Zobacz temat
OT20 PZK » Inne » Zawody
 Drukuj temat
SPDXC 2014 wyniki
sq8bgr
Witam serdecznie.
Przeglądałem wyniki z zawodów SPDX CONTEST 2014 i w klasyfikacji ODDZIAŁÓW TERENOWYCH nasz oddział wypadł słabiej niż w roku 2013, spadliśmy z pozycji 5 na 9. Zastanawia mnie natomiast liczba członków naszego OT. Wg osób rozliczających zawody nasz oddział liczy 201 członków, a rozmawiałem z Jurkiem SP8HPW i podał liczbę poniżej 160 co znacząco zmieniłoby stosunek ilości osób biorących udział w zawodach w stosunku do ilości osób będących członkami naszego OT, a to przełożyłoby się na zajęte miejsce w zawodach. Czy można to łatwo sprawdzić, a jeśli tak to czy ktoś z zarządu mógłby to poprawić gdzie trzeba i "wyciągnąć" nasz OT wyżej.
Uprzedzam co niektórych, nie piszcie bym sam sobie to załatwiał, bo zarząd takimi drobnostkami się nie zajmuje.
Arek, SQ8BGR. Pozdrawiam.
 
sp8gsc
No klasyfikacja w najwiekszych polskich zawodach międzynarodych to nie sa "drobnostki".
Moim zdaniem ważna jest liczba członków w dniu zawodów, a być może wtedy było ich więcej.
Ilu ich było to wie na pewno skarbnik kol. SP8ONZ.
Ja w tym roku nie startowałem, bo niestety mój sprzęt nie jest przystosowany do tak długiego nadawania, a poza tym lokalny poziom zakłoceń przy odbiorze ciągle rośnie i bywaja takie godziny, że na niektorych pasmach słyszę tylko stacje powyżej 10db ponad S9, co w słabszych warunkach propagacyjnych powoduje, że czasem na tych pasmach nie słyszę nic. To "zasluga" coraz większej ilości urządzen elektronicznych (traktowanych jak elektryczne) niewlaściwie zabezpieczonych (albo wcale) przed wytwarzaniem zakłóceń elektromagnetycznych. Ja juz 10 lat temu mówiłem, że jak dalej tak bedzie to nastąpi koniec krótkofalarstwa w miastach. I pomału ku temu sie zbliżamy. Jeszcze pare lat i spokojnie będę mógł oddać licencję i sprzedać sprzęt, bo nie będzie szans na jakieś ciekawsze łaczności, a robienie "makulatury dx-owej" i silnych stacji z Europy mnie nie inetersuje.
73 Krzysztof
 
http://niedzwiada.nazwa.pl/pzk/sp8gsc/
sq8bgr
Myślę, że od kwietnia nie ubyło ponad 40 członków, więc po wyjaśnieniach, jeśli oczywiście realna ilość członków jest inna niż ta która była liczona do zawodów, coś w klasyfikacji się zmieni.

Co do zakłóceń to pozostaje "ucieczka" na wieś, oczywiście o ile ktoś ma gdzie "uciekać". U mnie również jest sporo zakłóceń i tak naprawdę dopiero koło godz 23 zakłócenia zaczynają się zmniejszać, sąsiedzi wyłączają komputery, telewizory, itp. Mimo wszystko udaje się pracować na pasmach i "łowić" kolejne DX-y.
Arek, SQ8BGR. Pozdrawiam.
 
Radek SQ8SET
Dzień Dobry

Arku, śledząc wyniki zawodów na stronie pga-zawody.eham.p...zawody.php z pominięciem QUO VADIS, łatwo policzyć że naszych stacji biorących udział we wszystkich organizowanych zawodach, jest co najwyżej kilka, w zawodach organizowanych przez inne kraje, nie ma też dużego tłoku.
Wyczarowanie wyniku naszego OT zabiegami formalnymi, to moim zdaniem mieszanie herbaty dla jej dosłodzenia.
W naszym OT nie ma wielkiego parcia na współzawodnictwo, co słychać w eterze podczas zawodów a działania formalne i zabieganie o zmianę sposobu liczenia wyników raczej nic w tej materii nie zmienią.

