Zobacz temat
OT20 PZK » Inne » Zawody
 Drukuj temat
LM-UKF 2016 propozycje zmian w regulaminie
sp8ab
Poniżej przedstawiam propozycje Henryka SP8DHJ do regulaminu Lubelskiego Maratonu UKF na 2016 rok.

1. Na już:
- wprowadzić czas UTC ułatwi to korzystanie z programów logujących;
- ujednolicić numery kontrolne dla wszystkich tj. RS, nr kolejny QSO i lokator dla wyrównania szans ale też i wprowadzenia chociażby minimalnego elementu współzawodnictwa. Przynależność do Oddziału i tak rozstrzygnie Sekretarz w oparciu o aktualne listy członków.
- utrzymać zasadę, że zaliczane są tylko QSO bezbłędne.

2. Zmienić termin z soboty na niedzielę przy pozostawieniu godzin dotychczasowych z tym, że może tu nastąpić korekta ze względu na wyjeżdżających w teren.

3. Rozpatrzyć wprowadzenie innych rodzajów emisji tj. SSB, CW i cyfrowych niekoniecznie we wszystkich turach - może to być raz na kwartał. Ale przy tym się nie upieram - proponuję utrzymać dotychczasowy, lokalny charakter Zawodów. Mistrzostwa Polski, Europy i świata są w innym terminie.

4. Wprowadzić wyróżnienia dla uczestnika np. najmłodszego stażem, najlepszej YL-ki, klubu, itp.

5. Przy opracowywaniu regulaminu na 2016 rok brać przede wszystkim pod uwagę propozycje uczestników Zawodów. Z reguły bywa bowiem tak, że najwięcej do powiedzenia w tej sprawie na różnych forach mają ci, którzy w Maratonie nie uczestniczą.
Edytowane przez sp8ab dnia 19/11/2015 22:49
 
SQ8MXS
SQ8RAY napisał(a):

Marku,
czy masz może możliwość wrzucenia na Twoją stronkę ankiety dot. dnia/godziny?
Gdyby większa liczba osób kliknęła na takiej niezobowiązującej ankiecie to organizator lepiej mógłby się zorientować jak stoją ludzie z czasem.
Tak tylko pytam.

Piotrek RAY


Nie widzę przeciwwskazań by taką ankietę podpiąć pod ten wątek z kilkoma pytaniami.

1. LM-UKF - sobota - klik
2. LM-UKF - niedziela - klik
3. godziny 15-16 UTC sobota - klik
4. godziny 15-16 UTC niedziela - klik
5. godziny bez zmian - klik

samo przejście na UTC będzie zmienne jeśli chodzi o czas zimowy/letni (w zimie LT 16-17, w lecie LT 17-18)

Co do pozostawienia zawodów i propagowania ich wyłącznie w środowisku lokalnym - widzę marne szanse na rozwój. Popatrzcie na statystyki i odrzućcie stacje z 9 okręgu - wieje nudą. Szczerze to właśnie 9 okręg wniósł do tych zawodów powiew świeżości, bo stacjom zależy na łączności powyżej 100 km (z racji punktów). Tak więc to o czym pisał Arek i wrzucenie zawodów do kalendarza jest bardzo dobrym pomysłem. Co więcej w drugim okręgu na bazie naszego LM-UKF też mają podobne zawody więc .....

Jeszcze raz dodam i podkreślę - raport zminimalizować do 59 lokator, numer jest nikomu nie potrzebny, nie mobilizuje tak jak niektórym się wydaje, a wręcz odnosi odwrotny skutek. O ilości przeprowadzonych QSO powinniśmy się dowiadywać z wyników, a nie w trakcie zawodów.

rzecz równie ważna - nagrody - sponsorzy etc ..... i to bym zrobił na zasadzie 1 miejsce grawerton, nagrody rzeczowe bym losował wśród stacji, które wzięły udział w minimum 9 turach (to mogą być drobiazgi - ale niech będą) - to nie musi być od razu TRX choć mały "chińczyk" teraz kosztuje niewiele ponad 100 PLN, a można kupić i taniej. Jeśli OTby zasponsorował dwa takie TRX-y + jakieś dodatkowe gadgety to kto wie .... gdybam.

Mały ot.
Co do wypowiedzi Mirka - to sorry, reprezentujesz owszem ale siebie, a nie OT20 i honoru OT20 nie ratujesz w zawodach. Gdybyś go ratował to wystąpiłbyś pod znakiem OT20 czyli SP8PAI. Dla przypomnienia popatrz jak się zachowałeś podczas zawodów Zamkowych robiąc QSO ze stacją SP8PRL ..... więc o jakim Ty honorze tutaj piszesz ? Trzeba pracować w zawodach i je propagować. Rozmawiamy o LM-UKF, a nie zawodach SPDX Contest, QUO Vadis czy innych. Ja też podratowałem honor OT20 w CQ WW SSB - zrobiłem 3 QSO z DX-ami bo mi ich brakowało .....
 
