Zobacz temat
OT20 PZK » Sprawy ogranizacyjne » OT PZK Lublin
 Drukuj temat
Wykluczenie z członkowstwa
sp8hpw
Koledzy,
Chyba dyskusja poszła za daleko i w niewłaściwym kierunku. Problem składek jest tak stary jak PZK. Nasz związek utrzymuje się ze składek członków, odpisu 1% od podatku jako OPP oraz różnych dotacji. Warunkiem członkostwa jest opłacenie składek. Nie jest to nowy wynalazek ale tak było od zawsze. Jesteśmy i tak bardzo liberalną organizacją po pozwalamy na członkostwo nawet trzy miesiące po terminie opłacenia składek. I jeszcze jedno - nikt nikogo nie wyklucza, członkostwo w PZK ustaje z powodu nie opłaconych składek. Wykluczenie to zupełnie inna bajka i tych dwóch rzeczy nie mieszajcie. Jestem przekonany co do jednego - o terminowe opłacenie składek powinien dbać członek PZK. Terminy są takie same od lat; a jeśli ktoś ma wątpliwości to powinien niezwłocznie skontaktować się z Ryszardem SP8ONZ - naszym skarbnikiem i sprawę wyjaśnić. Mimo dolegliwości pilnuje spraw składkowych na bieżąco.
Proponuję zakończyć tę dyskusję bo do niczego ona nie prowadzi a jak widzę temperatura dyskusji narasta. Niepotrzebnie, przecież jesteśmy dorosłymi ludźmi i powinniśmy mieć trochę dystansu do siebie i otoczenia.

Vy 73!
Jurek, SP8HPW
 
SP8LBK
Marku, nie odpowiem na wszystkie Twoje wątpliwości, bo nie wiem dlaczego od paru godzin rozjeżdża ni się ta strona.
Widzę tylko początki zdań na forum.
Nie zdążył się pochwalić bo zrezygnowałeś przed chwilą.

Co się zaś tyczy Waszej pracy odnośnie nowej strony PZK to dobrze wiesz, że byłem Waszym promotorem i starałem się swego czasu promować Waszą pracę. Trwała nawet ożywiona dyskusja w tym temacie w ZG PZK ale niestety nie udało się przekonać większości członków ZG. Takie są prawa naszej ulubionej demokracji.
Vy 73'
Andrzej SP8LBK
 
http://www.qrz.com/db/sp8lbk
sp8onz
Witam
W latach ubiegłych starałem się przypominać niektórym kolegom o nie zapłaconych składkach , ale w grudniu ub.roku miałem poważny wypadek , cudem przeżyłem - ale mimo wszystko dopilnowałem terminowego wysłania składek do ZG PZK - przypominanie nie wyszło
z braku czasu.W tym roku są wybory do Zarządu Oddziału - widocznie czas najwyższy na Nowego Skarbnika .Trzeba się zastanowić - wybory będą prawdopodobnie we wrześniu.
Pozdrawiam Ryszard SP8ONZ


Ps.
Zapomniałem dodać ,że wczoraj wysłałem listę ostatnich wpłat, do ZG PZK .
Za kilka dni pojawi się zmiana - ale to już nie zależy ode mnie.
 
sp8gsc
sq8mxs napisał(a):

Teraz jeszcze co do administrowania - Andrzej nikt umowy ELI z PZK nie widział - nie jest ona jawna ....

Tajna umowa na świadczenie usług dla organizacji pożytku publicznego? Coś takiego w ogóle jest możliwe?
Rozumiem, że od kontrolowania Zarządu jest Komisja Rewizyjna, ale czy członkowie nie powinni mieć jednak wglądu we wszystkie dokumenty PZK? Tylko członkowie - osoby postronne nie.
73 Krzysztof
 
http://sp8gsc.pzk.pl
sp8ufm
O tym, że funkcjonowanie OSEC jest mało precyzyjne można się przekonać sprawdzając mój znak.
Wynika z niego, że NIE JESTEM CZŁONKIEM PZK, ale mój znak jest obsługiwany przez CB QSL.

