Zobacz temat
OT20 PZK » Inne » Zawody
 Drukuj temat
Lubelski Maraton UKF 2014r
so8abc
A u mnie poprawa Grin
Łukasz
!73
[img]http://krotkofalowcy.pulawy.pl/images/banners/userbar.png[/img] is not a valid Image.
 
SQ8HNB
Dzisiejsza pogoda raczej nie sprzyja propagacji :-(
... postanowiłem sprawdzić ile punktów "zdobędę" pracując w zawodach z własnego powiatu.

Wyniki za tydzień:-)

Wszystkim "wyczieczkowiczom" życzę przyjemnej pogogody.
Pozdrawiam, Radek SQ8HNB .
 
Radek SQ8SET
Cześć

Ciekaw jestem, bo warunki radiowe były "pod zdechłym azorkiem" na UKF-ie jak też KF-ie, bo brałem udział w zawodach dolnośląskich na 80m. w tym samym czasie.
Nie mam Ciebie Radek w logu i nie wiem czy udało Ci się dowołać do stacji z SP9, ale ciekaw jestem bardzo przetasowań po tej mizernej turze.

Z pozdrowieniami
Radek
 
http://qrz.com/db/sq8set
SQ8MFM
Nie znam się na serwerach, domenach i różnych tym podobnych sprawach i w razie czego, proszę nie próbować mi tłumaczyć tego o co chcę zapytać przez pryzmat tych pojęć. Te wszystkie przekierowywania ze strony na stronę, konieczność logowania się po kilka razy wprowadziło nikomu niepotrzebny zamęt i irytację. Ponieważ nie potrafię tego znaleźć, proszę mi pokazać "palcem", gdzie mogę znaleźć wykaz nadesłanych logów w kat. L, bo mam na przykład taki kaprys, że wysłałem log, ale chcę sobie go obejrzeć.
Pozdrawiam i gratuluję "nowatorskich" rozwiązań, które w znacznym stopniu "ułatwiły" mi życie.
 
SP8LBK
Powstał techniczny problem związany z naszym maratonem. Wg aktualnej interpretacji UKE nie wolno jest nam pracować z lokalizacji innej niż mamy wykazaną w pozwoleniu. Tak więc o wypadach na górki i pagórki możemy zapomnieć.
News w tej sprawie jest na stronie głównej.
Czarny scenariusz jest taki, że wszystkie QSO zrobione w maratonie z innego miejsca niż lokalizacja wykazana w pozwoleniu nie powinny być zaliczone do punktacji. Wiem, że jest to nienormalne ale takie mamy prawo wg prawników UKE. Wg nich możemy wnioskować o czasową zmianę lokalizacji, czyli czasy komuny wróciły.Shock
Vy 73'
Andrzej SP8LBK
 
http://www.qrz.com/db/sp8lbk
SQ8RAL
Dobrze, że dałem sobie spokój z maratonem, przynajmniej wszystko jest zgodnie z prawem. A tak serio gdyby płacono za głupotę Polska byłaby najbogatszym krajem. Jutro sprzedaję ręczniaka i TRX z samochodu :-D
images35.fotosik.pl/1494/83055cd23b551cf1.jpg

---
 
sq8nxk
Zupełnie trudno to wszystko skomentować ,wiele boju było o maraton
a tu taka informacja ,w zasadzie burzy dotychczasowy regulamin ,niestety poszkodowani są Ci ,którzy walczyli o punkty z górek jak i wszyscy krótkofalowcy .Niestety takie decyzje lub ich interpretacja nie służy absolutnie i nie zachęca do zostania krótkofalowcem ,a szkoda bo mam wrażenie ,że jest coraz mniej jej zwolenników .
jeżeli słowa Andrzeja SP8LBK potwierdzą się i znajdą odzwierciedlenie w punktacji L.M.U. to mam wrażenie ,że grozi mu całkowita klapa i tak frekwencja jest niewielka .Z drugiej strony należy działać z literą prawa ,nie zazdroszczę osobom decyzyjnym .
Myślę że temat regulaminu na 2015 L.M.U. wkrótce powróci
pozdrawiam wszystkich krótkofalowców hejka
 
