Zobacz temat
OT20 PZK » Sprawy związkowe (dotyczące PZK) » Sprawy związane z Naszym Związkiem
 Drukuj temat
Sponsorowanie wypraw przez PZK (pokrycie części kosztów)
Radek SQ8SET
Ktoś wie o jakie pieniądze chodzi z tą wyprawą do "KO10" ??
Zresztą nie ważne o jaką kasę... o ewentualny precedens :( tu chodzi.

Radek
 
http://qrz.com/db/sq8set
sp8nth
Coś mnie ominęło ?
Chyba niezbyt uważnie słuchałem !
Radek napisz coś na forum.
Grzegorz
 
www.sp8nth.ampr.org
SP8UFT
Nie do KO10 tylko do KO20, jeżeli mamy na myśli to samo, czyli czerwcowy wyjazd na zawody IARU 50 MHz. Pomysłodawcą całego zamieszania jest Tadek 8DIP więc jego pytaj o pieniądze ewentualnie "nadwornego krzykacza"Smile czyli Marka SQ8ISI bo to on biegał po sali i krzyczał o tym dofinansowaniu. A wystarczyło wstać powiedzieć o jakie pieniądze chodzi i zgłosic to jako wniosek. Jeżeli zostało by to przegłowowane na "TAK" to zarząd musiałby wykonać wolę członków OT20. A tu jakaś partyzantka, krzyku szumu, a konkrertów brakFrown.
 
sp8nth
Witam
Sam bym chętnie wziął udział w tej imprezie gdyż cel szczytny i towarzystwo wyśmienite (no może poza jednym młodzieńcem co nie potrafi zachować się w tak zacnym gronie) ale nasuwa się pytanie - kto ten wyjazd organizuje ??? Do tej pory nie wiem czy to LOK czy PZK bo jeśli chodzi o pieniądze to najważniejsza sprawa kto z nich będzie korzystał.

Grzegorz
 
www.sp8nth.ampr.org
SP8TDV
... A wystarczyło wstać powiedzieć o jakie pieniądze chodzi i zgłosic to jako wniosek. Jeżeli zostało by to przegłowowane na "TAK" to zarząd musiałby wykonać wolę członków OT20. ...


Nie tak szybko.
Wniosek to jedynie formalna prośba o podjęcie określonego działania a nie nakaz jego wykonania. Czyli Zarząd może ale nie musi zrealizować/uwzglednić wniosek.
Gdyby uczestnicy Zebrania podjęli uchwałę czyli nakaz wykonania określonych działań (akt woli) to dopiero wtedy Zarząd musiałby "bez szemrania" Cool zrealizowac treść takiego nakazu.

Znacząca różnica.

Na Zebraniu w dniu 4.03.br. zgłoszono tylko i wyłącznie wnioski.
 
SP8UFT
Dokładnie taką procedurę miałem na myśli. A był zgłoszony taki wniosek odnośnie wyprawy do KO20?. Bo nie byłem do końca.
 
SP8LBK
Zgłoszono wniosek ale zebranie w głosownaiu jawnym ten wniosek odrzuciło.

Wywiązał się ciekawy temat.
Proponuję aby zainteresowaniu założyli na naszym forum taki temat do dyskusji i sami zaproponowali rozwiązanie zgodne z prawem.
PZK prowadzi identyczną księgowość jak każda firma. Niech ktoś, kto prowadzi firmę zaproponuje jak może ze swojej z firmy legalnie wyprowadzić pieniądze aby pokryć koszty mojego prywatnego wyjazdu np na okres zawodów w Bieszczady.
 
http://www.qrz.com/db/sp8lbk
Radek SQ8SET
Moim zdaniem mniej istotnym problemem jest formalno-księgowe rozstrzygnięcie takiego wniosku, poważniejszym jest precedens i postępujące konsekwencje takiego czynu.
Zakładając że Tadeusz i Marek nawiasem mówiąc jestem pewien ich szczerych intencji, otrzymują zwrot koszów np. paliwa za wyjazd do KO20 , to kto mi zabroni ubiegać się o taki sam zwrot kosztów za wycieczkę do Zakopanego z moją żoną (nasłuchowcem OT20) ??

