Zobacz temat
OT20 PZK » Inne » Zawody
 Drukuj temat
LM-UKF 2012
sq8rmx
Ciekawe jeszcze jakie mieli fidery i radia bo tego nie napisałeś ?? Coś słaby ten wywiad.
 
sq8jmc
Grzegorzu z całym szacunkiem dla Ciebie ale ta dyskusja nie ma sensu i coraz bardziej zniechęca.
Proponuje Ci napisz regulamin, zorganizuj zawody i bądź w nich sędzią - wtedy oceniaj czy QSO było czy nie jeśli stwierdzisz ze nie było nie zalicz (nawet takiego którego nie słyszałeś, a zarazem nie wiesz czy było).
A ja Piotra RAY słyszałem wspaniale w tej ostatniej turze mojej pierwszej, mam nadzieje ze nie ostatniej.
I jeszcze jedno to hobby jet piękne właśnie dlatego ze czasem udaję się osiągnąć coś na niczym, a Ty masz pretensje bo się Tobie nie udało bo ta to odbieram i przez to zniechęcasz innych - przykre...
Michał sq8jmc
Michał sq8jmc&sp8-20076
http://pl.fotoalbum.eu/sq8jmc/
 
http://www.sq8jmc.qrz.pl
sp8nth
Michał
- Ty miałeś 15 km do ray wiec o czym piszesz ?
Ja ich nie słyszałem z odległości 120 km mimo posiadania anteny w tej samej polaryzacji.

Ja wątek kończę
wiem swoje
a co piszą zainteresowani to ich sprawa
osoby znające zagadnienie sami wyciągną wnioski
skoro sie upieracie (ral i koalicja) to wasz problem i wasze sumienie
ale następnym razem jak już kombinujecie to z głową

Grzegorz
Interesują cię konstrukcje krótkofalarskie ?
Zawsze znajdziesz coś ciekawego na:
www.sp8nth.ampr.org

[img]http://www.sp8nth.ampr.org/max6_m.jpg[/img] is not a valid Image.
 
www.sp8nth.ampr.org
SP8UFT
Witam! Nie chciałbym wchodzić między młot, a kowadło, ale ....... jako, że mam pewne doświadczenia w pracy na ukf-ach pozwolę sobie napisać kilka zdań. Wydaje mi się Grzesiu, że się trochę zagalopowałeś w swojej "spiskowej teorii". Jeszcze raz napiszę, że 200km to nie wyczyn takie łączności można robić codziennie tylko trzeba mieć antenę, a nie 3x5/8 drutu (oczywiście nie jest to osobista aluzja). Z taką anteną to na ryby, a nie na DX-y Wink. Osobiście RAL-a słyszałem, ale nie była to jego częstotliwość i gdzieś uciekł, a pracowałem oczywiście w polaryzacji poziomej. Pytasz dlaczego mnie w ostatnich turach nie odbierasz?. W lutym pracowałem z terenu miałem 50w i 5/8 na samochodzie i wołałem dłużej niż 5 min, ale tylko raz QRZ? usłyszałem Frown. W lutym, marcu i kwietniu nie startowałem. Moja antena nie nadaje sie na takie zawody. Wierząc charakterystyce anteny to F/B prawie 30db, pierwszylistek na 45 stopniach-22db, drugi na 60 stomniach -30db. Więc widzisz, wystarczy ustawić antenę w nikorzystnym położeniu z łączności nici. Nawet na niektóre stacje z Lublina muszę być dokładnie wycelowany, bo inaczej nie odbieram. Grzesiu to jest UKF i nie takie cuda już widziałem (słyszałem) przez 21 lat praktyki. Ciężko mieć pretensje do SQ9PCA, że słyszał tylko dwie stacjeFrown. Jak tak dalej pójdzie to w grudniowej turze w czasie zawodów będzie taka błoga cisza jak przez pozostałych 30 dni w miesiącu, bo uczestników nie przybywa a sezon letni więc w krzaki wyskoczyć można tylko, że się pewnej części ciała nie chce ruszyć. O aktywności stacji z Lublina pisał nie będę, bo szkoda klawiatury. Pozdrawiam i do usłyszenia w lipcu jeżeli zajęcia w QRL-u na to pozwolą hejka.
 
sp8nth
Tomek
Wrócę do Włodawy to proponuję QSO
Ty na poziomie 25 W ja na pionie 50 W to będzie mniej więcej tyle co oni mogli mieć.
Jak dojdzie do łączności przeproszę chłopaków mimo że km 1/3 co u nich.
G
Interesują cię konstrukcje krótkofalarskie ?
Zawsze znajdziesz coś ciekawego na:
www.sp8nth.ampr.org

[img]http://www.sp8nth.ampr.org/max6_m.jpg[/img] is not a valid Image.
 
www.sp8nth.ampr.org
sq8rmx
Dzisiejsze krótkie QSO z górki w Łysakowie.

