Zobacz temat
OT20 PZK » Sprawy związkowe (dotyczące PZK) » Sprawy związane z Naszym Związkiem
 Drukuj temat
Strona internetowa ZG PZK
sp8gsc
Obserwuje i widze, że od lat jest ten sam problem. Dane w serwisie PZK aktualizowane sie w tempie ślimaaaaaaaaaaaaczym i chyba nikt nie potrafi zrobić żeby było inaczej.


sq8mxsnapisał(a):

Panowie, serwis PZK (jeśli można to nazwać serwisem) to temat rzeka. Co więcej - kosztuje nas miesięcznie tyle, że można by za to zrobić stronę z prawdziwego zdarzenia, zrobić podserwisy dla każdego oddziału i podejrzewam że dało by radę zrobić oddzielną stronę dla każdego dyplomu wydawanego przez PZK i ...... jeszcze by zostało, ale podobno opłaty administracyjne są w cenie . Nie wnikam, mam swoje zdanie na ten temat ....


sq8pkk napisał(a):]@Krzysztof: Tu nie ma czego potrafić. Tu trzeba żeby ktoś to zrobił. Ilu krótkofalowców łącznie przystępuje bądź występuje ze związku w ciągu roku? 100? 200? Czy to jest taka ilość, że jedna osoba poświęcając kilka minut w tygodniu nie może obsłużyć aktualizacji spisu na podstawie zmian w OSEC?

@Marek: Jak to bez skutku? Forum zamknęli



No własnie nikt nie potrafi zrobic żeby ktoś to na bieżąco wprowadzał. Od lat jest tak samo.

Widac Prezes PZK nie orientuje sie jak łatwo i niedrogo mozna by to robić. Zapłacić dużo i niewiele z tego miec to każdy potrafi. Raczej jednak chodziłoby o cos odwrotnego.

sp8lbk napisał(a):

Zamiast narzekać i wypisywać swoje pomysły może w naszym OT znajdzie się osoba, która podejmie się administracji Portalu PZK i prowadzenia Polskiego Callbooka?.
Jak czytam jest to sprawa banalnie prosta i wystarczą same chęci.
Marek SQ8MXS ma wiele świetnych pomysłów więc może pora je zacząć wdrażać w życie zamiast rozpisywać się o nich na forach?
Obiecuję, że jako członek ZG PZK poprę każdego chętnego, jesli tylko wyrazi zamiar podjęcia się tych przecież prostych tematów.


Połączony z 21.11.2011 17:31:
sq8mxsnapisał(a):

.... Andrzej o czym ty piszesz - kilkukrotnie zgłaszałem swój akces do tego typu rzeczy - bez echa. Z tego co pamiętam Marek SP8WQX również to robił i co ? Odsłuchaj sobie spotkania Zarządu PZK. Na jednym z nich Prezes mówi właśnie o tym, że są chętni do pracy nad stroną internetową i nie tylko. Jaka jest odpowiedź - jeden rozmówca mówi: ja ich nie znam i temat się kończy. Co Ty chcesz w takiej sytuacji przepychać i gdzie ?

Ja wdrażam swoje pomysły - niekoniecznie na stronach PZK - dla mnie walenie głową w mur z betonu nie ma sensu. Chcesz wiedzieć więcej to powiem Ci, że prowadzenie tak "rozbudowanej" strony jak nasza strona związkowa to, jak dla mnie koszt niespełna 360 PLN rocznie na obsługę serwera. Masz dostęp do informacji, więc powinieneś wiedzieć ile to nas kosztuje (serwer + administrator). W szczególności zastanawiająca dla mnie jest ta pensja administratora. Od czasu zamknięcia forum administrator nie ma nic do roboty oprócz akceptacji newsów. Silnik jak i cała oprawa strony pamięta czasy "Rewolucji Październikowej", o merytoryce nie wspomnę. Ja wiem, że to nie miejsce na tego typu sprawy, ale innego nie ma i gdzieś o tym pisać trzeba.