Oczywiście spacerując Krupówkami będę usiłował nawiązywać łączności z ręczniaka pod znakiem klubowym i ku chwale PZK.
Nikt mi nie zabroni o takie dofinansowanie się ubiegać , kolejnym będzie wniosek o dofinansowanie skuteczniejszego ręczniaka... może KF-a??

Skutkiem czego będzie wzrost składki OT-PZK i w konsekwencji spadek liczby członków a za tem kolejny wzrost składki.

Pozdrawiam
Radek
 
http://qrz.com/db/sq8set
SP8UFT
Tadek jeździ do KO20 chyba już od 7-8 lat i nigdy się nie żalił w żadnej rozmowie na brak kasy i że coś od kogoś chce. A co ugryzło Marka to nie wiem. Niby swoje zachcianki sami powinniśmy sobie finansować, ale z drugiej strony jakby Oddział dorzucił np: 100zł na paliwo do agregatu to chyba by nie zbankrutował ( tym bardziej, że uczestnikami tej wyprawy są członkowie oddziału płacący składki). Ale czasy mamy takie jakie mamy i czasami nie warto jest wydać choćby złotówki, bo potem afera jakby ukraść miliony. I może faktycznie lepiej jest nie dawać pieniędzy na tą i jej podobne imprezy dla Świętego spokojucóż.
 
Radek SQ8SET
@SP8UFT "Niby swoje zachcianki sami powinniśmy sobie finansować, ale z drugiej strony jakby Oddział dorzucił np: 100zł na paliwo do agregatu to chyba by nie zbankrutował"

Gdyby Oddział mi dorzucił 1000zł na nowego KFa też by nie zbankrutował. Tylko że oddział z powietrza kasy nie produkuje.
Kupowaliście radia, anteny, kable, literaturę za swoje bo to Wasze hobby było a teraz za przyciśnięcie PTT żądacie zwrotu kosztów od nas pozostałych członków?
 
http://qrz.com/db/sq8set
Radek SQ8SET
PS: a o co chodziło z .... Lidlem i Biedronką Wink bo to mnie ominęło


Chodziło o logo na kartach QSL, bo jeśli nie da PZK na wyprawę to da biedronka Smile

Radek
 
http://qrz.com/db/sq8set
sq8bgr
Witam wszystkich serdecznie.
Część osób, jak widzę, jest za dofinansowaniem "wypraw" część oczywiście przeciwko bo niby na jakich zasadach i dla kogo.
To można w miarę prosto ustalić.
Powiedzmy, że dofinansowanie ze środków OT moze dotyczyć wyłacznie wyprawy w której bierze udział conajmniej np. pięciu członków OT.
Teraz pytanie a dokąd taki wyjazd, tzn ile kilometrów musi być by to dofinansowanie się należało. Załóżmy, że to może dotyczyć wyjazdów do dużych kwadratów oczywiście innych niż kwadrat lokatora siedziby OT20. Jeśli nie duże kwadraty bo dystans od naszego KO będzie za duży to niech to będzie np. 150km od siedziby OT. Ten dystans jest czysto przypadkowy, do ostalenia.
Aby nie wyszło, że członkowie są np. wędkarzami i organizują sobie wyjazd nad Wisłe by pomoczyć kije, wyjazdy tego typu mogłyby dotyczyć np tylko pracy w zawodach, ewentualnie pracy np. okolicznościowej stacji.
Aby nie dochodziło do nadużyć i aby nikt uczestników nie posądzał o naciągactwo to uczestnicy otrzymywaliby dofinansowanie po udokumentowaniu swojej pracy podczas takiej wyprawy, czyli w przypadku zawodów wysłanymi logami z tych zawodów, w przypadku pracy np stacji okolicznościowej logiem z przeprowadzonych łączności. Zaraz będzie pytanie, a ile ma być tych łączności? Warunki propagacyjne mogą być różne więc i ilości łączności mogą się znacznie różnić. Liczby nie podam, bo łatwiej tego typu oceny będą mogli podać koledzy i koleżanki którzy brali już udział w wyprawach i wiedzą jak to realnie wygląda.
Uważam, że to nie powinny być jakieś ogromne kwoty, ale tak jak napisał Tomek UFT niech to będzie np 100zł na paliwo do agregatu czy 100zł do kart QSL dla stacji okolicznościowej.
Kryteria, które wymieniłem nie są tudne do wypracowania przez grupę pięciu krótkofalowców, kwota nie rujnuje budżetu OT, ja wiem że takie 100zł to może kropla w morzu ale lepsze to niż nic i dostaną Ci którzy faktycznie organizują coś w zwiazku z krótkofalarstwem a nie z wyjazdem na narty czy grą w tenisa itp (wędkarstwa nie wymieniam bo już było, poza tym nie mam nic przeciwko wędkowaniu Wink ).
Zasady byłby ustalone dla wszystkich takie same i nie byłoby sporów kto i dlaczego dostał.
Arek, SQ8BGR. Pozdrawiam.
 
