Zobacz temat
OT20 PZK » Inne » Zawody
 Drukuj temat
Lubelski Maraton UKF 2014r
SP8CGE
Nie widzę dyskusji na temat Maratonu UKF. Ma "paść" i leżeć w następnym roku. Przykro bo już nabierał wigoru.
Wiesław
 
http://sp8cge@gmail.com
SQ8KJF
Wiesław Smile - nie żartuj, że Maraton nam padnie - ja poczyniłem poważniejsze kroki aby poważniej powalczyć w przyszłym roku - a ty prognozujesz upadek Maratonu - ja się nie zgadzam !!! Smile - ja jeszcze się nim nie nacieszyłem Smile
ex. SWL SP8 20 128
 
M0WQX
A o czym dyskutować jak wszystko sie toczy wg założeń.
 
http://www.pzk.lublin.pl
SQ8KJF
A ja mam takie jedno pytanko które mnie dręczy od kilku miesięcy. W regulaminie LM-UKF jest podany zakres częstotliwości zawodów cytuję niżej
5. Pasmo i emisje
2m / FM (145200 - 145575 kHz) kanały simpleksowe. Łączności przez przemienniki nie są zaliczane. Wywołanie: "Wywołanie w zawodach Lubelski Maraton UKF"

tym czasem jak patrzę w dostępnych bandplanach to:
145.1940 - 145.2060 12 kHz FM/DV Space communication

Jestem nowym krótkofalowcem i być może nie rozumiem wszystkiego do końca ale czy nie powinnien być zapis w regulaminie że praca w zawodach odbywa się od częstotliwości od 145.2060 ??
ex. SWL SP8 20 128
 
SP8CGE
Marku. Jakie są założenia na rok następny (2014r). Podjęto jakieś decyzje o kontynuowaniu maratonu, ewentualnych zmian regulaminu? Jakie są wieści?
Wiesław
 
http://sp8cge@gmail.com
M0WQX
Nic nie wiem na temat zmian w regulaminie lub wycofania maratonu.

Terminy na 2014 rok niebawem się powinny pojawić.

Więc póki co wszystko na znanych zasadach.
 
http://www.pzk.lublin.pl
SQ8MFM
Po całorocznych doświadczeniach uważam, że regulamin nie jest zły. Jedyną zmianę, jaką bym wprowadził to termin. Wielu kolegów sygnalizowało, że nie brało udziału ze względu na pracę zawodową. Uważam, że warto zmienić termin na niedzielę. Zachowując czas i wszystkie inne punkty bez zmian. Nie ma potrzeby zbierania ani komisji, ani specjalnych debat na ten temat. Trzeba to jednak zrobić szybko i nagłośnić. Pozdrawiam wszystkich, a Maratończyków w szczególności.
 
SQ8RAY
Cześć,

Termin niedziela 18 wcale nie będzie taki rewelacyjny.
Regulamin wymusza odjechanie od Lublina spory kawałek, aby powalczyć o punkty.
Koniec zawodów - 19, złożenie sprzętu - 20, powrót do Lublina - 23, wniesienie wszystkiego na trzecie piętro - 24 (na parkingu nie mogę zostawić bo stracę szybę i sprzęt, a o miejsce pod blokiem o tej porze mogę pomarzyć).
Podsumowując - brak czasu na przygotowanie się do pracy w poniedziałek :(
Podejrzewam, że co najmniej kilka osób będzie miało podobny problem.

Może przy okazji poruszę jeszcze kwestię obliczania wyniku z 12 tur.
Bardzo chciałem w grudniu pojechać na górkę, ale miałem wypadek.
Takich rzeczy nie sposób przewidzieć w styczniu, decydując się na startowanie w Maratonie. Wiem, że jeden z "jeżdżących" Kolegów miał podobny problem, ponieważ musiał wyjątkowo w sobotę zostać w pracy. I w tym momencie skończyła się "walka o punkty". Szkoda tylko tych kilku tysięcy przejechanych kilometrów Smile Może warto przemyśleć jeszcze raz liczenie końcowego wyniku z 10 najlepszych tur? Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam Koleżanki i Kolegów,
Piotrek SQ8RAY
ex. SP8-20-069
 