Nie ironizuj, proszę Cię - nikt nie pisze, że jest to proste. Z przyjemnością wymienię się pensją z administratorem PZK i za te pieniądze stworzę serwis z prawdziwego zdarzenia - przy okazji w ciągu roku kupię FT-950 bo spokojnie mi na to wystarczy. Reasumując - są ludzie, są chęci, trzeba tylko aby ktoś powiedział przynajmniej "no to weźmy się i zróbcie" - nawet to nam wystarczy, choć w obecnej sytuacji to już nie wiem czy mi się chce .....
Przeczytałem właśnie protokół z ostatniego posiedzenia ZG PZK z września - wiesz już może coś na temat ubezpieczeń ? czy dalej płacimy za coś o czym nie mamy zielonego pojęcia.

Edytowane przez sp8gsc dnia 21/11/2011 17:36
73 Krzysztof
 
http://sp8gsc.pzk.pl
sq7ai
Witam
Ja serwis PZK mam (a nie napisze gdzie). Po kilku próbach zarejestrowania się tam i kasowaniu mojego konta po 1-2 dniach dałem spokój. W końcu co się dziwić, członkiem PZK zostałem w 1976 roku bodaj, a ostatnio składki płacę nieprzerwanie od 6-7 lat, jestem więc świerzak.
 
http://sq7ai.i8p.eu
SP8LBK
Marku SQ8MXS. Jesteś bardzo niecierpliwy albo nie słuchasz i nie czytasz komunikatów ZG PZK. http://www.pzk.or...dmore=2084
Minął dopiero jeden tydzień od ostatecznej daty zgłoszeń a Ty chciałbyś już mieć opracowany kalendarz. Zwróć uwagę, że komisja zajmująca się zawodami krajowymi ma nie tylko za zadanie umieszczenie danych zawodów w kalendarzu ale także na weryfikację jego regulaminu a także ich daty aby nie kolidowały one z innymi zawodami.
A tak przy okazji. Czy nasze zawody LM-UKF zostały zgłoszone do tego kalendarza?
Do była by ich bardzo dobra promocja, której jak niektórzy piszą brakuje.
Vy 73'
Andrzej SP8LBK
 
http://www.qrz.com/db/sp8lbk
sp8gsc
Niestety Marek ma rację. Od strony zwyklego członka widac, żę ZG PZK pracuje gorzej niż źle, a dzialania admina strony internetowej zakrawają na kpinę. Ja od dawna tam nie zaglądam, ale tego co słysze i czytam to jest aż nadto. Jesli czyta to SP8LBK niech zobaczy, że ocena jest wiecej niz negatywna. W tej sytuacji trudno liczyc na poparcie i oddolne inicjatywy jak ciagle sa problemy z czymś tak prostym jak aktualizaja bazy członków.
Mysle że czas sprawdzic kto ponosi wine za taki stan rzeczy i zmienic osoby odpowiedzialne. Może lepsze będa właśnie te których nikt z Bydogszczy nie zna. Jesli ktos robi cos społecznie to można mu wybaczyc niedociagniecia, ale jak ktos robi cos za pieniadze to albo robi to porzadnie, albo nalezy mu podziękować.
Odnosze wrazenie, że nikt z ZG PZK nie wie jak powinien wygladac i dzialac portal PZK i dlatego tak to wygląda, bo nie ma komu rozliczyc osób odpowiedzialnych.
73 Krzysztof
 
http://sp8gsc.pzk.pl
SP8LBK
Widzę, że wszyscy czekają aż Prezes czy Admin coś na stronie umieści a zapominają, ze stronę uatrakcyjnić mogą sami członkowie.
Jest tam zakładka NEWS czy też Artukuły, Download. Każdy może tam coś od siebie napisać. Widzimy tylko nieliczne wpisy o aktywnościach i sporadycznie o jakiś wydarzeniach.
Czy ktoś komuś zabronił tam pisać???
Co do kalendarza zawodów to nie trzeba pisać do Andrzeja SP5AHT tylko do Bogdana SP3IQ bo to on jest odpowiedzialny w PZK za tą "działkę".
Vy 73'
Andrzej SP8LBK
 
