BIULETYN INFORMACYJNY
LUBELSKIEGO ODZIAŁU TERENOWEGO
POLSKIEGO ZWIĄZKU KRÓTKOFALOWCÓW

Nr 1/2006 (49) Lublin, styczeń 2006

 

Koleżanki i koledzy

Nowy Rok 2006 jest kolejnym rokiem w życiu każdego z nas, w czasie którego każdy z 365 dni w jest osobistym dniem życia, doświadczanym i przeżywanym indywidualnie przez każdego z nas.

Są to dni, które przynoszą radości i smutki, szczęście i rozpacz, spełnienie osobistych oczekiwań, marzeń lub niedosytu w ich spełnieniu.

Życzę Wam tym 2006 Roku, by każdy z tych dni były dniami spełnienia się tych dobrych stron naszego życia.

Życzę, by wszystkim nam dopisywało zdrowie, by dni były wyłącznie pogodne, radosne i były dniami w których realizują się wszystkie plany życiowe, w tym także związane dziedziną naszego hobby – krótkofalarstwa.

Życzę uzyskania najlepszych osiągnięć w realizacji naszego hobby- dużo ciekawych łączności z krótkofalowcami całego świata, najlepszych wyników w zawodach krótkofalarskich, realizacji innych dziedzin krótkofalarstwa, w tym także rozbudowy własnych urządzeń nadawczo – odbiorczych i instalacji antenowych.

  

 • Prezes OT PZK

  Krzysztof Jarecki SP8GNF

 • WIADOMOŚCI OT PZK W LUBLINIE

  1.  
  2. W dniu 11 grudnia 2005 r. odbyło się comiesięczne spotkanie Oddziału Terenowego PZK w Lublinie. Jego miejscem był Dom Żołnierza, a uczestniczyli w nim członkowie Odziału i niezrzeszeni, a także niekrótkofalowcy - razem ok. 40 osób. Płeć piękną reprezentowała jedna z najmłodszych YL-ek Lubelszczyzny - Zuzia SQ8LUZ. Spotkanie miało charakter uroczysty - zaczęło się życzeniami świątecznymi i opłatkiem. Poza tym była giełda, wymiana kart QSL, składki i najnormalniejsze pogaduchy.
   Następne spotkanie - noworoczne - odbędzie się tradycyjnie w drugą niedzielę miesiąca, czyli 8 stycznia 2006. Wszystkich chętnych zapraszamy. 73! Henryk SP8DHJ
  3.  
  4. Termin opłacania składek za I półrocze mija 15 stycznia 2006 dlatego prosimy , aby kwoty wpłat dotarły na nasze konto do 10 stycznia.
 • Nr konta OT: 41 1440 1215 0000 0000 0375 3107
 • Był na Czechowie zamek ...

  Lubelski zamek królewski /po odbudowie w XIX wieku na więzienie w pięknej neogotyckiej formie/ znany jest w całej Polsce. W obecnych granicach Lublina znalazły się też ruiny zamku w Jakubowicach Murowanych. Natomiast okazuje się, że mieliśmy co najmniej jeszcze jeden obiekt zaliczany do tej kategorii. Było to nieistniejące obecnie “fortalicjum w Czechowie”, niegdyś w miejscu określanym jako Czechówka Górna. Leżało na wzgórzu, nad doliną Czechówki, ponad spiętrzonym wielkim stawem młyńskim, ok. trzy kilometry na zachód od zamku lubelskiego /dla formalności lokator KO11GG/.

  Fortalicjum powstało prawdopodobnie w I połowie XVI wieku, właścicielami jego byli Jan Bychawski i Rafał Ożarowski. Miało kształt murowanej, dwukondygnacyjnej kamienicy z narożną basztą i piwnicami. W dolnej kondygnacji znajdowały się dwie sklepione izby i kapliczka, w górnej, do której prowadziły schody wewnątrz baszty – dwie wielkie izby. W trakcie rozbudowy w 1671 roku dodano sień oraz za sienią część piętrową z izbą o czterech oknach. Do zespołu należały też murowane zabudowania gospodarcze, widoczne na planach z 1783 i 1829 roku. Zameczek ten musiał mieć z pewnością elementy obronne – był położony przecież poza murami miasta. Nie zapobiegły one jednak jego splądrowaniu w 1681 roku przez wojska kozackie. W XVIII wieku stał się własnością Tarłów i stopniowo zmieniał się w pałac. Jego stan w tamtych latach stopniowo pogarszał się do tego stopnia, że w roku 1764 zdarzył się tragiczny wypadek. Zawaliło się sklepienie jednej z izb i przygniotło cztery szlachcianki wraz z ich służącą.