Ot, taka ciekawostka o której sam nie wiem co mam myśleć? A składki mam opłacone.

Co do dyskusji, to wiele przemawia za tym, że PZK faktycznie nie ma obowiązku informowania kogokolwiek o utracie członkostwa w PZK z powodu braku opłaconych składek, ale... żyjemy w dobie informatyki i internetu. Czy tak ciężko jest napisać skrypt, który będzie w sposób przejrzysty wyświetlał historię wpłat składek członkowskich i wysyłał automatycznie alert (po uprzednim podaniu adresu e-mail przez zainteresowanego) w przypadku jakichkolwiek problemów takich jak brak wpłaty, niedopłata itp?

Myślę, że koledzy z Zespołu ds. Informatyki powinni na spokojnie rozważyć tą propozycję.

W mojej ocenie - problem ewidencji składek członkowskich w pewnym momencie kogoś przerósł, co wywołało reakcję łańcuchową. Czas pomyśleć jak ten węzeł gordyjski rozwiązać.
Pozdrawiam
Tomek SP8UFM
 
sp8onz
Witam
Jestem skarbnikiem OT-20 od kilku lat.Kilka razy informowałem Twórców OSEC o pewnych dziurach w funkcjonowaniu .Niby jest dobrze ale czasami wyskoczy błąd i administrator musi ręcznie poprawić. W przypadku SP8UFM być może dlatego,że wpisowe zostało zapłacone dopiero w kwietniu to "automat " sobie nie poradził.
Wyślę e-maila w tej sprawie do zarządzającego aby poprawił.
Pozdrawiam Ryszard SP8ONZ
Ps.wybory do Zarządu Oddziału najprawdopodobniej druga niedziela września- kandydaci zgłaszajcie się.
 
SP8LBK
Tomku SP8UFM
13. maja została opublikowana lista członków OT-20 http://pzk.lublin...rch=Szukaj
Sprawdziłem, że przez dwa tygodnie nie skontaktowałeś się z osobą, której powierzyłeś swoje pieniądze, czyli z naszym skarbnikiem, Ryszardem SP8ONZ.
Sprawa wygląda tak, że to ja za Ciebie próbuję wyjaśnić ten problem ze skarbnikiem.
Wstępna analiza dokumentów wskazuje, że najpierw opłaciłeś składkę PZK = 90zł a dopiero w kwietniu 20zł wpisowego.
OSEC z takiego powodu musiał "zgłupieć", nie zadziałał automat i trzeba to teraz skorygować ręcznie.
Na pierwszej stronie tego tematu podałem link, jak działa OSEC, poczytaj.
Vy 73'
Andrzej SP8LBK
 
http://www.qrz.com/db/sp8lbk
sp8gsc
sp8ufm napisał(a):
. Czy tak ciężko jest napisać skrypt, który będzie w sposób przejrzysty wyświetlał historię wpłat składek członkowskich i wysyłał automatycznie alert (po uprzednim podaniu adresu e-mail przez zainteresowanego) w przypadku jakichkolwiek problemów takich jak brak wpłaty, niedopłata itp?

Myślę, że koledzy z Zespołu ds. Informatyki powinni na spokojnie rozważyć tą propozycję.

