Zobacz temat
OT20 PZK » Technika » Anteny
 Drukuj temat
Kratownica, a dokumenty na pozwolenie na budowę
sq8jca
Witam,

Jakie dodatkowe dokumenty trzeba przedłożyć do urzędu (oprócz projektu na maszt oczywiście w 4 egzemplarzach), aby postarać się o pozwolenie na budowę?
Wiem, że gdzieś była dostępne na stronach PZK kalkulacja promieniowania dla ochrony środowiska, ale nie mogę tego nigdzie znaleźć.

Pozdrawiam,
Marek
sq8jca
 
SP8BWR
Na naszej stronie tego materiału już nie ma - zadziałały tzw. prawa autorskie. Sprawdź swoją pocztę!!!!
Dziadek Andrzej SP8BWR
www.sp8bwr.com
 
http://www.sp8bwr.com
SP8UFT
Wydaje mi się, że urzędnika nie obchodzi co na tym maszcie będzie i czy to będzie produkowało pole elektromagnetyczne czy zrobisz tam sobie punkt widokowy. Nie wiem co za maszt planujesz i co będzie na nim zainstalowane, ale istnieje zawsze opcja postawienia tego bez pozwolenia na budowę i to w dodatku zgodnie z prawem.
 
sq8jca
SP8UFT napisał(a):

Wydaje mi się, że urzędnika nie obchodzi co na tym maszcie będzie i czy to będzie produkowało pole elektromagnetyczne czy zrobisz tam sobie punkt widokowy. Nie wiem co za maszt planujesz i co będzie na nim zainstalowane, ale istnieje zawsze opcja postawienia tego bez pozwolenia na budowę i to w dodatku zgodnie z prawem.


Witam, 21 metrów + 3 anteny od GEM.

Pozdro z Belfastu,
Marek
 
sq8jca
SP8BWR napisał(a):

Na naszej stronie tego materiału już nie ma - zadziałały tzw. prawa autorskie. Sprawdź swoją pocztę!!!!


Dziękuje Smile
 
SP8LBK
Marek
W przypadku legalnego postawienia takiego masztu potrzeba tych samych dokumentów co na budowę domu, bo wnioskujesz o pozwolenie na budowę. Nie wnikam w ich treść.
Sprawy ochrony środowiska w tym momencie nie są istotne ale nawiedzony urzędnik może o to pytać ale zawsze musi podać podstawę prawną i zawsze może ci podać, że w planie przestrzennego zagospodarowania danego terenu nie przewidziano takich budowli.
Mimo to, życzę powodzenia.
Lepiej i taniej jest zaprosić na grilla kilku sąsiadów i im "wytłumaczyć" w czym rzecz. W razie czego maszt kładzie się szybciej niż stawia.
Vy 73'
Andrzej SP8LBK
 
http://www.qrz.com/db/sp8lbk
sq8jca
SP8LBK napisał(a):

Marek
W przypadku legalnego postawienia takiego masztu potrzeba tych samych dokumentów co na budowę domu, bo wnioskujesz o pozwolenie na budowę. Nie wnikam w ich treść.
Sprawy ochrony środowiska w tym momencie nie są istotne ale nawiedzony urzędnik może o to pytać ale zawsze musi podać podstawę prawną i zawsze może ci podać, że w planie przestrzennego zagospodarowania danego terenu nie przewidziano takich budowli.
Mimo to, życzę powodzenia.
Lepiej i taniej jest zaprosić na grilla kilku sąsiadów i im "wytłumaczyć" w czym rzecz. W razie czego maszt kładzie się szybciej niż stawia.


Witaj,

Wiem i znam realia związane z pozwoleniem na budowę. Miałem odbiór domu 4 lata temu i aspekty prawne, geodezyjne, obostrzenia itp. znam dosyć dobrze, bo jak ktoś budował dom, to wie o co chodzi.
W tym momencie, jestem na etapie gromadzenia końcowej papierologii, bo projekt konstrukcyjno-wykonawczy wieży mam zrobiony imiennie dokładnie pod lokalizację (4 egzemplarze). Zostają mi tylko kwity pod ochronę środowiska, wrysowanie w mapę itp. Dokładnie jak pod budowę domu.

Dużo myślałem nad tym, co mam postawić u siebie. Szkoda mi komina, dachu itp.
Siedzenie z majkiem i zdzieranie gardła...na to nie mam czasu.
Muszę włączyć radio, wejść na cluster, obrócić rotor, zrobić prefix i wyłączyć radio Smile Tak np. robi SP5EWX, który udzielił mi parę wskazówek np. gdzie nie kupować kraty Grin . Wsiada do samochodu, jedzie do Spały robi coś i wraca do domu...
Dużo jestem poza SP (np. teraz w MI, ale często np. w PY, BA, 9V itp Wink ), i zastanawiałem się, czy się w kontrolę zdalną nie pobawić. Loguję się do domu jak nie mam nic do roboty po pracy, obracam rotor, robię łączność, wylogowuje się i załatwione. Takie są chyba teraz też trendy, jak obserwuję co się dzieje np na Zachodzie, w Stanach, Japonii itp.

Pozdro,
Marek
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.19
17,775,096 unikalne wizyty