Zobacz temat
 Drukuj temat
RigExpert Ti-5
sp8ufm
Od dzisiaj jestem szczęśliwym posiadaczem modemu cyfrowego RigExpert TI-5. No i potrzebuję pomocy w jego konfiguracji. Udało mi się podłączyć go do odbiornika trancseivera.

Pierwszy problem to dekodowanie przebiega nieprawidłowo. Dekodowane sygnały stanowią niezrozumiały, nielogiczny zbiór znaków.

Drugi problem - po prawidłowym skonfigurowaniu odbioru kolejnym krokiem będzie podjęcie pracy w eterze. To tego będę zapewne potrzebował dodatkowego okablowania łączącego nadajnik z modemem. Czy i gdzie można zlecić jego wykonanie? Nie jestem elektronikiem, więc nie chcę ryzykować uszkodzenia zarówno modemu jak i nadajnika.

Tutaj link do manuala tego urządzenia: http://www.inradi...manual.pdf
Pozdrawiam
Tomek SP8UFM
 
sp8ufm
Dziękuję serdecznie za cenne uwagi.

Mam same niezrozumiałe ciągi liter, cyfr oraz znaków specjalnych. Najwidoczniej Jest coś nie tak, bo te same znaki pojawiają się gdy odłączę modem od odbiornika. Moja radiostacja to Alinco DX-70, a podłączyłem go do modemu w ten sposób, że kabel z obydwu stron mały jack podłączyłem jednym końcem do gniazda słuchawkowego transceivera a drugi koniec do gniazda MIC modemu.

Co jakiś czas niezależnie od tego czy modem jest połączony z radiem czy też nie w nieregularnych odstępach czasu zapalają się diody w rożnych konfiguracjach.

Tak jak radziłeś ustawiłem się na 14,070 MHz niestety - nadal jest to samo. Używam załączonego do modemu programu MixW2, ale próbowałem też na UR5EQF. Wcześniej miałem to samo... teraz pisząc te słowa zacząłem testować UR5EQF i... cisza.

Ewidentnie błądzę po omacku.
Pozdrawiam
Tomek SP8UFM
 
sp8ufm
Podłączyłem kabelek typu 2xJack bo kabla LPT - GNIAZDO MIKROFONU w transceiverze nie posiadam. Jak odłączę kabelek typu 2xJack, to modem nie będzie fizycznie połączony z transceiverem.

Modem jest podłączony kablem USB. Porty skonfigurowałem, ale pojęcia nie mam czy jest OK.

No nic... napisałem do sprzedawcy (firma Inradio z Łodzi) z prośbą o dobranie mi okablowania do modemu i transceivera, bo jego ewidentnie mi brakuje. Jego podłączenie może rozwiązać problem.
Pozdrawiam
Tomek SP8UFM
 
sp8ufm
Jeszcze jedno - z emisjami cyfrowymi to ja niestety niewiele miałem do czynienia. W drugiej połowie lat 90-tych przez krótki czas - ok. 3 miesięcy pracowałem emisją Packet Radio (sieć AmprNet). I od tamtej pory - przez kilkanaście lat nie interesowałem się tym tematem. Stąd u mnie ogromne luki w wiedzy na temat emisji cyfrowych. Prawdę mówiąc to dla mnie całkowita nowość.
Pozdrawiam
Tomek SP8UFM
 
SP8SW
Jak będziesz potrzebował opis jak działac z Mixw to sobie pobierz mój opis z http://www.irvis....2-help.pdf .

Gniazdo "lpt" z tyłu interfejsu to miejsce gdzie się wtyka kable audio i inne od TRXa. Wiązka jest do różnych TRX różna, bo przecież mają rozmaite gniazda wyjściowe. Rozpiska co na którym pinie jest - w manualu czytelnie opisano. Na stronie http://www.rigexp...les#alinco masz schemat/rysunek dla DX-70 . Pewnie też można nabyć gotowy kabel, ale nie jestem przekonany że akurat taki sprowadzili..
Kabel USB daje i własną karte audio ( w konfiguracji "USB audio codec"Wink i porty szeregowe do sterowania. Audio można pewnie używać też kabelkiem analogowym - ma na pokładzie transformatorki izolujące..

