Zobacz temat
OT20 PZK » Sprawy ogranizacyjne » OT PZK Lublin
 Drukuj temat
Walne zebranie i wybory do zarządu w OT20
Radek SQ8SET
SP8UFT napisał(a):

... logów z SP było 372 w tym max. 15 znaków z OT20...


Dziękuje Tomku za informacje.

Moim postem chciałem wywołać do tablicy osoby które planują brać udział w CQWW, żeby ich ewentualna reakcja zaważyła nad zmianą terminu zjazdu.
Na razie dużego odzewu nie widzę.
Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że nie chodzi tu o zmianę godziny z 11:00 na 12:00 a zmianę terminu spotkania na bliżej nieokreślony, zimowy.
Jeśli w zawodach miało by startować 10 czy 15 stacji, z czego 30-40 proc. z tych czy innych powodów nie planowało uczestniczyć w spotkaniu, było by błędem ryzykować niską frekwencję spotkania grudniowego, spowodowaną np. złymi warunkami na drogach.

Radek
 
http://qrz.com/db/sq8set
sq8bgr
Za mało osób tu się pojawia, a Ci co bardzo aktywnie uczestniczą w zawodach pewnie nie pojawią się wcale.
Edytowane przez sp8gsc dnia 04/10/2014 09:34
Arek, SQ8BGR. Pozdrawiam.
 
sq8jmc
Witam.
Gdzie mogę znaleźć jakieś oficjalne informacje na temat zjazdu?
Rzadko bywam na spotkankach, o komunikatach nie wspomnę, w tym miesiącu wybieram się - na comiesięczne spotkanie tylko czy ono się odbędzie?Frown

Michał sq8jmc
Michał sq8jmc&sp8-20076
http://pl.fotoalbum.eu/sq8jmc/
 
http://www.sq8jmc.qrz.pl
sq8bgr
Oficjalnych informacji o zjeździe jeszcze nie ma. Zapewne na najbliższym spotkaniu informacja zostanie ogłoszona przez Prezesa. A spotkanie co miesięczne ma być 12 października tradycyjnie w KAF-ce.
Arek, SQ8BGR. Pozdrawiam.
 
sq8jmc
Dziękuje za informacje.
Michał sq8jmc&sp8-20076
http://pl.fotoalbum.eu/sq8jmc/
 
http://www.sq8jmc.qrz.pl
sp8hpw
Witam,
Termin 26 października wynikał z prostej kalkulacji. Otrzymywałem telefony, że wrzesień to nie jest zbyt dobry miesiąc. Powody różne, dla mnie nie zawsze istotne, ale ja jestem tylko jednym z członków OT20. Zatem przyjąłem - OK zrobimy w październiku. Tyle że w tak zwanym "międzyczasie" zaszły zmiany w mojej pracy i dwa weekendy 18 - 19 października oraz 15 - 16 listopada uczestniczę w szkoleniach za które płaci firma a więc i wymaga obecności. Z październikowych terminów pozostał zatem 26 października. Miałem świadomość, że jest to termin CQ WW DX. Jednak w tym terminie była możliwość zaproszenia na zjazd przedstawiciela Prezydium ZG PZK. Po wczorajszym komunikacie podjąłem rozmowy na temat zmiany terminu. I tak: 2 listopada nie wchodzi w grę z oczywistych powodów; 8-9 listopada - całe Prezydium i GKR przebywa na Śląsku w jednym z klubów (info od SP2JMR),15- 16 listopada mam zjazd szkoleniowy o którym wspomniałem wyżej. Zostaje zatem JEDYNY możliwy i sensowny termin - niedziela 23 LISTOPADA. Czy w tym terminie można liczyć na sensowną frekwencję? Przypomnę, iż w 2012 roku na zjeździe na 207 uprawnionych osób wzięło udział 79; w roku 2010 na 190 uprawnionych osób w zjeździe wzięło udział 77. Na jaką frekwencję można liczyć w 2014 roku, licząc iż jest 158 członków OT20?
Nie wiem jaka będzie pogoda w tym dniu ale jeśli 26 października grozi bardzo niską frekwencją ze względu na CQ WW DX, to zjazd może odbyć się dopiero 23 listopada. Bez względu na pogodę.
Bardzo proszę o wypowiedzi na ten temat na forum.
Jurek, SP8HPW
 
