Zobacz temat
OT20 PZK » Inne » Zawody
 Drukuj temat
Lubelski Maraton UKF 2014r
SP8UFT
Drogi Wiesławie:
Po pierwsze PROSZĘ nie rób sobie osobistych wycieczek na temat mojego intelektu. Pragnę Cię zapewnić, że jeszcze lekarze nic nie wykryli więc przyjmijmy, że jest O.K. Po drugie słowo "BZDURA" użyłem w kontekście twoich dyskryminujących (według mnie) propozycji do regulaminu. Wydaje mi się, że po prostu nie czujesz "ukaefowego bluesa". Sam piszesz kilka postów wyżej, że nie da się wymyśleć idealnego regulaminu. Czy regulamin będzie mniej skomplikowany tym lepiej. Po trzecie już przerabialiśmy sytuację, że (domniemanie nie uczciwości) stacja X robi tylko łączności ze swoimi kumplami a na wołania innych nie odpowiada. NIe wiemy jakie możliwości sprzętowo-antenowo-topograficzne mają te stacje z Andrychowa. Może faktycznie są wstanie usłyszeć tylko ......... (znaki się powtarzają). A może zapisać w regulaminie, że stacje z OT20 które nie zrobią choć jednego QSO np. z SP9 nie mają zaliczonych pozostałych. Ciekawy jestem czy ten zapis z twojego punktu widzenia byłby korzystny?. Nie próbujmy na siłę wyrównywać regulaminem szans uczestników. Pozdrawiam jescze Świąteczniehejka
 
SP8CGE
Witaj Tomku. Spodziewałem się, że na forum podejmiesz merytoryczną dyskusję dotyczącą tematu i mojego wpisu. Tymczasem, piszesz, że nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać nad moją propozycją bo wypisuje bzdury. Poza tym jestem obrzydliwym nacjonalistą bo dbam o "swoje" i chcę ukrócić "dziwne kombinacje". poza tym nie znam "ukaefowego blusa" Najwyraźniej, nie przeanalizowałeś mojego wpisu, bo niezwykle ochoczo popierasz moją propozycję ukrócenia dziwnych kombinacji, przypisując sobie to spostrzeżenie.
Ze stacjami z Andrychowa nikt z kolegów z ósmego okręgu nie zrobił i nie zrobi łączności. Więc powinien być wymóg pracy z ósmym okręgiem bo wtedy też inni koledzy mogą zrobić łączność a nie tylko najbardziej "zainteresowani", we własnym gronie. Mamy też na swoim podwórku podobnie dziwne przypadki.
Tomku, o Twoim intelekcie zaświadcza Twój wpis a nie lekarz, więc nie mów tu o świadectwie lekarskim potwierdzającym fakt wyjątkowości tegoż.
Dalsza dyskusja może się odbywać wyłącznie merytorycznie. Na głupie insynuacje odpowiadał nie będę.

Mniemam, że odniesiesz się merytorycznie do przedstawionych problemów, bez osobistych "wycieczek" jak to określasz i na które to "wycieczki" jesteś szczególnie wrażliwy.
P.S. Fosfor naprawdę poprawia zdolności intelektualne.
Wiesław
 
http://sp8cge@gmail.com
SP8CGE
Chyba zaproszę kolegów z innych okręgów do wzięcia udziału w LM-UKF. Będzie weselej.
Wiesław
 
http://sp8cge@gmail.com
SQ8RAL
Również uważam, że warto zmienić termin zawodów na niedziele ale w godzinach np 10:00 do 11:00. Przy obecnej godzinie ciężko jest odjechać i rozkładać się po nocach (w sezonie zimowym).
images35.fotosik.pl/1494/83055cd23b551cf1.jpg

---
 
SP8UFT
Kurczę napisałem taki merytoryczny post, a tu chwilowa przerwa w działaniu internetu i ..... postu nie ma. Jak złapię wenę twórczą i żona pozwoli skorzystać z drugiego kompa gdzie mam Worda to napiszę jeszcze razZły

Połączony z 27.12.2013 21:31:
My tu gadu-gadu a tu http://www.sp9kag...
Edytowane przez SP8UFT dnia 27/12/2013 21:31
 
SQ8HNB
Ciekawe Smile
jest już nowy regulamin i konkretne terminy ??

Co do propozycji zmiany godzin zawodów na południowe Smile, to przy najgorszej propagacji na paśmie ... jest możliwość zachowania "lubelskiego" charakteru zawodów. :-)
Ps.
odpowiadajcie proszę na PW.
 
