Zobacz temat
OT20 PZK » Inne » Zawody
 Drukuj temat
Lubelski Maraton UKF 2014r
SP8UFT
Prezesie!!! Tylko, że nie widzę wspólnego punktu miedzy "mocarstwowymi" planami, czyli przekształceniem LM w zawody rangi krajowej (napewno było by fajnie postartować wiedząc, że ktoś na drugim końcu Polski też się poci i dąży do doskonałości (może nawet bym wystawił jakąś antenę w pionie Wink), a nie kisić się we własnym sosie w promieniu 100km), a pkt 6.6 regulaminu na rok 2014. Jurek wytłumacz tym z np SP1, że nawet jak wystartują przyślą logi to i tak będą mieli "zero". Wielka szkoda, że ten regulamin został zmienionyFrown

Połączony z 07.01.2014 22:26:
Marek był szybszy, ale końcowe wnioski podobne.
Edytowane przez SP8UFT dnia 07/01/2014 22:26
 
SQ8KJF
W nowym wątku odpiszę na uwagi do mojej wypowiedzi jak i również opiszę moje propozycję.
ex. SWL SP8 20 128
 
SP2MGR
Witam serdecznie.
Pkt 6.6 zasmucił mnie ogromnie. Tak bardzo marzyłem o robieniu łączności FM w czasie LM UKF. Szkoda...
73 Darek
 
SP8CGE
Moim marzeniem było zrobienie z Tobą łączności na UKF, ale marzenia są tylko marzeniami.
Pozdrawiam.
Wiesław
 
http://sp8cge@gmail.com
sp9xwl
Witam!
fajnie ze kolega SP2MGR chciał robić łączności z SP8 , zmiana w regulaminie z pewnością ostudzi jego zapał. A czemu to tylko ma być tylko sfera marzeń? Czyżby kolega SP8CGE nie wierzył w takie dalekie łączności na FM UKF ?
 
SP8CGE
Przez przemiennik dubieniecki zrobiłem Kaliningrad a bezpośrednio tego dnia Kijów. Warunki były wyjątkowe. Jak takie będą to kolega SP2MGR zrobi dwie łączności. Szanowny kolego SP9XWL niektórzy robią dalekie łączności w zawodach całkowicie bez warunków. O to chodzi? Chyba nie.
Wiesław
 
http://sp8cge@gmail.com
Konto ukryte
Witam kolegów ! trochę naczytałem się na forum na temat Lubelskiego Maratonu.Pragnę przeprosić że brałem udział w waszym Maratonie .Głównym powodem jest fakt że lubię brać udział w zawodach jakie by one nie były,zarówno w KF jak i UKF czy to krajowe czy między narodowe.Po zawodach zwykle daje mi do myślenia co by tu jeszcze zrobić żeby podnieść skuteczność anten.Jeśli koledzy uważacie że ktoś celowo nie robi łączności z SP8 w Maratonie ,to szczerze współczuję takiego toku myślenia .A może byście Panowie zrobili coś u siebie głównie z antenami żeby one słyszały.bo wydaje mi się że jeśli u mnie 10 el w pionie nie starcza i 100W żeby od czasu do czasu zrobić łączność z SP8 to wydaje mi się że ktoś powinien się mocno zastanowić , czy maraton traktuje jako współzawodnictwo i podnosi swoje możliwości czy stoi w miejscu i sprawia zadowolenie że nawiąże QSO z sąsiadem z za miedzy.Jeśli chodzi o kolegów z Andrychowa i okolic to jeszcze chwila będzie więcej brało udział w zawodach niż z całego waszego oddziału.Nie wspomnę ile jest stacji z SP8 gdy jest kategoria SSB .Wydaje mi się że najpierw należy szukać przyczyny u siebie a nie obwiniać innych .

Pozdrawiam Staszek sp9sdr
 
SP8CGE
Staszku
1. Wskaż jeden post z obwinianiem.
2. Dlaczego stacje położone w tym samym lub sąsiednim kwadracie nie zrobiły ze sobą łączności? ( 100W było za mało? Hi)
Czasem pojawiają się trudności w nawiązaniu łączności na wet na bliskie odległości ( skwiercząca świetlówka na słupie) i sam ich obecnie doświadczam, ale w przerwach zakłóceń łączności się robi.
Powyższe jest udokumentowanymi faktami a nie zmyśleniami.
Sądzę, że Twoja notatka ma inny cel niż wniesienie swoich uwag. Przykro.
Wiesław
 
http://sp8cge@gmail.com
SQ8HNB
tak studiuję regulamin (obecny) i ...
... gdyby w pkt. 6.6 zamiast słowa "każdej" użyć słowa "danej", to możliwe byłoby zrealizowanie postanowień pkt. 12.1 (druga część).
A tak... nie wiadomo, które stacje ostatecznie (w całorocznym bilansie) zostaną sklasyfikowane.
Analizowano odrzucanie jednego-dwóch wyników do klasyfikacji globalnej. Teraz się okazuje, że żeby być w ogóle sklasyfikowanym trzeba brać udział we wszystkich turach i trzeba mieć farta by przynajmniej dwie stacje pracujące z województwa zrobić.
... A może tylko ja to tak interpretuję ??

Zmiany do regulaminu wprowadzono pospiesznie, bez społecznych konsultacji... teraz będziemy się bujać.

