Zobacz temat
 Drukuj temat
Dyplom Lublin
SP8BWR
Znowu poszedł w zapomnienie. Lato minęło i nikt nie podjął tego tematu, nikt nie zorganizował "wypraw" do naszych małych kwadratów. W ubiegłym roku poświęciłem trochę czasu i objechałem wszystkie małe kwadraty a w wyniku tego kilku Kolegów spełniło warunki dyplomu ale na tym się skończyło. Nie znalazło to żadnego przełożenia na ilość wydanych dyplomów. Koledzy, zmobilizujcie się - Award Manager Krzysztof SP8GSC czeka na zgłoszenia!!!! Apeluję też do naszych najmłodszych, stażem, nadawców - może Wasz Temam czegoś dokona w tej materii, może pewnej niedzieli ktoś z was weźmie auto, radio i swego kolegę i ruszy do małych kwadratów Lublina???:(
Edytowane przez SP8BWR dnia 13/09/2007 13:07
Dziadek Andrzej SP8BWR
www.sp8bwr.com
 
http://www.sp8bwr.com
SQ8GHY
Mi się udało zrobić klasę "S" w 2002 roku. Ale się wtedy najeździłem rowerem. Smile
Pozdrawiam
Łukasz
--
Zapraszam do Klubu SP8KAF
 
http://sp8kaf.com
SP8BWR
Raven napisał Nie doszukałem się nigdzie mapki z rozmieszczeniem ich na terenie Lublina.

Taka mapka dopiero powstaje. Pewno nie długo będzie do pobrania na naszym portalu.
Wytyczyłem sobie granice na podstawie informacji znalezionych w sieci i wyszło mi, że kwadraty KO11 IF i IG nie obejmują terenu Lublina

W granicach administracyjnych Lublina są maleńkie skrawki tych kwadratów - rejon ulicy Bławatkowej.
Z chęcią wziąłbym udział w zdobywaniu takiego dyplomu. Przynajmniej w wersji nasłuchowej na początek. Pozwoliłem sobie wysłać dziś email do sq8ijs w sprawie licencji. Mam nadzieję, że da się to w miarę szybko załatwić

Słuszny krok - licencja SWL i karty QSL z nią związane czyli te, które przyjdą na Twój znak nasłuchowy są bardzo dobrze widziane przez Komisję Egzaminacyjną.
Edytowane przez SP8BWR dnia 24/09/2007 21:51
Dziadek Andrzej SP8BWR
www.sp8bwr.com
 
http://www.sp8bwr.com
SP8FNB
... dzien, dwa cierpliwosci i piekna mapa bedzie na RALku. Dopieszcza ja wlasnie SQ8OZI....kwadraty IF i IG "zaczepiaja miasto......
 
sq8jmc
Witam, moze nie jest to mapka samego lublina ale jest dokladna , tak mi sie wydajeSmile hehe podam linka warto zobaczyc.
http://f6fvy.free...Screen.php
I mam takie jeszcze male pytanie, w ktorych lokatorach Lublina na dzien dzisiejszy sa aktywni krotkofalowcy Lubelscy????
Osobiscie bede staral sie byc aktywnym z lokatora KO10GF lub KO10GE (czy z tych kwadratowjest ktos aktywny??) jeszcze nie wiem dokladnie ulica Nałkowskich jest w obu lokatorsch a nie wiem dokladnie w ktorym miejscu na mapie jest blok w ktorym bede przebywacSmile jak tylko sie o tym przekonam dokladnie zamieszcze taka informacje.
Pozdrawiam wszytskichGrin
Michał sq8jmc&sp8-20076
http://pl.fotoalbum.eu/sq8jmc/
 
http://www.sq8jmc.qrz.pl
sp8gsc
Wiekszość stacji pracuje z lokatorów KO11GF i KO11GG
z lokatora KO11HF pracuje Henryk SP8DHJ
z lokatora KO11HG pracuje Tadeusz SP8DIP
z lokatora KO11FF pracuje Grzegorz SQ8OZI
w pozostałych chyba na razie nie ma stalych stacji
W czwartek - 27 września po godz. 20 planowana jest duża aktywnośc z wielu nieobsadzonych kwadratów - podobno mają być aż 3 równocześnie pracujace ekipy
 