SP8CGE
Nawet przy najgorszej propagacji maraton nie musi zachować "lubelskiego" charakteru, co koliduje z pkt. 1 regulaminu.
Wiesław
 
http://sp8cge@gmail.com
SQ8RAY
Skrócenie czasu trwania zawodów do 30 minut wyeliminuje z zabawy stacje "podwójne". Krótkie 30 minut wystarczy dla jednego operatora, ale słychać podczas zawodów, że jest kilka stacji podwójnych, a czasami nawet potrójnych. My również tak jeździmy. Paliwo jest drogie, poza tym o wiele przyjemniej podróżuje się z kimś na fotelu obok. Można całą drogę rozmawiać o UKFowych tematach, na które na co dzień nie ma czasu. Pewnie na to nie ma szans, ale byłbym nawet za wydłużeniem zawodów do np. 1h30min. Wtedy wchodziłaby w grę praca nawet w trzech czy czterech operatorów z jednego "radiowozu". Więcej osób do składki na paliwo, można dalej pojechać Smile Aha, może byłaby możliwość dodania gdzieś pod regulaminem linijni, że np. przez 30 minut po zawodach robimy nieoficjalne, pozakonkursowe próby na SSB? Z przyjemnością przetestowałbym sprzęt na SSB z górki, może inni Koledzy również mieliby na takie testy ochotę?
Pozdrawiam
Piotrek SQ8RAY
ex. SP8-20-069
 
http://hamspirit.com/sp8-20-069
SP8UFT
Piotrek do testowania sprzętu CW/SSB to są inne zawody. Jak da radę na FM-ie to na SSB tym bardziej więc to będzie sztuka dla sztuki. Kiedyś rzuciłem propozycję żeby terminy LM zgrać z terminami np. Prób Subregionalnych. Wtedy Ci co wałęsają się po jakiś górkach mogli by za jednym wyjazdem dwie imprezy obskoczyć, ale propozycja nie uzyskała poparcia. Zresztą teraz to już chyba za późno na jakieś radykalne zmiany.
 
sp9xwl
'Witam!
Tak sobie myślę iż koledzy z okręgu 8 powinni się cieszyć że stacje z innych okręgów chcą brać udział w zawodach. Nie są to często łączności na " drugą stronę ulicy" , wymagają sprzętu i zaangażowania , poświęcenia czasu. ( patrz np kol. SQ9OJN który pracował z wielu różnych miejsc , gór ).
A punkty za km przecież są przyznawane obu uczestnikom QSO .... wiec cieszcie się że są możliwości zrobienia wiecej i dalej a nie ograniczajcie punktacji , czasu itp.
Zamiast obawiać się o "przeniesienie zawodów na Śląsk" postarajcie się
zachęcić jak najwięcej stacji z okręgu ósmego do brania udziału w zawodach.
 
SP8CGE
Marku, "ciotko dobra rada" zobacz jaka jest treść pierwszego paragrafu regulaminu. Poza tym zachęcaj, zachęcaj bo przecież oświadczyłeś, że udziału nie bierzesz.... więcej tu takich "ideologów"
Wiesław
 
http://sp8cge@gmail.com
SP8UFT
Właśnie patrzę na punkt pierwszy regulaminu:
1. Cel zawodów:
Zwiększenie aktywności indywidualnych i klubowych stacji amatorskich w paśmie 2m, podnoszenie
umiejętności operatorskich, popularyzacja zawodów krótkofalarskich, zwiększenie aktywności stacji w
OT 20.
Organizatorem zawodów jest Lubelski Oddział Terenowy PZK
W zawodach mogą uczestniczyć wszyscy posiadacze pozwoleń radiowych z Polski i
innych krajów (stacje indywidualne i klubowe) oraz nasłuchowcy.

Dobrze, że ktoś z zewnątrz pracuje, bo ani aktywność się w OT20 nie zwiększyła, ani poziom operatorski nie wzrósł. Podnosić swój poziom operatorski to można jak się robi w zawodach 3 QSO na minutę, a nie 1 QSO co 3 min.
 