Pozdrawiam wszystkich "Maratończyków" - Radosław SQ8HNB
 
SQ8HNB
Wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre .... Smile
OK Marku, ale to samo dotyczy LOKALSÓW też !!! wszak to jest to samo co w słynnym już pkt 6.6 ... w sumie zapis zbędny i nie potrzebny :-) Mam nadzieję, że dwa QSO ze stacjami spełniającymi ten REGULAMINOWY warunek mam, bo na razie kolejne eliminuję.
Na temat robienia łączności w zawodach przez stacje nie biorące w nich udziału ... pomilczę Smile
Raz jeszcze pozdrawiam.
 
SP8UFT
Witam kolegów ! trochę naczytałem się na forum na temat Lubelskiego Maratonu.Pragnę przeprosić że brałem udział w waszym Maratonie .Głównym powodem jest fakt że lubię brać udział w zawodach jakie by one nie były,zarówno w KF jak i UKF czy to krajowe czy między narodowe.Po zawodach zwykle daje mi do myślenia co by tu jeszcze zrobić żeby podnieść skuteczność anten.Jeśli koledzy uważacie że ktoś celowo nie robi łączności z SP8 w Maratonie ,to szczerze współczuję takiego toku myślenia .A może byście Panowie zrobili coś u siebie głównie z antenami żeby one słyszały.bo wydaje mi się że jeśli u mnie 10 el w pionie nie starcza i 100W żeby od czasu do czasu zrobić łączność z SP8 to wydaje mi się że ktoś powinien się mocno zastanowić , czy maraton traktuje jako współzawodnictwo i podnosi swoje możliwości czy stoi w miejscu i sprawia zadowolenie że nawiąże QSO z sąsiadem z za miedzy.Jeśli chodzi o kolegów z Andrychowa i okolic to jeszcze chwila będzie więcej brało udział w zawodach niż z całego waszego oddziału.Nie wspomnę ile jest stacji z SP8 gdy jest kategoria SSB .Wydaje mi się że najpierw należy szukać przyczyny u siebie a nie obwiniać innych .

ŚWIĘTE SŁOWA Stachu masz u mnie browarhejka
 
SP2MGR
Witam kolezanki i kolegow.
Chcialem kiedys wziac udzial w LM UKF jako ,,doniczkarz/parapeciarz,, i robic lacznosci nie tylko z SP8. Nastepnym krokiem mialy byc wyjazdy w teren z jakas wieloelementowa antena.
Nawet kiedys zamiescilem informacje o LM UKF na forum dyskusyjnym OT 09 PZK - bez efektu.
Myslalem, ze LM UKF bedzie cyklicznym uzupelnieniem w ramach cwiczen lacznosci kryzysowej bez koniecznosci wysluchiwania ,,gawedziarzy masci wszelakiej,, .
Szczere slowa uznania dla osob, ktore zajmuja sie LM UKF od strony technicznej.
Do uslyszenia sie ze wszystkimi uczestnikami LM UKF.
Pozdrawiam serdecznie.
Darek
 
SP8UFT
Co jest z wynikami I tury. Wszyscy widzą, że nic nie widzą czy to tylko u mnie?

Połączony z 19.01.2014 21:53:
Marek można usunąć ten post już widzę nie działa tylko link w tabelce.
Edytowane przez SP8UFT dnia 19/01/2014 21:53
 
SQ8RAY
Kliknij przycisk "Akceptuj Cookies" a wszystko zacznie działać.
Pozdrawiam,
Piotrek SQ8RAY
ex. SP8-20-069
 
http://hamspirit.com/sp8-20-069
sp9xwl
Witam!
Patrząc po wynikach to widać jak "9" dostała po głowie klasyfikacją "L" .
Chęci były na MP a raczej zostanie własny sosik :(
Ciekawe czy nadal będą próbować a to pewnie będzie widać po ilości pkt w następnej turze.
Też chciałem zawalczyć ale troche szkoda by było łazić po górach ze sprzętem i lądować z zerowymi QSO .
Pozdrawiam SP9XWL
 
SP8UFT
Ooooo ....będą nagrody!!!!Grin Oby tylko wszyscy się nie przenieśli do kategorii "L", bo będzie ciężko.boisie
 
SP8UFT
Dyplom (dzieło mojej córy) jest dla stacji z najlepszym wynikiem w kategorii "L" - będę sumował osobiście i udostępniał na forum ranking.
No i będzie "drukowanie" zawodów jak nicGrin , żeby tylko dyplom z Chełma nie wyjechałhejka
 
SQ8RAY
Cześć,
Czy "dla stacji pracujących spoza woj. lubelskiego" oznacza, że można mieć stałe QTH Lublin, a tylko w zawodach pracować "z górki"? Czy wszystkie tury trzeba mieć spoza lubelskiego, czy nie koniecznie, a tylko punkty zdobyte spoza woj. będą się liczyć? Smile
Pozdrawiam,
Piotrek SQ8RAY
ex. SP8-20-069
 
http://hamspirit.com/sp8-20-069
sq9pca
Piszę odnośnie propozycji kolegi SQ8MXS. Popieram Twoją inicjatywę i ze swej strony proponuję, że ufunduję puchar za zajęcie I miejsca w tej kategorii. Jeżeli poświęcisz swój czas na obliczanie wyników w tej kategorii, to niech to nie pójdzie na marne i niech stacje mają satysfakcję z udziału w tych zawodach.
Arek SQ9PCA
 
SQ8RAY
To chyba będzie ewenement na skalę światową Smile
Klasyfikacja w kategorii nieklasyfikowanej.
Ale co robić, parafrazując klasyka "Sorry, ale taki mamy regulamin".
Pozdrawiam,
Piotrek SQ8RAY
ex. SP8-20-069
 
http://hamspirit.com/sp8-20-069
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.30
17,775,796 unikalne wizyty