  Od wieku XIX postępowała rozbiórka obiektu. W roku 1904 na jego miejscu powstał kościółek Starokatolickiego Kościoła Mariawitów, istniejący tam do dnia dzisiejszego, ówcześnie położony przy ulicy Drobnej. W roku 1916 Czechówka Górna włączona została do Lublina, a w latach siedemdziesiątych ub. wieku powstało ogromne blokowisko, zwane dziś dumnie Czechowem. Również ul. Drobna została /po korekcie przebiegu/ przemianowana na ul. Paganiniego /jak na osiedla kompozytorów POLSKICH – z sensem/. To zatarło wszelkie ślady po fortalicji /czy na pewno?/.

  Jak widać na załączonym obrazku – do dużych zameczek ten nie należał. Ale było to założenie obronne i w porównaniu np. do wież w Stołpiu czy w Bieławinie i tak był większy. Dlatego też zgłoszę go do rejestru zamków prowadzonego przez Marka SQ5GLB i po nadaniu numeru proponuję kolegom z Czechowa podawanie w łącznościach tego faktu.

   

 • Henryk SP8DHJ

 • BYŁ ROK 2005 - REMANENT

  Dzięki Piotrowi SP8GHX, który postawił przysłowiową komputerową kropkę nad "i" wróciła możliwość pisania. Przedstawiam informacje, które chyba bardzo się nie zestarzały. Trwa okres podsumowań, rankingów, plebiscytów, planowań . Więc :

  KOKOTEK

  W czerwcu odbyły się w tej miejscowości połączone imprezy Ligi Obrony Kraju - Otwarte Mistrzostwa Polski w Szybkiej Telegrafii oraz Otwarte Zawody Wieloboju Łączności Dzieci i Młodzieży Szkolnej.

  Na liście startowej radiotelegrafistów znalazło się 30 osób z 7 województw. W grupie OT złoty medal zdobył Marek SP8BVN, a srebrny Stanisław SP8IOD po dramatycznej walce z kluczem elektronowym i nerwami. Staszkowi zabrakło do pierwszego miejsca 2,02 pkt. Marek wygrał odbiorem, a nadawał na poczciwym RBM-owskim "sztorcu". 4 miejsce w tej kategorii zajął Jurek SP8JWE, który przedobrzył i "wyzerował" odbiór liter. Wystarczyło oddać najniższe tempo 8 gr/min. Tym sposobem brąz przypadł Januszowi SP9LAS. Wśród juniorów jedynym i oczywiście niepokonanym zwycięzcą został Tomek SQ8JIT.

  Po dekoracji w Kokotku. Od lewej: SQ8JIT, SP8IOD, SP8BVN i "Azymut" z flagą gminy Zamość. Obok nich SQ7HOR

  Drużynowo ekipa Lubelskiego ZW LOK zdobyła puchar za III miejsce ustępując Łódzkiemu ZW LOK ( I m-ce) i Śląskiemu ZW LOK (II m-ce). To 2 miejsce mogło być nasze. Lubelszczyznę chciał reprezentować Mariusz - ciągle SP8TDX - z pobliskiego Lublińca, ale ktoś czegoś nie "dograł" ...

  W wieloboju łączności lubelską Ligę reprezentowała młodzież z podzamojskich wsi zrzeszona w UKS "Azymut". Zdobyli 1 medal złoty, 2 srebrne, 2 brązowe i drużynowo puchar za II miejsce. Zwyciężył Łódzki ZW LOK, a III miejsce zajął Pomorski ZW LOK.

  Przy okazji sprostowanie do komunikatu wygłoszonego na SR8L. W/w zawody odbyły się na terenie stanicy Hufca ZHP Piekary Śląskie, z której można usłyszeć SP9ZPS/9. Ten sławny przed laty w eterze Kokotek to odległa o parę kilometrów stanica Hufca Lubliniec, z której bardzo aktywna była stacja SP9ZAK/9.

