Zobacz temat
OT20 PZK » Inne » Zawody
 Drukuj temat
Lubelski Maraton UKF 2014r
SP8UFT
Niestety każdy regulamin preferuje stacje dobrze wyposażone, bo tylko takie wygrywają zawody. A wyrónywanie szans regulaminem żeby Ci "słabsi technicznie" nie popadli w depresję i mogli zaistnieć w wynikach wyżej niż na ostatnim miejscu jest cokolwiek śmieszne. Przecież nikt nikumu nie broni zrobić sobie stację "full wypas". Niestety Krzysiu twórcy regulaminu wyszli z założenia, że każdy uczestnik LM to oszust i regulamin poszedł w takim kierunku jakim poszedł. Przecież to nie wina stacji z SP9, że w 400 tys. mieście Lublinie jest jedna czy dwie kierunkowe anteny na 2m. Zresztą pomimo różnych zabiegów jak ktoś się uprze to i tak można "wydrukować" zawody nie łamiąc regulaminu. Co do regulaminu na 2015 to zobaczymy jak się sytuacja rozwinie i czy ktoś zadeklaruje chęć uczestnictwa w przyszłym roku.
 
sp8gsc
sq8nxk napisał(a):
.... obecny regilamin mnie osobiście nie satysfakconuje ,....,popieram inicjatywę by go uatrakcyjnić ,....bazujmy na gotowych podobnych rozwiązaniach funkcjonujących gdzieś w Polsce .

przede wszystkim uproscic, ale na to trzeba miec dobry pomysł, a co do wzorowania na innych to chyba nie ma podobnych zawodów

SP8UFT napisał(a):
.... Przecież nikt nikumu nie broni zrobić sobie stację "full wypas". ... to nie wina stacji z SP9, że w 400 tys. mieście Lublinie jest jedna czy dwie kierunkowe anteny na 2m. ...

ad, 1 mylisz się - każda spóldzielnia mieszkaniowa w Lublinie stara sie to umiemożliwic wszelkimi sposobami
ad. 2 to nie, ale że nie ma obowiazku przeprowadzenia w kazdej turze łacznosci z Lublinem lub województwem lubelskim to juz jest wina regulaminu i mozna to było wprowadzic. Jak Maraton Lubelski to musi byc cos lubelskiego, bo przy obecnym regulaminie mozna przeprowadzic kilkadzeisiat łacznosci miedzy stacjami sp3 lub sp6 i wygrac Maratom Lubelski - to cokolwiek śmieszne. Oczywiścei nie z punktu widzenia uczestników z innych okregów, których zapraszamy do udziału ale chyba intencją było robienie łaczności z "naszymi" stacjami jakkolwiek by je nie definować.
Zreszta ja mam cokowiek inne zdanie na temat pracy na UKF niz entuzjaści tych pasm, więc niekoniecznie moje pomysły byłyby dobre.
73 Krzysztof
 
http://niedzwiada.nazwa.pl/pzk/sp8gsc/
SP8UFT
Ad1. Wiem, że są trudności z dostępem do dachów, ale z tego co pamiętam to te zawody miały zachęcić tych którzy nie mają lokalowych możliwości ruszyć "cztery litery" za miasto. I co?
Ad2. Niestety regulamin z roku 2014 uniemożliwia wygranie LM bez robienia łączności z "nami". Coś chyba nie doczytałeś .......?! Tylko nie wiem dlaczego LM nie może wygrać ktoś z zewnątrz? Co w tym złego? To że się nazywają "Lubelski Maraton UKF" to musi wygrać ktoś z Lublina lub okolic? Tego to już mój chłopski mózg nie może pojąćcóż
 
sp8gsc
SP8UFT napisał(a):
...regulamin z roku 2014 uniemożliwia wygranie LM bez robienia łączności z "nami". Tylko nie wiem dlaczego LM nie może wygrać ktoś z zewnątrz?

ad. 1 a wiec jednak jest - nie czytałem bo nie brałem/biorę udziału, ale takie odniosłem wrażenie z postów na forum
ad. 2 alez może, tylko, że to powinna być oddzielna klasyfikacja, wiec kazdy wygrywa w swojej klasyfikacji - nie ma jednego zwyciescy.
73 Krzysztof
 
http://niedzwiada.nazwa.pl/pzk/sp8gsc/
SQ8SET
Bicie piany...

