Zobacz temat
 Drukuj temat
Brak dźwięku - Yaesu VX-5R
Konto ukryte
Witam Serdecznie

Otóż mam taki kłopot, po włączeniu radia kompletnie nic nie słychac, nawet klawisze nie wydają dźwięków mimo iż w radiu jest opcja włączona, squelch jest na 0 i to nic nie daje, nie wiem czy radio muszę zestroić czy ustawić bym słyszał cokolwiek, lub może to zalezy od ilości naładowania baterii.
Nie wiem juz sam, sprawdzałem radio na 446MHz czy wogóle działa, ale dziw bierze mnie jak ustawiam daną częstotliwośc w paśmie PMR w Yaesu VX-5R i takie same daje ustawienia w Baofeng UV-3R Mark II i po wcisnieciu PTT w VX-5R zapala się lampka czerwona a w Baofengu zielona, ale gdy chcę coś powiedzieć kompletnie nic nie słychać, a Baofeng działa normalnie, a z Yaesu dzieją się jakieś dziwy, co mnie troszkę niepokoić zaczęło.
Czy możecie mi coś koledzy Szanowni pomóc ?

Pozdrawiam
Daniel

P.S.
Dodam że nawet radia się nie da słuchac no bo jak jak nie daje dźwięku, tzn powiem tak radio działa, bo widać po kontrolce, zapala sie na zielono i wskaźnik nadawania również jest, nawet przy właczeniu klawisza Emergency nie mam dźwięku, radio mryga i tyle.
Edytowane przez sp8gsc dnia 21/07/2012 22:10
 
M0WQX
a nie walnieło czasem gniazdo m.cz?

Z tego co wiem to jest zespolone gniazdo mikrofonogłośnikowe.

Pakuj radio i zawijaj do mnie. Mam troche luzu, ale tylko do końca tygodnia. Potem już nieaktualne możesz spokojnie szukać innego rozwiązania chyba, że masz czas i poczekasz sobie ze 3 tyg.

Tel 530635708.
 
http://www.pzk.lublin.pl
Konto ukryte
Witaj Marku

No to nie pozostaje mi nic innego jak wybrać sie do Ciebie.
Dziś ojciec mój sprawdził co tam w środku jest nie tak. Napisał mi na kartce, że układ scalony padł.
Mimo wszystko zadzwonię i wybiorę się do Ciebie.
Prawdopodobnie w piątek lub w czwartek ale po południu.
Edytowane przez sp8gsc dnia 21/07/2012 22:12
 
M0WQX
Temat zamykam.

Kto ma propozycję odezwie się via PW.
 
http://www.pzk.lublin.pl
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.13
17,775,744 unikalne wizyty