Jak masz "śmieci" na ekranie - a jesteś dostrojony do sygnału na "wodospadzie" - to pewnie audio nie jest podłączone... To nie interfejs, to oprogramowanie na komputerze dekoduje sygnał !! tyle że trzeba go podać..
Nie da się inaczej - musisz sam powalczyć...
SP8SW
 
http://www.irvis.pl
sp8ufm
No to szukam elektronika, który odpłatnie wykona mi taki kabel. Ja elektronikiem nie jestem i raczej nigdy nie będę. Czy koledzy mogą polecić kogoś, kto podjąłby się tego zlecenia?
Pozdrawiam
Tomek SP8UFM
 
SP8RSZ
Tomek zadzwoń do mnie tel 602 355 030 Andrzej SP8RSZ
 
sp8ufm
SP8SW napisał(a):

Jak będziesz potrzebował opis jak działac z Mixw to sobie pobierz mój opis z http://www.irvis....2-help.pdf .
Dziękuję serdecznie za linka Smile
Poradnik już pobrałem na dysk.
Pozdrawiam
Tomek SP8UFM
 
SP8LBK
Masz te "kabelki" i działasz na DIGI?
Vy 73'
Andrzej SP8LBK
 
http://www.qrz.com/db/sp8lbk
sp8ufm
Andrzeju!

Wstyd powiedzieć, ale Twojego posta zobaczyłem dopiero teraz - po prawie 6 latach :(

Kable mam. Mam również modem RigExpert-TI-5000
https://www.inrad...000-detail

Teraz zastanawiam się jak go zmusić do pracy? Tak by odbierał cokolwiek. Mam UR5EQF_Log. W menu Moduły jest pozycja "Emisje cyfrowe". No i na tym koniec.

Jak zmusić modem do odbioru czegokolwiek? Najpierw chcę pobyć cyfrowym nasłuchowcem. Na pracę przyjdzie czas jak się z tym zapoznam.

EDIT:

No i udało się!
Ponasłuchiwałem sobie łączności na 20m. Na 80 i 40 niestety cisza z tymi emisjami. No, ale to zapewne dlatego, że dziś Wielka Sobota i każdy jest zajęty przygotowaniami do świąt?

Z pierwszymi QSO to ja jeszcze sobie poczekam. Na razie pobawię się w nasłuchowca.
Edytowane przez sp8ufm dnia 11/04/2020 21:47
Pozdrawiam
Tomek SP8UFM
 
SQ8MXS
Tomek z DIGI nie jest tak źle jak by Ci się wydawało Wink

https://pskreport...skmap.html tutaj sobie pooglądaj jak wygląda to na świecie.

Obecnie z DIGI proponuję FT8

http://www.egzami...zl2ifb.pdf tutaj masz przewodnik.

A z ostatnich dwóch dni na 15m u mnie 27 DXCC przy pracy z doskoku i antenie ustawionej na sztywno na 90' (Australia).

Powodzenia
MxS
 
sp8ufm
Dziękuję serdecznie Marku za podpowiedź.

Zabieram się do testowania Smile
Pozdrawiam
Tomek SP8UFM
 
sp8ufm
Hm... jak skonfigurować program Ham Radio Deluxe?
Mojego Alinco DX-70 nie ma na liście.

Z filmu https://youtu.be/... wynika, że wystarczy wybrać z listy urządzeń Ham Radio Deluxe. Tylko sam Ham Radio Deluxe tez trzeba skonfigurować. I na tym koniec informacji.

Jakaś podpowiedź gdzie ich szukać?
Pozdrawiam
Tomek SP8UFM
 
sp8ufm
Ponieważ jestem nieco przy kasie, to kupiłem przed chwilą YAESU FT-450D. On współpracuje z oprogramowaniem do DIGI.

Dostawa po świętach.
Pozdrawiam
Tomek SP8UFM
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.28
17,364,596 unikalne wizyty