Z pozdrowieniami
Radek

PS. Moje Gratulacje Arku z okazji 29 miejsca i pobicia o 10.000 punktów ubiegłorocznego wyniku hejka

Połączony z 27.09.2014 13:02:
Jak zwykle, o kilka sekund się zgapiłem aby dostawić przecinek!!
Zły
IDIOTYZM!!!
Edytowane przez Radek SQ8SET dnia 27/09/2014 13:02
 
http://qrz.com/db/sq8set
SP5ELA
Witajcie

Sam się też na to kiedyś "nabrałem".
Do współzawodnictwa OT PZK w SP-DX Contest do obliczenia współczynnika aktywności danego OT brana jest pod uwagę ilość członków OT + ilość stacji klubowych OT (zarejestrowanych w danym OT PZK). Dane są pobierane z precyzją 1 dnia przed dniem zawodów o godz. 23:59 z systemu elektronicznej ewidencji członków PZK OSEC.

Jak ktoś chce dane te mogę udostępnić, dysponujemy danymi od 1.07.2012 z archiwum danych z automatycznego backupu systemu.

Dokładnie te dane przekazałem Komisji SP-DX Contestu.

73 ZYGI SP5ELA
 
https://sp5ela.rf.pl
sp8gsc
na 26.09.2014 wg OSEC mamy 158 czlonków, ale bez klubów.
w tym 6-ciu nasłuchowców i jedna stacja ukrainska,

Tak można wyczytać w tabeli dostepnej pod linkiem Nasz OT->Członkowie
https://pzk.org.p...ec_pzk.txt

Faktycznie wydaje sie nieprawdopodovbne ze w kwietniu było 40 członków wiecej.
Ciekawe ile jest klubów - czyżby az tak dużo?
73 Krzysztof
 
http://niedzwiada.nazwa.pl/pzk/sp8gsc/
sq8bgr
Radku daleki jestem od tego by sztucznie podbijać nasz OT. Ewidentnie mniej osób brało udział w SPDX Contest, 8 osób mniej niż w 2013. Mnie tylko zastanowiła liczba członków OT. Czy faktycznie tyle członków było w naszym oddziale? Jeśli tak to nie ma co płakać, wręcz trzeba się cieszyć z tak licznego OT Smile , a na przyszły rok namawiać niezdecydowanych, może bojących się startować, by "odpalali maszyny" i choćby odrobinę spróbowali coś uzyskać. To nie takie straszne. Ja do zapalonych "zawodników" nie należę ale raz na jakiś czas pojawiam się tu i ówdzie.

Co do mojego 29-go miejsca to szału nie ma, ale faktycznie lepiej niż w latach poprzednich, no i oczywiście z nadzieją, że będzie lepiej.

Oczywiście Radku Tobie gratuluję 11-go miejsca i również poprawy wyniku o prawie 10000pkt Smile
Arek, SQ8BGR. Pozdrawiam.
 
Radek SQ8SET
Rozumie Twoje wątpliwości co do liczby członków naszego OT, sam zastanawiam się nad tak wielką różnicą pomiędzy liczbą 201 jak podaje www.spdxcontest.p...p?k=ot2014a informacją od SP8HPW, 160 jak wcześniej napisałeś.
Nie wiadomo jaki status ma prawie 1/4 oddziału terenowego, więcej niż cały OT24, to już trochę dziwne.
Jednak pomijając powyższe, sugerujesz żeby w przyszłym roku namawiać kolegów do wzięcia udziału i propagować SPDX w naszym OT, szczytna to i pro oddziałowa postawa, jednak...
Zauważ Arku że gdyby nie założony przez Ciebie temat, to w OT20, ogłoszenie wyników jak i same wyniki 38 naszych kolegów biorących udział w tak dużej, międzynarodowej imprezie, pozostałby przemilczany.
I tyle miał bym w temacie propagowania współzawodnictwa w naszym oddziale. Smile

Z pozdrowieniami
Radek
 
http://qrz.com/db/sq8set
SP8LBK
Niestety Zygi ma rację w rachunkach. Przed chwilą sprawdziłem w OSEC i na dzień dzisiejszy w OT-20 mamy zarejestrowane, jeśli dobrze policzyłem 16 klubów. Nie wnikam o ich aktywności ale w statystykach występują. Nie znam ich ilości na minutę przed zawodami ale nie sądzę aby jakiś klub u nas przybył pomiędzy kwietniem a wrześniem.
Widzę jednak inny problem "regulaminowy" tego współzawodnictwa.
Zgodnie ze Statutem PZK a to on jest jednak formalnym organizatorem tych zawodów, klub nie ma statusu członka związku.
Przyjmijmy zatem czysto teoretycznie, że jakiś klub z innego OT pracuje w SPDXC w kat. MO AB MIXED, a na jego wynik pracuje jednak kilka lub kilkanaście osób + do tego kilkudziesięciu nadawców indywidualnych.
Robi wynik większy niż wszyscy indywidualni uczestnicy razem wzięci z innego OT z którego nie ma żadnego klubu w tej kategorii.
Tak więc chyba trzeba popracować nad drobną korektą tego współzawodnictwa i wydzielić stacje klubowe albo całą kat. MO AB MIXED wg OT do oddzielnej klasyfikacji, bo w tej chwili jest to trochę niesprawiedliwie.
Vy 73'
Andrzej SP8LBK
 
