Zobacz temat
OT20 PZK » Inne » Zawody
 Drukuj temat
LM-UKF 2012
sp8nth
Już mnożniki przerabialiśmy w tych zawodach i właśnie z ich powodu pracowały stacje widma które były w logach nieuczciwych krótkofalowców a nikt inny ich nie słyszał. Co do punktacji to też temat był już poruszany, taki sposób liczenia punktów jest dobrą metodą do motywacji młodego krótkofalowca do rozbudowy sprzętu i rozwoju jego operatorki.
Co do większych szans osób oddalonych to uważam że dużo zależy od propagacji - a to już loteria w ciągu 12 tur szanse się wyrównają - popatrz na wynik sq8jx w 1 turze - brak propagacji i porównaj do drugiej tury gdzie były warunki
Grzegorz
Interesują cię konstrukcje krótkofalarskie ?
Zawsze znajdziesz coś ciekawego na:
www.sp8nth.ampr.org

[img]http://www.sp8nth.ampr.org/max6_m.jpg[/img] is not a valid Image.
 
www.sp8nth.ampr.org
SP8UFT
Zdaje sobie sprawę, że nie wszyscy mają możliwości instalacji anten na swoich domach w mieście i nie wszyscy są na tyle "popaprani", żeby jechać w pola przy 15 stopniowym mrozie. Ale nie widzę też powodów, żeby sztucznie wyrównywać szanse uczestników!!!. No cóż "przyroda" jak mawiają w pewnej instytucji Smile Nie przesadzajmy też z tą aktywnością stacji lubelskich (w ostatniej turze 4 qso + 2 słyszane ale brak qso (nie mogłem się dowołać cóż)). Pracując z domu też stoję na straconej pozycji, bo posiadam tylko anteny w polaryzacji poziomej i nie jestem w stanie odebrać wszystkich stacji nawet jak włączę 40db preamp (sprawdzone w bojuSad)
 
SQ8MFM
SmileDzięki TomekSmile
 
sq8bgr
Co do małej ilości stacji z Lublina biorących udział w tych zawodach to może właśnie wynika z tego, że wolą nie startować wiedząc już przed pierwszą turą, że szans nie mają. Sam biorę udział w tych zawodach po raz pierwszy (mowa o edycji), robię to mam okazję usłyszeć i "porozmawiać" o ile nazwiemy rozmową wymianę grup kontrolnych z koleżankami i kolegami, z którymi na co dzień nie mam okazji nawet wymienić raportu o słyszalności więc 1h na miesiąc to miłe spędzenie czasu, złapanie kilku pkt i rozdanie pkt kolegom. Podejrzewam, że znalazłoby się więcej chętnych do udziału gdyby szanse tych właśnie słabszych odrobinę wzrosły. Nie każdy może wyjechać w teren, nie każdy zainwestuje w skuteczniejsze anteny, a dobrze by było by tych biorących udział było jak najwięcej. Pewnie moja propozycja z mnożnikiem nie jest idealna, może pojawią się lepsze, które chętnie poprę o ile będą prowadziły do rozwoju tych zawodów.
Serdecznie pozdrawiam.
Arek, SQ8BGR. Pozdrawiam.
 
SP8UFT
Marku nie ma za co.hejka Ale są to przypadki wymagające ingerencji lekarskiej. Jest w Lublinie szpital im. prof. Kaczyńskiego. Może trzeba umówić się tam na wizytę?Grin
 
SQ8MFM
No więc myślę, że nazbierałoby się nas, na przynajmniej jedną a może dwie sale na oddziale.Smile Bo nie ja jedyny w ten mróz nadawałem z terenu. Zresztą, cały ubiegły rok nadawałem gdzieś z jakichś krzaczorów. Zgadnij co to znaczy? Nie chce mi się przypominać tego co było "mielone" przez cały ubiegły rok. Ani antena nie jest straszną inwestycją, ani maszt, ani sam wyjazd w teren. Problem leży gdzie indziej. Jeżeli znajdą się chęci, znajdą się możliwości.
 
M0WQX
Przepraszam wszystkich kolegów za błędy w skrypcie, od momentu ogłoszenia wyników padł mi net i już nie mogłem zareagować na przeoczenia i niedociągnięcia. Najwięcej problemów stworzyła przebudowa modułu dla nasłuchowców, bo skrypt usilnie chciał zaliczać nasłuchy z logów jako kolejne QSO. Wynika to z tego, iż log nasłuchowca wygląda identycznie jak nadawcy i sktypty musiały rozpoznawać po polu OPERATORS, a nie w linii QSO:

Pozostałe posty czytałem i postarałem się zaradzić problemom. Jeśli będa jakieś uwagi proszę pisdać na PW, bo w gąszczu postów nie zawsze jestem w stanie wyłapać uwagi.

Dla ciekawostki uruchomiłem podliczanie kilometrowe obok klasyfikacji normalnej. Nie bierzemy tego pod uwagę w w tym roku, ale może się przyda takie coś dla podglądu. Link będzie dostępny za chwilę.