  TO NIE BYŁ BARAKOWÓZ

  Komentując w czwartkowym komunikacie radiowym nasz, tj. Radka SQ8HNB/8 i SP8KEA/8, start w zawodach "zamkowych" Kol.Henryk użył stwierdzenia (co prawda w dużej przenośni), że ten zamek to taki ówczesny barakowóz. A barakowóz raczej wszystkim kojarzy się z byle jaką budą wśród wszechobecnego błota na placu budowy. Prawda historyczna chyba była nieco inna.

  Radek SQ8HNB nadaje z Zamczyska

  Nadawaliśmy z osiedla Zamczysko na południowych krańcach Zamościa (loc.KO-10-OQ) z miejsca, w którym wg.przewodników stał zameczek nabyty w 1517 roku przez Mikołaja i Feliksa Zamoyskich wraz z osadą Skokówka. W 1542 roku urodził się w nim Jan Zamoyski, przyszły fundator Zamościa. Dziś jest niewielkie wzgórze pomiędzy ogródkami działkowymi i osiedlem. W wyniku prac archeologicznych w latach 80-tych ubiegłego wieku oraz analizy źródeł archiwalnych stwierdzono, że odkryto pozostałości podmiejskiej willi Tomasza Zamoyskiego syna Jana.

  Na miejscu tym w 1648 roku oddziały Chmielnickiego założyły obóz oblężniczy. Wówczas willa-zameczek uległa spaleniu, a z czasem ze względów strategicznych rozebrano też mur obronny. Być może użyto jakieś cegły z rozbiórki do prac budowlanych w istniejącej już potężnej twierdzy, ale nie do budowy Zamościa jak pisze w internecie jakiś nieznany "historyk". Miejsce dawnego zameczka-willi porastają drzewa, krzaki i bujne trawy. Bez planu miasta trafią tu tylko tubylcy (nie wszyscy), gdyż brak jakiejkolwiek tabliczki informacyjnej. Ostatnio natrafiłem na ciekawy artykuł nt. lokalizacji zameczku Skokówka, ale o tym przy następnej ekspedycji zamkowej.

  WIELOBÓJ-BIS

  W październiku ponownie UKS "Azymut" reprezentował Lubelski ZW LOK. Tym razem w Otwartych Mistrzostwach woj. mazowieckiego w Białobrzegach k/Zegrza. Ponieważ równolegle w Pańskiej Dolinie koło Starego Zamościa rozgrywane były zawody Klubowego Pucharu Europy w radioorientacji sportowej, reprezentacja była nieco skromniejsza. Przybył jednak puchar za III miejsce drużynowe oraz nagrody i dyplomy za 5 miejsc medalowych w różnych kategoriach wiekowych.

  "Sprawni jak żołnierze" - pod takim tytułem ukazała się informacja o udanych występach wieloboistów zamieszczona w "Kronice Tygodnia". Po powrocie do Zamościa, najbardziej wytrzymali zaliczyli jeszcze start w Pańskiej Dolinie biegając z odbiornikiem, mapą i kompasem.

  NASI W SP DX CONTEST

  "Świat Radio" nr 12/2005 zamieszcza wyniki SP DX Contest 2005. W różnych kategoriach doliczyłem się 15 znaków z naszego "L" województwa. Medalowe pozycje to 2 miejsce SP8UFB w kat. SO AB Phone LP i 3 miejsce SQ8GKU w kat. SO 80 m Phone. Gratulacje!

  W pobliżu przysłowiowego podium znalazł się SP8LBK - 4 miejsce w kat.SO TB Mixed i SP8BVN - 5 miejsce w kat. SO 80 m CW. Jedyna z "8" okręgu stacja klubowa SP8KEA zajęła 12 miejsce ( 27 sklasyfikowanych). Dobre i to bo z SP2 i SP4 nie było żadnego znaku klubowego.