http://www.qrz.com/db/sp8lbk
sp8gsc
Jesli klubów jest 16 to od kwietnia liczba członków naszego oddziału musiała sie zmniejszyć o (201-158-16) 27 członków.
-----
Jesli o mnie chodzi to zwiekszyła się o jeden, bo w tym roku zostałem wykreślony z członkowstwa, a nastepnie ponownie przyjęty po zapłaceniu składek i wpisowego (bo wprawdzie skladki przelałem w terminie, ale przypadkowo na inne konto, więc nie były zapłacone).
73 Krzysztof
 
http://niedzwiada.nazwa.pl/pzk/sp8gsc/
SQ8MXS
SP5ELA napisał(a):

Jak ktoś chce dane te mogę udostępnić, dysponujemy danymi od 1.07.2012 z archiwum danych z automatycznego backupu systemu.

Dokładnie te dane przekazałem Komisji SP-DX Contestu.



Poproszę o ten plik.

Współczynnik przez który przemnażane są wyniki niszczy rywalizację. albo liczymy punkty z zawodów, albo lansujemy ilość członków biorących udział. Hipotetycznie 38 członków naszego OT robi wynik ten który mamy, a reszta robi po 3 QSO. Automatycznie wygrywamy bo współczynnik będzie bliski jedności.

Połączony z 28.09.2014 18:18:
sp8gsc napisał(a):
Jesli o mnie chodzi to zwiekszyła się o jeden, bo w tym roku zostałem wykreślony z członkowstwa, a nastepnie ponownie przyjęty po zapłaceniu składek i wpisowego (bo wprawdzie skladki przelałem w terminie, ale przypadkowo na inne konto, więc nie były zapłacone).


Jeśli wpisano Cię na listę członków dopiero po zawodach, nie powinieneś być brany do statystyk. Jeśli Twój znak widnieje na liście to wtedy jest to błąd.
 
SP8LBK
Sprawdziłem dane z OSEC
na dzień 15.03.204, czyli przed zawodami i po zawodach na 15.04.2014 wykazał 184 członków w OT-20.
Podałem 16 klubów ale zaznaczyłem, że mogłem się pomylić, bo liczyłem na "palcach".
Tak czy owak daje to 200 lub 201 "członków".
Vy 73'
Andrzej SP8LBK
 
http://www.qrz.com/db/sp8lbk
Radek SQ8SET
Szczęśliwie po obliczeniach okazało się, że jest nas 200 w tym 38 "radioaktywnych".
Co o milimetr nie zmieniło naszej klasyfikacji w SPDX Contest Smile
 
http://qrz.com/db/sq8set
SP5ELA
W marcu i kwietniu OT20 miał 184 członków na pokładzie. I 17 klubów.

Opublikowałem NEWS-a na portalu PZK.
https://pzk.org.p...dmore=3242

Wszystkie dane statystyczne są na serwerze PZK (po zalogowaniu):
https://pzk.org.p...amp;id=114

73 ZYGI SP5ELA
 
https://sp5ela.rf.pl
sq8bgr
Wszystko się wyjaśniło. Uciekło trochę osób z oddziału, to i średnia wyszła słabsza. Wychodzi na to, że w drugim półroczu około 25 osób zmieniło OT bądź odpuściło sobie całkiem PZK. No trudno. Myślę, że temat można spokojnie zamknąć.
Arek, SQ8BGR. Pozdrawiam.
 
SQ8MXS
Arek podjął temat odnośnie rozliczenia SPDX Contestu 2014 i naszej dziewiątej pozycji. Zacząłem delikatnie analizować członkostwo w PZK i moim zdaniem wyniki w kategorii Oddziały Terenowe są wyliczone błędnie gdyż zostały wysłane złe dane o ilości członków.

Kolega SP5ELA napisał:

W marcu i kwietniu OT20 miał 184 członków na pokładzie. I 17 klubów.

Opublikowałem NEWS-a na portalu PZK.
https://pzk.org.p...

Wszystkie dane statystyczne są na serwerze PZK (po zalogowaniu):
https://pzk.org.p...

73 ZYGI SP5ELA


Czyli wynika z tego że za pierwsze półrocze 2014 składki opłaciło 184 członków. Dlaczego ?

