Zobacz temat
OT20 PZK » Oprogramowanie » Programy krótkofalarskie
 Drukuj temat
Dyplom SPPA
SQ8MXS
Witam

Dla wszystkich, którzy bawią się w Dyplom SPPA zrobiłem małe wsparcie.

Moduł na stronie pozwala generować statystyki indywidualne, jak i rankingi wszystkich stacji biorących udział w programie SPPA.

Na chwile obecną QSO wprowadzamy ręcznie z prostej przyczyny - jest kilka sposobów kodowania logów i nie bardzo mam czas na pisanie programu, który tak jak LOTW najpierw przygotuje plik źródłowy, a potem my go wyślemy do bazy modułu. Dlatego wybieramy odpowiednie SPPA i wprowadzamy dane o QSO.

Obecnie dyplom wydawany jest za zdobycie wymaganej ilości powiatów na HF i UHV, ja pokusiłem się o zrobienie kilkunastu statystyk zależnych od pasma i emisji. Można w ten sposób zrobić kilkanaście dyplomów co by jeszcze bardziej uatrakcyjnić współzawodnictwo. To jednak pozostawiam obecnemu organizatorowi, choć pomysł na nowy dyplom w formie tablicy ze szlifowanego aluminium z okrągłymi doczepianymi medalami za zdobyte progi już mam.

Rzecz najważniejsza. Program sam generuje zgłoszenie na dyplom w formacie pdf. Wystarczy wydrukować, zebrać podpisy dwóch osób weryfikujących karty i złożyć autograf.

To tyle, kto chce niech używa - za darmo jest Wink

PS: zarejestrowani mogą przesyłać sugestie co do zmian bezpośrednio na stronie, tak by wszyscy widzieli nad czym pracuję i co zmieniam.

SPPA - zapraszam

PS: można coś takiego zrobić pod nasz lokalny dyplom "Gminy Lubelszczyzny"
PS2: użytkownicy RAL-a jako jedyni dowiadują się o tym, nie zamierzam reklamować tej strony więc dalej jak już musi .... to pójdzie pocztą pantoflową.
MxS
 
SQ8MXS
Jeśli komuś nie chce się wklepywać danych pojedynczo mogę to zrobić bezpośrednio z wrzutem do bazy danych. Jedyne co potrzebuję to następujące dane:
SPPA, Znak korespondenta, QSL, Band, Mode, Data, Czas

czyli

GV, SQ7VO, YES, 80M, phone, 2009-08-22, 14:54:00

lub

GV, SQ7VO, NO, 40M, cw, 2009-08-22, 14:54:00

lub

GV, SQ7VO, YES, 2M, digi, 2009-08-22, 14:54:00

w zależności od tego czy mamy potwierdzenie czy nie. Ważne żeby było oznaczenie SPPA, bo bez tego takie QSO jest usuwane. Forma dowolna, może być notatnik, może być arkusz kalkulacyjny.

Wcześniej trzeba się zarejestrować na stronie i w module.
adres wysyłki (nazwa pliku: swój znak)
MxS
 
sp8nth
A nie można by ADIF-a ??
Interesują cię konstrukcje krótkofalarskie ?
Zawsze znajdziesz coś ciekawego na:
www.sp8nth.ampr.org

[img]http://www.sp8nth.ampr.org/max6_m.jpg[/img] is not a valid Image.
 
www.sp8nth.ampr.org
SQ8MXS
Można wszystko ale trzeba by konwertować adify do jednego formatu tak jak to robi LOTW bo mamy loggera32, HRD, etc., a one różnie kodują pola logu. Końcowy ADIF wygląda po prostu różnie (najgorzej HRD). Co więcej w loggerze SPPA Chełma jest zapisane jako L-CM (z tym jeszcze jako-tako można sobie poradzić, ale niektórzy z nas zbierają gminy, a nie powiaty więc dodatkowe filtry sortujące jedno SPPA z np 20 gmin i to z warunkami QSL = YES/NO, BAND = ....., MODE = ...... i wysupłanie tych niepowtarzalnych.

Na stronie RAL-a jest moduł Marka WQX-a ale z tego co pamiętam on radził sobie chyba tylko z ADIF-em loggera32, pewny nie jestem bo dawno tam nie zaglądałem.