 • Marian SP8LZC
 • Dyplom “Lublin” w klasie S – to było latem

  Składałem się do tego przedsięwzięcia już od dłuższego czasu, ale wiecznie były jakieś przeszkody: a to kot zachorował, a to samochód się zbiesił, a to małżonka wymyśliła jakieś malowanie, a to deszcz padał, a to .... W końcu zebrałem manele i 28 czerwca odezwałem się z kwadratu KO11FF. Korespondentów maiłem aż trzech, ale przecież nikt nie wiedział, że BWR będzie na stare lata wyprawiał takie fanaberie. Pierwszego lipca było już znacznie lepiej, bowiem przesiedziałem przy mikrofonie od godziny 19,31 do 21,14. Koledzy dopisali i swą aktywnością bardzo mnie usatysfakcjonowali. Pytano mnie, kiedy i z jakich kwadratów będzie moje następne “gadanie” – nie umiałem dać sensownej odpowiedzi przewidując przeciwności w postaci: kota, żony, wnuków i samochodu. No, ale jakoś temu wszystkiemu wywijałem się dość skutecznie i do końca lipca zaliczyłem prawie wszystkie małe kwadraty Lublina. Definitywny koniec miał miejsce 3 sierpnia o godzinie 20,40. W sumie przeprowadziłem 104 łączności z 20-toma Kolegami. Wszystko to odbywało się głównie na kanale 145,250. Swoim korespondentom czapką do ziemi się kłaniam w podzięce. Gdyby nie Wasza obecność – cała moje “wyprawka” nie miałaby sensu. Dzięki Wam zdobyłem “Dyplom Lublin” w klasie specjalnej, czyli za pobyt i przeprowadzenie łączności ze wszystkich małych kwadratów Lublina. Mam nadzieję, że paru Kolegom udało się również spełnić warunki i zdobyć Dyplom Lublin. Koledzy, macie moje karty QSL – warto wysłać zgłoszenie do Krzysztofa SP8GSC, dyplom ten wcale nie jest prosty do zrobienia a jest przecież nasz – lubelski. Pozdrawiam i może w lecie....

 • Andrzej SP8BWR
 • Zawody Podkarpackie HF

  Organizator: Inicjatorem i pierwszym organizatorem zawodów jest klub SP8PCF z Łańcuta. Intencją pomysłodawcy było, aby w kolejnych latach zawody organizował inny klub z województwa Podkarpackiego. Realizując ten zamysł w 2006r jako pierwszy w tej sztafecie zawody organizuje i rozlicza Klub Łączności SP 7 KKX w Stalowej Woli.

  Termin: 12. 02. 2006 r. od 06 00 do 08 00 UTC obowiązuje 5-minutowe QRT przed i po zawodach.

  Pasmo. 3,5MHz.

  Emisje: CW, SSB; z tą samą stacją można powtórzyć QSO innym rodzajem emisji.

  Raporty: RS(T) + skrót powiatu (np.599 ST) stacje z woj. podkarpackiego –RS(T) + skrót województwa i powiatu (np. 599 KST)

  Punktacja: QSO na CW 2 pkt.+ 1 pkt.za QSO ze stacją z woj. podkarpackiego

  QSO na SSB 1 pkt.+ 1 pkt. za QSO ze stacją z woj. Podkarpackiego

  QSO ze stacją SP7KKX – na CW 6 pkt. na SSB 3 pkt.

  Punktów nie zalicza się w przypadku błędnie odebranego znaku lub grupy kontrolnej oraz różnicy czasu w logach korespondentów przekraczającej 5 minut.

  Mnożnik: Nie stosuje się.

  Punkty dodatkowe: za ułożenie hasła ,,Podkarpacie” z ostatnich liter sufiksów znaków korespondentów w logu -10 pkt.

  Wynik końcowy: Suma punktów za QSO + punkty dodatkowe .

  SWL’s ( za prawidłowy nasłuch uważa się odbiór znaków i grup kontrolnych obu korespondentów).

  Klasyfikacja:

  1.Stacje indywidualne i klubowe spoza woj. Podkarpackiego.

  2.Stacje indywidualne i klubowe z woj. Podkarpackiego.

  3.Stacje nasłuchowe.

  Nagrody: za pierwsze miejsce w każdej kategorii puchary,za miejsca 1-5 – dyplomy.

  - w przypadku pozyskania sponsorów przewiduje się również nagrody rzeczowe.

  Dzienniki: w nieprzekraczalnym terminie 2 tygodni od zakończenia zawodów na adres :

  Klub Łączności LOK SP 7 KKX ul. Energetyków 5 37-450 Stalowa Wola

  Zaleca się sporządzanie i przesłanie dzienników drogą elektroniczną w formie plików tekstowych (.txt) lub cabrillo (.cbr) na adres e-mail :sp7kkx@poczta.fm

   Zawody w terminie trzech miesięcy od dnia ich rozpoczęcia rozliczy komisja w składzie;

  Przewodniczący: Marek SQ 8 JLA

  Członkowie: Robert SQ 8 JMZ

 • Janek SP 8 FHK
 • Decyzje komisji są ostateczne i nie podlegają zaskarżeniu.

