Zobacz temat
 Drukuj temat
Witam i gorąco pozdrawiam wszystkich.
SQ8ISZ
Witam. Mam na imię Robert. QTH KO11HF.
Trafiłem na sp8-ral, szukając artykułów traktujących o krótkofalarstwie. Posłuchałem parę komunikatów czwartkowych dostępnych na stronie i postanowiłem założyć swój profil na portalu.
Tematyką "radiową" interesowałem się od małego. Pierwszy kontakt z radionadajnikiem pracującym w paśmie 11m miałem w wieku 15lat (około 14lat temu). Gdzieś na początku szkoły średniej miałem dość krótki kontakt z klubem SP8PLU (praca na 2m, nauka telegrafii). Niestety hobby kolidowało z nauką i "starszyzna" odcieła dostęp do klubu. Ponadto w wieku 15lat nie posiada się wystarczającego zaplecza finansowego, aby założyć własną stacje Smile (a sprzęt do tanich nie należy).
Aktualnie finalizuje zakup przenośnego radioodbiornika Yaesu VR-500 i przygotowuje się do wykonania i instalacji anteny w celu zwiększenia zasięgu odbiornika.
Oczywiście w międzyczasie planuje zdobyć licencje nasłuchową.
Zainteresowania mam dość niesprecyzowane, fotografia, muzyka, elektronika..
Nie będę już więcej "truł" coby nie zanudzić ewentualnych czytelników.
Pozdrawiam, 73.
Edytowane przez sp8gsc dnia 11/08/2008 16:59
 
SQ8MZW
Witam serdecznie na portalu, Bardzo mi miło. Licencja SWL to dobry krok na początek.Wink Taki okres początkowy/docierania i nauki jest bardzo wskazany, mówię to z doświadczenia. Choć w moim przypadku uważam był trochę za krótki. ............ ale nie żałuję. Oczywiście zachęcam Cię do rozwinięcia skrzydeł na niższych częstotliwościach. Wink
Bogaty zasób wiedzy na portalu i życzliwa pomoc kolegów na pewno przypadną Ci do gustu.Wink
Pozdrawiam
Maciek
Edytowane przez SQ8MZW dnia 11/08/2008 14:09
SQ8MZW
SP8-20-103
Maciej Zwierzchowski
dlastudenta.pl/photos/dlamaturzysty/pwr.jpg
 
SQ8RAY
Witam!
Gratuluję nowego odbiornika, przyznam, że jestem troszkę zazdrosny Smile
Namawiam do udziału w zawodach SP (i nie tylko) po otrzymaniu licencji SWL.
Pozdrawiam
Piotrek
P.S. Gdy już potestujesz trochę nowy nabytek to podziel się koniecznie wrażeniami na RALu!
 
http://hamspirit.com/sp8-20-069
SQ8MZW
a ja tak poprastu rzuciłem okiem na google foto na ten Yaesu VR-500 i pomyślałem że to ręczniak na 2m Grin
a to odbiornik wielozakresowy Grin
stąd się wziął mój tekst do zaczęcenia Kolegi na pracę na niższych pasmach.Wink
Nie wiem czy nie lepiej odrazu kupić transceiver. Do nasłuchów też się idealnie nadaje. Ale to temat na inny wątek.
Pozdrawiam i życzę jak najszybszego dołączenia do grona Krótkofalowców.
73
Edytowane przez SQ8MZW dnia 11/08/2008 16:58
SQ8MZW
SP8-20-103
Maciej Zwierzchowski
dlastudenta.pl/photos/dlamaturzysty/pwr.jpg
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.23
17,776,750 unikalne wizyty