http://hamspirit.com/sp8-20-069
SQ8MFM
Wiem co czujesz Piotrek, bo w ub roku miałem podobny przypadek, kiedy nie dojechałem na miejsce i straciłem sporo punktów. Tylko dzięki gościnności Grzesia SP8NTH nie wypadłem w ogóle z konkurencji. Nie chciałem wywoływać dyskusji, ale widzę, że jest konieczna, choć może na głębsze zmiany jest już trochę późno. Odezwałem się w zasadzie w imieniu kolegi, który brał udział w naszym maratonie, ale właśnie obowiązki zawodowe nie pozwoliły mu kontynuować.
 
SP8CGE
Jeśli ktoś wskaże regulamin zawodów który wszystkich zadowoli to dostanie piwo z mojego osobistego browaruWink

Połączony z 19.12.2013 18:01:
SP8CGE napisał(a):

Jeśli ktoś wskaże regulamin zawodów który wszystkich zadowoli to dostanie piwo albo i dwa z mojego osobistego browaruWink

Edytowane przez SP8CGE dnia 19/12/2013 17:01
Wiesław
 
http://sp8cge@gmail.com
SQ8KJF
Ja powiem tylko, że w większości imprez sportowych które składają się z wielu etapów odrzuca się właśnie jeden lub dwa najgorsze wyniki zawodnika.

Ja jestem za tym aby coś takiego wprowadzić - odrzucenie dwóch lub jednego z najsłabszego wyniku w rozliczeniu rocznym na pewno wyrówna szanse i będzie również mniej stresu dla nas. Mój przykład - ja w ostatniej turze MUSIAŁEM być na imprezie rodzinnej i nie mogłem wziąć udziału w zawodach.

Co do terminu to według mnie sobota jest ok i popieram Piotrka w tym co pisze. Ja też bym chciał powyjeżdżać no a reszta to tak jak napisał Piotrek.
ex. SWL SP8 20 128
 
SQ9MUX
Ja osobiście proponuje żeby rozliczać każdego z dziesięciu najlepszych tur. Czasami obowiązki nie pozwalają co miesiąc brać udział w zawodach. My z Bartkiem czasem nocujemy po zawodach w schronisku, a zawody w niedzielę skomplikują sprawę, więc jestem za tym by zostać przy sobocie.
 
SP8CGE
Analizując wyniki 12 tury maratonu zauważyłem, że jeden z zawodników z poza naszego oddziału-okręgu na 15 zaliczonych łączności 7 przeprowadził w swoim okręgu i jedną z okręgiem 5.
Proponuję małą, ale z mojego punktu widzenia istotną, zmianę w regulaminie. Zaliczać tylko łączności z naszym okręgiem-oddziałem.
W innym przypadku maraton powędruje nam np. na Dolny Śląsk.
Wiesław
 
http://sp8cge@gmail.com
SQ9OJN
Jako że zostałem wywołany do tablicy, pozwolę sobie skomentowaćSmile Rozumiem, że proponowana zmiana w regulaminie miałaby oznaczać że tylko stacje z 8mego okręgu/znajdujące się w 8mym okręgu mogłyby brać udział w zawodach? Jest to dość duża zmiana i "trochę" ograniczająca liczbę uczestników, a chyba nie o to chodzi w zawodach. Szkoda, że kolega przeanalizował tylko 12tą turę zawodów (ja pozwoliłem sobie przeanalizować inne), zdarzało się również, że zawodnicy z 8mego okręgu mieli większość zaliczonych łączności z innym okręgiem (do czego moim skromnym zdaniem mieli święte prawo!), ale wtedy nikomu to specjalnie nie przeszkadzało...
Bardziej konstruktywnie: są inne moim zdaniem lepsze metody zapewnienia tego, by maraton nie "powędrował na Dolny Śląsk". Można wprowadzić minimalną ilość łączności zawodnika z 8mym okręgiem (ilościową lub procentową), nie wiem tylko czy system liczący by temu podołałWink
Co do poprzedniego tematu, również uważam że rozliczanie z 10 najlepszych tur byłoby korzystne dla większości zawodników.
Pozdrawiam,

Bartek
 
M0WQX
Wg 10 tur kolejność czołówki byłaby taka (chyba):

1.SQ9OJN
2.SQ8MFM
3.SP8KHT
4.SP8FNA

Zdziwiające, że wszystkie wnioski do regulaminu powstają tuż po ogłoszeniu wyników. Czemu nie przed jego wdrożeniem?