W mojej ocenie - problem ewidencji składek członkowskich w pewnym momencie kogoś przerósł, .

najpierw ad 2 - on chyba nigdy nie był doskonały, a na pewno wiecznie spóźniony
ad. 1 dobry pomysł tylko kto ma ten skrypt napisać, kto ma go zatwierdzić , kto ma go uruchomić i kto ma za to zapłacić. Odpowiedzi zna niewątpliwie Zarząd PZK, wiec możemy tylko pochwalić dobry pomysł. Adresy internetowe większości członków są znane, bo każdy go podaje przy rejestracji na stronie. Gdybym dostał email że moja wpłata nie wpłynęła to niewątpliwie wcześniej bym sprawdził co się z nią stało.
73 Krzysztof
 
http://sp8gsc.pzk.pl
sp8ufm
sp8onz napisał(a):

Witam
Jestem skarbnikiem OT-20 od kilku lat.Kilka razy informowałem Twórców OSEC o pewnych dziurach w funkcjonowaniu .Niby jest dobrze ale czasami wyskoczy błąd i administrator musi ręcznie poprawić. W przypadku SP8UFM być może dlatego,że wpisowe zostało zapłacone dopiero w kwietniu to "automat " sobie nie poradził.
Wyślę e-maila w tej sprawie do zarządzającego aby poprawił.
Pozdrawiam Ryszard SP8ONZ
Ps.wybory do Zarządu Oddziału najprawdopodobniej druga niedziela września- kandydaci zgłaszajcie się.


Rozumiem. Możliwe, że tak było. Serdecznie dziękuję za wyjaśnienie i podjęta już interwencję w mojej sprawie.

Połączony z 28.05.2014 20:54:
SP8LBK napisał(a):

Tomku SP8UFM
13. maja została opublikowana lista członków OT-20 http://pzk.lublin...rch=Szukaj
Sprawdziłem, że przez dwa tygodnie nie skontaktowałeś się z osobą, której powierzyłeś swoje pieniądze, czyli z naszym skarbnikiem, Ryszardem SP8ONZ.
Sprawa wygląda tak, że to ja za Ciebie próbuję wyjaśnić ten problem ze skarbnikiem.
Wstępna analiza dokumentów wskazuje, że najpierw opłaciłeś składkę PZK = 90zł a dopiero w kwietniu 20zł wpisowego.
OSEC z takiego powodu musiał "zgłupieć", nie zadziałał automat i trzeba to teraz skorygować ręcznie.
Na pierwszej stronie tego tematu podałem link, jak działa OSEC, poczytaj.




No to prawda. Niemniej Marek SP8WQX prosił aby "się nie pieklić jak kogoś nie ma na liście". Dlatego specjalnie się nie śpieszyłem z wyjaśnieniem problemu.

Niemniej przede wszystkim Ryszarda SP8ONZ muszę przeprosić za brak kontaktu z mojej strony. Ryszard sam napisał, że uległ dość poważnemu wypadkowi przez co spędził kilka miesięcy w szpitalu. Uznałem - być może błędnie, że nie powinienem zakłócać Panu Ryszardowi rekonwalescencji. Stąd brak kontaktu z mojej strony ze skarbnikiem naszego oddziału.

Połączony z 28.05.2014 21:06:
sp8gsc napisał(a):

sp8ufm napisał(a):
. Czy tak ciężko jest napisać skrypt, który będzie w sposób przejrzysty wyświetlał historię wpłat składek członkowskich i wysyłał automatycznie alert (po uprzednim podaniu adresu e-mail przez zainteresowanego) w przypadku jakichkolwiek problemów takich jak brak wpłaty, niedopłata itp?

Myślę, że koledzy z Zespołu ds. Informatyki powinni na spokojnie rozważyć tą propozycję.

W mojej ocenie - problem ewidencji składek członkowskich w pewnym momencie kogoś przerósł, .

najpierw ad 2 - on chyba nigdy nie był doskonały, a na pewno wiecznie spóźniony
ad. 1 dobry pomysł tylko kto ma ten skrypt napisać, kto ma go zatwierdzić , kto ma go uruchomić i kto ma za to zapłacić. Odpowiedzi zna niewątpliwie Zarząd PZK, wiec możemy tylko pochwalić dobry pomysł. Adresy internetowe większości członków są znane, bo każdy go podaje przy rejestracji na stronie. Gdybym dostał email że moja wpłata nie wpłynęła to niewątpliwie wcześniej bym sprawdził co się z nią stało.