http://niedzwiada.nazwa.pl/pzk/sp8gsc/
sq8jmc
Miałem na myśli KO11 oczywiście, drobna pomyłkaWink, dziekuję też za informacje o lokatorach i aktywnych z nich kolegach, niestety w ten czwartek nie będę jeszcze obecny w Lublinie, myślę jednak że uda mi się to nadrobić innym razem. Sam, jak tylko będę miał możliwość, chętnie wezmę udział w "wycieczce" aktywujacej lokator.
Edytowane przez sp8gsc dnia 26/09/2007 21:22
Michał sq8jmc&sp8-20076
http://pl.fotoalbum.eu/sq8jmc/
 
http://www.sq8jmc.qrz.pl
sp8gsc
Ekspedycje pracować też będą na przemienniku lubleskim 145 675 (a być może na przemienikach, bo wszak mamy dwa)
Namawiam do zdobycia kl.IV dyplomu - wystarczy 8 lokatorów, łączności poprzez przemienniki.
 
http://niedzwiada.nazwa.pl/pzk/sp8gsc/
sq8jmc
Jesli tylko bedzie mi dane usłyszec przemiennik lubelski, bardzo chetnie, niestety przemiennik jest dla mnie osiagalny i to niestety tylko do odsluchu przy lepszych warunkach. Odleglosc oraz inne niesprzyjajace warunki w strone Lublina skutecznie uniemozliwiaja lacznosc poprzez przemiennik. Mysle ze jeszcze nic straconego, bo od 1 pazdziernika bede wiekszosc czasu spedzal w Lublinie. Wtedy mysle ze uda mi sie spelnic wymogi dyplomu wszystkich klasSmile
Pozdrawiam i do uslyszenia juz w pazdzierniku lokalnie.
Edytowane przez sp8gsc dnia 26/09/2007 21:17
Michał sq8jmc&sp8-20076
http://pl.fotoalbum.eu/sq8jmc/
 
http://www.sq8jmc.qrz.pl
SQ8GHY
Stacje ładnie pracują na częstotliwościach!!!

Sygnały bomba na mojej skromnej 1/4 fali na parapecie 10h.
Pozdrawiam
Łukasz
--
Zapraszam do Klubu SP8KAF
 
http://sp8kaf.com
SP8FNB
...ta droga pragne w imieniu moich Kolegow i swoim podziekowac wszystkim ,ktorzy nas wspieraja w naszej zabawie ...... mysle ze jeszcze poswieca troche czasu w nastepne czwartki i umozliwia nam jej dokonczenie.....chce takze oswiadczyc ,ze jestesmy swiadomi swojej bezideowosci krotkofalarskiej i braku ambicji , a jeszcze na dodatek pojedziemy na jakis zamek.../oswiadczenie oczywiscie napisalem tylko dla tych ,ktorym jest potrzebne do dowartosciowania sie.../.....
 
SP8BWR
A ja chciałem podziękować całej "garażowej" braci, że zechcieliście podjąć mój apel o uaktywnienie Dyplomu Lublin. Zobaczcie, jak swą obecnością w małych kwadratach powyciągaliście z norek Kolegów, których na dwójce nie było słychać od dawna. Ten trudny dyplom może dla iluś tam Kolegów, młodych i starych, dosłownie i w przenośni - być impulsem do zainteresowania się dyplomami w przyszłości. A póki co, jest asumptem do postawienia tezy, że właściwe zorganizowanie grupy ludzi przynosi znakomite efekty. Do usłyszenia w następny czwartek.
Dziadek Andrzej SP8BWR
www.sp8bwr.com
 
http://www.sp8bwr.com
sp8gsc
WAŻNE!
Proszę o składanie zgłoszeń na dyplom LUBLIN klasy 1-4 wyłącznie zgodnych z regulaminem dyplomu. Zgłoszeniem jest lista potwierdzonych łączności obejmująca listę otrzymanych kart QSL z odpowiedniej ilości kwadratów. (wstawianie dwukrotnie tego samego kwadratu jest niepotrzebne). Koledzy którzy podpisują zgłoszenie proszeni są o uprzednie sprawdzenie jego poprawności w tym zgodności wpisów z kartami QSL.
Składanie zgłoszenia przed otrzymaniem kart jest niezgodne z regulaminem dyplomu. Podpisywanie zgloszenia niezgodnego z regulaminem jest niczym innym jak wprowadzaniem w błąd award managera dyplomu.
Piszę to ponieważ otrzymałem już dwa zgłoszenia zawierające wpisy dotyczące łączności niepotwierdzonych, a wiec niezgodne z regulaminem.
Edytowane przez sp8gsc dnia 21/11/2007 16:43
73 Krzysztof
 