SP8CGE
Do Kolegi SP9XWL. Kiedy mamy się cieszyć to wiemy sami, bez Twoich wskazań. Tymczasem smuci nas, tak liczny udział stacji "cieni" z dziewiątego okręgu, szczególnie w listopadzie i grudniu. W następnym wydaniu maratonu może "zakwitnąć" współzawodnictwo w organizowaniu sobie takich stacji. wtedy jakikolwiek udział w takich, nieuczciwych" zawodach jest bez sensu bo nawet wygrana pozostawia niesmak. Dlatego w regulaminie trzeba zablokować możliwość takich nieuczciwych działań a wtedy frekwencja w zawodach będzie duża bez zachęcania. Wystarczy popularyzacja tych zawodów. Dlatego wywieranie wpływu na innych w stylu "powinniście się cieszyć" odbieram bardzo negatywnie, własnie jako próbę wywierania wpływu. Czy aż tak zdemoralizowani jesteśmy, że nawet w rozgrywce towarzyskiej, opartej w dużej mierze na zasadach honorowych, nie potrafimy zachować się honorowo?
Wiesław
 
http://sp8cge@gmail.com
SP8CGE
Marku. "Błysk" kultury, albo argumenty się skończyły. Zatwardzenia dostaniesz. "Przepiękna" metoda argumentacji.

Połączony z 01.01.2014 12:55:
Moim oponentom, zawodnikom i wszystkim zainteresowanym LM-UKF i niezainteresowanym też, życzę w na nowy rok wszelkiej pomyślności, zdrowia, spełnienia marzeń-nawet tych niewyobrażalnych, a "maratończykom" pięknych wspomnień ze zmagań w zawodach.
Edytowane przez SP8CGE dnia 01/01/2014 11:55
Wiesław
 
http://sp8cge@gmail.com
SQ8HNB
Witam!

pkt. 19.5 obowiązującego w zeszłym roku regulaminu... w powiązaniu z pkt. 3 ...

Skoro nic nie wiadomo na temat przedmiotowej "uchwały" (sprzed 01.12.2013 r.) === to zawodów nie ma ??
... szkoda (gadać) ...
 
M0WQX
Jest już nowy regulamin zawodów na 2014 r.

Link :
http://www.pzk.lu...hp?did=206
 
http://www.pzk.lublin.pl
sp8hpw
Jest już nowy regulamin na rok 2014. Czy będzie lepszy niż poprzednie - nie wiem. Drobne zmiany jakie wprowadziliśmy dotyczą pracy między stacjami w województwa lubelskiego i stacjami z innych województw. Zmieniona została w związku z tym grupa kontrolna. Przyjęto jako zasadę punktacji 1km = 1 punkt. Na pewno regulamin nie zadowoli wszystkich. Chciałbym jednak przypomnieć, iż dyskusje na temat regulaminu trwają już dwa - trzy lata. Ciągle powraca pytanie czy zaliczać do klasyfikacji rocznej 10, 9, 11 czy 12 tur. Moim zdaniem odpowiedź jest prosta - zaliczać tyle tur ile razy dany zawodnik startował w maratonie. Choćbyśmy nie wiem ile czasu dyskutowali na ten temat, to jest to nasze hobby, każdy angażuje w nie tyle czasu ile może ze względu na różne obowiązki i tak pozostanie do końca świata. W moim przypadku obowiązki rodzinne tak się układały, że w roku 2013 nie mogłem uczestniczyć w większości tur - gdyby były w niedzielę to owszem uczestniczyłbym w co najmniej 10 turach. I takie jest życie.

Moim zdaniem postulat Kolegi SQ9OJN dotyczący minimalnej ilości QSO ze stacjami z woj. lubelskiego jest bardzo zasadny. Powtarzam za jednym z forumowiczów: Punkty za km dostają obie stacje.

Mam nadzieję, że nowy - zmieniony w minimalnym stopniu regulamin będzie atrakcyjny i będzie inspirował do podnoszenia umiejętności pracy na UKF. Jak pamiętam dyskusje z początków maratonu, to celem jest zachęcenie młodych nadawców do podnoszenia umiejętności operatorskich. Natomiast dla doświadczonych Kolegów jest to okazja do robienia nowych lokatorów, gmin, itp. oraz dawania przykładu młodym.

I oby się to sprawdziło w roku 2014.

Jurek, SP8HPW
 
SP8UFT
To ja tak w krótkich żołnierskich słowach. Dzięki pkt 6.6 cały regulamin jest do d.... Że tak siebie zacytuję:
A co bedzie, gdy np. w czerwcu nad Lubelszczyzną miedzy 18-19 będzie szalała burza i nikt z nas nie będzie w stanie zrobić QSO w zawodach, a w SP9 słoneczko? Zawody się odbędą, a wszyscy będą mieli 0 pkt.?.
Teraz apel do szanownej Komisji Zawodów. Jest jeszcze kilka dni na poprawienie tego , bo strach pomyśleć co się będzie działo........ tzn nic się nie będzie działo.
 
SQ8KJF
A ja mam taki pomysł.