http://www.qrz.com/db/sp8lbk
SP8LBK
Jarku SQ7AI. Czy próbowałeś wyjaśnić swój problem z logowaniem z Adminem portalu?
[url][/url]
Postawowa sprawa to zgodność adresu e-mail z tym, który został podany w informacji członka do OT, czyli musi być IDENTYCZNY jak w bazie OSEC.
Adres MUSI być z pełnym znakiem np a nie np
Sprawdź to co podałem wyżej. W razie dalszych problemów skontaktuj się z Adminem.
Na Portalu PZK jest obecnie zarejestrowanych 2328 użytkowników , czyli ponad połowa członków, którzy chyba nie mieli problemów z rejestracją.
Vy 73'
Andrzej SP8LBK
 
http://www.qrz.com/db/sp8lbk
SP8LBK
Marku SQ8MXS. Masz dziwny charakter i jak widzę ludzisz żeby ostatnie słowo należało do Ciebie. Piszesz nie na temat jeśli chodzi o weryfikację użytkownika Portalu PZK.
Jesteśmy krótkofalowcami i nie powinniśmy ukrywać czy też wstydzić sie swojego znaku. Pewnie, że można przyjąć dowolne kryteria weryfikacji. Można nawet przyjąc PESEL albo NIP, też jest niepowtarzalny!!!.
Sam jesteś tam zarejestrowanym użykownikiem jako SQ8MXS i podałeś adres e-mailowy , a mogłeś być zarejestrowany jako zajac_poziomka i też zapewne wszyscy by szybko wiedzieli, że to Ty.
Vy 73'
Andrzej SP8LBK
 
http://www.qrz.com/db/sp8lbk
SP8SW
Czy nie nadszedł już czas żeby Kol. SQ8MXS wziął sprawy w swoje ręce i uzdrowił sytuację, może przy okazji najbliższych wyborów władz związku ? Jest co prawda jeszcze trochę czasu na poukładanie sobie co i jak zmienić, ale tym większa szansa sukcesu...
Ja już podziwiam Kolegi łatwość nazywania rzeczy bzdurą, a także niezłomne przekonanie że musi być przekonywany i przekonany..

Życzę rosnąco dobrego samopoczucia, a może i tolerancji na denerwujących zgredów Cool.

73
SP8SW
 
http://www.irvis.pl
M0WQX
Dawno dawno temu.. aczkolwiek dokładnie pamiętam kiedy, proponowałem odpowiednim osobom przebudowę strony ZG PZK oraz zobligowałem się do aktualizowania i tworzenia nowych modułów.
Dotyczy to wszystkich działek. Każda osóba funkcyjnya mógła by mieć moduł z bajerami, którym by zarządzała od Manegera dyplomowego do Managera QSL bo i taki moduł prawie ukończyłem.

Miało to być za free. Nie stukam teraz do żadnych dźwi, przeszła mi ochota na zwiększenie społecznej pracy.

Nie miałem roboty to sobie moduł napisałem i stukam po swojej działce i mało tego będę odbijał wszelkie próby nowostek jako nauczony gdzie jest moje miejsce w szyku, a na tym to się chyba znam.

Czytając wiele stron odnosze wrażenie, iż obrzucanie się błotem w papierku dodaje pozornej delikatności osobom, które uważają, że jak dobrze poowijają i okraszą słowotwórstwem to nie wyjdą kiepsko w oczach czytelników.
 
http://www.pzk.lublin.pl
M0WQX
Hmm..cóż dodać cuż ująć.

Nie mnie krytykować czy też sprawdzać, co może być tańsze co nie.

Z pewnością krzyknięta cena przez dostawców usług dla organizacji będzie większa niż indywidualnego użytkownika.

Na pewno certyfikat SSL trochę kosztuje. Choć PHP-FUSION ma wbudowany https i cała reszta musi być jakoś podpięta.

Zresztą certyfikat jest potrzebny tylko dla OSEC.

