Zobacz temat
OT20 PZK » Technika » Konstrukcje
 Drukuj temat
Zaintresowanie konstrukcjami amatorskimi !!!
sp8nth
Witam szanownych kolegów.

Chciałem poruszyć jeden bardzo istotny temat w naszym hobby, a mianowicie zainteresowanie krótkofalowców konstrukcjami amatorskimi.
Zapewne wszyscy zauważyli, że od pewnego czasu "ginie w narodzie" duch konstruowania.
Gdzie te czasy gdy na 80m królował BARTEK nie wspominając już o TRX-ach wg SP5WW ?
Nie wrócą :(
Może to i dobrze.
Teraz wystarczy pójść do sklepu albo zajrzeć na stronę radioserwisu lub allegro i za niewielkie pieniądze kupujemy sprzęt fabryczny znacznie lepszy niż konstrukcje amatorskie.
O ile jestem w stanie zgodzić sie z taką opinią w dotyczącą radiostacji to w kwestii osprzętu nie ma ona zastosowania, chociażby z dwóch względów:
1. Ceny - osprzęt dla krótkofalowców jest strasznie drogi
2. Walorów użytkowych - rzadko się zdarza że spełnia do końca nasze oczekiwania, gdyż "apetyt" ciągle nam rośnie.

Z tego też powodu namawiam wszystkich kolegów krótkofalowców aby zanim udadzą sie do sklepu zastanowili sie czy da się zrobić coś we własnym zakresie.
A zapewniam że dla chcącego nic trudnego.

Od pewnego czasu przeglądając internet natrafiam na bardzo wiele konstrukcji amatorskich które są dla mnie inspiracją do tworzenia własnych konstrukcji i realizowaniu pomysłów poczynając od anten poprzez sterowniki do sprzętu krótkofalarskiego po przyrządy pomiarowe.

Ktoś mógłby powiedzieć, że on nie jest elektronikiem bądź nie ma zacięcia do konstrukcji mechanicznych ?

To zrozumiałe, że nie każdy da radę, ale znając nasze środowisko - lubelskich krótkofalowców, wiem że wielu jest takich co potrafią i mają możliwości do tego aby coś ciekawego stworzyć jak również na pewno chętnie posłużą pomocą tym, którzy nie mają doświadczenia w tym temacie.

Tyle przemyśleń

pozdrawiam
Grzegorz
SP8NTH
Edytowane przez sp8gsc dnia 21/03/2008 17:01
Interesują cię konstrukcje krótkofalarskie ?
Zawsze znajdziesz coś ciekawego na:
www.sp8nth.ampr.org

[img]http://www.sp8nth.ampr.org/max6_m.jpg[/img] is not a valid Image.
 
www.sp8nth.ampr.org
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 7.55
17,782,467 unikalne wizyty