SQ8RAL
Marku chyba ankieta nie działa, według mnie czwarta propozycja jest OK .

Mirku za Twoje zasługi dla OT-20 chyba trzeba wnioskować o złotą odznakę PZK Grin
images35.fotosik.pl/1494/83055cd23b551cf1.jpg

---
 
sp8h
Hej Marku ! może przybliż mi tą łączność bo ja nie pamiętam widocznie mam sklerozę.
O ratowaniu OT20 to pisałem w kontekście ! Trudno nie zauważyć i policzyć na palcach jednej reki ile znaków bierze udział w zawodach i znajduje sie w czołówkach wyników to dobrze wiesz wiec tyle z mojej strony pozdrawiam sq8ohy Mirek



Do wpisu Piotra- to przyjmę to odznakę hehe ale jak ty mi ja wręczysz jak nie jesteś członkiem PZK to moze cos w szklanym opakowaniu to ok!.
 
sq8pkj
Witam. Pozwolę sobie dodać kilka słów od siebie. Zaznaczam że w LM nie brałem udziału. Jeśli coś ma sprawić że będzie więcej uczestników to nie może w swych założeniach odstraszać, a tak jest teraz. Moim zdaniem to, raport powinien ograniczać się tylko do 59+lokator, termin to sobotnie popołudnie (16-17), modulacja FM bez udziwnień, logi w 48 godzin od zakończenia zawodów. Nie mogę zgodzić się z kolegą sp8ab że propozycje co do zmiany regulaminu opierać tylko na opiniach tych co w maratonie brali lub biorą udział. Czym więcej opinii, głosów tym lepsze rozeznanie potrzeb a co za tym idzie możliwość wypracowania dobrego konsensusu. I na koniec, zachętą do udziału powinna być tylko jedna ale za to konkretna nagroda rzeczowa (np. TRx, Antena kierunkowa, itp.) i tylko za pierwsze miejsce w całej edycji, dla pozostałych dyplomy. Pozdrawiam Piotr.
 
http://www.sq8pkj.pl
sq8bgr
Witam ponownie w tym temacie.
Na ostatnim komunikacie po analizie dotychczas przysłanych ankiet, Andrzej przekazał informacje z której może wynikać, ze tak naprawdę oprócz zmiany czasu na UTC to nie ma co zmieniać w regulaminie. Wynika z tego, że generalnie jest tak dobrze i trzeba się cieszyć, że aż 15 a może nawet 20 stacji biorących udział w danej turze to sukces. W ostatniej turze brało udział ośmiu członków oddziału i siedmiu nie będących członkami OT20. Przypomnę że w OT20 mamy bodajże ponad 150 członków i jak wiemy również sporo krótkofalowców nie należy do PZK, a w zawodach mogą brać udział. Mam nadzieję, że Jurek i członkowie podejmujący decyzje w temacie regulaminu nie będą traktować ankiety jak wyroczni.
Jako ciekawostkę wrzucam link do zawodów UK/EI DX contest Tu czas na przysłanie logów jest naprawdę krótki a jakoś krótkofalowcy sobie radzą.
http://www.qsl.ne...polish.htm
Arek, SQ8BGR. Pozdrawiam.
 
SP8UFT
Arek ........mam rozumieć, że według Ciebie skrócienie czasu na wysyłkę logów spowoduje wzrost ilości uczestników ...... wątpię. W zawodach IARU na UKF-ach termin jest 2 tyg. i jakoś nikomu to nie przeszkadza. Czy jak ograniczymy gr kontrolną do RST i LOC. to wzrośnie liczba uczestników???? Wątpię. Nie będę cytował regulaminów wiekszości zawodów krajowych gdzie podaje się RST nr i skrut powiatu, gminy etc. Co do ankiety to wydaje mi się, że jej wyniki powinny mieć decydujący wpływ na przyszły regulamin. Ponoć mamy demokrację Grin.
 
sq8bgr
Tomku wybacz ale kłania się czytanie ze zrozumieniem. Nie będę kolejny raz wdawał się tu w spory. Zrobicie jak zrobicie.
Generalnie jest po prostu świetnie więc faktycznie może nic nie zmieniać.
Tylko może zgłoszę swoją kandydaturę do komisji zawodów, nie będę brał udziału a jak ktoś się spyta dlaczego to powiem NIESTETY NIE MOGĘ, TAKIE PRZEPISY. Tomku to oczywiście żarcik, tak jak i Twój o demokracji i ankiecie.
Arek, SQ8BGR. Pozdrawiam.
 