  Powiaty woj. Podkarpackiego:

  BR, DE, JA, JS, KN, KO, KS, LK, LN, LZ, MC, NO, PE, PM, PR, RM ,RO, RZ, SA, ST, SY, TB, TN, UD

  Zawody Podkarpackie VHF

  Organizator: Klub Łączności SP 7 KKX

  Termin: 6. 02. 2006 r. od 19 00 do 21 00 obowiązuje 5-minutowe QRT przed i po zawodach.

  Pasmo.144 MHz.

  Emisje: CW , SSB, FM

  Z tą samą stacją można powtórzyć QSO innym rodzajem emisji.

  Raporty: RS(T)+ nr QSO + lokator. (np.; 599 023 ko10an)

  Punktacja: za każdy kilometr odległości od korespondenta ( QRB) - 1 pkt.

  Wynik końcowy: suma punktów za QRB.

  Klasyfikacje:

  1.MIXED (stacje CW –SSB–FM)

  2.FM (stacje tylko na FM ).

  Nagrody: za pierwsze miejsce w każdej kategorii puchary, za miejsca 1-5 – dyplomy.

  - w przypadku pozyskania sponsorów przewiduje się również nagrody rzeczowe.

  Dzienniki: w nieprzekraczalnym terminie 2 tygodnie od zakończenia zawodów na adres :

  Klub Łączności LOK SP 7 KKX ul. Energetyków 5 37-450 Stalowa Wola

  Zaleca się sporządzanie i przesłanie dzienników drogą elektroniczną w formie plików tekstowych (.txt) lub cabrillo (.cbr) na adres e-mail : sp7kkx@poczta.fm

   Zawody w terminie trzech miesięcy od dnia ich rozpoczęcia rozliczy komisja w składzie;

  Przewodniczący: Marek SQ 8 JLA

  Członkowie: Robert SQ 8 JMZ

 • Janek SP 8 FHK
 • Decyzje komisji są ostateczne i nie podlegają zaskarżeniu.

  Przewiduje się losowanie nagród wśród uczestników obecnych na uroczystym podsumowaniu zawodów, które odbędzie się dn. 13 maja 2006 o godz. 15.00 na obiekcie rekreacyjnym klubu SP7KKX przy ul. Energetyków 5 w Stalowej Woli. Osoby pragnące wziąć udział w uroczystym podsumowaniu zawodów proszone są o potwierdzenie przybycia w terminie do dn. składania dzienników, bądź łącznie z Dziennikiem Zawodów.

  Na podsumowaniu, organizator zapewnia poczęstunek, miłą zabawę i niezapomniane wrażenia.

  REGULAMIN

  “ Powiatowe Stalowowolskie Zawody Dni Aktywności stacji amatorskich
  w paśmie UKF -145 MHz ”

  Organizator: Klub Łączności Ligi Obrony Kraju w Stalowej Woli SP7KKX.

  Cel zawodów: Promocja Powiatu i Miasta Stalowa Wola oraz doskonalenie umiejętności operatorskich i wzrost aktywności amatorskich stacji klubowych i indywidualnych w paśmie UKF.

  Terminarz zawodów: Każdy wtorek - począwszy od 3 stycznia 2006r. do 18 kwietnia 2006r.

  Czas: Od 20:30 do 21:00 czasu lokalnego.

  Emisja: FM, SSB – z jedną stacją w danej turze można przeprowadzić łączność tylko jednym rodzajem emisji .Nie zalicza się łączności poprzez przemienniki.

  Wymiana raportów: RS + nr kolejny obowiązuje ciągła numeracja QSO od pierwszej do ostatniej tury od 001+ lokator np.59 001 KO10AN

  Do zaliczenia łączności korespondentów obowiązuje podanie czasu QSO oraz pełna wymiana raportów.

  Pasmo: 144 - 146 MHz wg obowiązującego band planu.

  Wywołanie: Wywołanie w zawodach Dni Aktywności UKF

  Punktacja: Stacja organizatora SP7KKX - 5 pkt.
  Stacje członków komisji - 3 pkt.
  Pozostałe stacje-1pkt.
  Wynik końcowy uzyskuje się z sumy punktów pomnożonych przez liczbę małych kwadratów lokatora Lokator własny jest mnożnikiem.

  Wyniki danej tury (ilość przeprowadzonych QSO) należy przekazywać na paśmie do członków komisji:

  - bezpośrednio po skończeniu danej tury w godzinach 21:05 - 21:30 na częstotliwości 145.275 MHz, albo na

  - e-mail: sq6jr@epf.pl w nieprzekraczalnym terminie trzech dni, od chwili zakończenia danej tury.

