Zobacz temat
 Drukuj temat
Jeśli nie możesz nadawać
sq8wi
Jeżeli nie masz możliwości nadawania, lub jeżeli z jakiś powodów Twoja stacja nie może być "aktywna" w eterze , lub jeżeli wyjechałeś za granicę i nie masz możliwości nadawania polecam program HAMSPHERE wymagania dostęp do neta i laptop polecam ...
robert w.
 
http://sq8wi.qrz.pl
sp8ufm
Program może i ciekawy, ale 30 EUR za rok to dla mnie cena jednak odstraszająca.
Pozdrawiam
Tomek SP8UFM
 
sq8wi
No nie stety nie ma nic za darmo ale 30 euro to chyba nie dużo
robert w.
 
http://sq8wi.qrz.pl
sp8ufm
Nie zgodzę się. 30 EUR za licencję wieczystą tj. kupujesz raz i używasz bez ograniczeń czasowych jeszcze bym zaakceptował. Natomiast, okresy abonamentowe sprawdzają się tam gdzie mają one swoje logiczne, powszechnie znane i zrozumiałe uzasadnienie. Przykładowo - aktualizacja sygnatur wirusów i innego złośliwego kodu. Aby program antywirusowy był aktualny codziennie - w święta też, ktoś musi rozpracowywać nowe zagrożenia, tworzyć i uzupełniać sygnatury złośliwego kodu i umieszczać go niezwłocznie na serwerach z szybkim przesyłem danych, bo użytkowników chcących pobrać aktualizacje w jednej minucie są tysiące, jak nie setki tysięcy.

No i ceny programów antywirusowych są różne. I tak np. 2 lata temu za G Data Internet Security zapłaciłem ok 50 zł. W tym roku 84 zł. Obecne ceny są już wyższe i program ten kosztuje ok 150 zł za rok.

No i wreszcie wiem jak sprzedaje się oprogramowanie w na urządzenia przenośne, gdyż obserwuję ten rynek z zamiarem wejścia ze swoim projektem. Użytkownicy androida rzadko kiedy decydują się na zapłatę za program. Użytkownicy sklepu iStore częściej decydują się na zapłatę za aplikację, ale też rewelacji nie ma.

Na plus jest tylko fakt, że jest to program specjalistyczny. A więc adresowany do pewnej, wąskiej grupy specjalistów czy pasjonatów. Ci rzeczywiście gotowi są zapłacić za program częściej i więcej niż gdyby był on adresowany do jak największej grupy odbiorców. Za dobry program pasjonat zapłaci, ale też w rozsądnych granicach no i oczywiście nie każdy.
Emulator odbiornika pasm amatorskich nie jest czymś rewolucyjnym i co ważne - niezastąpionym. A własnie za takie innowacyjne oprogramowanie skłonny jest zapłacić odbiorca końcowy chętniej niż za te będące substytutem tak jak jest to w przypadku tej aplikacji.

Jeżeli to Ty jesteś autorem programu to wróć do tej mojej wypowiedzi za rok. Czas pokaże ile racji było w tym co napisałem.

Jeżeli miałbym Ci udzielić życzliwej rady to poczytaj sobie kilka publikacji na temat sprzedaży aplikacji na platformy mobilne - np. wydawnictwa Helion, a następnie na podstawie tak zdobytej wiedzy przekonstruuj cennik. Więcej zarobisz obniżając ceny. Także warto pomyśleć o kilkudniowej wersji trial. Sugeruję 7 dni i nie więcej ani nie mniej. Resztę wskazówek znajdziesz na forach i w publikacjach poświęconych sprzedaży aplikacji mobilnych.
Pozdrawiam
Tomek SP8UFM
 
sp8ufm
Co do wyceny aplikacji - zapytaj się potencjalnych klientów ile mogliby oni zapłacić MAKSYMALNIE za Twoją aplikację, a następnie do uzyskanej odpowiedzi dodaj 50%. Ankietowani zazwyczaj zaniżają o połowę swoją maksymalną możliwość zapłaty za produkt czy usługę, dlatego możesz powiększyć uzyskaną odpowiedź o 50%. Ale nie więcej!

Ja za ten program zapłaciłbym maksymalnie 10 EUR. Zapewne ostateczną ceną po wielu wahaniach jaką byłbym skłonny zapłacić to 15 EUR. Niezależnie od ceny prawdopodobnie nie zdecydowałbym się na przedłużenie subskrypcji o kolejny rok. A wiem to stąd, gdyż wiem jaki jest los aplikacji, które kiedyś instalowałem bo gorączkowo musiałem je mieć. Po jakimś czasie o większości z nich zapominałem. Zostałem wierny tylko kilku z nich. Reszta zalega w moich telefonach i tabletach niepotrzebnie obciążając ich pamięć.
Pozdrawiam
Tomek SP8UFM
 
sq8wi
No cóż Tomku być może masz rację , być może. Dla mnie jest to alternatywa, używam tej aplikacji programu jak zwal tak zwał sporo kolegów z niego korzysta również w Polsce. A tak na marginesie to chyba przyznasz mi rację że utrzymanie bodajże trzech serwerów kosztuje. Kończąc ja go używam i dopóki nie będę miał możliwości "zbudowania stacji" będę z niego korzystał ("zbudowanie stacji" też kosztuje) pozdrawiamhejka
robert w.
 
http://sq8wi.qrz.pl
sp8ufm
sq8wi napisał(a):

A tak na marginesie to chyba przyznasz mi rację że utrzymanie bodajże trzech serwerów kosztuje.


To prawda - kosztuje. Przez wiele lat sam dzierżawiłem serwery. Najniższa cena to 200 zł za miesiąc. Największa - to było bodajże 512 zł. Niemniej widziałem oferty serwerów, których miesięczny koszt utrzymania przekraczał 1000 zł.

Przez 9 lat byłem przedsiębiorcą internetowym. 1 lutego 2013 roku zamknąłem swoją działalność. Stąd wiem, ze przeciętnego użytkownika nie interesuje ile czasu, pracy i pieniędzy włożyłeś w swoje przedsięwzięcie. Interesują go tylko to czy oferowany przez Ciebie produkt jest jemu potrzebny, a jeśli tak, to ile jest on skłonny za niego zapłacić.

Ja stosowałem taką drabinkę cenową - wybierając cenę 2 razy większą, klient dostawał więcej. Przykładowo - zapłacisz 1 zł to dostajesz 1 szt. Zapłacisz 2 zł to dostajesz 3 szt. itd.

Niestety - pewnego razu po wielu latach ta metoda przestała się sprawdzać. Klienci kupowali produkty za 1 zł i już nie wracali. Dla mnie to był początek końca mojej działalności.

Konkurencji specjalnie nie miałem, więc mogłem dyktować ceny jakie chciałem. Przy tym dla nich moja praca, wysyłek i koszty były zupełnie nieistotne. Początkowo chcieli oni dostać jak najwięcej za jak najmniej. Potem - nie widząc czemu, zaczęli się zadowalać tylko najtańszymi produktami, które ledwo starczały na opłacenie bieżących kosztów. Gdy trzy miesiące z rzędu saldo przedsięwzięcia było ujemne zlikwidowałem swoją działalność. Obecnie po prawie roku odpoczynku znów szukam dla siebie nowych możliwości zarobkowania. Najchętniej w branży internetowej.
Pozdrawiam
Tomek SP8UFM
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.25
17,759,927 unikalne wizyty