SP8LBK
Piotrek, nie podaj się. Zawsze możesz wystąpić do UKE o zmianę lokalizacji w pozwoleniu lub pozwolenie dodatkowe na inną lokalizację Grin

Połączony z 19.08.2014 20:44:
sq8nxk napisał(a):

Zupełnie trudno to wszystko skomentować ,wiele boju było o maraton
a tu taka informacja ,w zasadzie burzy dotychczasowy regulamin ,niestety poszkodowani są Ci ,którzy walczyli o punkty z górek jak i wszyscy krótkofalowcy .Niestety takie decyzje lub ich interpretacja nie służy absolutnie i nie zachęca do zostania krótkofalowcem ,a szkoda bo mam wrażenie ,że jest coraz mniej jej zwolenników .
jeżeli słowa Andrzeja SP8LBK potwierdzą się i znajdą odzwierciedlenie w punktacji L.M.U. to mam wrażenie ,że grozi mu całkowita klapa i tak frekwencja jest niewielka .Z drugiej strony należy działać z literą prawa ,nie zazdroszczę osobom decyzyjnym .
Myślę że temat regulaminu na 2015 L.M.U. wkrótce powróci
pozdrawiam wszystkich krótkofalowców hejka

Edytowane przez SP8LBK dnia 19/08/2014 20:44
Vy 73'
Andrzej SP8LBK
 
http://www.qrz.com/db/sp8lbk
SP8UFT
Hmmmm ......a to komuna się kiedykolwiek skończyła? Napisałbym co sobie myślę o tej nowej interpretacji prawa, ale jeszcze jakiś urzędnik się obrazi i naśle na mnie Milicję. A najlepsze jest to, że pewna Pani z UKE na pytanie zadane w temacie odpowiedziała, że w Polsce nigdy nie wolno było nadawać /m ;/p. Tylko dlaczego na licencji z 1991 roku napisane było, że można.
 
SP8LBK
Jeden z moich znajomych chce nadawać z podróży po wybrzeżu Bałtyku. Podobnie jak wielu robi wyprawy do zamków czy gmin/powiatów. Otrzymał taką oto informację z UKE"
Powinien Pan złożyć wniosek do Delegatury UKE w ...... o zmianę posiadanego pozwolenia radiowego ze względu zmianę lokalizacji stacji lub o nowe pozwolenie radiowe (kategorii 1 lub tymczasowe), w którym powinien Pan określić lokalizację stacji, za pomocą adresu lub współrzędnych geograficznych, w poszczególnych dniach Pańskiej wędrówki.
No i co?
Vy 73'
Andrzej SP8LBK
 
http://www.qrz.com/db/sp8lbk
sq8nxk
A ja mam wrażenie ,że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze ,nie sadze by to zezwolenie było za darmo
73 Tomek .Sad
 
SQ9OJN
SP8LBK napisał(a):
Tak więc o wypadach na górki i pagórki możemy zapomnieć.
News w tej sprawie jest na stronie głównej.
Czarny scenariusz jest taki, że wszystkie QSO zrobione w maratonie z innego miejsca niż lokalizacja wykazana w pozwoleniu nie powinny być zaliczone do punktacji.