Strona ZG PZK nie działa pod https, bo jest w wersji z przed wielu lat i już wszystkie dziury jakie ma były zaatakowane i booty wykradły co chciały.

Tyle możliwości chęci ze strony róznych kolegów. A tu groch o ścianę.
Pod względem wersji strona jest kilka lat za innymi FUSIONAMI.

Prowadziłem wiele rozmów , dostawałem czasem nawet "podprogową" słowną reprymendę, abym zromumiał, że to i tamto i nie da się i wogóle mam sobie dać spokój.

Powiem tak, czy jak stworze portal konkurencyjny do ZG PZK w cenie o 70% niższej to ktoś się obudzi.

Nie! Dostanę naganę wzrokową setki aktów prawnych, że mi nie wolno i QRM-y na paśmie dla otrzeźwienia i znalezienia miejsca w szyku.

No i słusznie, bo cwaniaków takich jak ja jest wiele.

Chce się robić, ale skrzydełka podcinane. Nawet nie chcę myśleć, że ktoś pomyślał, że mu portfel wychudnie, bo to kwalifikuje się z miejsca do rozstrzelania i nawet niech nikt nie zabiera głosu w tym temacie, bo zacznę wierzyć pewnym osobom, które dotychczas uważałem za dziwne w światku radioamatorskim.

Po kilku latach stwierdzam: Tego się nie da naprawić.
 
http://www.pzk.lublin.pl
SP8LBK
Andrzeju SP8LBK jako osobie reprezentującej nasz Oddział w ZG, zadaję pytanie dlaczego rokrocznie wyrzuca się tyle kasy na www.pzk.org.pl ????????????

Abyś Marku SQ8MXS miał co krytykować Smile
A tak na poważnie.
Proszę o złożenie formalnej oferty do Sekretariatu ZG PZK na opracowanie nowej strony WWW i prowadzenie całości zagadnień związanych z serwerem PZK.
Gwarantuje Ci i innym Kolegom, że osobiście poprę Wasze propozycje o ile oczywiście spełnią wymagania użytkownika.
Zwróćcie uwagę tylko na jedną sprawę. Obecna forma nie podoba sie tylko kilku osobom. Nie ma jakiejś totalnej krytyki aby to zmienić. Co jest ważniejsze na stronie WWW? Merytoryczne informacje czy wodotryski?
Nie zapominajcie, że ilu projektantów tyle samo albo więcej pomysłów, czyli Wasz pomysł wcale nie musie się podobać innemu projektantowi i też wyleje Ci/Wam wiadro pomyj i napisze, że można to zrobić całkiem inaczej i prościej.

Co się tyczy hostingu SN0HQ.
Marku SQ8MXS.
Przez swoją niewiedzę wypiszujesz bzdury. Serwer SN0HQ to nie tylko strona WWW, to jeszcze ogrom innego oprogramowania z kilkupoziomowymi zabezpieczeniami na potrzeby zawodów IARU.
Owszem były kilkakrotne próby inderencji w log podczas zawodów ale jednak nieskuteczne. A wyobrażasz sobie sytuację, gdyby sie komuś udało w nim namieszać?

Jest tam począwszy od logu on-line dla kilkudziesięciu komputerów do wewnętrzych komunikatorów używanych przez członków zespołu podczas zawodów i treningów. Serwer SN0HQ nie włączany jest tylko na czas zawodów lecz czynny jest non stop bo bardzo często trwają próby i testy tak aby podczas zawodów nic się nie posypało.
Są też normalne treningi aby poprawić "operatorkę" oraz doszkalać nowych operatorów.