Jakby nikt nie wiedział że LM jak też ASRZ.pl i PGA.zawody "zawiesiły się" wraz z wyjazdem WQX`a do UK.
A dyskutowanie regulaminu LM na 2015 to nonszalancja, ważąc na obecny stan LM-2014

Radek
 
http://qrz.com/db/sq8set
SP8LBK
Radku, nie do końca masz rację. W sobotę byłem na spotkaniu w Marysinie i tam rozmawialiśmy o naszym maratonie. W "trójkącie" Nisko-Rzeszów-Przemyśl jest cała masa stacji, które dobrze odbierają stacje w naszego województwa biorące udział w zawodach. Na pytanie dlaczego nie pracują w LM, odpowiadali krótko. Dziwnie skomplikowany regulamin oraz dziwne dyskusje na naszym forum po praktycznie każdej turze. Regulamin ma być prymitywnie prosty i niedopuszczalne są jakieś "przetasowania" po ogłoszeniu wyników tury.
W regulaminie są dwa punkty wzajemnie się wykluczające:
19.2. Wyniki rozliczania każdej tury zawodów są ostateczne i nie podlegają zaskarżeniu.
19.3. W sprawach spornych uzasadnione i udokumentowane reklamacje należy przesłać w ciągu 7 dni od ogłoszenia wyników za dana turę do Zarządu OT 20 PZK

To albo są ostateczne albo mogą być zmieniane. Trzeba się zdecydować.
Podobna sytuacja jest także wśród naszych członków ale także zastanawiające jest, że nie przybywa nam a wręcz ubywa uczestników. Nie ma nikogo z Kielc, Radomia czy Warszawy. To nie są jakieś wielkie odległości dla FMu na 2m. Problem jest w prostym regulaminie np opartym na innym regulaminie zawodów UKF. Jak w sobotę powiedzieli mi moi rozmówcy LM, kojarzy im się z lubelskim kółkiem wzajemnej adoracji a nie z zawodami.
Trzeba też brać pod uwagę to, że w takich zawodach udział mogą brać mało doświadczeni operatorzy dla których te zawody mogą być pierwszym startem, którzy nie rozumieją większości wymogów regulaminowych i boją się wręcz zawołać a przecież naszym celem jest Zwiększenie aktywności indywidualnych i klubowych stacji amatorskich w paśmie 2 m, podnoszenie umiejętności operatorskich, technicznych i popularyzacja zawodów krótkofalarskich. Życie pokazuje jednak coś wręcz przeciwnego.
Vy 73'
Andrzej SP8LBK
 
http://www.qrz.com/db/sp8lbk
SP8UFT
Hmmm..... a to regulamin na rok 2014 pisały krasnoludki? Z nieba pewnie też nie spadł więc wydaje mi się, że ten dziwnie skompilkowany regulamin pisany był ludzką ręką. I wcale się nie dziwię, że nie chcą startować jak się naczytali, że trzeba zrobić taki regulamin żeby nikt "obcy" nie wygrał, bo to przecież LUBELSKI MARATON.
 
SQ8SET
Andrzeju mówiąc o biciu piany i nonszalancji miałem na myśli niemalże to samo o czym napisałeś.
Ja nie rozumie głosów, które stawiają (dziwnie pojęty) patriotyzm lubelski ponad akcje jak LM, mające na celu właśnie popularyzowanie Lublina i Lubelszczyzny.
Bo jak inaczej rozumieć komplikowanie regulaminu, między innymi kolejne składowe raportu i obawę o to, że wygrać zawody (o zgrozo) mógłby ktoś spoza lubelskiego, lub to co niektórych mrozi dogłębnie, zwycięzcą był by krótkofalowiec bez żadnego QSO z Lublinem!!
Rok temu narodziła się koncepcja pilnowania L-iterek i kolejnych paragrafów w regulaminie, jakie są skutki? Ano takie jak widać, dwanaście stacji biorących udział (za chwilę mniej) dla których nawet organizatorowi odechciało się liczyć punkty.
Życzę Lubelskiemu Maratonowi jak najlepiej, jednak z głosów jakie dochodzą zewsząd, (od byłych zawodników i m.in. Twoich rozmówców) LM w przyszłym roku będzie niestety tylko wspomnieniem jakie to kiedyś mieliśmy zawody.