Jeszcze raz przepraszam za moją niedoskonałość. Moje dzieła wciąż są modyfikowane i ulepszane.
Edytowane przez M0WQX dnia 20/02/2012 14:51
 
http://www.pzk.lublin.pl
sp8nth
Jak jakiegoś kolegi z lublina nie stać na antenę i nie ma warunków do zrobienia wyniku w LM UKF - to jeżeli Marek sq8mfm zwolni "moją górkę" to dla osoby chętnej - warunek - musi być z lublina - bo mają mniejsze szanse - wypożyczę górkę, antenę z fiderem, maszt na zawody. Trzeba tylko ruszyć d... z miasta i przyjechać 90 km i pokazać co się potrafi zdziałać w zawodach z miejsca które jest wysoko, odpowiednio daleko do punktacji i dobrze slychac stacje z calej lubelszczyzny.

Grzegorz
Interesują cię konstrukcje krótkofalarskie ?
Zawsze znajdziesz coś ciekawego na:
www.sp8nth.ampr.org

[img]http://www.sp8nth.ampr.org/max6_m.jpg[/img] is not a valid Image.
 
www.sp8nth.ampr.org
sq8pkk
sp8nth napisał(a):

Co do większych szans osób oddalonych to uważam że dużo zależy od propagacji - a to już loteria w ciągu 12 tur szanse się wyrównają - popatrz na wynik sq8jx w 1 turze - brak propagacji i porównaj do drugiej tury gdzie były warunki


Tutaj to jednak chyba większy wpływ na wynik miały błędy w logu niż propagacja Smile Gdyby nie one było by w styczniu co najmniej 3 miejsce ;-)
Vy 73!
Paweł SQ8PKK
 
sq8bgr
Nie ma co się sprzeczać. Jak najbardziej popieram Grześka, a tym bardziej Tomka bo w drugiej turze sam faktycznie się ruszył i pracował z terenu. Wiem, że jak ktoś chce (+ odrobina możliwości) to w teren wyjedzie, sam juz to na sobie przetestowałem może nie w zawodach i nie na UKF a na KF, ale napewno można. Dużo jednak osób z różnych powodów z terenu pracować nie będzie. Pomysł z mnożnikiem zły? Może i zły. To tylko jakaś propozycja. Tak czy inaczej życzę nam wszystkim by stacji biorących udział w LM-UKF było jak najwięcej.
Arek, SQ8BGR. Pozdrawiam.
 
SP8UFT
Już mogę zerknąć w swój log. Wszystko O.K. Kilka ciekawostek z pracy w pierwszych 2 turach. Przeprowadziłem po 18 qso z domu i z pola. Zaliczonych qso odpowiednio 17 i 15. Co dało odpowiednio 570 i 717 pkt. Terenowe QTH o 2 kwadraty na zachód (10 km) od chałupy, czyli poprawiły się osiągi w kierunku wschodnim, ale byłem bliżej Lublina i na każdym qso traciłem 7-8 pkt. Czyli teoretycznie gorzej, a lepiej. Jest pomysł, żeby w tym miejscu z którego nadawałem zorganizować tam taką bazę kontestową na UKF-y. Rozmawiałem (pisałem) już z Markim WQX żeby zasięgnął języka czy będzie możliwość wejścia na ten obiekt. Mount Everest to nie jest (206m), ale jest jeszcze tam maszt tak na oko 15-20m, który by można zagospodarować. Więc po zainstalowaniu anteny będzie to poziom piwnicy u BWR-aGrin ,ale za to w szczerym polu bez QRM-ów. Zobaczymy co z tego wyjdzie?. Myślę, że to dobra propozycja dla marudnych lubelaków co im spółdzielnie lub wspólnoty nie pozwalają anten stawiać na dachu. Będzie wtedy możliwość poszaleć kilka razy w roku w prawdziwych zawodach na UKF-ie. Jeżeli ktoś zechce wystartować z tego miejsca to powiem gdzie. Grzesiu NTH święte słowa!!!!! A antena to najmniejszy i najtańszy problem w tym naszym hobbyWink
 
sq8bgr
Witam Marku.
Łączność z Tobą z wczorajszej tury mam, więc pewnie się na kartę załapię, z góry dziękuję.
A swoją drogą wreszcie "ruszyłeś" forum bo jakoś wszyscy milczą.
Nie wiem czy to tylko u mnie słabszy odbiór ale wydaje mi się, że mniej stacji wczoraj pracowało, kilku znaków zabrakło i mam nadzieję, że to tylko jednorazowa nieobecność w maratonie.
Arek, SQ8BGR. Pozdrawiam.
 