SP8CGE
Nie ma wyjścia Prezesie. Sytuacja przymusowa więc tak musi być.
Wiesław
 
http://sp8cge@gmail.com
SQ8MXS
Jako, że termin wyborów zbliża się nieubłaganie mam jedno małe pytanie.

Jak to jest że uchwała naszego OT jest blokowana przez "niby admina strony internetowej PZK". Kim jest SP5ELA w PZK, że jest w stanie blokować uchwały oddziałów.

Pytam z prostej przyczyny - skoro taki SP5ELA blokuje możliwość administracji stroną OT20 to może w najbliższych wyborach wybierzmy go ..... na prezesa OT20. Ktoś powie, że się nie da..... Da się. Skoro pracownik firmy RF Poland ent. będący administratorem portalu PZK może blokować uchwały innego oddziału to mnie w PZK już nic nie zaskoczy. W sumie to można by uznać, że w najbliższej przyszłości żeby zrobić QSO z członkiem PZK trzeba będzie wystąpić o zgodę do SP5ELA. Gorzej niż w przedszkolu. Co na to Zarząd PZK ? Dalej wszystko pod dywan w rytm wypowiedzi: "mieliśmy wielkie kłopoty ze znalezieniem administratora i lepiej niech będzie taki, z którym mamy kłopoty, niż żaden".

Kiedy ta farsa się skończy ?

Mam nadzieję że ktoś z władz PZK pojawi się na wyborach bo z przyjemnością zapytam kto jest prezesem PZK ? SP5ELA czy SP7CBG ?

Tak informacyjnie do administratora portalu PZK (bo pewnie przeczyta - jaskółki mu doniosą). Dostając dane logowania do serwera i bazy danych portalu OT20 nie będę miał możliwości ingerencji w stronę PZK, nie obawiaj się. Widzę, że Twoja wiedza jest gorzej niż mierna Shock. No chyba, że stworzyłeś taki bajzel, iż jest to możliwe Grin (w takiej sytuacji współczuję naszym danym osobowym mieszczącym się w OSEC). W każdym bądź razie dziękuję za uznanie, jak widzę doceniasz moją wiedzę i możliwości, choć kolejny raz za moimi plecami opowiadasz ludziom głupoty na mój temat i w dodatku insynuujesz iż dokonam sabotażu strony PZK Grin. Nawet kot mojej córki uśmiał się do łez jak to opowiadałem żonie.

Zapytaj Krzysztofa SP8GSC, Tadeusza SP8AWL, Dawida SQ8SKD, chłopaków z SP5PRF, Tomka SP5PY czy mają dostęp do moich portali - wszystko stoi na jednym serwerze choć oni administrują swoimi stronami samodzielnie z dostępem do FTP-a i baz danych. Jak długo będziesz wciskał ludziom kit wynosząc na piedestał swoją wiedzę, której tak naprawdę nie masz.

Pisałem 4 miesiące temu, że przenosiny strony oddziałowej OT20 na serwer PZK to wielki błąd, bo przyjdzie taki czas, że nic nie będziemy mogli z nią nic zrobić. No to czas przyszedł Grin. Do obrońców (a raczej obrońcy) owych przenosin - gdzie ta stabilność i wielkie możliwości Smile.
 
sp8gsc
Powyższy post wydaje mi sie "nieco" nie na temat.
Raczej chodziłow nim o wybór nowych władz oddziału i terrmin zjazdu.
73 Krzysztof
 
http://sp8gsc.pzk.pl
SQ8MXS
Krzysztof w jakim celu wybierać władze skoro uchwały oddziału są blokowane przez szarego członka ?