Chciałbym zapytać czy to oficjalne stanowisko organizatorów maratonu czy jedynie rozważania? Czy organizatorzy będą weryfikować, czy stacja nie posiada tymczasowego pozwolenia na pracę z innej lokalizacji? Czy organizatorzy będą również trzymać się ściśle litery prawa w innych sprawach (np. czy będą weryfikować czy stacja dokonała obowiązkowego zgłoszenia instalacji emitującej promieniowanie elektromagnetyczne, czy dokonała zgłoszenia instalacji wyższej niż 3m do nadzoru budowlanego itp)? Myślę, że w takim przypadku, stacji biorących udział w maratonie może pozostać bardzo mało. Tak czy inaczej, prosiłbym organizatorów o podjęcie decyzji w jak najkrótszym czasie, tak aby stacje wyjazdowe mogły inaczej zaplanować drugie soboty miesiącaSmile
 
SP8LBK
Nie, to nie jest mój tok rozumowania. To jasno wynika ze stanowiska UKE zawartego nie tylko z tego jednego lecz z wielu innych pism ale także z jednego z punktów regulaminu LM.
Wiem, że jest to głupie i niezrozumiałe bo takie stanowisko cofa nas o 50 lat, do czasów głębokiej komuny.

PS
Marku, byłeś wielokrotnie proszony abyś nie logował się na tym portalu jako SP8PRL. Wielokrotnie to obiecałeś i jednak nie dotrzymujesz danego słowa. Twoją nieprzymuszoną wolą było także usunięcie swoich danych z tego portalu, więc uszanuj przynajmniej własną wolę.
Vy 73'
Andrzej SP8LBK
 
http://www.qrz.com/db/sp8lbk
SP8LBK
Kolego SQ8MXS
Jako krótkofalowiec z wieloletnim stażem uważam, że stanowisko obecnie obrane przez UKE, dzięki kilku dociekliwym jest nie do przyjęcia a cała powstała sytuacja jest dla mnie po prostu głupia i niezrozumiała oraz łamiąca podstawowe przepisy nas obowiązujące.
Regulamin naszego maratonu jednak zawiera taki oto wpis:
[i]13.1. Przesłanie dziennika zawodów do organizatora zawodów jest równoznaczne z oświadczeniem uczestnika, iż uczestnik zapoznał się z regulaminem zawodów oraz pracował w zawodach zgodnie z
postanowieniami regulaminu i warunkami posiadanego pozwolenia radiowego.
To nie jest nic nowego, bo w czasach, gdy bawiłeś się jeszcze klockami w piaskownicy uczestnicy zawodów wysyłający logi papierowe podpisywali podobnej treści oświadczenia.
Teraz dzięki kilku nadgorliwych i ciągle dopytujących się co wolno a co nie wolno, UKE znalazło paragraf. I co im zrobisz jak ci udowodnią nielegalną pracę? Pójdziesz z tym do sądu?
Pisząc pierwszy post w tym temacie chciałem zwrócić uwagę na obecne stanowisko UKE odnośnie pracy spoza miejsca wskazanego w pozwoleniu w świetle regulaminu naszego maratonu. Decyzje pozostawiłem jego uczestnikom.
Vy 73'
Andrzej SP8LBK
 
http://www.qrz.com/db/sp8lbk
SQ8RAL
Marku, Andrzej słusznie zwrócił uwagę na zaistniały problem który w przyszłości może obrócić się przeciw nam wszystkim. Bezpodstawne atakowanie go i posądzanie o sianie fermentu nie wiem czemu ma służyć? Próbujesz udowodnić swoją wyższość intelektualną czy co?
Skończ Waść ten temat, proszę............. Smile
images35.fotosik.pl/1494/83055cd23b551cf1.jpg

---
 
sp8gsc
SP8PRL napisał(a):

SP8LBK napisał(a):

Marku, byłeś wielokrotnie proszony abyś nie logował się na tym portalu jako SP8PRL. Wielokrotnie to obiecałeś i jednak nie dotrzymujesz danego słowa. Twoją nieprzymuszoną wolą było także usunięcie swoich danych z tego portalu, więc uszanuj przynajmniej własną wolę.