SP8UFT
Arek niestety mamy różny punkt widzenia na tą sprawę. I nie chodzi o to co myślałeś pisząc, a co Ja pomyslałem po przeczytaniu. Według mnie zapisy regulaminu możemy podzielić na trzy kategorie. 1. Zapisy nie mające wpływu ani na ilość uczestników, ani w wyniki. Mozemy tu zaliczyć: czas na wysłanie logów oraz zawartość grupy kontrolnej. No chyba, że ktoś nie startuje tylko dlatego, że nie potrafi ogarnąć kilku literek i cyferek.......... to pozostawię bez komentarza...... . 2. Do drugiej grupy możemy zaliczyć : termin zawodów. To czy sobota czy niedziela, ta lub inna godzina to napewno będzie miało wpływ na ilość stacji. Ale i tak wszystkim nie dogodzi więc coś trzeba będzie wybrać. 3. I wreszcie trzecia grupa. Zapisy regualaminu mające wpływ na ilość stacji i wyniki: sposób punktowania 1qso/1pkt lub 1km/1pkt, ewntualne mnożniki oraz jak będzie liczony wynik końcowy : wszystkie tury, ileś tam najlepszych. Tak czy siak idealnego regulaminu nie będzie. Odnośnie ankiety to nie był żart. Ta ankieta to chyba jedyny sposób na opanowanie tego "koncertu życzeń" z postów powyżej. Napewno jest to odzwierciedlenie poglądów odnośnie regulaminu tym bardzie, że ankiet spłynęło już chyba ponad 50 więc to więcej niż stacji biorących udział. Masz oczywiście prawo nie zgadzać się z taką formą, ale zawsze możesz napisać swój autorski regulamin. Przecież może on uzyskać akceptację. Co do mojej obecności w komisji i aktywności w zawodach. Specjalnie o tą fuchę nie zabiegałem więc jeżeli jesteś chętny to odstąpię "stołek" bez zbytniego żalu Wink. Znasz moje zainteresowania odnośnie działalność krótkofalarskiej i napewno wiesz, że udział w LM nie jest priorytetem. Zresztą tak jak w poprzednich latach brałem udział sporadycznie pewnie średnio ze 3 razy do roku. W przyszłym roku nie planuję zwiększenia swojej aktywności w LM nie zależnie od tego czy będę w komisji czy nie.
P.S. A nie wydaje wam się, że co roku debatując o nowym regulaminie jesteśmy mało wiarygodni w oczach potencjalnych uczestników szczególnie tych z poza OT20, bo na większą aktywność członków OT20 bym nie liczyłFrown
 
sq8bgr
Nie oddawaj stołka bez żalu. A ja i tak stołków nie potrzebuję Smile
Mam tylko nadzieję na to że zatwierdzicie zmiany które korzystnie wpłyną na zainteresowanie tymi zawodami.
Tyle ode mnie, bo szkoda pisania, lepiej powołać na pasmach.
Pozdrawiam Tomku
Arek, SQ8BGR. Pozdrawiam.
 
sp8h
Panowie ! Maraton Lubelski to poważne zawody ! przestańcie się przekomarzać ,pora usiąść do okrągłego stołu syto nakrytego i się porozumieć . Co prawda nie startuje w tym maratonie ale nie sposób zauważyć tylko garstki ludzi a w szczególności na samym początku a potem to 8 góra 10 osób dmuch w mikrofon , nie wymyślajcie cudów widów a jak już naprawdę to może dajcie to Krzyśkowi SP5KP on to zrobi szybko i dobrze .Maraton Lubelski to nie spdx contest i nigdy nim nie będzie ,a kłótnie o np:czas na nadesłanie logów to uważam za głupstwo ,to organizator dyktuje warunki i uczestnicy się dostosowują 72godz to max a jak mało to może miesiąc już wystarczy ??? SQ8OHY
 
so8abc
Niektórzy z nas maja to szczęście, że muszą służyć również w sobotę i niedzielę.
Dlatego proponowałbym zostawić obecne godziny lub nawet je przesunąć na trochę później abyśmy i my mogli wziąć udział w zawodach.
Dlaczego mamy tracić i nie mieć możliwości udziału?
Bo w czasie zawodów musimy być w pracy i strzec Waszego bezpieczeństwa?
Z właśnie takiego powodu w roku 2014 i 2015 nie mogłem brać udziału w zawodach, bo tak się składało że jak była tura to ja do 19 w pracy.
Zmiana godzin na wcześniejsze znów na dobre wykluczy nas pracujących i służących w weekendy i święta.
Edytowane przez so8abc dnia 13/12/2015 18:30
Łukasz
!73
[img]http://krotkofalowcy.pulawy.pl/images/banners/userbar.png[/img] is not a valid Image.
 
SQ8HNB
Witam!
Spotkanie 13-go XII zapewne się odbyło.
Prezes zapowiadał publikację NOWEGO REGULAMINU.

Czy można go gdzieś ściągnąć??

Pozdrawiam.
 
so8abc
No i wszystko już wiadomo 16:00-17:00.
Czyli my wszyscy którzy musimy trwać na posterunku nawet w soboty zostaliśmy skutecznie wykluczeni z zawodów.
Dziękujemy.
Łukasz
!73
[img]http://krotkofalowcy.pulawy.pl/images/banners/userbar.png[/img] is not a valid Image.
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.55
17,759,444 unikalne wizyty