sq8rmx
PZK zakupując np. transceiver jakiemuś klubowi w SP nie oznacza to, że automatycznie wszystkie kluby dostaną nowy sprzęt. Tak wiedz nie ma możliwości żeby wszyscy dostali po równo i być zazdrosnym, że ten dostał a ja nie. Marek miał pomysł i prawo złożyć taki wniosek, a że został odrzucony to już inna kwestia. Tak więc nie widzę powodu dalszego bicia piany i płakania nad rozlanym mlekiem. A nawiasem mówiąc (na dofinansowanie na nowy przemiennik nie ma, to może chociaż na jakąś wyprawę np: na KO20). Ja byłem na TAK
Pozdrawiam Marka i do spotkania może kiedyś na KO20. :)
 
sq8bwh
Sorry za OT. Zapytam z innej beczki, sprawy nas w Zamościu dotyczącej... Kiedy w końcu dostaniemy dla Klubu SP8KHT zezwolenie? Dlaczego to tak długo trwa? Gdzie to utknęło?
 
M0WQX
KHT ma już zezwolenie. Cierpliwości poleci pocztą.
 
http://www.pzk.lublin.pl
sq8bwh
Czekamy.. Podać adresy na które można wystać to zezwolenie? Za to do KO20xx z SP8KHT pojedziemy za darmo, od nas bliżej...
 
SP8LBK
Zacznijmy dyskusję od początku.
Nasz OT-20 nie posiada osobowości prawnej i w związku z tym wszystkie zakupy muszą być wcześniej uzgodnione z ZG PZK.
Co także nie jest bez znaczenia muszą być udokumentowane w fakturach wystawionych na PZK a nie na OT-20, które nasz skarbnik przesyła do ksiegowosci ZG.
Dla mnie już sam pomysł nawet częściowej refunkacji jakiegoś wyjazdu związanego z pracą na pasmach jest nieracjonalny i stwarzający konfiktowe sytuacje w przyszłości.
Jeśli nawet ZOT znalazłby legalną metodę na takie dofinansowanie to będę drugi aby wystąpić z podobnym wnioskiem o dofinansowanie (tylko koszty paliwa) mojego letniego wyjazdu z radiem na Mazury. W uzasadnienu napiszę, że będę pracował z różnych gmin i powiatów aby Koledzy z OT-20 mogli uzyskać punkty do SPPA i PGA.
A może zamiast nieuzasadnionych pretencji, wylewania żali i bicia piany to lepiej spotkać się z Ryszardem SP8ONZ i na spokojnie temat przedyskutować.
Można zastosować wykorzystanie samochodu prywatnego do celów służbowych (delegacja). Aktualny przelicznik to 0,8358zł/km. Przy 200 km wychodzi 167,16zł.
Ale jak napisałem nie róbmy precedensów bo obudzimy sie szybko z ręka w nocniku.
Vy 73'
Andrzej SP8LBK
 
