Zobacz temat
OT20 PZK » Sprawy ogranizacyjne » OT PZK Lublin
 Drukuj temat
Beacon 2m i 70cm
sq8pkk
Witam,
Na ostatnim komunikacie padło zapytanie o chętnych na przygarnięcie radiolatarni 2m i 70cm. Czy można prosić o jakieś parametry wejściowe jakie taka idealna lokalizacja powinna spełniać?
Preferowane oraz niewskazane miejsca w sensie położenia geograficznego, sąsiedztwa, rodzaju budynku czy budowli, dostępności serwisowej, akceptowalnych kosztów użytkowania, itp.
Edytowane przez sp8gsc dnia 20/11/2011 15:06
Vy 73!
Paweł SQ8PKK
 
SP8UFT
Witam! Od technicznych spraw jest Tadek 8DIP, ale kilka słów chyba mogę napisać. Tadek planuje żeby bikony miały tak ok. 2W. Idealna lokalizacja wiadomo wysoko i czysty horyzont jak to na UKF-ie. Niewskazane miejsce - moje sąsiedztwoGrin. Miejsce musi być w miarę dostępne dlatego chyba wszystkie maszty GSM odpadają. Robię rozeznanie i z tego co ustaliłem to, że PZK ma umowę z Emitelem i jest przyjazny grunt do działania. W naszym przypadku 3 lokalizacje Piaski, Boży Dar i Lublin.
Piaski dużo nadajników o dużych mocach i tu może być problem z wejściem. Lublin też dużo anten i jak się dostawi jeszcze dwa nawet małej mocy to może być problem to zawsze coś może się zmiksować i zamiast ulubionej audycji będzie ... .-. ---.. ...- .... ..-. naprzykład i wtedy będzie dym. Na Bożym Darze tylko 2 nadajniki po 100kW ERP, więc tutaj przynajmniej teoretycznie powinien być najmniejszy problem z wejściem, a lokalizacja elegancka. Całość nie powinna zjeść prądu więcej niż za 100zł rocznie. W Poznaniu bikon jest na podobnej wieży jak w Lublinie i całość kosztów pokrywa Emitel. Jest jeszcze wysoka wieża radia eR tylko nie mogę sobie przypomnieć gdzie stoi. Mam też kilka innych lokalizacji i trzeba będzie przepytać właścicieli na tą okliczność.
P.S Już wiem gdzie ten nadajnik, zapytać zawsze można, a i ludzie z firmy w naszych szeregach by się znaleźli wtedy inna rozmowaWink
Edytowane przez SP8UFT dnia 20/11/2011 15:09
 
sq8pkk
Czyli jednak bardziej maszty antenowe niż dachy, na których można by takowy maszt ewentualnie postawić?



PS. Przy okazji głośno tupię nogami przeciwko brutalnej ingerencji admina w temat niniejszego wątku Wink
Vy 73!
Paweł SQ8PKK
 
SP8UFT
Nie ma przeciwskazań na maszt na jakimś budynku, ale chyba z takimi rzeczami trzeba uciekać od ludzkich oczu, a w takich Piaskach z szosy nie będzie widać, że przybędą nowe anteny. Jak to mówią czego oczy nie widzą tego ...... . Mam lokalizację gdzie zgoda właściciela może być jutro, ale trzeba wystawić z 15m masztu, a to pewnie nie podobałoby się kilku osobom więc chyba nie warto wkładać kija w mrowisko. Bo lokalizacja jest w środku wsi, bo od tego w.cz mogą się kury przestać nieść.Smile
Edytowane przez SP8UFT dnia 23/11/2011 16:28
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.14
17,784,459 unikalne wizyty