Osobiście mnie to już nie przeszkadza, bo nie będę brał udziału w LM UKF, ale panowie myślcie intensywnie i konkretnie teraz, żeby nie było, iż za rok czytając swoje własne wypowiedzi z poprzedniego roku okaże się, że nagle zmieniliście zdanie Wink

Macie czas na wnioski do końca roku podejrzewam, bo jeśli LM ma się odbywać w 2014 to regulamin musi ujrzeć światło dzienne co najmniej 7 dni przed zawodami.

Należy pamiętać, że jeden wniosek nie może zrujnować całego regulaminu. Jedna osoba chce wprowdzić swoją zmianę, a 40 uczestników musi się dostosować. Kupą Mości Panowie.

Wesołych Świąt.
 
http://www.pzk.lublin.pl
SP8CGE
Przy istniejącym regulaminie stacje spoza naszego okręgu nie muszą robić ani jednej łączności z nami i zajmować nawet czołowe miejsca z tych zawodach. To są nasze zawody i powinny popularyzować krótkofalarstwo w naszym okręgu czy oddziale. Dotychczasowa praktyka pokazała istotne korzyści z udziału w zawodach, głównie w rozwoju sprzętu i taktyki.
Dlaczego"po ogłoszeniu wyników", bo wtedy sytuacja jest czytelna i widać istotne problemy.
Wiesław
 
http://sp8cge@gmail.com
SQ9OJN
SP8WQX napisał(a):

Wg 10 tur kolejność czołówki byłaby taka (chyba):

1.SQ9OJN
2.SQ8MFM
3.SP8KHT
4.SP8FNA

Zdziwiające, że wszystkie wnioski do regulaminu powstają tuż po ogłoszeniu wyników. Czemu nie przed jego wdrożeniem?


Oczywiście dyskutujemy tu o regulaminie na 2014 rok, czyli jak rozumiem przed jego wdrożeniem. Nikt nie sugeruje liczenia 10 tur z 2013 rokuSmile! Osobiście zacząłem interesować się maratonem w lutym, dlatego przed regulaminem z 2013 nie mogłem się wypowiedzieć, nie mniej jednak zdaje się że sugestie co do liczenia 10 tur się pojawiały. Tak jak kolega Wiesław powiedział, po zakończeniu maratonu można wyciągnąć wnioski i ewentualnie wprowadzić zmiany w kolejnej edycji. Tak jak napisałem wcześniej, być może obowiązek nawiązania jakiejś ilości łączności ze stacjami z SP8 byłby nienajgorszym pomysłem który gwarantowałby lubelski charakter maratonuSmile
 
SQ8HNB
Witam wszystkich!
Mam dwa pomysły!

1. = coś podobnego do obliczania punktów pucharze świata w skokach (lotach) narciarskich. Np. 1. miejsce (w danej turze)- 100pkt, 2-gie -85 pkt, 3-cie 75, ... i tak coraz mniejsze różnice do 1 punktu poniżej np. 12 miejsca(w miesiącu)

2. == liczymy do generalki (wspomniane już wcześniej) 10 najlepszych wyników zawodnika >>> ale są dwa problemy: I. - może się okazać, że kilka stacji będzie na koniec roku z identyczną ilością pkt. CO WTEDY?? II. - punktacja powinna być stała (bez względu na ilość zawodników biorących udział w danym miesiącu) - chodzi o punkty za czołowe miejsca w danej turze == raz było to kilkanaście punktów ... a raz pół "KOPY". Jak komuś "niemoc" wyskoczy wtedy kiedy uczestników będzie wielu - ma dużo straty.

