Zobacz temat
 Drukuj temat
Reaktywacja Klubu - prośba o porady
sq7ai
Witam
W Janowie od kilku lat nie działa żaden klub, podczas ostatniego spotkania opłatkowego Ligi Obrony Kraju podnieśliśmy temat klubu i znalazł on zainteresowanie u władz.
Mam prośbę (jako że ja podjąłem się próby opracowania teorii restytucji klubu SP7KGF).
Czy ktoś ma wiedzę jak zacząć? Na chwilę obecną nie mamy nic poz jakąś tam życzliwością Starosty i Burmistrza. Jakieś pojęcie mam (mając w pamięci klub który działał) ale w dzisiejszych czasach, pełnych zaleceń i nowych praw, o czym myśleć żeby nie przegapić czegoś?
Pozdrawiam Jarek SQ7AI

P.S. Zdrowych i Pogodnych Świat Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku.
Jarek
 
http://sq7ai.i8p.eu
SP8UFT
Witam! Kwestia licencji pewnie do załatwienia w UKE. W Oddziale to trzeba zgłosić do obsługi QSL. Napisz do Jurka HPW on chyba najbieglejszy w przepisach Smile
Również dużo radości na Święta i Nowy Rok.
 
sp8gsc
Licencja i obsługa QSL to rzeczy najprostrtze i najłatwiejsze do załatwienia.
Moim zdniem klub to ludzie. Żeby klub działał musi byc co najmniej kilku kudzi ktorzy będa mieli czas na działanośc klubową.
Co powinno byc istota działaości to powinni zdecydowac członkowie.
Po pierwsze nalezy zwołac zebranie załozycielskie klubu i wybrac władze. Po drugie opracowac kierunki działania. Zdecydować czy klub ma byc bardziej wirtualny czy nalezy dążyc do posiadania pomieszczenia z radiostacją. Sama radiostacja nie jest problemem jest sporo sprzetu który może niezby doskonały, ale jednak działający, w klubie mógłby byc uzywany. Jesli będzie pomieszczenie, sprzet i anteny to nalezy rozpocząc szkolenie młodziezy. Jak to zrobic by zainteresowac mozliwie jak najwieksza grupę by potem z tego pozostało kilku nadawców to kwestia dobrych pomysłów i działania. Może jakies pogadanki w szkołach połaczone z dobrze opracowanym intersujacycm pokazem. Ktoś musi jednak najpierw taki pokaz opracowac.
Co do istoty działania llubu najlepiej jakby kazdy z ewentualnych klubowiczów przygotował i przedstawił swoja wizję klubu. Czego by oczekiwali i co by sami chcieli robic. To ważne. Bo jak będa same oczekiwania to klub nie bedzie działał gdyz samo sie nic nie zrobi.
Moim zdaniem znalezienie grupy ludzi chetnach na poswięcenie swego prywatnegi czasu dla klubu będzie trudne. Jak uda sie zalatwic pomieszczenie to radiostacja, licencja i anteny nie sa problemem. To najłatwiej - najtridniejsze jest znalezienie lokum, za ktore ktos przecież musi płacić (czyli sponsor), dobrze by był dostep do interentu (dx-cluster, QRZ itd). Tylko co potem? Ktos musi przychodzic i musza byc jacyś chetni do działania w klubie - bez tego nie ma sensu nawet zaczynać.
73 Krzysztof
 
http://niedzwiada.nazwa.pl/pzk/sp8gsc/
SP8LBK
Jarek, trzymam kciuki.
Najważniejsza sprawa na początek. Musicie ustalić przy jakiej organizacji chcecie funkcjonować, LOK, PZK czy jakiejś innej. Bo to ta organizacja będzie wnioskowała o Wasze pozwolenie radiowe.
W przypadku PZK załatwisz to w naszym OT, w przypadku LOK, musisz nawiązać kontakt z ZW LOK.
Wówczas to ona podpisuje wniosek RA-K http://www.uke.go...orska-4266 i wysyła do UKE. To ona jest właścicielem pozwolenia, bo pozwolenie wydane jest dla organizacji a nie dla klubu.
Proponuje wstrzymać się z załatwianiem pozwolenia, bo w II połowie stycznia powinno wejść w życie nowe rozporządzenia w spr. pozwoleń i wówczas wystarczy zgoda nawet jednego operatora. Może być w zasadzie 1-3. W tym które jeszcze obowiązuje obowiązkowo musi być wymienione 3 osoby.
Teraz zajmijcie się sprawami organizacyjnymi i uzgodnieniami, najlepiej spisanymi na papierze. Łącznie z tym, co napisał wyżej Krzysztof.
Vy 73'
Andrzej SP8LBK
 