http://niedzwiada.nazwa.pl/pzk/sp8gsc/
SP8BWR
Parę nowych dyplomów zostało wydanych a na stronie z regulaminem i wykazem posiadaczy dyplomu - po staremu!!! Może warto zrobić to uzupełnienie???
Dziadek Andrzej SP8BWR
www.sp8bwr.com
 
http://www.sp8bwr.com
sp8gsc
Wszyscy którzy spełnili warunki ma uzyskanie dyplomu Lublin proszeni są o przesłanie zgłoszeń.
1.zgloszenie
2. kserokopia wpłaty
3. karty QSL do wglądu (na dyplomy klasy 1-4)
73 Krzysztof
 
http://niedzwiada.nazwa.pl/pzk/sp8gsc/
sp8gsc
Jeśli ktoś nie ma jeszcze dyplomu "LUBLIN" może zapoznać się z wymaganiami jakie trzeba spełnić aby go zdobyć.
http://pzk.lublin...icle_id=17
W następnej kolejności może warto byłoby pomysleć w jaki sposób zrobić potrzebne łaczności żeby go otrzymać, bo nie jest to proste....
73 Krzysztof
 
http://niedzwiada.nazwa.pl/pzk/sp8gsc/
sp8gsc
Dyplom jest bradzo trudny do zdobycia choć regulamin wygląda prosto. Istnieje jednak sposób na zdobycie najwyższej klasy poprzez uzyskanie potwierdzeń za łączności ze wszystkimi małymi kwadratami lokatora. I to zarówno za przeprowadzenie łączności z tymi kwadratami jak i z tych kwadratów (klasa S).
Ci ktorzy ten sposób zastosowali są posiadaczami dyplomu klasy S, a z ich pomoca kilku kolegów zdobyło dyplom klasy I - a wiec za łączności ze wszystkimi kwadratami. Cała trudność polega na tym, że w większości małych kwadratów lokatora nie ma stałych stacji, a więc nie ma z kim przeprowadzić łącznosci. I ten właśnie problem należy rozwiązać.
Edytowane przez sp8gsc dnia 27/02/2011 09:25
73 Krzysztof
 
http://niedzwiada.nazwa.pl/pzk/sp8gsc/
sq8pkk
sp8gsc napisał(a):
Cała trudność polega na tym, że w większości małych kwadratów lokatora nie ma stałych stacji, a więc nie ma z kim przeprowadzić łącznosci. I ten właśnie problem należy rozwiązać.


A jak, jako AM, zapatrujesz się na łączności tych samych stacji z różnych lokatorów. Hipotetycznie - jeden operator jeździ po lokatorach i łączy się z kilkoma tymi samymi stacjami stałymi.
Zakładając, że stacja przenośna "obleci" wszystkie kwadraty i zrobi z nich np. po 10 łączności, powinna mieć chyba dyplom S a każda z tych 10 stałych stacji klasy I? Czy też trzeba nazbierać taką ilość korespondentów żeby łączności się nie powtarzały?
Jak zinterpretować "Stacji ruchomych nie zalicza się"? Jest parę takich miejsc, gdzie można pracować z 4 lokatorów przestawiając antenę zaledwie o kilka metrów. Z 5 miejsc można aktywować wszystkie 14 lokatorów. Czy jeśli zostanie zgłoszona stacja przenośna, że np. w danym dniu od 17:00 do 17:15 pracowała z kwadratu HG, od 17:15 do 17:30 z HF, od 17:30 do 17:45 z IF a od 17:45 do 18:00 z IG to będzie zaliczone?
Vy 73!
Paweł SQ8PKK
 
sp8gsc
sq8pkk napisał(a):

A jak, jako AM, zapatrujesz się na łączności tych samych stacji z różnych lokatorów.

Pytanie postawione w liczbie mnogiej jest trudne do wyjaśnienia. Łączności tych samych stacji z róznymi kwardatami sa jak najbardziej mozliwe - dlaczegoby nie? Stacja pracująca z róznych kwadratów może przeprowadzać łacznosci z kim chce - nie ma żadnych ograniczeń. Jeśli będą się jej zgłaszali ci sami korerspondenci to takie łączności przeprowadzi. Oczywiście jeśli zgłosi się inny korespondent to też powinna przeprowadzić łaczność (i ją potwierdzić o ile bedzie taka prośba). Na pewno nie może być takiej sytuacji, że stacja pracująca z atrakcyjnego lokatora przeprowadzi tylko łączności umowione, a innych nie. To byłoby zachowanie niesportowe i aktywność takiej stacji niewatpliwie uznana zostanie przez Award Managera za nieważną.
Warunek jest jeden. Stacja pracująca z danego lokatora musi przeprowadzić co najmniej kilka łączności. Co to znaczy kilka? Zostało to juz wyjaśnione - kilka znaczy wiecej niż dwie. Jeśli przeprowadzi 1 QSO lub dwa akywność z danego lokatora nie zostanie uznana do dyplomu LUBLIN.