Krzysztof, przez wiele lat współpracowałem z kilkoma programistami. Kwalifikacje każdego z nich oceniam wysoko. Dla mnie nie jet problemem zlecić im wykonanie takiego skryptu.

Stawki jakie im płaciłem są naprawdę znośne - maksymalna cena zlecenia jaką zapłaciłem to 1 tys zł, ale to była duża robota. Najpierw potrzebna byłaby mi potrzebna dokumentacja systemu OSEC, a najlepiej jakieś DEMO aby programista mógł się jemu przyjrzeć. Do tego dostęp do kodu źródłowego i baz danych.

Po przeanalizowaniu skryptu programista ocenia na ile obecny skrypt można dostosować do zaproponowanych przez zleceniodawcę zmian, a na ile bardziej opłacalne byłoby napisanie go od nowa.

Następny etap to pisanie i testowanie skryptu zanim trafi on do końcowego użytkownika.

W razie zainteresowania służę swoimi kontaktami. Od strony prawnej można się zabezpieczyć umową i określeniem w niej odpowiedzialności za niewykonanie bądź nienależyte wykonanie zlecenia.
Edytowane przez sp8ufm dnia 28/05/2014 21:06
Pozdrawiam
Tomek SP8UFM
 
SP8SW
Coś na forum ostatnio się POCHRZANIŁO !
kolumna wiadomości jest za wąska,
albo nie jest włączone automatyczne zawijanie wierszy dla niej.
SP8SW
 
http://www.irvis.pl
SP8LBK
Wszyscy, którzy mają uwagi do funkcjonowania OSEC-u, którzy mają konkretne propozycje poprawy jego fukcjonalności, zamiast pisać to na forum, powinni je przekazać do:

Administrator O.S.E.C.
Grzegorz Krakowiak SP1THJ


Grzegorz jest autorem i administratorem tego systemu i zrobił go tak jak sobie kiedyś wymyślił.
Samo pisanie na forach nie poprawi funkcjonalności systemu.

Najlepiej aby OSEC oprócz przypominania także SMSem jeszcze sam dokonał przelewu.
Bo przecież samo przypominanie nie załatwi wpłaty. Ma być full automat.
Vy 73'
Andrzej SP8LBK
 
http://www.qrz.com/db/sp8lbk
SP8LBK
W dobie płatności elektronicznych to się da zrobić - jedno kliknięcie i jesteśmy przekierowywani do naszych płatności bankowych, co więcej można zrobić stałe zlecenie
Wszystko można zrobić.
Zapytaj skarbnika jaka jest proporcja przelewów do wpłat gotówkowych.
Nie każdy jest tak nowoczesny, że ma konto internetowe i wszystko załatwia z domu.
Weź pod uwagę, że grudzień to Mikołaj, gwiazdka i święta a już "czeka" Sylwester i nowy rok. Same wydatki.
Masz do wyboru, prezenty, świąteczną kiełbasę czy składkę na PZK, plus inne domowe rachunki.
I tu jest "ból", że ludzie muszą wybierać lub wręcz zapominają.
Vy 73'
Andrzej SP8LBK
 
http://www.qrz.com/db/sp8lbk
sp8gsc
No fakt, ja tez jestem starej daty. Wprawdzie kontro obługiwane internetowo mam i korzystam ale logu elektronicznego juz nie.
Rzeczywicie niby wielu stopa rośnie, ale za to przybywa ludzi ktorych nie stac na głupie 100 zł i musza wybierac czy zapłacic składki czy na swieta cos kupić. Ceny mam "unijne" ale zarobki gorzej jak za "komuny". A szykuje sie że na emeryturze będą "zęby w scianę" - o ile przecietny polak dozyje, bo przeciena długośc zycia mężczyzn to własnie około 67 lat.
73 Krzysztof
 
http://sp8gsc.pzk.pl
SP8SW
No właśnie... Dlatego PZK staje sie organizacją coraz bardziej elitarną. W myśl zasady że jak Cię stać na radio to chyba Cie stać i na karty qsl direct, i na składki członkowskie...
A jak jednak Cię nie stać, to Prawidłowy Członek nie będzie Ci finansować (ze swojej składki) rozdzielania, magazynowania czy podawania przez kolegę kart QSL. Ani udostępniać Ci treści z portalu PZK (w tym sprawdzenia stanu OSEC), itp.

