Zobacz temat
OT20 PZK » Sprawy ogranizacyjne » Serwis OT20
 Drukuj temat
Komunikaty czwartkowe
sq8mfv
A wiec jeśli się uda, jutro przed komunikatem tu na forum wkleję adres pod którym będzie transmisja.
 
http://sq8mfv.xon.pl
M0WQX
Wystarczy, że podasz link lub aplikację Flash lub inną ja zadbam o to, aby streaming był na stronie RAL Wink. Mamy ku temu odpowienie narzędzia, których mogą nam pozazdrościć inne strony oparte na CMS-FUSION do tej pory bajery nie były wykorzystywane na stronie. Wink

Prosze o kontakt przed streamem celem ustalenia szczegółów. Dane w profilu lub zakładce Skład Zarządu i KR.
 
http://www.pzk.lublin.pl
sq8mfv
szczegóły podałem na maila.

Połączony z 09.02.2012 21:21:
komunikat online dostępny jest:
http://178.212.21...
wystarczy poniższy plik wkleić do niemal dowolnego odtwarzacza i można słuchać na żywo.
Edytowane przez sq8mfv dnia 09/02/2012 19:21
 
http://sq8mfv.xon.pl
M0WQX
No niby git, bo widziałem się jako jeden ze słuchaczy teraz wiedze 0 no i nie idzie stream. Chyba cóś nie smefruje.


No i niestety nic nie słyszałem czyli tak jak myślałem jak nie zapłacisz to nie będziesz miał Wink
Edytowane przez M0WQX dnia 09/02/2012 21:44
 
http://www.pzk.lublin.pl
sq8pkk
Idzie idzie :-) Kilka sekund opóźnienia ma ale coś gada.
Vy 73!
Paweł SQ8PKK
 
M0WQX
No to mam stream zablokowany nic nie poradzę. Nawet nie sprawdzę czy podlinkowanie na RAL działa.

Musze sie wycofać z obietnic, sprawdzić nie mogę, a co dopiero diopasowanie modułu.
Niech podlinkowanie zostanie. Z mojej strony wyczerpałem możliwości.

Może czas przekazać admistraturę techniczną osobom z lepszym netem.

Złożę stosowne pismo w tej sprawie. Cieszę się jednak, że próba komunikatu on line poszła pomyślnie.
 
http://www.pzk.lublin.pl
sq8pkk
Jak poszedł komunikat nie wiem. Dopiero dorwałem się do neta, radio ostatnio u mnie wcale nie działa. Ale streaming w winampie działa na podanym adresie i znamiennik "pika" od czasu do czasu na SR8L. Więc technicznie chyba jest ok.
Vy 73!
Paweł SQ8PKK
 
SQ8EP
Hmm, ale co mi po streamie jeśli podczas nadawania komunikatu nie będę miał dostępu ani do komutera ani do radia...
Komunikaty trzeba nagrywać i umieszczać w razie możliwości szybko. Odpuśćmy więc trochę z upiększaniem komunikatów, a jestem pewien że będą się pojawiać szybciej, i przy okazji zachowamy atmosferę taką jaka panowała w dniu komunikatu. Samo nagranie jak Andrzej wspomniał nie jest kłopotem. Widzę że problem największy jest z przygotowaniem komunikatu który jest później zamieszczany.
Przygotowanie komunikatu w tej chwili polega na:
wycinaniu przerw, wycinaniu zająknięć, wycinaniu głośniejszych oddechów oraz dmuchnięć w mikrofon osoby wypowiadającej się, wyrównywaniu poziomów poszczególnych wypowiedzi itd itp..., później kompresja - ale to małe piwo.
W sumie przygotowanie komunikatu to zabawa na 2 - 3 godz.
Moim zdaniem sami powinniśmy zadbać o jakość swojego sygnału i wypowiedzi.
Co do formatu plików byłbym raczej za mp3 z tego względu że vma niektóre odtwarzacze mogą nie obsługiwać, wtedy można komunikat odsłuchać np. na spacerze Wink
 
sp8onu
Odsluchalem tzw.komunikatu zrobionego na surowo i chce takich komunikatow sluchac caly czas to moim zdaniem oddaje atmosfere jak bym sluchal na zywo i o to chodzi nie musze uslyszec jak to kiedys bywalo -(kanal lewy ,kanal prawy) 100% zadowolenia i tak dalej .