Ano w zestawieniu do którego prowadzą linki na samym dole kolega SP5ELA napisał iż status członka po ukończeniu okresu składkowego posiadamy jeszcze przez 3 miesiące. Czyli styczeń luty i marzec. Idąc dalej tym tokiem, skoro kolega SP5ELA twierdzi iż w marcu i kwietniu mieliśmy 184 członków - ja przyjmuję, że tak było czyli wszyscy opłacili składki. Ba powiem więcej, w grudniu mieliśmy 178 członków - czyli pozyskaliśmy sześciu nowych kolegów w OT20.

No i tutaj pojawia się owy błąd w wykazach OSEC. Popatrzcie na kwiecień i szybciutko na maj. Co się dzieje nasz OT nagle traci 31 członków - czy przeszli do innego OT ?

Nie, nie przeszli. W maju pokazano dopiero ilość członków OT20 jak opłaciła składki za pierwsze półrocze. Tak więc do zawodów powinna być brana ta liczba, bo zawody rozegrane zostały w kwietniu czyli po okresie trzech miesięcy gratis o których w zestawieniu napisał kolega SP5ELA. Jeśli się mylę to mam prośbę do Kolegi SP5ELA aby przedstawił mi nie cyferki, a wykaz znaków z opłaconymi składkami na dzień 31 marca 2014 (184) oraz dzień 16 maja 2014 (153). Jestem święcie przekonany, że znajdę 31 znaków bez opłaconych składek lub jakiś promil, który zmienił OT. Co więcej nie chodzi tu tylko o nasz OT. Zobaczcie, że PZK na przełomie maja i kwietnia utraciło 344 członków - dlaczego wykazano to dopiero w maju, skoro okres karencji trwa 3 miesiące. Proponuję organizatorom SPDX Contestu jeszcze raz policzyć wyniki.

Obliczenia są dokonywane na podstawie danych członkowskich PZK z początku kwietnia danego roku.


To widnieje na stronie SP DX Contestu. Jeśli ja nie zapłacę składki za pierwsze półrocze w roku 2015 to brak mojego znaku zostanie wykazany dopiero 15 maja w zestawieniu kolegi SP5ELA - można sobie sprawdzić wcześniejsze lata - skoki są między kwietniem, a majem. Czyli zostanie moja stacja wzięta do klasyfikacji, a nie powinna z tego względu, że 1 kwietnia zgodnie ze statutem PZK nie będę już członkiem. Skarbnik też człowiek i może się nie wyrobić, ale w zawodach chodzi chyba o to by wyniki były sprawiedliwe i liczone zgodnie z danymi faktycznymi. To tak jak by na wybory oddziałowe 1 października przyjechali koledzy którzy nie opłacili składki za drugie półrocze. W OSEK będą widnieli bo OSEC tego jeszcze nie przemieli, ale zgodnie ze statutem PZK ich trzymiesięczny okres "dodatkowy" zakończył się 30 września.

Tak więc - Arku zmiany w wynikach powinny być, tylko pytanie czy ktoś to co napisałem uwzględni czy standardowo zamiecie pod dywan. Te zawody oddziałem można wygrać - napisałem jak Smile - wystarczy że każdy z nas zrobi po 3-5 QSO, a te 38 stacji, które zrobiło naprawdę dobry wynik punktowy niech go tylko powtórzy i ...... wygramy Smile

Dzięki Krzysztof za odblokowanie tematu. Nie zamierzam bić piany pokazuję błąd w rozliczeniach. Możliwe że to nic nie zmieni bo większość OT straciło członków, ale warto to przemyśleć i następnym razem (jeśli nie teraz) policzyć zawody już zgodnie ze stanem faktycznym, a nie "sufitowym"

Połączony z 29.09.2014 21:11:
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Ha Smile

Wyniki mogą się zmienić i to diametralnie jeśli okaże się np że dany "członek/nieczłonek" wygrał kategorię i narobił dużo extra punktów. Dlaczego piszę członek/nieczłonek? - ano przyjmijmy, że hipotetycznie robię w zawodach 2015 - 50 000 pkt - to jest taka prawie 1/5 naszego oddziałowego wyniku, ale składki nie mam opłaconej. Zostaje wysłane zestawienie z moim znakiem bo w OSEC nie ma wprowadzonych danych przez skarbników (to wyjdzie dopiero w maju) i OT20 zyskuje dużo pkt, a nie powinien Smile.
 
sq8bgr
Myślałem, że temat wyjaśniony, a jednak wątpliwości zostały. W teorii wszystko proste i oczywiste w obliczeniach, a w praktyce, wg tego co przedstawia Marek, można zupełnie inaczej wyliczyć punktację dla OT w zależności z jakiego dnia weźmie się liczbę członków danego oddziału. Jeśli to prawda, to można zrozumieć błąd, omyłkowe wprowadzenie stanu faktycznego, ale jeśli ktoś wprowadziłby celowo błędne dane by np. wyciągnąć w górę jakiś inny OT to już CHORE.