Powiedz mi dlaczego od 3 miesięcy nie zmieniono Ci dostępów do portalu ? Czyżbyś również chciał sabotować "Portal PZK" ?

Popatrz na to http://www.ot20.p...pl/dok.php - jak najbardziej związane z najbliższymi wyborami. Wszyscy chcielibyśmy poczytać co działo się przez ostatnie kilka lat, ale nie możemy, a nie każdy mieszka w Lublinie "żeby se papiury pomacać". Ty tego nie naprawisz bo nie masz dostępu do serwera, tylko z pozycji FTP-a da się to zrobić, ja tego nie zrobię (choć wg. uchwały zostałem adminem) bo SP5ELA ma "muchy w nosie" i zachowuje się jak harcerzyk na obozie wędrownym z finką w ręku. Dla mnie takie zachowanie to zwyczajne tchórzostwo, a blokowanie uchwały to już ................... majstersztyk.
 
SP8UFT
W czwartek po komunikacie zadałem Prezesowi pytanie odnośnie strony, bo tak coś mi się tak wydawało, że cały czas nie mamy admina. Niestety Jurek nie powiedział personalnie kto "pogrywa z nami w kulki". Co uważam za błąd ponieważ wydaje mi się, że członkowie OT20 powinni wiedzieć co i jak. Wyjścia z sytuacji są dwa: zabrać portal z serwera PZK, co może być trudne do wykonania lub wykopać super admina ze stołka.Zły
P.S
.... a może najzwyczajniej w OT20 toczy się wojna wyborcza i w tej wojnie bierze udział "czwarta władza" nunu
 
SQ8MXS
SP8UFT napisał(a):
Wyjścia z sytuacji są dwa: zabrać portal z serwera PZK, co może być trudne do wykonania lub wykopać super admina ze stołka.Zły
P.S
.... a może najzwyczajniej w OT20 toczy się wojna wyborcza i w tej wojnie bierze udział "czwarta władza" nunu


ad.1 jestem w stanie to zrobić w 30 minut z potwierdzona stabilnościa i dostępem dla kilku superadminów tak by nikt nie zarzucił mi że tylko ja mam dostęp. Zreszta proponowałem to rozwiazanie 5 miesięcy temu. Wymóg, muszę posiadać dostęp do FTP-a. Z baza danych sobie poradzę bez konieczności otrzymywania czegokolwiek od obecnego admina strony PZK.

ad. 2 :-) nierealne, przyklejony do stołka na amen

ad. 3 tego dowiemy sie za niecałe dwa tygodnie :-)
MxS
 
sp8gsc
Jeden fakt jest niezaprzeczalny, uchwała Zarządu OT20 nie została wprowadzona w życie.
Ja myslę, że została dopiero niedawno przesłana do ZG, więc spokojnie poczekamy. Na razie nie dzieje sie nic takiego co by wymagało natychmiastowej interwencji superadmina.
Uchwały "starego" zarządu są i będą obowiazujące nawet po wyborach. Chyba, że nowy zarząd je zmieni.
Może ktos podjął decyzję, żeby z ustamowieniem superadmina dla naszego portalu czekać do "po wyborach"? Tylko po co?
Przenoszenie portalu na inny serwer moim zdniem nie jest potrzebne.
73 Krzysztof
 