Chcę tylko wiedzieć na ile poważnie przestałem być członkiem (na zawsze czy czasowo..), albo kiedy (zapłaciłem wreszcie.. ) będę normalnie obsługiwany (konto na serwerze, wysyłka kart, obecność na liście) .
Jak długo potrwa "odkręcanie" ? ( jak robie jakieś qso, to czasem trza by powiedzieć co z QSL..)
SP8SW
 
http://www.irvis.pl
SP8LBK
Na zakończenie tego tematu proponuję zapamiętać
Par. 7 Stautu PZK
1. Członkostwo zwyczajne i nadzwyczajne w PZK, a wraz z nim prawa i obowiązki wynikające z nieniejszego statutu ustają:
b. nie opłaceniu składki członkowskiej przez okres dłuższy niż 3 miesiące od wymaganego terminu.


Dlatego też w przypadku braku zaksięgowanej składki, po 15 kwietnia lub 15 września system OSEC automatycznie usuwa taką osobę z listy członków.
Vy 73'
Andrzej SP8LBK
 
http://www.qrz.com/db/sp8lbk
sp8ufm
No dobrze, ale dlaczego system OSEC tak łatwo nie przywraca członkostwa po ustaniu przyczyn usunięcia jak usuwa?

I tu jest błąd. Rozumiem, że niezamierzony, ale znamienny w skutkach.

Wniosek jest taki, że decyzje o tym czy ktoś jest członkiem PZK czy nie powierzono bezdusznemu programowi komputerowemu, który nie tylko działa błędnie, ale co jest niedopuszczalne - z jakichś względów nie pozwala na ręczne poprawienie wygenerowanych przez ten system błędów.
Pozdrawiam
Tomek SP8UFM
 
SP8FJF
Witam.
Czwartego sierpnia 2013 zwróciłem się z pytaniem do skarbnika OT 20 do kiedy można zapłacić składkę za 2-gie półrocze,otrzymałem odpowiedz, że do 15 lipca. Składki nie zapłaciłem a widzę że mogłem.
Zbyszek SP8FJF
 
sp8gsc
"członkowstwo ustaje"
ciekawa figura retoryczna - moim zdaniem nie do końca doskonała
a co do pomysłu wysyłania emaili prze system OSEC to dokonały pomysł - dla kogos komu zalezy juz pierwszy email bedzie wystarczajacy, w tym pierwszym emalilu powinnien także znależć sie link zatytułowany "nie wysyłaj wiecej tego przypomnienia" po kliknięciu którego, system juz wiecej przypominac nie bedzie.

sp8ufm napisał(a):

No dobrze, ale dlaczego system OSEC tak łatwo nie przywraca członkostwa po ustaniu przyczyn usunięcia jak usuwa?

Wszyscy znamy odpwiedź, ale także wszsycy chcieliby by było to natychmiastowe (po dokonaniu wpłaty). Moze da sie to zrobić?
73 Krzysztof
 
http://sp8gsc.pzk.pl
sp8ufm
SQ8MXS: Dziękuję za naświetlenie mi jak działa system OSEC. Ze szczątkowych informacji jakie do mnie docierały wywnioskowałem, że operator nie jest w stanie zmienić mojego statusu członkowskiego, gdyż oprogramowanie OSEC to uniemożliwia.