SQ8MFM
Ponieważ wyniki już są, mogę swobodnie powiedzieć o pewnej sprawie. Na "własnej skórze" odczułem to przed czym ostrzegał Grześ SP8NTH, żeby do końcowego wyniku nie liczyć wyników wszystkich tur. Niewiele brakowało a przez niespodziewaną awarię samochodu nie wziąłbym udziału w zawodach, a tym samym stracił jedną turę. I właśnie Grześ pokazał prawdziwego "ham spirit". Stwierdził, że jemu nie specjalnie zależy na udziale w zawodach i że mogę skorzystać z jego stacji. Dlatego w tym miejscu chciałbym Grzesiowi bardzo podziękować. Grześ - jesteś wielki. Smile

Połączony z 18.03.2012 11:26:
P.S. Oczywiście za odholowanie do domu również.
Edytowane przez sq8pkk dnia 18/03/2012 18:20
 
sq8bgr
Poranek niedzielny, gdzieś nam Marek WQX zaginął, koledzy na portal RAL wchodzą ciekawi wyników LM-UKF za ostatnią turę, a wyników brak. Marku WRÓĆ i wrzuć co trzeba Wink
A swoją drogą znów mniej logów po kolejnej turze, w takim tempie to do grudnia mało kto zostanie. Koledzy i koleżanki może wyników współzawodnictwa w całym roku już się nie zmieni, ale dla zabawy startować można.
Arek, SQ8BGR. Pozdrawiam.
 
M0WQX
Przepraszam za opóźnienie. Nie miałem internetu. Teraz jest, wprawdzie działa jak ślimak, ale wystarczy po kilku odświeżeniach, żeby w końcu uruchomić moduł obliczający.

Siła wyższa, ale sorry.
 
http://www.pzk.lublin.pl
sq8bgr
To nie ogień i nie pożar, wszyscy chyba wytrzymali.
Arek, SQ8BGR. Pozdrawiam.
 
M0WQX
No jakoś trzeba rozwiązać problem takich sytuacji. Jakkolwiek by nie było. Na razie mają różnicę w punkciorach ogólnych.

Jak by nie było ogarniemy temat. Z palca najwyżej.

W klasyfikacji generalnej już poprawiłem, ale liczenie wierszy w wynikach jeszcze do poprawki Wink


Kurcze, że też musieli się nie pomylić ani razu Wink same kłopoty.
Edytowane przez M0WQX dnia 23/04/2012 19:03
 
http://www.pzk.lublin.pl
sq8pkk
sq8mxs napisał(a):

Marku, mała sugestia bo to może być ważne w finalnej rozgrywce.

Koledzy SQ8NXK i SQ8RAY powinni mieć egzequo trzecie miejsce więc po 98 pkt-ów, co automatycznie każdej następnej stacji doda jeden punkt.


To chyba nie tak. Osoba, przed którą są 4 inne jest piąta bez względu na to czy tamci mają miejsce 1, 2, 3 i 4 czy też wszyscy są razem na 1. Imho miejsca zajęte exequo nie powinny powodować podwyższenia punktacji następnych zawodników. Tak się to przynajmniej w innych dyscyplinach liczy. Zajęcie przez kilku zawodników tego samego miejsca skutkuje powstaniem dziury za nimi.
No i algorytm liczenia w tym wypadku też jest prosty bo każdy dostaje punktów 100-liczba_uczestników_mających_lepszy_wynik w zawodach.
Edytowane przez sq8pkk dnia 26/04/2012 20:57
Vy 73!
Paweł SQ8PKK
 
SP8UFT
Witam! W czerwcowej turze udało się wystartować. Wynik nie zwala z nóg, bo nie może z względu na nie kompatybilność sprzętu z innymi uczestnikami Wink. Ale zapytam się tak uszczypliwie. Ile jest wydanych licencji na terenie miasta Lublina?Sad
 
SQ8MFM
Słyszałem Ciebie Tomku na tyle dobrze, że mogliśmy zrobić QSO, ale gdzieś mi zniknąłeś. Co prawda byłem znowu daleko, tym razem dalej, niż zwykle i.....słyszałem więcej stacji, niż mam w logu Smile. Poprawiłem swoje warunki sprzętowe zarówno po stronie odbiorczej jak i nadawczej. Mój syn, który mi pomagał w całej zabawie stwierdził, że oprócz sprzętu i warunków propagacyjnych to jeszcze konieczna jest "wola zrobienia z kimś łączności" i chyba coś w tym jest Wink. Zachęcony jednak dobrymi osiągnięciami (maksymalny dystans 174km wg DQR-log) mam zamiar spróbować sił w innych zawodach UKF-owych Wink
Tu kilka fotek z wyjazdu:
http://dl.dropbox....26.54.jpg
http://dl.dropbox....21.59.jpg
http://dl.dropbox....21.59.jpg

Połączony z 15.06.2012 11:41:
Za krótki czas do wprowadzania zmian. Trzeci link to:
http://dl.dropbox....22.36.jpg
Edytowane przez SQ8MFM dnia 15/06/2012 11:41
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.65
17,760,541 unikalne wizyty