Ponieważ dyskusja jest zawsze długa i żarliwa jeżeli chodzi o regulaminy to proponuję aby administrator założył nowy wątek na forum i zamiast wszystko ustalać w dwa tygodnie zróbmy to powoli i wyczerpująco. Jednocześnie przydała by się jedna osoba która była by w stanie usystematyzować wszystkie pomysły i scalać je w całość.


Dodam jednak od siebie aby na poważnie od przyszłego roku zastanowić się nad odrzuceniem dwóch najsłabszych wyników w klasyfikacji generalnej zawodów dla stacji biorących udział w maratonie.

W tej chwili stacje prowadzące w zestawieniu z każdymi zawodami w maratonie mają coraz większy stres, że przez okoliczności przez nich niezawinione mogą stracić pozycję którą wypracowały we wcześniejszych zawodach.

A przecież to hobby które powinno przynosić frajdę z zabawy a nie stres Smile .

Nie był bym za tą opcją jak by maraton składał się z 4 tur w roku, a nie z 12 - to dużo, niestety. Każdy chyba się spotkał z sytuacjami które były przez niego nie zawinione - a poprzez które miał gorszy wynik lub nie był klasyfikowany wcale.

No i wszystkiego najlepszego dla wszystkich w nowym roku Smile
ex. SWL SP8 20 128
 
sp8hpw
Koledzy,
Odnoszę wrażenie, że podobnie jak w latach poprzednich dyskusja w pewnym momencie wychodzi poza sprawy merytoryczne i wkracza w emocjonalne pole niedopuszczalnych sformułowań i epitetów kierowanych do uczestników forum. Chyba nie o to chodzi.

Regulamin LM UKF przeszedł długa drogę od pierwszej wersji opracowanej przez SQ8GHY do obecnej. Każda zmiana była przyczynkiem do burzliwych dyskusji. Po czym panowała błoga cisza przez rok, zawody były realizowane, niektóre osoby demonstracyjnie nie uczestniczą od roku lub więcej w zawodach, a tury kolejne były realizowane i obliczane. Od papierowych logów przeszliśmy do wersji elektronicznej, znikła komisja zwodów a w to miejsce pojawił się administrator zawodów (Marek SP8WQX), nie ucierpiał na tym wizerunek zawodów. Co więcej, do stacji z okręgu 8 zaczęły dołączać stacje z okręgu 9. Można więc uznać, iż zawody "rozkręcają się", zdobywają coraz większą popularność a w kolejnych latach dołączą nowi uczestnicy LM UKF.

Rodzi się pytanie "I co dalej?" Moim zdaniem naturalną odpowiedzią jest przekształcenie LM UKF w Mistrzostwa Polski FM UKF, oczywiście pod nazwą Lubelski Maraton UKF. Mamy cały rok, na opracowanie nowego regulaminu, możemy pomyśleć o nowych kategoriach lub pozostawić tak jak jest. Ale najważniejsze jest, że mamy możliwość działania. Czy obecny regulamin przybliży nas do tego? Według mnie tak. Wymóg nawiązania dwóch QSO ze stacjami woj. lubelskiego dotyczy wszystkich. Jednocześnie może zmobilizować do stacje z woj. Lubelskiego do usprawnienia anten, wyjazdu "w górki", wybrania dogodnego QTH lokatora do pracy, itp. Jednocześnie stacje z woj. lubelskiego powinny być bardziej "pożądane" przez stacje z innych województw tylko z tego powodu, iż QSO z tymi stacjami zapewnia udział w klasyfikacji. Z kolei dla stacji z woj. lubelskiego jest okazja by zrobić dużą odległość w zawodach i zająć dobre miejsce. Pamiętajmy, punkty za odległość otrzymują obie stacje.

I jeszcze jedna sprawa. Zaniechajmy spiskowej teorii dziejów. To nie pomoże w niczym a tylko nakręci emocje. Ja ze swego QTH często nie mogę zrobić QSO ze stacjami z okolic Chełma mimo, iż one mnie słyszą. I z tego powodu mam uważać, iż nie chcą ze mną nawiązać QSO? Po prostu ja muszę mieć lepszą antenę i na pewno od razu będę miał więcej QSO w Logu.

Życzę wszystkim uczestnikom LM UKF 2014 przede wszystkim dobrej zabawy i radości z naszego hobby. Tym, którzy chcą osiągać jak najlepsze wyniki przemyślanych działań, trafnych wyborów QTH i usprawnień własnych instalacji.

Do usłyszenia w sobotę 11 stycznia 2014 roku od godz. 18:00 czasu lokalnego.

Vy 73!

Jurek, SP8HPW
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.66
17,776,567 unikalne wizyty