Kolego SP8LBK

Informowałem już kilka razy, że prosiłem administratora tego portalu by zmienił dane w profilu SP8PRL, a to czy ja się mogę logować czy też nie to jest wyłącznie moje prawo, bo ja takowy profil założyłem. Masz z tym problem poproś administratora by owa zmiana nastąpiła szybciej. Uszanuj więc moją wolę i pracę administratora - będzie miał czas dokona zmiany.

Marek SQ8MXS


Profil SP8PRL posiada własciwe dane. Klub krotkofalowców. Zmiana danych na Twoje dane osobowe byłoby wprowadzaniem użytkowników w błąd. Nie rozumiem czemu miałaby taka zmiana słuzyć to po pierwsze, a po drugie nawet jakbym miał takie uprawnienia (a nie mam) takiej nielogicznej zmiany nie przeprowadzę. Chcesz - załóż swój profil. SP8PRL jest znakiem klubowym i moim zdaniem uprawniony kierownik klubu ma prawo publikowac pod nim wypowiedzi, ale wylącznie wtedy gdy reprezentują oficjalne stanowisko klubu. Znak SP8PRL jest przydzielony dla klubu, więc starajmy sie to także stosować w przestrzeni internetowej by nie robić niepotrzebnego zamieszania, że w internecie SP8PRL to coś innego niż na pasmach amatorskich - zwłaszcza na portalu o tematyce krótkofalarskiej.
=x=x=x=x=x=x=x=x=x=
Połączony z 21.08.2014 08:34:
SP8LBK napisał(a):
....cała powstała sytuacja jest dla mnie po prostu głupia i niezrozumiała oraz łamiąca podstawowe przepisy nas obowiązujące...
...chciałem zwrócić uwagę na obecne stanowisko UKE odnośnie pracy spoza miejsca wskazanego w pozwoleniu w świetle regulaminu naszego maratonu....

W moim pozwoleniu oprócz adresu zamieszkania jest także wskazana lokalizacja. Jeśli nie ma odrębnego przepisu pozwalajacego na czasową pracę (do 3 m-cy) z innego miejsca zainstalowania stacji to nie mozna byłoby przed zgłoszeniem zmiany pracować z innego miejsca. Wydaje mi sie jednak, że jest przepis pozwalajacy na czasową pracę radiostacji (do 3 m-cy) z innego miejsca na terytorum RP niż lokalizacja określona w pozwoleniu.
Jest taki przepis czy nie ma? Może były tylko takie wytyczne, a nie przepis, a to wtedy wracamy do stanu sprzed 40 lat, bo pamietam czasy kiedy nie można było używać urządzeń przenośnych poza swoim miejsce zainstalowania stacji.
Nie sprawdzałem w przepisach, bo sam nie używam urządzeń przenośnych i wszystkie łączności robię ze swojego miejsca zainstalowania stacji.
73 Krzysztof
 
http://sp8gsc.pzk.pl
SP8UFT
Witam! Myślę, że nie ma co kruszyć kopii na temat czy nadawanie z krzaczorów było (będzie) bo legalne czy nie, bo i tak LM umiera śmiercią naturalną. W grudniu to raczej trzeba bedzie wyprawić stypę po LM, a nie zastanawiać się nad edycją AD 2015. Z moich oberwacji przez ostatnie kilka lat wynika, że po prostu nie ma zapotrzebowania na takie zawody ani na obszarze OT20 ani w sąsiedztwie. Zresztą byli chętni tylko, że obecny regulamin szybko ich wyleczył. Zresztą sam regulamin to "Mistrzostwo Świata" pod względem obszerności. Chyba nawet regulamin CQ WW jest krótszy. Osobiście mam pewien pomysł na nową edycję, ale dla kilku uczestników chyba nie opłaca się ciągnąć tego dalej. Proponuję zakończyć rok 2014 na obecnych zasadach bez lustracji, weryfikacji itp.
 