pozdrawiam kazik F/SP8ONU
 
sq8mfv
Tak jak zapowiadałem, komunikaty będą umieszczane w miarę możliwości w ciągu kilku - kilkunastu godzin po audycji w formie surowej, zaś potem w miarę możliwości będą obrobione i plik zostanie podmieniony.
Co do zmiany formatu, niestety MP3 zajmuje więcej miejsca i zbliżonej jakości plik mp3 będzie miał bitrate ok 48kbit/s co daje 6KB/s, a jako że mam ograniczenie wgrywania pliku do 8MB daje nam tylko niecałe 23minuty nagrania (zwykle nagranie to 30-40minut).
Co do samej obróbki, to wcale nie jest tak jak pisze SQ8EP, że:
Przygotowanie komunikatu w tej chwili polega na:
wycinaniu przerw, wycinaniu zająknięć, wycinaniu głośniejszych oddechów oraz dmuchnięć w mikrofon osoby wypowiadającej się, wyrównywaniu poziomów poszczególnych wypowiedzi itd itp...,

W takim wypadku obróbka trwała by jakieś 6h. Mi chodzi o wycięcie długich (ponad sekundowych) przerw, długich przeszkadzających zająknięć, obcięcia początku i końca i zwiększenia głośności wypowiedzi osób które mają cichą modulację, co wiąże się z przesłuchaniem komunikatu i na bieżąco poprawianiem tego co się słyszy. Zwykle zajmuje to ok 1,5-2h
 
http://sq8mfv.xon.pl
sq8bgr
Odświeżę temat bo ostatni komunikat musiałem odsłuchać z pliku dostępnego na portalu RAL, a jakość tego jest tragiczna. Marek WQX z tego co zrozumiałem uwolnił sporo miejsca na serwerze więc może udałoby się archiwizować komunikaty w lepszej (czytaj normalnej) jakości. Ja rozumiem, że to zajmie więcej miejsca ale można ustalić, że np. po 3 miesiącach komunikaty będą z portalu usuwane, miejsca więc nie będzie strasznie ubywało, a przynajmniej ktoś kto nie ma możliwości wysłuchać komunikatu na żywo via radio i musi korzystać z archiwum, z tego archiwum będzie mógł skorzystać w pełni, a nie domyślać się co przy niektórych wypowiedziach autor miał na myśli.
Ja wiem, że darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda, ale mimo wszystko mógłby ten darowany koń być "czytelniejszy"
Arek, SQ8BGR. Pozdrawiam.
 
sq8mfv
Z powodu awarii sprzętu, ostatnich 2 komunikatów niestety nie będzie.
Jak tylko sprzęt wróci z reklamacji komunikaty będę nagrywał tak jak wcześniej. Tym czasem wspomoże mnie SP8WQX
 
http://sq8mfv.xon.pl
SP8MS
Po blisko trzech latach ciszy w tym wątku, zrobię trochę "hałasu" ...

Odsłuchuję wszystkie nagrania komunikatów czwartkowych (nie mam możliwości na żywo) i zastanawiam się, czemu nigdy nie słyszę Andrzeja SP8AB, a z kontekstu innych wypowiedzi wynika, że był przy głosie i na żywo był słyszany.

A co ze streamingiem, którego próby, jak widzę z wcześniejszych postów, były robione przed laty? Udało się ostatecznie uruchomić? Jest to gdzieś dostępne? Hmm ... a tak w ogóle fajne byłoby jakby znalazł się ktoś mający techniczno - finansowe możliwości, kto uruchomiłby w Lublinie webSDR chociażby tylko na pasma 2 i 0,7 m.

No cóż, pomarzyć dobra rzecz, marzenia są za darmo ... Smile

Pozdrawiam ... już prawie wiosennie ...

Mietek
SP8-20-130

hejka
 
SP8UFT
1. Nie słychać Andrzeja, bo to on nagrywa większość komunikatów i widać technologia jest taka, że nie może nagrać siebie.
2. Co do streamingu to nie mam wiedzy trzeba by pytać tych co przy tych "grzebali".
3. Jest wyście ......."ryżowiec" i będzie działać ........a może ktoś ma na zapasach wojennych 315-kę lub Tona z obsadzonym przemiennikiem. Jak widać możliwości jest sporo. SP8JRE dostał eksmisję z pawlacza więc przytargał swoje graty do nas. Jest 4 Tony tylko pewnie bez kwarców na przemiennik. Jak znajdziesz kwarce i mechanika co Ci to uruchomi to z swojej strony nie widzę problemu, żebyś stał się posiadaczem jednego z nich.
 
SP8MS
Cześć Tomku!

Mam nadzieję, że zastosowałeś planowaną kurację antygrypową i pojawisz się w "Sonatinie" to porozmawiamy chwilę. W punkcie 3, jak dla mnie, zawarłeś za dużo technicznych zawiłości, musisz mi cokolwiek "pojaśnić". Do zobaczenia ...

M.
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.24
17,391,361 unikalne wizyty