http://sp8gsc.pzk.pl
sp8hpw
Marku (SP8MXS) - sprawa administratora technicznego toczy się. Jeśli nie ma w danym momencie konkretnych rezultatów to nie mam o czym mówić. Będą rezultaty - obojętnie jakie - to na pewno je przedstawię publicznie. Dokumenty - najistotniejsze z punktu widzenia członków oddziału są już jakiś czas na naszej stronie, wystarczy tylko zajrzeć do właściwej zakładki.
Chciałbym zwrócić uwagę, że na szczęście na razie nic nie dzieje się takiego co wymagałoby interwencji albo administratora technicznego albo super-admi na PZK. Niepotrzebnie podnosisz temperaturę dyskusji, bo nie ma takiej potrzeby. Decyzję o przenosinach portalu RAL na stronę PZK nadal uważam za właściwą, mimo drobnych kłopotów na początku i obecnych utarczek z SP5ELA. Gdybyśmy tego nie zrobili w lipcu, to nie wiem co z portalem byłoby dzisiaj na starej lokalizacji. Podobno serwerownia sprzedana a właściciel pracuje na Śląsku. Piszę podobno - bo z właścicielem serwera "starego" nie mam kontaktów już około pół roku, mimo wielu telefonów z mojej strony. Powiedzmy sobie szczerze, utrzymywanie drobnej dla niego domeny za darmo to był tylko gest dobrej woli i wynik mojej z nim znajomości. Jeśli to prawda że serwerownia sprzedana, to nasz portal być może byłby wykasowany. Nie wiem, bo dawno nie sprawdzałem.
Jeśli chodzi o uchwały zarządu to nie są one kadencyjne. Każdą uchwałę zarządu OT każdy zarząd OT może utrzymać lub zmienić albo uchylić. Dzisiaj nie potrafię powiedzieć czy nowy zarząd będzie chciał utrzymać uchwałę w sprawie administrowania subdomeną ot20 czy ją zmieni. Uchylić jej nie może, bo jeśli mamy subdomenę na serwerze PZK to musimy stosować się do regulaminu zarządzania subdomenami. Jesteśmy członkami jednej organizacji i przepisy tej organizacji winniśmy przestrzegać.

Tyle ode mnie na dzisiaj.

Jurek, SP8HPW
 
SQ8MXS
sp8hpw napisał(a):

Jesteśmy członkami jednej organizacji i przepisy tej organizacji winniśmy przestrzegać.

Tyle ode mnie na dzisiaj.

JUrek, SP8HPW


Bardzo madre stwierdzenie ......

Ok, czekamy .......
MxS
 
SQ8MXS
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx


Przekazuję info od Ryszarda SP8ONZ.

Składki na rok 2015 uchwali już nowy Zarząd OT20.

Niestety nie można tej informacji umieścić w bloku po prawej stronie SKŁADKI PZK 2014 bo .... osoby administrujące portalem nie mają do tego typu rzeczy dostępu Grin, ba w ogóle nie mają możliwości administrowania portalem. Jedyne co można robić to moderować forum i zatwierdzać newsy.

Jurku sorry ale ja dziękuję za taką farsę .........
MxS
 
sp8gsc
Informacja jest niescisła, bo Prezes SP8HPW prawdopodobnie ma taka możliwość.
Ameryki nie odkryłeś, bo już od wyjazdu Marka SP8WQX nie ma oficjalnie ustanowionego administratora (nie wiem co z uchwałą Zarządu w tej sprawie) Zarząd nie ma obowiązku na bieżaco informowac o podjetych uchwałach - zarzad jest rozliczany z tego co zrobił po zakonczeniu kadencji - nie jest wiec tak, że na bieżąco oglasza o kazdym podjętym kroku - (chyba trochę przesadzasz oczekując otwartosci w każdej sprawie).
Informacja o tym, że składki na 2015 będa uchwalone nie jest żadnym zaskoczeniem. Wiadomo, że będą, a czy zrobi to stary czy nowy Zarzad to akurat jest bez różnicy. Nie ma też czego zamieszczać na portalu dopóki nie bedzie znana wysokość składek, nie ma więc potrzeby edytowania treści pod linkiem o wysokosci sklladek.
Ja tu nie widze żadnej farsy.
73 Krzysztof
 