sq8bgr
Witam.
Dwa lata temu zgłaszałem propozycje zmian do regulaminu, które wg mnie zachęcałyby do wzięcia udziału w zawodach nie tylko tych co wyjeżdżają "na górki" ale także tych, którzy nie jeżdżą, siedzą w domu i radia mają pochowane po szafkach. Oczywiście pomysły zostały skrytykowane przez co niektórych, pojawiły się komentarze w stylu nie zmieniamy bo jest super, nie ma co świetnego regulaminu "psuć", wszystkich się nie zadowoli. No a teraz widać dokąd zmierza LM UKF. Szkoda.
Arek, SQ8BGR. Pozdrawiam.
 
sp8gsc
sq8bgr napisał(a):

Witam.
Dwa lata temu zgłaszałem propozycje zmian do regulaminu, które wg mnie zachęcałyby do wzięcia udziału w zawodach nie tylko tych co wyjeżdżają "na górki" ale także tych, którzy nie jeżdżą, siedzą w domu i radia mają pochowane po szafkach. Oczywiście pomysły zostały skrytykowane przez co niektórych, pojawiły się komentarze w stylu nie zmieniamy bo jest super....

Mnie regulamin od początku wydawał się niedopracowany. Szczególnie pod kątem atakcyjosci udziału dla stacji. które nie sa zainteresowane osiagnieciami, a samym wzieciem udziału. Oczywiście stopień komplikacji regulaminu oraz jego rozmiary są stanowczo zbyt duże, ale wymyślenie czegioś atakcyjnego i ujecie to w krótkie sensowne zasady jest wielką sztuką, która w tym wypadkun nie udała się. Sam zrezygnowałem z udziału jak tylko zobaczuyłem, że jest to regulamin preferujacy stacje b. dobrze wyposażone i przystosowane do pracy na UKF. Jak widać nie przewidziano wielu róznych zachowań uczestników w tym mozliwości wygrania przez stację, ktora nie przeprowadziła ani jednej łacznosci nie tylko z Lublinem, ale nawet z okregiem 8, co przy nazwie Maraton Lubelski jest powaznym niedopatrzeniem.
Nie wiem jakie były pomysły kol. sq8bgr ale jak widać powinny być wzięte pod uwage, a regulamin (krótki) powinien zostać opracowany przede wszystkim pod takim katem, by przyciagnąć jak najwięcej stacji w tym nawet oldboyów posiadajacych jakieś proste anteny i uniemożliwiajacy stosowanie jakichkolwiek tricków przez uczestników (sorry takie mamy czasy - hi).

SP8UFT napisał(a):
Osobiście mam pewien pomysł na nową edycję, ale ....

Dobry pomysł jest zawsze warty przedstawienia, szczególnie jak jest pomysłem doświadczonego w "bojach" na UKF krótkofalowca.
73 Krzysztof
 
http://sp8gsc.pzk.pl
sq8nxk
Muszę przyznać ,że wielu przedmówcom trzeba przyznać rację .Nie ukrywam ,że obecny regilamin mnie osobiście nie satysfakconuje ,oczywiście zrobienie go w takiej formie by zadowolił większość graniczy z cudem ,popieram inicjatywę by go uatrakcyjnić ,aktywność stacji L.M.U. jest chyba wyznacznikiem trafności obecnego regulaminu ,uważam że mamy jeszcze trochę czasu i warto przedyskutować pewne propozycje by nie było absurdów ,a jak nie nie to bazujmy na gotowych podobnych rozwiązaniach funkcjonujących gdzieś w polsce .Ciekawe czy podobnie jak u nas regulamin budzi tyle emocji ? Koledzy propnuje wiecej argumentów na forum a mniej emocji ,a wspólnie do czegoś dojdziemy ,jezeli regulamin pozostanie w niezmienionej formie zamierzam jak najbardziej wziąść w nim udział miałem przerwę w pracy stacji .Pozdrawiam wszystkich krótkofalowców
Tomek 73Smile
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.90
17,774,194 unikalne wizyty