Zobacz temat
OT20 PZK » Inne » Zawody
 Drukuj temat
Lubelski Maraton UKF 2014r
SP8UFT
Frown Smieszno i straszno....
 
sq9pca
Oczywiście że dla stacji która zgromadzi największą liczbę punktów bez względu na to skąd pracuje,nie powinniśmy przecież dyskryminować stacji podających w raporcie literkę L.
 
SP8UFT
To ja też mam pomysła! Ufunduję (zrobię temi rencami) antenę kierunkową Yagi Uda wg YU7EF (obecnie bawię się tymi konstrukcjami więc ta a nie inna) za......... . No właśnie za najgorszy wynik punktowy uzyskany w min 10 turach bez podziału na kategorie. Żeby wyrównać szanse stacjom które wystartują 11 lub 12 razy zostanie odrzucone dwa najgorsze wyniki. Oczywiście SP8UFT nie uczestniczy w podziale łupów. Wink Jeżeli okaże się, że nie będzie uczestnika który wystartuje min 10 razy nagrody nie będziePfft.
 
M0WQX
Szkoda, że mnie nikt nie docenia za dłubanie w PHP Pfft

Żartuję oczywiście, ale się poprzyglądam, bo wyniki w kategorii L są czały czas obliczane lecz nie pokazywane Wink

Nie chę odbierać inicjatywy, więc przycupne nieopodal, a nóż widelec, ktoś komuś dokopie i będzie zabawa. Jak to pewien radioamator stwierdził: "Co zrobić , że ludzie lubią igrzyska".
 
http://www.pzk.lublin.pl
SP8UFT
Hmmmmm. Chyba "Rekord Świata" w ilości błędnych QSO?.boisie
 
sq9pca
Nie wspominając klasyfikacji generalnej ,błędy,błędy.........
 
SP8UFT
Marek coś mi się wydaje, że tabelka nr 2 powinna wyglądać zupełnie inaczej, bo nie takie były założenia.
SP8UFT napisał(a):

To ja też mam pomysła! Ufunduję (zrobię temi rencami) antenę kierunkową Yagi Uda wg YU7EF (obecnie bawię się tymi konstrukcjami więc ta a nie inna) za......... . No właśnie za najgorszy wynik punktowy uzyskany w min 10 turach bez podziału na kategorie. Żeby wyrównać szanse stacjom które wystartują 11 lub 12 razy zostanie odrzucone dwa najgorsze wyniki. Oczywiście SP8UFT nie uczestniczy w podziale łupów. Wink Jeżeli okaże się, że nie będzie uczestnika który wystartuje min 10 razy nagrody nie będziePfft.

 
sq9pca
Witam.Panowie chyba nie doczytałem regulaminu bo po pierwszej turze sklasyfikowany zostałem w kategorii A ( trzy stacje z literką L) ,po drugiej turze lutowej ( tylko jedna stacja z L) zmieniona klasyfikacja za styczeń oraz generalna ,wyrzucony do kategorii log do kontroli ?cóż
 
M0WQX
Na obecną chwilę nie mam internetu, ale pokusiłem się, aby wydać parę złotych i podłączyłem komórkę.

SQ9PPT rzeczywiście wylądował tam, gdzie miał być czyli L, natomiast kol SQ9PCA nie spełnił warunku regulaminu pkt 6.6 więc też wylądował w L, a w 1 turze zmieniłem, bo słusznie powinien być w A.

Za pomyłkę z PCA przepraszam automat nie uwzględnił roku więc wszystko poleciało do L, teraz będzie OK.
 
http://www.pzk.lublin.pl
so8abc
sq9pca napisał(a):

Witam.Panowie chyba nie doczytałem regulaminu bo po pierwszej turze sklasyfikowany zostałem w kategorii A ( trzy stacje z literką L) ,po drugiej turze lutowej ( tylko jedna stacja z L) zmieniona klasyfikacja za styczeń oraz generalna ,wyrzucony do kategorii log do kontroli ?cóż


Ze mną jest identyczna sytuacja.