YouTube Video
 
SQ8RAY
Grzegorzu,
Ja poproszę dużego Lecha, może być też Carlsberg, ale mocno schłodzony.
Chłopaki specjalnie pojechali na górkę, aby uwiecznić jak stamtąd leci.
Jak dla mnie na MAX'a 6 zasłużyli w ramach przeprosin Smile
Pozdrawiam
Piotrek SQ8RAY

Jak dojdzie do łączności przeproszę chłopaków mimo że km 1/3 co u nich.

ex. SP8-20-069
 
http://hamspirit.com/sp8-20-069
SP8UFT
Witam! Oczywiście Grzesiu testy możemy przeprowadzić. Tylko nie wiem co tu testować, bo w lstopadzie i grudniu z tego co pamiętam mieliśmy łączności w LM, a pracowałem na poziomo tylko, że antena była inna i zamontowana jakieś 6m wyżej. Zresztą zamieszczony film powinien rozwiać wszystkie twoje wątpliwości. Pozdrawiam Tomek
 
sq8nxk
miałem okazję pracować z tej górki w Łysakowie z chłopakami SQ8 RAY ,RAL, RMX i potwierdzam dobre osiagi .Nie chcę być posadzony o stronniczość ale górka jest rewelacyjną szkoda ze nie nagraliśmy filmików to nie jest pierwsza wycieczka polecam wyjazdy w plener zawsze wprowadzają coś nowego zachęcam do róznego rodzaju testów na podstawie moich wyników wystarczyło podnieśc antenę o kilka metrów by znacznie poprawic swoje osiągi w L.M.U. ten kierunek rozważań ja bardziej polecam.Smile

Połączony z 06.11.2012 23:42:
witam wszystkich niestety nie usłyszymy sie w kolejnej turze ,starałem sie brać czynny udział dotychczas ale nie dam rady ,strata praktycznie nie do odrobienia więc raczej nie wezmę udziału i w grudniowej Smiledziękuje wszystkim za QSO ,pozdrawiam wszystkich uczestników L.M.U. i do usłyszenia w eterze
73Smile
Edytowane przez sq8nxk dnia 06/11/2012 23:42
 
sq8bgr
Mnie niestety tez dzisiaj zabraknie na listopadowej turze, od 17 muszę pracować. Życzę startującym dobrych wyników.
Arek, SQ8BGR. Pozdrawiam.
 
SQ8MFM
Ostatnia tura LM za nami. Dziękuję wszystkim za dobrą zabawę. Dzięki zawodom większość kolegów rozpoznaję po głosie jeszcze przed podaniem znaku, czyli jakiś cel maratonu został osiągnięty. Jeszcze nie podjąłem decyzji co do startu w przyszłym roku, ale to jeszcze miesiąc, więc różne rzeczy wydarzyć się mogą. Smile Wszystkich serdecznie pozdrawiam. Marek, SQ8MFM
 
sq8bgr
Za Markiem zrobię małe podsumowanie:

Udział: 10 tur
QSO: Tego to nie zliczam
Praca z różnych lokatorów: 2
Praca z różnych gmin: 2
Zrobionych kilometrów w aucie podczas wyjazdów: około 100, wizyta na działeczce nad jeziorem się przedłużyła i nie zdążyłem wrócić do domu przed 18.
Zrobionych kilometrów ze stacjami podczas QSO: około 7800

Również wszystkim dziękuję za zrobione łączności i gratuluję zwycięzcy, tak więc słowa te kieruję do Marka SQ8MXS.

PS: ja również ani razu nie pracowałem z Chełma Wink Regulamin jaki był każdy widział i kto nie chciał brać udziału nie brał a Ci co brali mam nadzieję, że miło spędzili te sobotnie wieczory.

Połączony z 10.12.2012 18:46:
Dodam jeszcze, że nawet jeśli regulamin przyszłorocznego maratonu nie będzie zadawalał wszystkich, a zapewne tak będzie, to dobrze by było by w zawodach brało udział np. 70 stacji, by problemem było znalezienie wolnej częstotliwości ewentualnie brak czasu na "zrobienie" wszystkich stacji. ego organizatorom i uczestnikom życzę.
Edytowane przez sq8bgr dnia 10/12/2012 18:46
Arek, SQ8BGR. Pozdrawiam.
 
sp8hmz
Zostały już ogłoszone oficjalne, chyba już ostateczne wyniki ostatniej tury.

Dziękuję wszystkim za QSOs przeprowadzone podczas zawodów.

Składam serdeczne gratulacje Markowi SQ8MXS za zdobycie I miejsca oraz (w szczególności) największej ilości pierwszych miejsc w poszczególnych turach.

Pozdrawiam,
Karol SP8HMZ
 
SP8UFT
Chwała zwycięscom i zwyciężonym !!!!!!. Pozostaje tylko życzyć większej liczby uczestników w przyszłej edycji, a sobie więcej czasu żeby można było rozdać punkty w większej ilości tur.
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 7.81
17,775,142 unikalne wizyty