  Wyniki uzyskane w poprzednich turach ogłaszane będą w każdy wtorek o godzinie 21.02, począwszy od 17 stycznia do18 kwietnia na kanale 145.275 MHz i na stronie internetowej http://zrlokstw.loken.pl

  Po zakończeniu zawodów prosimy o nadesłanie zestawienia logu zawodów do kontroli. Termin nadsyłania zestawień 02 maja 2006r na adres :

  Klub Łączności L.O.K.
  ul. Energetyków 5
  37-450 Stalowa Wola

  lub e-mail: sq6jr@epf.pl

  W podsumowaniu końcowym nie będzie klasyfikowana stacja SP7KKX oraz stacje członków komisji, niemniej jednak będzie podana liczba punktów przez nich uzyskana.

  Zezwala się na pracę z jednej stacji na dwa różne znaki pod warunkiem, że operator nie będzie pracował na oba znaki jednocześnie. Jeden ze znaków należy łamać zgodnie z obowiązującymi przepisami.

  Nie podanie wyników w określonym czasie powoduje nie zaliczenie punktów danej tury.

  Nie będą zaliczane łączności niepełne, przy braku potwierdzenia w dzienniku korespondenta, lub przy niezgodności czasu większej od 5 min.

  Będą odejmowane punkty za łączności ze stacjami, które będą brały udział w zawodach lecz nie będą podawać punktów do organizatora.
  Prosimy o nie prowadzenie rozmów nie związanych z zawodami w czasie ich trwania.
  Nie przestrzeganie regulaminu spowoduje nie zaliczenie punktów uzyskanych w danej turze, o czym zainteresowany zostanie powiadomiony przez komisję.

  Uroczyste spotkanie z udziałem Władz Miasta Stalowa Wola, ZW LOK w Rzeszowie oraz ogłoszenie oficjalnych wyników zawodów odbędzie się dn.13 05 2006 godz. 15 w siedzibie klubu SP7KKX w Stalowej Woli przy ul. Energetyków 5. Na spotkanie serdecznie zapraszamy uczestników wraz z rodzinami, osobami towarzyszącymi oraz sympatyków klubu.

  NAGRODY:

  Nagroda główna – I miejsce - Puchar Przechodni ufundowany przez Prezesa Stowarzyszenia Krótkofalowców Ziemi Sandomierskiej
  Za miejsca I – III puchary i drobne upominki ufundowane przez Klub Łączności SP7KKX,

  za miejsca I-V dyplomy .
  Uwagi dotyczące regulaminu, jak i przebiegu zawodów prosimy kierować do organizatora na piśmie. Decyzje komisji są ostateczne i nie podlegają zaskarżeniu.


  Nad prawidłowym przebiegiem zawodów będzie czuwała komisja w składzie:

  Przewodniczący :
    SQ8JLA Marek e-mail: sq8jla@go2.pl
  Członek: SP7HGT Marian e-mail:
  sp7hgt@poczta.onet.pl
  Członek: SQ6JR/8 Jacek e-mail:
  sq6jr@epf.pl.

  Vy ’73 ! Organizatorzy.

   

  INFORMACJE I OGŁOSZENIA

  Zapraszamy członków i sympatyków OT PZK na spotkanie w niedzielę 8 stycznia o godz. 11.00 do Domu Żołnierza ul. Żwirki i Wigury w Lublinie.

  Komunikaty OT PZK w Lublinie nadawane są na przemienniku lubelskim SR8L 145.675MHz w czwartki o godz.20.

  Więcej informacji dotyczących OT PZK w Lublinie znajduje się na stronie pzk.lublin.prv.pl

   

  1. Tadeusz SP8AWL wybiera się do Etiopii. Będzie starał się być QRV około 14UTC z ET3AA 12. 01.2006.Wraca 5 lutego do Polski!

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Pismo do użytku wewnątrz organizacyjnego, egzemplarz bezpłatny.

  Przedruk artykułów tylko za zgodą Autorów lub Redakcji.

  Wszelkie uwagi, propozycję, ogłoszenia prosimy kierować na adres:
  Tadeusz Pawłasek SP8DIP, skr. poczt. 3, 20-245 Lublin 25,
  tel. 7433134, e-mail:
  sp8dip@wp.pl