Co do reszty - to kilka lat zajmowałem się projektowałem skryptów, które następnie były pisane i wdrażane przez programistów, więc teoretyczna (nie programistyczna) zasada działania baz danych jest mi znana.

sp8gsc napisał(a):

sp8ufm napisał(a):

No dobrze, ale dlaczego system OSEC tak łatwo nie przywraca członkostwa po ustaniu przyczyn usunięcia jak usuwa?

Wszyscy znamy odpwiedź, ale także wszsycy chcieliby by było to natychmiastowe (po dokonaniu wpłaty). Moze da sie to zrobić?


Tak, da się. Stopień skomplikowania prac oceniam na średni. Mam trochę mało informacji, ale mniej więcej powinno to wyglądać tak:

1. SKARBNIK ZG ma możliwość tworzenia, modyfikowania i blokowania kont typu SKARBNIK OT oraz CZŁONEK PZK.

2. SKARBNIK OT ma możliwość tworzenia, modyfikowania i blokowania kont typu CZŁONEK PZK.

3. CZŁONEK PZK ma możliwość pracy tylko na własnym koncie.

Funkcjonalności zależą od potrzeb. Według mnie na koncie CZŁONEK PZK powinien widzieć swoje dane osobowe (aby wyeliminować ryzyko pomyłek), historię swoich składek liczonych od roku, kiedy została wdrożona wersja oprogramowania, przynależność do OT i inne podobne. Członek PZK powinien mieć możliwość zgłaszania zmian gdy np. zmieni QTH.

Następna funkcjonalność - to przypomnienia drogą mailową (możliwe też SMSową, ale to generuje koszty) np. o składkach co określony czas.

I następna - możliwość uregulowania składek online razem z prowizją dla firmy obsługującej płatności. Po uznaniu płatności - status członkowski powinien ulec automatycznej modyfikacji (przedłużeniu).

Ostatni temat - Problemem jest podział składki na część oddziałową i centralną. Prawdopodobnie składka powinna trafiać do dyspozycji skarbnika OT, a ten ręcznie powinien dokonywać jej podziału i przelania części centralnej na konto ZG, bo programistycznie nie bardzo sobie wyobrażam aby mozna było zautomatyzować JEDEN PRZELEW do DWÓCH PODMIOTÓW tj. OT i Centrala.

Podsumowując - mając szczątkową wiedzę na temat działania OSEC naszkicowałem projekt skryptu do obsługi składek. Świadomie pominąłem rozpisywania się, stąd zapewne zauważalne luki. Bo to szkic a nie projekt ani tym bardziej dokumentacja projektu, więc proszę o powstrzymanie się od ewentualnych uwag. Niemniej, jest on jak najbardziej do wykonania.

Połączony z 30.05.2014 20:05:
Jeszcze jedno - mój status członkowski w OSEC wyświetla się już prawidłowo. Serdecznie dziękuję wszystkim kolegom, którzy interweniowali w mojej sprawie w ZG PZK i doprowadzili do sfinalizowania tematu.
Edytowane przez sp8ufm dnia 30/05/2014 20:05
Pozdrawiam
Tomek SP8UFM
 
SP8LBK
Tomku SP8UFM, wszystko cacy. Weź pod uwagę, że ten sytem był tworzony kilka lat temu przez jednego człowieka, aby cokolwiek zautomatyzować.
Teraz może przyszła pora i potrzeba aby go usprawnić i rozbudowywać o kolejne funcje.
Czujesz sie na siłach a także inni, to nic nie stoi na przeszkodzie aby nawiązać współpracę z autorem OSECu i wspólnie podjąć się modyfikacji systemu. Kontakt podałem wcześniej.
Samo opisywanie swoich pomysłów na forum nic nie da, bo system sam sie nie poprawi.
Vy 73'
Andrzej SP8LBK
 
http://www.qrz.com/db/sp8lbk
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.36
17,775,918 unikalne wizyty