Jak wyślesz mi ADIF-a swojego to jestem w stanie go prześwietlić w 30 minut i wysupłać to co potrzeba za pomocą excella, jak wyślesz mi gotowca w excellu to w 2 minuty jest w bazie. Nie zawsze mam te pozostałe 28 minut żeby poświęcić na przygotowanie logu, ale nie mówię nie Wink. Wiesz jak mam 1000 QSO w logu to robi się to szybko, ale jak ktoś ma 30tyś QSO to sortowanie po 20 minutach zaczyna się robić delikatnie mówiąc nudne i monotonne Smile

Ślij log, zarejestruj się i zobaczymy ile mi to zajmie.
MxS
 
sp8gsc
odświeżam temnat, bo byc może są zainteresowani, ale nic nie wiedza o inicjatywie Marka SQ8MXS
73 Krzysztof
 
http://niedzwiada.nazwa.pl/pzk/sp8gsc/
SQ8MFM
Wszystko niby fajnie. Skorzystałem z tej pomocy i rzeczywiście wydruk wniosku (100 QSO) przede wszystkim mieści się na 3 stronach A4, nie tak jak ten z rozwalonym formatem, proponowany jako oficjalny formularz na http://sppa.pzk.o... Zresztą, tam panuje totalny bałagan. W zależności od tego gdzie się kliknie, kto inny jest Award Manager'em i inne wersje regulaminu. Brak jakiejkolwiek aktualizacji linków. Kto się pod tym podpisuje, nie napiszę, sprawdźcie sami. Ale piszę, bo mam inny problem.

Wysłałem wydrukowany pięknie wniosek, zapakowałem w kopertę, razem ze znaczkiem, z kopertą zwrotną etc., etc....ponad miesiąc temu. Od tamtej pory cisza. Postanowiłem napisać do Award Manager'a, tuż po świętach. Cisza. Napisałem wczoraj klikając na podanej stronie na KONTAKT. Cisza.

Jestem cierpliwy. Oczekiwanie na potwierdzenie DX-ów skutecznie wyrabia tę cechę. Ale nie uważacie, że to lekka przesada. Zastanawiam się ile wniosków miesięcznie może wpływać do Award Manager'a, że jest tak zapracowany, że nawet na maila nie ma czasu odpowiedzieć. Przecież nie wiem, czy list dotarł, może trzeba wysłać jeszcze raz. Po co podawać oficjalne adresy pod przyciskiem "KONTAKT", jak tego nikt nie odbiera. Kontakt, z poprzednim Award Manager,em był ekspresowy, tak samo jak wszystkie formalności związane z Dyplomem. Niestety, to się skończyło.

Ponieważ nie chce mi się zakładać odrębnego wątku, więc poruszę jeszcze dwie sprawy.
Dlaczego oglądając stronę Zarządu Głównego muszę robić "slalom" pomiędzy treścią a paskiem informującym mnie o COOCiES. Wszędzie mogę tę informację skasować. Tylko nie tutaj. Muszę wyrazić zgodę, a jeżeli ja nie chcę wyrazić tej zgody, to co, trzeba mnie karać oglądaniem tego paska. A może po prostu nie wiem, jak skasować ten pasek, więc proszę o podpowiedź.
I druga rzecz.
Dlaczego chcąc się dostać do większości regulaminów wyświetla mi się ostrzeżenie o niebezpieczeństwie "połączenie nie jest prywatne". Dowiedziałem się, że muszę jakieś specjalne zabiegi robić w mojej przeglądarce, żeby do nich dotrzeć. Co za nowy wynalazek? Używam Google Chrome i nie mam z tym problemu na żadnym portalu, nawet tu na OT20, tylko na portalu ZG PZK.

Pozdrawiam, Marek SQ8MFM
 
sq8bgr
Marku pytania mogą trafić w próżnię. No chyba, że pojawi się kolega który w PZK zajmuje się tematami stron, a często tu do nas zagląda więc jest szansa na uzyskanie odpowiedzi na nurtujące Cie pytania, a może nawet na naprawę źle funkcjonujących elementów.
Arek, SQ8BGR. Pozdrawiam.
 
SQ8MFM
Wiesz Arku, wolałbym, żeby te sprawy zostały po prostu naprawione, załatwione i skwitowane jednym konkretnym stwierdzeniem, że już działa, że już jest ok. Jakoś nie mam ochoty, na miesiącami ciągnące się polemiki, że tego nie można, a tamtego się nie da, a o to to jeszcze trzeba wniosek przegłosować na posiedzeniu jakiegoś kolegium....
 
SP8LBK
Marku SP8MFM, ja też używam G. Chrome i nie mam żadnego problemu o jakim piszesz. Nic poza stroną PZK mi tam dodatkowo nie wyskakuje.
Vy 73'
Andrzej SP8LBK
 
http://www.qrz.com/db/sp8lbk
SQ8MXS
SP8LBK napisał(a):

Marku SP8MFM, ja też używam G. Chrome i nie mam żadnego problemu o jakim piszesz. Nic poza stroną PZK mi tam dodatkowo nie wyskakuje.