Chcesz poznać to zagadnienie. Nie ma sprawy. wyraź tylko chęć uczestnictwa w zespole SN0HQ. Znajdź sobie lokalizację w której mógłbyć być obecnym podczas zawodów SN0HQ.
Jeśli jej właściciel wyrazi chęć i uzyskasz jego rekomendację będziesz przyjęty. Najbliżej Ciebie jest Kunów k. Firleja. Stacja Ryśka SP8ONZ.
Zygi SP5ELA także nagminnie poszukuje ludzi do współpracy przy serwerze SN0HQ. Praca przy serwerze ale we własnym domu Smile
Warunek musisz uzyskać rekomendację 2-3 członków zespołu.
Poznasz zagadnienie i może przestaniesz wówczas pisać bzdury.
Vy 73'
Andrzej SP8LBK
 
http://www.qrz.com/db/sp8lbk
sp8gsc
Po tym co napisał SP8LBK na temat serwieu SN0HQ myślę, że nie da się tego zrobić taniej niż jest obecnie.
Ale temat dotyczy serwisu ZGPZK, który nie dość, że przestarzały i funkcjonujący bardzo źle - vide aktualizacja bazy członków- to jeszcze jego obsługa jest dość droga.
Mnie sie to nie podoba i oficjalnie napisze CZAS TO ZMIENIĆ, a najlepsza rada jaką moge dac to ZMIENIĆ PROWADZĄCEGO oraz obniżyc koszty o połowę jednocześnie podnosząc nowoczesność serwisu i sprawność aktualizowania.
Ja wiem, że Marek SP8WQX mógłby to zapewnić. Tak więc proponuje aby oficjalnie złożył do sekretariatu ZG PZK ofertę, a ze swojej strony trzymam za słowo kol Andrzeja SP8LBK, że postara sie ją poprzeć. A jesli to sie nie uda to wyłozy nam kto personalnie sie sprzeciwił.
Twierdzę kategorycznie.
NIE MOŻE BYC DALEJ TAK JAK JEST TERAZ :!:
Pewnie wina leży nie tylko po stronie prowadzacego (bo pewnie nie dostje informacji na czas), ale jesli cos da się zmienic to zróbmy to od nowego roku. Nie ma na co czekać.
73 Krzysztof
 
http://sp8gsc.pzk.pl
SP8MRD
Witam serdecznie
Od czasu do czasu zaglądam na ciekawe strony OT 20 i to forum. Widzę, że pojawił się i tu temat portalu PZK oraz obsługi informatycznej SN0HQ.
Znam temat częściowo, gdyż był on dyskutowany przez kilka góra kilkanaście osób na forum PZK. Jedną z takich osób był Marek SQ8MXS.
Podobało mi się to, co pisał. Wyglądało, że zna się na rzeczy i jest chętny do zastąpienia obecnego Admina portalu PZK.
Jenak na moje zapytanie czy mogę zaproponować Jego kandydaturę nie otrzymałem ostatecznej decyzji. Marek obiecywał, że odpisze na mojego e-mail i do tej pory nie odpisał.
Zwróciłem się jednak jako wówczas członek ZG PZK z propozycją do Prezesa i Prezydium, by rozważyli taką możliwość. Po jednym z posiedzeń Prezydium otrzymałem od Prezesa informację, że Prezydium bierze pod uwagę takie rozwiązanie tylko proszą o samodzielne zgłoszenie się Marka oraz o więcej informacji na Jego temat, bo nie znają Jego kwalifikacji w tym zakresie.
Chętnie podesłałem Prezesowi PZK linki do bardzo ciekawych serwisów stworzonych przez Marka.
Ponownie napisałem e-mail do Marka i ponownie w odpowiedź brzmiała, że odpisze później, bo teraz ma szereg innych, ważnych obowiązków. Niestety do dziś nie dostałem odpowiedzi.
Dziwi mnie takie zachowanie i martwi, bo podważa wiarygodność także moją.
Jednak nie zrezygnowałem z promowania Marka i kilka tygodni temu przypomniałem Prezesowi o Nim otrzymując odpowiedź, że istnieje taka możliwość.
Wydarzenia powyższe opisałem skrótowo, bo trwa to przynajmniej od roku. Mam w związku z tym dwa pytania do Marka:
1. czy nadal w pełni odpowiedzialnie jest gotowy zgłosIć oficjalnie swoja gotowość do bycia Adminem portalu PZK?
2. Czemu dwukrotnie nie potwierdził przyjęcia mojej propozycji kontaktu z Prezesem PZK w tej sprawie?