Połączony z 20.02.2014 15:46:
Za luty jak najbardziej kategoria L wg. regulaminu ale styczniowa tura była początkowo sklasyfikowana jak A.
Edytowane przez so8abc dnia 20/02/2014 13:46
Łukasz
!73
[img]http://krotkofalowcy.pulawy.pl/images/banners/userbar.png[/img] is not a valid Image.
 
SP8UFT
Łukasz na początek to zrób coś ze swoją aparaturą, bo "jesteś głuchy jak pień"!!!!!!!!!. W styczniu myślałem, że mi radio zastrajkowało jak nie mogłem się do Ciebie dowołać. Jak nie starcza 150W i 12 el. to coś jest nie teges.
 
so8abc
SP8UFT napisał(a):

Łukasz na początek to zrób coś ze swoją aparaturą, bo "jesteś głuchy jak pień"!!!!!!!!!. W styczniu myślałem, że mi radio zastrajkowało jak nie mogłem się do Ciebie dowołać. Jak nie starcza 150W i 12 el. to coś jest nie teges.


Tylko pytanie co jest nie tak?
To SR7V i SR7KI lecę z 5W odbieram na 7-8 S. Antena X-510 i fider RF10. Jednak i ja zauważyłem na przykładzie zawodów, że coś jest nie halo bo wcześniej udawało mi się jednak zrobić więcej QSO. Teraz urlop więc może jutro zdejmę antenę i się jej dokładnie przyjrzę.

Połączony z 20.02.2014 19:25:
so8abc napisał(a):

[quote]SP8UFT napisał(a):

Łukasz na początek to zrób coś ze swoją aparaturą, bo "jesteś głuchy jak pień"!!!!!!!!!. W styczniu myślałem, że mi radio zastrajkowało jak nie mogłem się do Ciebie dowołać. Jak nie starcza 150W i 12 el. to coś jest nie teges.


Tylko pytanie co jest nie tak?
To SR7V i SR7KI lecę z 5W odbieram na 7-8 S. Antena X-510 i fider RF10. Jednak i ja zauważyłem na przykładzie zawodów, że coś jest nie halo bo wcześniej udawało mi się jednak zrobić więcej QSO. Miałem informację do korespondentów, że mnie woła masa stacji ale ja ich nie słyszę nawet z SQ na zero. Teraz urlop więc może jutro zdejmę antenę i się jej dokładnie przyjrzę.

Połączony z 20.02.2014 19:26:
so8abc napisał(a):

Łukasz na początek to zrób coś ze swoją aparaturą, bo "jesteś głuchy jak pień"!!!!!!!!!. W styczniu myślałem, że mi radio zastrajkowało jak nie mogłem się do Ciebie dowołać. Jak nie starcza 150W i 12 el. to coś jest nie teges.


Tylko pytanie co jest nie tak?
To SR7V i SR7KI lecę z 5W odbieram na 7-8 S. Antena X-510 i fider RF10. Jednak i ja zauważyłem na przykładzie zawodów, że coś jest nie halo bo wcześniej udawało mi się jednak zrobić więcej QSO. Miałem informację do korespondentów, że mnie woła masa stacji ale ja ich nie słyszę nawet z SQ na zero. Teraz urlop więc może jutro zdejmę antenę i się jej dokładnie przyjrzę.

Połączony z 20.02.2014 19:27:
O widzę, że coś forum się sypie.
Edytowane przez so8abc dnia 20/02/2014 17:27
Łukasz
!73
[img]http://krotkofalowcy.pulawy.pl/images/banners/userbar.png[/img] is not a valid Image.
 