http://sp8gsc.pzk.pl
sp8hpw
Witam,
Może i mam możliwość dokonywania zmian w subdomenie ale ja się po prostu na tym nie znam. Proste, intuicyjne funkcje administratora mogę pełnić ale nie o to tu chodzi. Wg stanu na dzień dzisiejszy, tj 18.11.2014 roku sprawę realizacji uchwały Zarządu OT 20 przekazałam do Prezesa SP7CBG. Nie zgadzam się z poglądami SP5ELA na problem administratora technicznego subdomeny ot20. Chcę doprowadzić do stanu określonego uchwałą zarządu OT20 i ustaleniami, jakie poczyniliśmy w październiku na spotkaniu niedzielnym. Ja nie muszę być administratorem odpowiedzialnym merytorycznie, poprzednio admini merytoryczni SP8GSC i SP8BWR bardzo dobrze to robili, uważam, że obecnie Marek SQ8MXS też sobie poradzi ze stroną techniczną. Jeśli nie poradzi sobie to po prostu Zarząd OT odwoła go z tej misji a powoła kogoś innego. I o tę wersję toczy się spór z SP5ELA. Chcę podkreślić, iż SP5ELA nie może mieć wpływu na uchwały oddziału PZK, jest on administratorem strony PZK a za subdomeny odpowiadają oddziały. Przecież on w każdej chwili może wyłączyć subdomenę jesli administracja domeny zamieści coś nieodpowiedzialnego, nie wiem jakie ma obiekcje. Jak odkreślałem w poprzednim wystąpieniu sprawa się toczy.

Tytle tytułem wyjaśnienia, i nie jest to farsa.

Jurek, SP8HPW
 
SQ8MXS
sp8gsc napisał(a):

Informacja jest niescisła, bo Prezes SP8HPW prawdopodobnie ma taka możliwość.
Ameryki nie odkryłeś, bo już od wyjazdu Marka SP8WQX nie ma oficjalnie ustanowionego administratora (nie wiem co z uchwałą Zarządu w tej sprawie) Zarząd nie ma obowiązku na bieżaco informowac o podjetych uchwałach - zarzad jest rozliczany z tego co zrobił po zakonczeniu kadencji - nie jest wiec tak, że na bieżąco oglasza o kazdym podjętym kroku - (chyba trochę przesadzasz oczekując otwartosci w każdej sprawie).
Informacja o tym, że składki na 2015 będa uchwalone nie jest żadnym zaskoczeniem. Wiadomo, że będą, a czy zrobi to stary czy nowy Zarzad to akurat jest bez różnicy. Nie ma też czego zamieszczać na portalu dopóki nie bedzie znana wysokość składek, nie ma więc potrzeby edytowania treści pod linkiem o wysokosci sklladek.
Ja tu nie widze żadnej farsy.


Przepraszam Waszmość, że przekazałem wiadomość o składkach.

Piszesz że Prezes prawdopodobnie ma możliwość - to ma czy nie ma ? bo to wg mnie jest nieścisłość. Co do ważności informacji składkowych, nie będę polemizował, ale dla mnie ma wyższy priorytet niż problemy ze splitem przy robieniu FT4TA. Jak już dostaniesz zatwierdzone składki to je umieścisz we wskazanym miejscu czy wtedy przypomnisz sobie, że jednak nie masz takiej możliwości.

Reszta ..... szkoda mi czasu i klawiatury by to komentować, a farsą nazywam fakt w którym szeregowy członek PZK jest w stanie wstrzymać uchwałę oddziału z którym nie ma nic wspólnego.


PS. Jak możesz pisać że od wyjazdu Marka nie ma oficjalnego stanowiska co do administratora. A podjęta miesiąc temu uchwała to co to jest ? Mówione o tym było na komunikacie, ba ...... dostałeś ją mailem !!!. To w/g Ciebie jest nieścisła informacja ???????????
MxS
 
SP8UFT
A mnie ciekawi tylko jedna rzecz. Czy SP5ELA nadużywając swoich uprawnień i w efekcie działając na szkodę OT20 i zarazem całego PZK ma mentora w OT20 czy to tylko jego chore ego? Myślę, że odpowiedź na to pytanie poznamy już w niedzielę.cóż
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.34
17,775,121 unikalne wizyty