Trzecia myśl mi przeszła przez głowę ... ale to się nie sprawdzi. ??? Liczyć (w turze) w pierwszej kolejności wszystkich którzy mają maksymalną ilość łączności poprawnych, miejsca od 1- n , potem tych którzy mają o jedną mniej = przyznać im miejsca od (n-1) - m, i analogicznie dalej ... Zamiar taki by wyeliminować jak najwięcej błędów operatorskich lub innych ( o podniesienie jakości łączności tak w ogólnym skrócie chodzi ).

Regulamin jaki powstanie - taki będzie Smile Trzeba będzie się dostosować.
Za dotychczasową rywalizację wszystkim startującym dziękuję!
Zwycięzcom gratuluję!

Pozdrawiam
Radek SQ8HNB

Połączony z 26.12.2013 10:38:
Ps. Niedziela NIE! - wolałbym sobotę.
Edytowane przez SQ8HNB dnia 26/12/2013 10:38
 
SP8UFT
Witam!
Analizując wyniki 12 tury maratonu zauważyłem, że jeden z zawodników z poza naszego oddziału-okręgu na 15 zaliczonych łączności 7 przeprowadził w swoim okręgu i jedną z okręgiem 5.
Proponuję małą, ale z mojego punktu widzenia istotną, zmianę w regulaminie. Zaliczać tylko łączności z naszym okręgiem-oddziałem.
W innym przypadku maraton powędruje nam np. na Dolny Śląsk
No nieźle......
Przy istniejącym regulaminie stacje spoza naszego okręgu nie muszą robić ani jednej łączności z nami i zajmować nawet czołowe miejsca z tych zawodach. To są nasze zawody i powinny popularyzować krótkofalarstwo w naszym okręgu czy oddziale. Dotychczasowa praktyka pokazała istotne korzyści z udziału w zawodach, głównie w rozwoju sprzętu i taktyki.
Dlaczego"po ogłoszeniu wyników", bo wtedy sytuacja jest czytelna i widać istotne problemy

Wybacz Wiesław, ale naprawdę nie wiem czy mam się śmiać , czy płakać, bo takich bzdur to już dawno nie czytałem. Karać kogoś za to, że nie jest z SP8 lub nie należy do OT20?!!!!! A co bedzie, gdy np. w czerwcu nad Lubelszczyzną miedzy 18-19 będzie szalała burza i nikt z nas nie będzie w stanie zrobić QSO w zawodach, a w SP9 słoneczko? Zawody się odbędą, a wszyscy będą mieli 0 pkt.?. Z tego co pamiętam to regulamin co roku ulega ewolucji i raczej w pierwszej edycji nie było nic o zakazie startu stacji spoza OT20. Wydaje mi się, że w regulaminie możemy najwyżej nagradzać stacje np. z SP9 za robienie łączności z nami, a nie karać za ich brak. Pozdrawiam Tomek
 
SP8CGE
Szanowny Tomku. Stacja SP9SDR ma dwie łączności z SQ9)JN i SQ9PCA, Stacja SQ9KWY jak wyżej, stacjaSP8KUP łaczności j.w. stacja SQ9MUX tak samo. Łączności SQ9OKY i SQ9PPT są nieco odmienne. Stacje te mają tylko po dwie łączności jak z pod kalki. Żadna z nich nie ma łączności z 8 okręgiem. Stacje te pracowały w większości z Andrychowa. Wydaje się, że sprawa jest oczywista. Z przeglądu wyników można wyciągnąć wnioski, że jedna ze stacji z naszego okręgu też taką metodę zastosowała. Zamojski (panie świeć nad jego duszą) jest wielce zmartwiony.
Wybacz Tomku, ale zalecam żucie łebków od śledzi, zawierają dużo fosforu a ten intelekt wspomaga.
Pozdrawiam.
Wiesław
 
http://sp8cge@gmail.com
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.30
17,784,394 unikalne wizyty