Bo zaakceptowałeś ciasteczka i nie masz takiego problemu. Marek nie chce owych ciasteczek akceptować i pasek mu się wyświetla w połowie ekranu tak samo jak mi - też ciasteczek nie akceptuję tym bardziej ze strony PZK. Wyczyść sobie ciasteczka i wtedy ujrzysz fantastyczny pasek przecinający stronę mniej więcej w połowie. Na stronie OT20 ten sam paseczek jest na samej górze i w niczym nie przeszkadza. Da się nim sterować jeśli chodzi o położenie, ale trzeba chcieć, o umiejętnościach wspominał nie będę bo zaraz mnie zaszczekacie że znowu się przy...... do administratora strony pzk. "To cinżko jest" cytując klasyka z pewnego kabaretu Wink

Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze certyfikat po jakiego grzyba na całej stronie - nie mam pojęcia - i tak niczego on nie chroni Wink
 
SP5ELA
Cześć

Panowie, ale to jest wątek "Programy krótkofalarskie" w temacie "Oprogramowanie".
Powiększacie bałagan na portalu.

Czy to jest taki problem założyć nowy temat?

ZYGI SP5ELA
73 Zygi SP5ELA
 
https://sp5ela.rf.pl
SQ8MXS
Widzę że mamy nowego moderatora, ale nie widzę żadnej uchwały OT20 informującej nas o tym. Wątek założyłem ja i jeśli kolega SP5ELA nie ma nic konkretnego do dodania to niech odgrzewa inne kotlety z tego forum, a mój temat zostawi w spokoju.

Chyba, że ma coś jednak do dodania odnośnie działania nowej strony SPPA i modułu tam zainstalowanego. Podejrzewam jednak, że niewiele może wnieść bo nie widzę żeby był tam zarejestrowany - procedura jest prosta tylko nie wiem czy spełniłem wymagania - kolorki mogą przeszkadzać kiedyś były zielone teraz takie szare, przygnębiające, a i pod dyktando PZK nie jest zrobiona.

PS1: Proponuję nie zakładać nowego tematu - ten koń jest już tak skopany, że nie warto go dobijać, a każdy nowy temat spowoduje wyłącznie bicie piany i punktowanie marnie działającego orwell'owskiego systemu. Wszyscy wiemy, że pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć, a po wpisach kolegi SP5ELA jasno można wywnioskować czyja prawda jest święta.

Wracając do tematu to może niech kolega SP5ELA ustosunkuje się do tego:

SQ8MFM napisał(a):

Wszystko niby fajnie. Skorzystałem z tej pomocy i rzeczywiście wydruk wniosku (100 QSO) przede wszystkim mieści się na 3 stronach A4, nie tak jak ten z rozwalonym formatem, proponowany jako oficjalny formularz na http://sppa.pzk.o... Zresztą, tam panuje totalny bałagan. W zależności od tego gdzie się kliknie, kto inny jest Award Manager'em i inne wersje regulaminu. Brak jakiejkolwiek aktualizacji linków. Kto się pod tym podpisuje, nie napiszę, sprawdźcie sami.

Pozdrawiam, Marek SQ8MFM


Przecież kolega SP5ELA swego czasu dostał ode mnie nową stronę SPPA - ba, jak sobie odkopie forum PZK (ma do niego wgląd) tam jest nawet moje zrzeczenie się praw do niej w jednym z wątków. Co więcej dostał kolega ją zupełnie za darmo. Proszę niech kolega SP5ELA wniesie coś konstruktywnego do wątku i wypowie się konkretnie w tym temacie, tylko proszę bez pouczania i bez wodolejstwa. Zapraszam do dialogu, tym razem na moich warunkach jestem otwarty na propozycje, aczkolwiek już na wstępie zaznaczam - ostatnie zdanie należy do mnie - jestem w stanie podnieść ten bajzel i się nim zająć.

Pierwszy z warunków to dialog na temat strony SPPA prowadzimy tu - ja nie mam nic do ukrycia, poza tym to ma być transparentne, jeśli to nie pasuje, to nie jest mój problem (telefonów nie odbieram, maili nie czytam więc nie warto do mnie pisać i dzwonić, zresztą na upierdliwe pozakładałem blokady spamowe). Podejmie kolega rękawice czy kolejny raz pokaże, że rzeczywiście dialog z PZK można o d.... potłuc. Kontakt telefoniczny wyłącznie z Prezesm PZK.