Z Pozdrowieniami
Radek

Połączony z 25.08.2014 21:41:
Koszmarnie irytującym jest pisanie postów na tutejszym forum, po 3 minutach moja wypowiedz już nie jest moja!!
Muszę kogoś prosić o postawienie przecinka, czy zmianę litery we własnym, przed chwilą napisanym zdaniu.
Skutecznie zniechęcająca to przypadłość naszego forum.

Radek
Edytowane przez SQ8SET dnia 25/08/2014 21:41
 
http://qrz.com/db/sq8set
SP8UFT
Jeżeli zapadnie decyzja o kontynuacji LM w roku 2015 to regulamin według mnie powinien wyglądać tak:
1. Termin
Każda druga sobota miesiąca w godz. 17-18 utc.
2. Częstotliwości i emisje
144-146 MHz CW, SSB, FM ?
Nie zalicza się łączności przez przemienniki, satelity itp.
3. Łączności
W danej turze QSO z daną stacją zalicza się tylko raz.
4. Raporty
Członkowie OT20 podają:
RST+nr OT+LOC np.: 5920 KO11JI
Pozostali uczestnicy podają:
RST+nr QSO (zaczynając od 001)+LOC np.: 599001 KO00AA
5. Punktacja
1 km.=1 pkt.
Punkty za łączności z członkami OT20 liczą się podwójnie !!!!!!
6. Wyniki
Suma punktów uzyskanych za zaliczone łączności w danej turze.
Wynik roczny: Suma punktów uzyskanych w 10 najlepszych turach.
Łączności nie zalicza się w przypadku:
- różnicy czasu większej niż 5 minut
- braku powierdzenia w logu korespondenta (poprawiłem SP8GSC)
- błędnie odebranych grup kontrolnych. (tez lekko poprawiłem SP8GSC)

7. Kategorie
A- członkowie OT20
B- stacje nie należące do OT20
L- Logi do kontroli
SWL - nasłuchowcy
8. Nagrody
Coś się wymyśli.

Myślę, że jest krótki i nieskomplikowany.
 
SQ8RAY
Cześć,
Bardzo podoba mnie się szkic regulaminu zaproponowany przez Tomka.
Gdyby taki obowiązywał w tym roku to nadal bym startował w Maratonie.
Pozdrawiam,
Piotrek SQ8RAY
ex. SP8-20-069
 
http://hamspirit.com/sp8-20-069
sp8gsc
SP8UFT napisał(a):
trzeba zrobić taki regulamin żeby nikt "obcy" nie wygrał, bo to przecież LUBELSKI MARATON.

O przepraszam - TEGO nikt nie sugerował.
Logiczne natomiat jest by stacje uprzywilejowane w regulaminie miały odrebną klasyfikację.
L- Logi do kontroli

To raczej nie kategoria tylko proponowane oznaczenie w dzienniku nadesłanym do kontroli - logicznie stacje nadsyłające log do kontroli nie chcą być klasyfikowane.
73 Krzysztof
 
http://niedzwiada.nazwa.pl/pzk/sp8gsc/
SP8LBK
Gdzie się można zapoznać z aktualnym regulaminem naszego maratonu?
Na stronie organizatora czyli OT-20 jakoś go nie można odnaleźć.Shock
Vy 73'
Andrzej SP8LBK
 
http://www.qrz.com/db/sp8lbk
SQ8RAY
Proszę, tutaj są regulaminy: http://ot20.pzk.o...hp?did=206
ex. SP8-20-069
 
http://hamspirit.com/sp8-20-069
SP8LBK
Tyle to ja też wiem ale spróbuj otworzyć zakładkę "Zawody" na stronie głównej OT-20 a następnie Maraton Lubelski, czyli tam, gdzie zajrzy każdy potencjalny uczestnik zawodów
Kto z "obcych" wpadnie na pomysł aby przeszukiwać cały nasz portal?
Vy 73'
Andrzej SP8LBK
 
http://www.qrz.com/db/sp8lbk
sq8nxk
Witam jak najbardziej popieram propzycję SP8UFT ,jasny czytelny zrozumiały i sprawiedliwy
Tomek SQ8NXKGrin
 
sp8gsc
SP8LBK napisał(a):