SP8UFT
Pytanie, czy zawsze odbierałeś Kielce na s 7-8? Wydaje mi się, że w Puławach to powinno iść na całą skalę. Przydałoby się "przedzwonić" antenę jakimś analizatorem chyba, że coś się urwało i będzie widać. Jutro ma być ładna pogoda więc życzę owocnych prac antenowychWink
 
so8abc
Jeśli chodzi o Kielce to zawsze był obiór na 7-8S skala się zamykała ale tylko przy sprzyjających warunkach. Szkoda ale nie mam dostępu do do analizatora.
Łukasz
!73
[img]http://krotkofalowcy.pulawy.pl/images/banners/userbar.png[/img] is not a valid Image.
 
Radek SQ8SET
Tomek SP8UFT ma rację, coś jest nie tak z Twoją anteną.
Łukaszu ja myślałem że pracujesz z radia ręcznego i dlatego nie mogę się do Ciebie dowołać, 100W 3x5/8 z odległości około 50km.
Nawet jeśli antena stoi tam gdzie ją mocowałeś to z pewnością nie ma ona elektrycznego połączenia z radiem i tym samym pracujesz jedynie fiderem Shock
Nie zastanawiał Cię wynik? dwie łączności na godzinę wołania Wink

Pozdrawiam
Radek
 
http://qrz.com/db/sq8set
so8abc
Radku wynik mnie zastanowił już po pierwszej turze teraz to jedynie się potwierdza, że coś jest nie tak jak być powinno.
Łukasz
!73
[img]http://krotkofalowcy.pulawy.pl/images/banners/userbar.png[/img] is not a valid Image.
 
SQ8MFM
Marek mnie trochę uprzedził, ale potwierdzam wszystko co napisali poprzednicy. Przez znaczną część ubiegłorocznej edycji nadawaliśmy z tego samego miejsca. Uważam, że ten problem pojawił się znacznie wcześniej. W grudniu ub roku wraz z Andrzejem SP8FNA dopiero za trzecim podejściem zrobiliśmy (czyt. wymęczyliśmy) z Tobą QSO. Co prawda byliśmy w odległości ponad 100km, ale słyszeliśmy Cię zupełnie dobrze. Wydawało nam się że 7 elementów DK7ZB i ok 140W powinno dać określony skutek nawet z tej odległości. Uważam również, że stąd się biorą błędy w logowaniu, ponieważ nie słyszysz dobrze korespondentów. Również tak jak Marek myślę, że do sprawdzenia jest też radio. Bo gdybyś nadawał z samego fidera jak sugeruje Radek, to nie jestem pewien, że tak daleko byśmy Ciebie odbierali. Dzień się zaczął piękną pogodą, przynajmniej u nas. Powodzenia w pracach dachowych i sukcesów w LM.
 
so8abc
Antena poprawiona na tyle na ile mogłem. Zobaczymy w marcu czy się coś zmieni.
Łukasz
!73
[img]http://krotkofalowcy.pulawy.pl/images/banners/userbar.png[/img] is not a valid Image.
 
SP8UFT
No cóż jeszcze jedna taka tura i SQ9OJN może pomału mrozić szampana. Szkoda tylko, że pozostałe 9 się "wypieły" na LM. Jak widać "bez niedozwolonych środków dopingujących" (czytaj :fikcyjne QSO) też można wygrać, chyba ...... chyba że zostanie zdyskwalifikowany za nieodpowiedni dobór obuwia na wyprawę w góry hejka
 
SQ8RAL
Jak tak dalej pójdzie to niedowiarki wymyślą hardcorowy regulamin ( powyżej 3000 km logi papierowe do wglądu komisji z pisemnymi podpisami i pieczątką wszystkich korespondentów). Bo przez internet to można sobie tylko pizze zamówić a papier to jest papier (^_-) Punkty zawsze można odejmować za wiatr w kierunku korespondenta.
images35.fotosik.pl/1494/83055cd23b551cf1.jpg

---
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.60
17,780,465 unikalne wizyty