Połączony z 30.09.2014 00:15:
Przejrzałem statystyki liczby członków naszego OT i faktycznie teoretycznie w maju ubyło 31 członków. Ale dlaczego w maju? Dlaczego przy trzymiesięcznym okresie karencji nadal są w kwietniu liczeni jako członkowie? No chyba, że po trzymiesięcznym okresie karencji, następuje miesięczny okres wypowiedzenia Smile Ale czy tak jest? Czy to przeoczenie? Wydaje mi się, że nie do końca jest ok.
Edytowane przez sq8bgr dnia 30/09/2014 00:15
Arek, SQ8BGR. Pozdrawiam.
 
sp8gsc
Wydaje mi sie, źe w przypadku członkostwa nie ma nic takiego jak "okres wypowiedzenia".
Czy do organizatora zawodów podane zsotały dane nieprawidowe wynikajace z OSEC i jakie powinny być dane prawidłowe i czy w ogóle popełniony został jakiś błąd i czy w związku z tym należy poprawić klasyfikację oddziałową powinna rozstrzygnąć komisja zawodów. Od tego ona jest. (niestyy nie znalazłem kto konkretnie w niej uczestniczył)
Jeśli jednak wyniki są już ostateczne i nie da sie ich zmienić (nawet jak są nie do końca prawidłowe) to należałoby w latach następnych zwrócić uwagę na ten problem.
73 Krzysztof
 
http://niedzwiada.nazwa.pl/pzk/sp8gsc/
SQ8MXS
Przeliczyłem ale wyłącznie uwzględniając dane z maja, a nie kwietnia. Nasz OT awansował na 7 miejsce (zabrakło nam 3 tyś pkt do miejsca szóstego, a to jest kilka QSO przy dobrym mnożniku). Jeśli tylko ten manewr jest w stanie zmienić tak bardzo ranking to co by się działo gdyby odjąć od sumy punktów zdobytych przez oddział te zdobyte przez odjętych członków ?

I kolejna sprawa. Kategoria Oddziałów czyli rozumiem, że bierzemy pod uwagę członków PZK. No oddział tworzą członkowie PZK, więc dlaczego do rozliczenia tej kategorii brane są pod uwagę kluby, które mają wyłącznie obsługę kart QSL, a nie są klubami stricte PZK ?

Ranking oddziałów nie odzwierciedla prawdziwego wyniku tych oddziałów. Zresztą z prostego dodawania i odejmowania wyszło mi, że do wyliczenia współczynników było brane 360 klubów ? PZK posiada tyle klubów ? Smile

Myślę że organizator powinien bardziej dopracować tą kategorię, zwracając również uwagę na to co pokazał Andrzej SP8LBK. Stacja klubowa pracująca w MULTI, a obsługiwana jest przez 10 osób nie będących członkami żadnego oddziału i dodatkowo jest to stacja contestowa robiąca rewelacyjne wyniki w zawodach międzynarodowych Smile - Gdzie sens, gdzie logika ? I porównywana np: ze stacją Klubową PZK gdzie członkowie robią wynik indywidualnie i dodatkowo jeszcze w międzyczasie pracuję pod znakiem klubowym.
 
SP8LBK
Koledzy.
Dobrze jest znać podstawowe regulaminy w tym członkowski. Składkę za dane półrocze płacimy do 15 stycznia lub 15 lipca.
Okres członkostwa ustaje odpowiednio 15 kwietnia o godz 23.59 i 15 września o tej samej godzinie.
SPDXContest odbywa się znacznie wcześniej, bo w I pełny weekend kwietnia, czyli przed 15 kwietnia.
Tak więc pomiędzy 15 stycznia a 15 kwietnia nikt nie jest usunięty z OSEC, chociaż ilość członków może był większa w kwietniu niż w styczniu, jeśli ktoś np wstąpi do PZK np w lutym lub marcu i jego składka zostanie zaksięgowana w OSEC.
Vy 73'
Andrzej SP8LBK
 
http://www.qrz.com/db/sp8lbk
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.29
17,759,064 unikalne wizyty