...spróbuj otworzyć zakładkę "Zawody" na stronie głównej OT-20 a następnie Maraton Lubelski, czyli tam, gdzie zajrzy każdy potencjalny uczestnik zawodów...

Logiczne, ale Marek SQ8WQX umiescił pod tym linkiem moduł rozliczania zawodów, który obecnie nie jest dostepny. Dlaczego nie ma linku do regulaminu nie wiem.
Niestety nie mogę tego zmienić.
73 Krzysztof
 
http://niedzwiada.nazwa.pl/pzk/sp8gsc/
SP8UFT
Tak jak Krzyś pisze wszystko zostało podpięte pod to cóś do rozliczania zawodów, a że ten moduł gdzieś wsiorbało to regulaminu nie ma. Tylko nie wiem dlaczego nagle Andrzej przejawia takie zainteresowanie regulaminem tzn. brakiem dostępności do niego? Przecież wielkiej straty z tego powodu nie ma. Jakby ilość uczestników z tury na turę rosła, a tak........ . Tylko dla tych co strtują lekko irytujący może być brak wyników za sierpień. Mam tylko nadzieję, że Marek nie sprawdza wszystkich łączności pod kątem zgodności z zapisami w licencji.Grinhejka
 
SP8LBK
Tomku. Pisałem już, że na spotkaniu w Marysinie rozmawiałem na ten temat z Kolegami i zachęcałem ich do udziału w LM. Część kiedyś czytała regulamin i nie zrozumiała go część chciałaby się z nim zapoznać a tu zonk.
Dla mnie jest to przynajmniej dziwne, ze na stronie organizatora zawodów nie można w prosty sposób znaleźć regulaminu, tam gdzie powinien być, bez potrzeby przeszukiwania zawartości całego portalu. Jest tabela wyników, jest prowadzona dyskusja o maratonie a regulaminu niet.

Połączony z 28.08.2014 10:44:
A teraz dobra wiadomość.
Wczoraj uczestniczyłem w konferencji uzgodnieniowej w MAC. ministerstwo przyznało nam rację i w nowym rozporządzeniu:
1/ dopuszcza się pracę spoza stałej lokalizacji i bez ograniczeń czasowych i mocy
2/ łamanie się uznano za informacje niepodlegającą regulacji w rozporzadzeniu, a wszelkie dodatki dotychczas stosowane za znakiem mają być dozwolone
3. Novice dostaną pasmo 20m i moc 100W
4. licencje klubowe na 10 lat.
To tak z grubsza. Czekamy obecnie na końcową wersję rozporządzenia, która została wczoraj na roboczo opracowana.
Vy 73'
Andrzej SP8LBK
 
http://www.qrz.com/db/sp8lbk
SQ8RAY
To wspaniała wiadomość!
Może jednak pojedziemy na Próby Subregionalne w góry!
Pozdrawiam,
Piotrek SQ8RAY
ex. SP8-20-069
 
http://hamspirit.com/sp8-20-069
SP8UFT
To dobrze, że w ministerstwach pracują jeszcze rozsądni ludzie. A wracając do tematu przewodniego. A widzisz Andrzeju jednak to co pisałem kilka miesięcy temu, że regulamin jest do d..... niestety się sprawdziło. Wojskowe podejście do sprawy, czyli j....., karać, nie wyróżniać niestety też nie sprawdziło się. No ale cóż byli tacy co wiedzieli lepiej tylko szkoda, że rok stracony.
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.39
17,477,761 unikalne wizyty