http://www.qrz.com/db/sp8lbk
SP8UFT
O i wszystko jasne przynajmniej z prawnego punktu widzenia. czyli tak jak napisałem nieco wyżej
Ale czasy mamy takie jakie mamy i czasami nie warto jest wydać choćby złotówki, bo potem afera jakby ukraść miliony. I może faktycznie lepiej jest nie dawać pieniędzy na tą i jej podobne imprezy dla Świętego spokoju.
, czyli tłumacząc to na język bardziej zrozumiały. "Nie zaczepiaj ....... to nie będzie śmierdziało". Chociaż sama idea nie jest zła, bo na QSL-kach można napisać "Ekspedycja pod patronatem OT20"Smile
 
sq8pkk
SQ8SET napisał(a):
Chodziło o logo na kartach QSL, bo jeśli nie da PZK na wyprawę to da biedronka Smile


Radku. Da komu? Sponsor musi mieć partnera. Osoba fizyczna raczej ma małe szanse, klub czy oddział nie ma osobowości jak wspomniał Andrzej. PZK? Zaraz ZG będzie chciał odsyp i przestanie się opłacać Wink
Można by przy OT jakieś "gospodarstwo pomocnicze" stworzyć, które by się zajmowało pozyskiwaniem środków na działalność Smile

SP8LBK napisał(a):
Jeśli nawet ZOT znalazłby legalną metodę na takie dofinansowanie


Andrzeju, zapewniam Cię, że sposobów na zgodne z prawem wyciąganie kasy firmowej na prywatne potrzeby jest trochę Smile Kwestia odrobiny "gramotności" i chęci księgowego. Czy to działanie etyczne to już inna sprawa ale legalne na pewno.
A wracając do tematu. Jestem podobnego zdania co Arek sq8brg. Na pewno dało by się utworzyć katalog działań radioamatorskich oddziału (nie prywatnych inicjatyw członków), które mogły by być finansowane w części lub całości z pieniędzy związkowych. Kwestia wielkości środków jakimi OT dysponuje. Ale na to są też sposoby. Choćby zmiana podziału składki członków, tak żeby OT dostawał więcej z tego co płacą jego członkowie niż dotychczas (to zadanie dla delegatów na najbliższy KZD Smile ).
Edytowane przez sq8pkk dnia 08/03/2012 12:20
Vy 73!
Paweł SQ8PKK
 
sp8onz
Składka członkowska za cały rok wynosi obecnie 110 zł.
Z tej kwoty 90 zł jest wysyłane do ZG PZK a 20 zł zostaje do Naszej dyspozycji. A teraz rozważania teoretyczne:
Około 200 członków Oddziału x składka 20zł to jest niecałe 4000 zł , ponieważ uczniowie i studenci płacą 10 zł.
W roku 2011 na działalność Oddziału wydane zostało ok 2500 zł .
tj. biuro QSL , druk dyplomów, zakup pucharów itp.Co dwa trzy lata coś jest dokupowane do przemienników i to są wydatki kilkuset złotowe. Kilka lat temu kupiony był TRX za kwotę ok. 3900 zł i jest użytkowany przez grupę wyjeżdżającą min. do KO20. Kilka oddziałów już dawno mają większe składki Oddziałowe niż 20 zł, należy więc zastanowić się nad wysokością składki Oddziałowej na przyszły rok i rozważyć sposób i cel wydatkowania tych dodatkowych pieniędzy.
Jednocześnie należy pamiętać ,że wszystkie wydatki muszą być udokumentowane fakturami lub innymi dokumentami o których pisał Andrzej SP8LBK .
------------------
Ryszard SP8ONZ
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.32
17,759,654 unikalne wizyty