Tu w tym wątku Marek napisał najpierw, ze jest gotowy sam, znacznie taniej prowadzić nowoczesny portal PZK, po czym odpowiadając na wpis jednego z korespondentów, że tak sam to już nie. Jak to więc Marku jest?

Podobnie w odpowiedzi na list Andrzeja SP8LBK, który opisał tak jak umiał temat obsługi informatycznej SN0HQ - wszystkich stacji z całej Polski, Marek przyznał, że może jednak nie jest to tak proste i tanie jakby się początkowo wydawało.
Myślę, że zabrakło tego, co sam wyraził: trzeba tylko wiedzieć z czym mamy do czynienia i co jest nam potrzebne.
Proponuję więc Marku zgłoś się do Prezesa i do Admina portalu oraz serwisu obsługi SN0HQ z prośbą o dokładne dane, a potem rozważ czy to co piszesz jest rzeczywiście takie proste jak to przedstawiasz od czasu do czasu w swoich listach.
Admin portalu PZK jest nazywany "człowiekiem z laptopem", bo czy pracuje czy jest na urlopie, to na każde zawołanie Prezesa i Prezydium jest dyspozycyjny (np. w celu wstawienia pilnej informacji w aktualnościach PZK). Wprowadził pewien ład i porządek w procedurach i stąd czasem Ci, którzy ich nie znają lub nie chcą stosować mają trudności i są "głośni na forach".
Pozdrawiam serdecznie
Piotr SP8MRD
 
SP8LBK
Z oczywistych względów, czyli jego bezpieczeństwa nie opisywałem sytemu jaki opracowany jest dla potrzeb zespołu SN0HQ. Podam tylko, że nie jest to jeden serwer u kogos w pokoju lecz 2-3 w różnych niezależnych lokalizacjach.
Nie wyobrażam sobie aby to ich zasobów miał dostęp ktoś z poza osób zaufanych.
Zawody. Sami wiemy ile nerów kosztuje, gdy podczas pracy wysypie sie nam log. A co powiedzieć jeśli przez czyjąś głupotę zostanie zmarnowana praca dzilkudziesięciu osób a korespondentom nie zostaną zaliczone punkty.
Właśnie za 99% bezpieczeństwo danych się płaci.

Co sie tyczy Portalu PZK. To się pytam gdzie byliście jak Grzegorz SP1THJ zrezygnował z administrowania???
PZK usilnie poszukiwało administratora, były komunikaty i prośby.
Ciekawi mnie kto prywatnie weźmie odpowiedzialność za zawartość serwera PZK, bo jako administrator przecież musi mieć do niego pełny dostęp?
PZK to nie tylko strona WWW i forum dyskusyjne jak sie komuś wydaje a w zasadzie bardzo duża firma, z działem personalnym (członkowie) i finansowym (księgowość).
Czy ktoś to bierze pod uwagę, że nikt o zdrowym umyśle takich danych nie umieści na tanim serwerze i nie powierzy tego osobie prywatnej, która w każdej chwili może powiedzieć, że już mu się nie chce bo ma ciekawsze zajęcie. I żadne warunki umowy nie zmuszą go do tego aby mu się znowu zachciało.
W tym przypadku to nie jest już hobby lecz czysty biznes i to może zrozumieć tylko osoba, która zarządza systemem informatycznym w jakiejś nawet kilkunastoosobowej firmie.
Vy 73'
Andrzej SP8LBK
 
