Zobacz temat
 Drukuj temat
Mój mały jubileusz 25-lecia
sp8ufm
Leży przede mną licencja SWL, którą dokładnie 25 lat temu, dnia 9 stycznia 1989 roku wręczył mi Pan Andrzej SP8BWR.

Licencja została podpisana przez Sekretarza Jurka SP8TK i Prezesa - Adama SP8FNB.

Bardzo dokładnie pamiętam tamtą chwilę, uścisk dłoni SP8BWR oraz bicie serca, gdy mi ją wręczał. Pamiętam też jak ciężko było mi zasnąć, a gdy zasnąłem - obudziłem się w środku nocy, zapaliłem światło by przyjrzeć się jej jeszcze raz.

Na drugi dzień, po niedospanej nocy zaniosłem ją do szkoły by pochwalić się kolegom swoim osiągnięciem. Byli oni nią tak zainteresowani, że wyrywali sobie ją z rąk do rąk, tak że jeden z nich lekko ją rozdarł. Na marginesie - właśnie jego... wczoraj pochowaliśmy.

W sierpniu 1991 roku uzyskałem upragnioną licencję na "posiadanie i używanie urządzeń nadawczych i radionadawczych kat. II" i 4 listopada tegoż samego roku przeprowadziłem pierwsze QSO ze spacją SP8PLU.

Jednak przygotowania do matury sprawiły, że zdemontowałem swoją antenę, radio schowałem do szafy z nadzieją, że po maturze i egzaminach wstępnych na studia wrócę do swojej pasji. Z przyczyn zarówno zdrowotnych jak i ekonomicznych nastąpiło to dopiero teraz. 7 grudnia 2013 na prowizorycznej antenie zrobiłem pierwsze QSO ze stacją F1ULQ. No i ze względu na tą prowizorkę zrobiłem ich do tej pory zaledwie siedem (nie licząc łączności UKF). Mam jednak nadzieję, że za kilka dni prowizoryczne anteny (tj. Long Wire na 80 MHz oraz Discone na 14 i 21 MHz) zostaną zastąpione przez jedną ale dobrą antenę wielopasmową.

Ech... wspomnienia!
Pozdrawiam
Tomek SP8UFM
 
SP8CGE
Moje gratulacje z okazji podniosłej rocznicy.
Wiesław
 
http://sp8cge@gmail.com
sp8ufm
Dziękuję, choć to tylko mały, prywatny jubileusz Smile

Przepraszam też za drobne błędy w poprzednim poście - pisząc o 80 MHz miałem na myśli 80 metrów a pierwsze QSO przeprowadziłem ze STACJĄ, a nie ze spacją Wink

W przerwie nauki do egzaminu serdeczne 73! z piątego okręgu SP Smile
Pozdrawiam
Tomek SP8UFM
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.13
17,776,032 unikalne wizyty