.nazwa.pl/pzk/sp8gsc/
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.46
16,207,983 unikalne wizyty