Stacja pragnąca zdobyć dyplom LUBLIN klasy S może w zgłoszeniu wykazać łacznosci z dowolnymi korespondentami. W wszczególnym przypadku oczywiście może to być ten sam korespondent, nie ma wymogu przeprowadzania łacznosci z każdego lokatora i inną stacją. Jest wymóg przeprwadzenia co najmniej kilku łączności inaczej aktywność nie jest zaliczana i dyplom nie zostanie wydany.

Stacja ruchoma to jest stacja będa w ruchu, a wiec w jadacym samochodzie lub innym pojeździe, a także stacja przenośna nie zainstalowana na stałe. Jak zmienić stację ruchomą lub przenośną w stacje stałą? Wystarczy sie zatrzymać - hi. Chodzi o to, że nie zalicza sie łączności ze stacjami ruchomymi, gdzie trudno jest okreslić lokator z którego stacja pracuje, a wiec żeby tego nie robić - stacji ruchomych po prostu się nie zalicza do dyplomu.

Podany przykład zgłoszenia aktywności jest poprawny aczkolwiek niekompletny. Wymóg regulaminowy jest taki:
Zgłoszenie aktywności powinno zawierać: znak stacji, lokator, datę i godzinę rozpoczęcia oraz zakończenia pracy, liczbę przeprowadzonych łączności, rodzaj anteny i maksymalną moc jaka była używana.

Oczywiście, że stacja może pracować kolejno z kilku lokatorów, aczkolwiek myslę, że nie w tej samej munucie. GPS daje błąd ok. 3m, a więc potrzeba trochę czasu by mieć pewność z jakiego lokatora się pracuje.
Pewne wątpliwości budzi praca z samochodu z zainstlowaną na nim anteną, ale skoro nie ma na ten temat żadnych wymogów w regulaminie dyplomu, należy uznać, że jesli samochód stoi to stacja jest zainstalowana.
73 Krzysztof
 
http://niedzwiada.nazwa.pl/pzk/sp8gsc/
sq8pkk
sp8gsc napisał(a):

sq8pkk napisał(a):

A jak, jako AM, zapatrujesz się na łączności tych samych stacji z różnych lokatorów.

Pytanie postawione w liczbie mnogiej jest trudne do wyjaśnienia.


Bo może nie do końca je odpowiednio sformułowałem Wink
Ale dzięki temu uzyskałem (i inni czytający również) obszerne wyjaśnienie zagadnienia dyplomu specjalnego. Dziękuję Smile Nie wygląda to już tak strasznie, o ile znajdą się chętni do łączności z drugiej strony Smile
Została mi jeszcze jedna wątpliwość i to raczej tego moje pytanie dotyczyło. Czy stała stacja mając potwierdzoną odpowiednią ilość łączności, każda z innym lokatorem ale w każdym przypadku z tym samym znakiem też się kwalifikuje na dyplom odpowiedniej kategorii? Czyli konkretnie sytuacja taka, że trzy stałe stacje (#1, #2, #3) pracują w domach, czwarta (#4) jeździ od kwadratu do kwadratu i (po zatrzymaniu Wink ) nawiązuje łączności. Oczywiście nawiązuje je ze wszystkimi chętnymi, ale mi chodzi o tą trójkę. Z Twojego opisu wywnioskowałem, że dyplom specjalny będzie dla znaku #4. Czy #1, #2 i #3 też mogą się ubiegać o dyplom kat. I pomimo tego, że mają wszystkie potwierdzenia od tego samego operatora?
I na koniec - czy o dyplom kategorii zwykłej (1,2,3... egal) może się starać stacja przenośna, która np. połowę kwadratów "zrobi" z jednej lokalizacji a drugą połowę z innej? Czy też zaliczane są tylko łączności z domowego qth?
Vy 73!
Paweł SQ8PKK
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.32
17,472,034 unikalne wizyty