http://www.qrz.com/db/sp8lbk
SP8LBK
Marku SQ8MXS
Nie uciekaj jeszcze.
W mojej firmie zainstalowany jest właśnie serwer gdzie fukcjonuje cały system zarządzania IFS i MRP-II, obsługujący ok. 1,5 komputerów.
I tam przechowywane są wszystkie dane firmy.
Wracając do sprawy PZK.
Być może zastosowałem za duży skrót myślowy, że dane przechowywane są na serwerze, bo tego akurat nie wiem ale nie wmawiaj mi, że nasze dane osobowe i finansowe związku przechowywane są na osobistym komputerze prezesa czy Pani ksiegowej a te komputery nie są nigdy podłączone do internetu albo wręcz przechowują dane na dyskietkach czy na pendrivach.
Bo to właśnie przez serwery hakerzy dostają się do komputerów indywidualnych użytkowników i wykradają interesujące ich dane.
I nie ma tu dla hakera żadnego znaczenia czy dane przechowujesz wprost na serwerze czy w swoim komputerze bo z założenia wiadomym jest, że serwer jest znacznie lepiej chroniony niż Twój osobisty komputer. Jeśli tylko będzie chciał i przejdzie zabezpieczenia serwera to ma zasoby Twojego komputera na talerzu w ciągu paru minut.
Oczywiście mam tu na myśli te "profesjonalne" firmy, czyli takie za 200-300 zł rocznie
Vy 73'
Andrzej SP8LBK
 
http://www.qrz.com/db/sp8lbk
SP5ELA
Witam Was
Niezbyt często tu do Was zagladam.
Strasznie dużo błędów i pomylonych pojęć w tej dyskusji.

Prace i to taka rzetelna, to trzeba zaczynać od siebie. Nie wiem, czy zdajecie sobie sprawę, że źródlem wszystkich danych o członkach i klubach sa OT PZK. Niestety po 2 latach od wprowadzenia elektronicznego systemu ewidencji członków PZK dalej wiele OT PZK ma z tym problem. OT-20 jest i tak jednym z lepszych OT PZK, ale i tu wystepuja czasem problemy. Wiekszość z nich interaktywnie z Ryszardem SP8ONZ udało sie załatwic.

Pozdrawiam

73, Zygi SP5ELA
 
https://sp5ela.rf.pl
sq8pkk
SP8MRD napisał(a):
Admin portalu PZK jest nazywany "człowiekiem z laptopem", bo czy pracuje czy jest na urlopie, to na każde zawołanie Prezesa i Prezydium jest dyspozycyjny (np. w celu wstawienia pilnej informacji w aktualnościach PZK).


Cześć Piotrze Smile
Tu to chyba trochę przesadziłeś. Twierdzenie, że nie da się umieścić newsa na stronie bez akceptacji jednej konkretnej osoby jest tak absurdalne, że aż nie może być prawdziwe. Jeśli faktycznie tak jest, że jedna osoba decyduje o tym co może się pojawić w zasobach serwisu webowego PZK to powinno to być natychmiast zmienione. Godzi to zarówno w funkcjonalność jak i bezpieczeństwo całego przedsięwzięcia.
A jak admin obrazi się, zachoruje czy coś gorszego (odpukać) to co? Strona kończy żywot? A jak ktoś nielegalnie przejmie jego login i hasło to kto odetnie intruza skoro nikt inny nie ma takich uprawnień?
Aż wierzyć mi się nie chce...
Vy 73!
Paweł SQ8PKK
 
SP8LBK
Pawle SQ8PKK.
Mylisz pojęcia forum i portal.
Każde szanujące sie forum i portal ma swojego admina i może mieć moderatora. Ma także swój regulamin, pisany albo nie pisany.
To, że wpisy na forum zostają dodane praktycznie po wysłaniu to jeden temat.
Tu też w rażącym przypadku ale po czasie może zareagować admin lub jego moderator. Może nawet usunąć taki wpis a piszącego ostrzec a nawet usunąć z listy użytkowników.
Podobnie jest z funkcjonowaniem portalu. Tu reakcja admina lub moderatora następuje przed publikacją newsa czy artykułu.
To oni stwierdzają, że informacja umieszczona ma portalu nie będzie zawierać np. treści sprzecznych z prawem, a zwłaszcza wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, uznanych powszechnie za naganne moralnie, obraźliwe, wulgarne, społecznie niewłaściwe i naruszające zasady etykiety czy też propagujące przemoc. Zabronione jest także umieszczanie na łamach portalu odnośników do stron zawierających lub propagujących takie treści pod rygorem odpowiedzialności karnej.
(to jest fragment regulaminu jednego z portali) ale zasadzie można go potraktować jako wzorcowy.