PS2: Tak informacyjnie, nie zamierzam już więcej wytykać koledze niewiedzy na tematy związane z programowaniem, administracją i webmaster'ingiem, ale proszę o nie komentowanie czegoś o czym się bladego pojęcia nie ma. Ja swoje wyobrażenie na temat kolegi umiejętności już mam i nie ma chyba sensu dodatkowo go obniżać.
 
SQ8MFM
Widzisz Arku, tak jak przypuszczałem. Ważniejsze są procedury, ważniejsze jest założenie tematu we właściwym miejscu i musztrowanie w sprawach porządku na "nie swoim" podwórku, żeby tylko odwrócić uwagę od meritum. Tak jak zauważyłeś, odzew przyszedł zadziwiająco szybko. Proszę nie polemizować z tym, co napisałem. Nie mam ochoty na szermierkę słowną. Moje zastrzeżenia są sformułowane jasno i prosto. Oczekuję załatwienia sprawy. Cierpliwie poczekam na konstruktywne działanie. A ponieważ żyć wiecznie raczej nie będę, po urzędowym czasie oczekiwania przypomnę się, ale też bardziej urzędowo.

P.S. Kolegę prezesa proszę o przedstawienie uchwały powołującej SP5ELA na administratora/moderatora portalu OT20.
 
SP5ELA
Cieszę się!
Bo widzę, że humor Wam dopisuje, co prawda humor lekko wisielczy, ale zawsze humor.

Czy ktoś z Was może mnie oświecić, jakie tu na forum OT20 panują zasady? Bo jeżeli piszemy, co chcemy i gdzie chcemy, to nie ma sprawy. Możemy tak się umówić tutaj. Tylko niech ktoś z łaski swojej powie sakramentalne TAK!

Bo "gdzie indziej" to ja jednak jestem zwolennikiem pewnego ładu.
A tak w ogóle, to nie jestem przekonany, czy przystoi nie być za ładem, szeroko rozumianym ma się rozumieć.

* SQ8MFM. Trochę marnie sprecyzowałeś swoje pytania.

W sprawie dyplomu SPPA - niestety trzeba czekać, ja też na swój dyplom SPPA czekałem, też interweniowałem.

Obecnie w kwestii formalnej Award - Managerem PZK jest Koleżanka SQ2LIC.
Niekoniecznie ona sama wykonuje wszystkie czynności związane z wydawaniem dyplomów.

73 ZYGI SP5ELA
73 Zygi SP5ELA
 
https://sp5ela.rf.pl
SQ8MXS
SP5ELA napisał(a):

Czy ktoś z Was może mnie oświecić, jakie tu na forum OT20 panują zasady? Bo jeżeli piszemy, co chcemy i gdzie chcemy, to nie ma sprawy.

73 ZYGI SP5ELA


Zasady hmn - na pewno nie Twoje i To powinno Ci wystarczyć, a my piszemy cały czas w temacie SPPA jeśli tego nie dostrzegasz to sorry ale masz problem.

I jeszcze jedno - uwierz mi jestem wisielczo poważny.
 
SQ8MFM
I tylko tyle ten człowiek potrafi. Szermierka słowna, ale brak umiejętności czytania ze zrozumieniem. W razie wątpliwości w kolejności spraw przeze mnie poruszanych:

Sprawa 1 - Dyplom SPPA - funkcjonowanie oficjalnych stron, błędy w konstrukcji formularzy (formatowanie), linkowanie, nieaktualna albo nieodpowiadająca poczta mailowa
Sprawa 2 - COOCIES - wcale nie muszę się na nie zgadzać, a na pasku nie ma takiej alternatywy
Sprawa 3 - Trudności z dostaniem się do jakiegokolwiek regulaminu bo wyskakuje ostrzeżenie.

I to nie są tematy dotyczące oprogramowania? I proszę wziąć się wreszcie do roboty, albo przekazać obowiązki komuś, kto to zrobi. Nawet nie było próby odpowiedzi na moje zastrzeżenia, tylko odbijanie piłeczki. Ja podtrzymuję to co napisałem w #13 i również nie jest mi do śmiechu.
 
SQ8MFM
Naklejka na dyplom SPPA dotarła. Dziękuję tym, którzy jednak stanęli na wysokości zadania. Pozostaje mieć nadzieję, że i pozostałe sprawy da się wyprostować.
Pozdrawiam, Marek - SQ8MFM.
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 7.74
17,759,087 unikalne wizyty