Zobacz temat
OT20 PZK » Co w eterze » Stacje polskie
 Drukuj temat
Skedy CW
sq8luv
W imieniu moim i innych OMs zapraszam na skedy, które odbywają się codziennie na QRG 3.545 MHz (plus minus QRM) od godz. 21:00 LT. Celem jest przyjemne spędzenie czasu na paśmie z kolegami przy kluczu i doskonalenie umiejętności odbioru i nadawania telegrafii otwartym tekstem.
Przyjęliśmy zasadę, że pierwsze 15 - 20 minut obowiązuje wolne tempo (16 - 18 wpm), dla osób uczących się tej emisji i jeśli w tym czasie nikt się nie zgłosi do łączności QRS, podnosimy prędkość, ale zawsze tempo dostosowywane jest do korespondenta (zdarza się 15wpm, ale zdarza się i 60wpm, każdy jest mile widziany Smile)
Regularne codzienne spotkania wieczorne odbywają się już od co najmniej półtora roku, ale pomimo stałej grupki bywalców, miłe widziani są nowi kompani do zabawy.
Również od jakiegoś czasu spotykamy się w okolicach 7.021 MHz codziennie rano o godz. 09:00 czsu lokalnego.
Jeszcze raz serdecznie zapraszam.

Krzysztof

P.S. Przepraszam jeśli to zabrzmiało zbyt oficjalnie, ale to już wina mojej polonistki z podstawówki, przybywajcie! Wink
Edytowane przez sp8gsc dnia 21/04/2013 09:54
 
sq8luv
Przypominam, że wieczorami od godz. 21:00 LT odbywają się skedy CW na 3.545 MHz. Są to z założenia skedy QRS. Jeśli na częstotliwości jest cisza i nikt nie odpowiada na nasze CQ, warto zajrzeć na 7.018 - 7.022 MHz, czasem tu się zbiera towarzystwo.
Natomiast żucie szmat QRQ ma miejsce popołudniami, od abt 14:00 LT na 7.022 MHz.
Zapraszam w imieniu "grupy" Smile
ZAPROSZENIE_1
ZAPROSZENIE_2
 
sp8gsc
cicho nagrane te zaproszenia
na QRQ strasznie szybko, tak bez przygotowania to prawie nic nie odebrałem
73 Krzysztof
 
http://niedzwiada.nazwa.pl/pzk/sp8gsc/
sq8luv
To mniej więcej dyżurne tempo naszych skedów QRQ, abt 50 wpm (poniżej tej prędkości, Ryszard SP9DBA pyta czego nadaję QRS... Wink. Zresztą, od mniej więcej takiej prędkości zaczyna się dobrze czytać CW, bez potrzeby "składania" liter. Kwestia osłuchania się trochę i nie ma problemu (też po weekendzie jestem nie w formie, więc nie jest to idealne nadawanie i zrobiłem dwa błędy). Wink Oczywiście zawsze można zwolnić, to ma być przyjemność dla wszystkich korespondentów.
Rysiek często wspomina Cię Krzysztof i czeka kiedy pojawisz się na 7022 kHz, Smile
Prawdopodobnie tego lata odwiedzi mnie swoim skuterem, więc pojawimy się na pewno u Ciebie Smile

P.S. Tak, nagrania nie najlepsze, coś mi strasznie "brumiało"podczas tego zabiegu, chociaż kable ok. Więc przepuściłem to przez moją CW KONSOLĘ Wink ale niestety ucierpiał na tym trochę sygnał z innej strony. Jak uznasz, że kiepskie bardzo, to można te linki wyrzucić, zaproszenie natomiast ponawiam do wszystkich zainteresowanych Smile
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.14
17,759,401 unikalne wizyty