Tak samo dzieje sie na tym portalu. Wysyłam newsa lub artykuł. Na portalu pojawi się dopiero jak zostanie zaakceptowany.
Chyba nie chciałbyś kiedyś zobaczyć na naszej głównej stronie treści wymienionych powyżej.
W naszym przypadku, jest to strona organizacji i za jej zawartość może być pociągniętych do odpowiedzialności więcej osób a nie tylko admin czy moderator.
Vy 73'
Andrzej SP8LBK
 
http://www.qrz.com/db/sp8lbk
sq8pkk
SP8LBK napisał(a):

Pawle SQ8PKK.
Mylisz pojęcia forum i portal.


Andrzeju SP8LBK Wink zapewniam Cię, że nie mylę. Podchodzisz do sprawy czysto teoretycznie i dyskusja z ludźmi, którzy praktycznie zajmują się tymi sprawami trochę się rozjeżdża. Bo ta teoria nijak się ma do rzeczywistości i zastosować ją można w małych stronkach, z kilkoma użytkownikami, o których mało kto wie. Nie wyobrażam sobie żeby strony, które w życiu uruchamiałem były zaklepane jedynie do mojej akceptacji. Ani CMSy ani fora. Zawsze zarządza tym zespół ludzi, którzy wzajemnie się wspierają i zastępują. Tak jak choćby tu na stronie/forum OT20 i nikt na piaskach pustyni na zawołanie być nie musi. To o czym piszesz to totalny brak zaufania do otoczenia. Czy np. prezes PZK nie jest osobą godną tego żeby samodzielnie popełnić mały wpis na stronie związku, którym kieruje i administrator musi akceptować jego wpis? To jest paranoja normalnie. Admin (albo i dwóch/trzech) jest od tego żeby strona działała. Od zarządzania treścią powinien być zespół administratorów/moderatorów/redaktorów (jak zwał tak zwał) a nie jeden "człowiek z laptopem". Po co gadki o koleżeństwie, wielkiej rodzinie krótkofalarskiej jak taka pierdoła jak strona internetowa pokazuje, że podstawą działalności tej organizacji jest brak zaufania i cenzura wypowiedzi. Doskonale obrazuje to powód zamknięcia forum PZK. Zostanie otwarte po stworzeniu regulaminu określającego zasady usuwania treści i użytkowników. Czyli pewnie nigdy bo jak napisać w oficjalnym dokumencie, że użytkownik forum PZK nie ma prawa do zgodnych z polskim prawem wypowiedzi krytycznych względem osób bądź działań władz związku? I dlatego do zarządzania zasobami internetowymi PZK nie zostanie dopuszczony nigdy nikt spoza TWA. Zarządowi nie zależy na poprawie działania czy rozwoju funkcjonalności tylko wciąż i niezmiennie na cenzurowaniu treści pojawiających się w domenie pzk.org.pl. I dlatego działa to wszystko do bani. Zaczęło się od mojego narzekania na przepływ danych i na tym zakończę. Dla mnie jest skandalem żebym pomimo dopełnienia wszelkich spraw identyfikacyjnych i finansowych musiał się jeszcze dodatkowo prosić żeby ktoś raczył mnie w katalogu związku umieścić. Być może jest tego dużo, może ludzie się nie wyrabiają. To trzeba dopuścić jeszcze 20 osób które sprawnie i zapewne społecznie tym się zajmą. I jeśli pozwoli im się robić tak żeby było dobrze a nie tak żeby jakaś grupka była zadowolona to problem zniknie. Zarząd i strona/forum są dla związku a nie na odwrót. Ktoś zdaje się o tym zapomniał.
Vy 73!
Paweł SQ8PKK
 
sq8pkk
sq8mxs napisał(a):

Paweł szkoda zdrowia ......


Warto rozmawiać Smile
Vy 73!
Paweł SQ8PKK
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.30
17,775,891 unikalne wizyty