http://www.qrz.com/db/sp8lbk
sp8gsc
Jak najbardziej popieram dokumentowanie wszyskiego na papierze - najlepiej z podaniem imion i znaków wywoławczych (nazwisk w zasadzie też).
Skoro pierwsze uzgiodnienia były w LOK i ma nastapic reaktywacja klubu SP7KGF (a nie SP8?) logicznym wydaje sie być poparcie organizacji LOK w tym chyba także lokalowe. Proponuje skontaktowac sie z kolegami z klubu SP8KAF, który jako jedyny działa w Lublinie i to własnie przy ZW LOK - oni na pewno maja duzo do powiedzenia w tej sprawie.
Moim zdaniem wsparcie finansowe na poczatek chyba łatwiej bedzie uzyskać z LOK niz z PZK, a bez wsparcia moim zdniem raczej nie ma szans na lokal klubowy.
Ale i tak najwazniejsi są ludzie. Jakie jest grono zainteresowanych kolegów? Moim zdniem kazdy z nich przed załozeniem klubu powinien na pismie przygotować swoją koncepcje na przyszłe działanie klubu - najlepiej z pisemną deklaracją wsparcia (w formie jaką sam wybierze i określi).
Jak juz pisałem musza byc ludzie chetni do dziłania, bo jakos tak jest, że samo nic sie nie chce się zrobic ani załatwić - hi.
73 Krzysztof
 
http://niedzwiada.nazwa.pl/pzk/sp8gsc/
SP8LBK
Jakie to ma teraz znaczenie, SP7KGF czy SP8KGF. Od "zawsze" był klub SP7KKX a teraz jest SP8KKX i chyba w tym samym budynku.
"7" w znaku będzie powodowała tylko bałagan z kartami, bo w pierwszej kolejności do biura okręgowego SP7 do Kielc i dodatkowa robota dla ich managera. Nie mają jeszcze nic poza chęciami, więc po co od samego początku stwarzać sobie i komuś problemy. Kontakt z Kolegami z SP8KAF jest jak najbardziej wskazany ale jeśli w Janowie jest zarząd powiatowy LOK to oni muszą się włączyć w załatwianie pozwolenia.
W LOKu jest podobny problem jak u nas w OT-20. ZW LOK nie ma osobowości prawnej i nie może bez pełnomoctnictwa wystąpić z wnioskiem do UKE, tym bardziej ZP w Janowie. Wszystko musi iść przez ZG LOK, chyba, że w ZW lub ZP LOK ma ktoś pełnomoctnictwo ZG LOK, podobnie jak nasz prezes oddziału. To trzeba sprawdzić.
Vy 73'
Andrzej SP8LBK
 
http://www.qrz.com/db/sp8lbk
sp8gsc
Tak jak pisałem uzyskanie licencji jest sprawą prostą w stosunku do późniejszej działaności klubu.
Można załatwić lokal, licencje, anteny i nawet nowczesny transciver tylko jak nie będzie chętnych do działania to będzie stał w zamkniętym klubie lub u kogoś w domu.
Niech sie chętni wypowiedzą, są tam jacyś krótkofalowcy w Janowie? No to niech się zarejestrują na naszym portalu i włączą do dyskusji - zobaczymy ilu jest zainteresowanych.
Kompurter z internetem to chyba ma teraz każdy, a rejstracja na portalu jest prosta.
----
Rejestrujemy nie tylko członków PZK czy też naszego oddziału, każdy krótkofalowiec może się zarejestrować nawet ze znakiem nasłuchowym (albo i bez). Niestety bez rejestracji nie można sie wypowiadać na naszym forum.
73 Krzysztof
 
http://niedzwiada.nazwa.pl/pzk/sp8gsc/
sq7ai
Dziękuję za rady, na chwilę obecną robie rozeznanie na jak dużą pomoc mogę liczyć. Niestety klub KGF upadł z powodu utraty lokalu. Kilku krótkofalowców wykruszyło się, ale też ostatnio przybyło kilku. Na razie jak ja to widzę to główną przeszkodą jest brak lokalu i od tego musimy zacząć.
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku

Jarek SQ7AI (do marca, a potem 8? - zobaczymy)
Jarek
 
http://sq7ai.i8p.eu
sp8gsc
Klub może działac tez bez lokalu, choć wtedy trzeba zmienic profil dzialalności.
Młodzież jest przeważnie bardziej kreatywna, ale też mniej doswiadczona i czasem zbyt szybko oczekuje efektów czyli niecierpliwa. Tymczasem "kropla drąży skałę"' i coś co dziś wydaje sie nonsensowne i niewykonalne za rok dwa może okazać sie realne - zmieniają sie warunki zmieniają sie przepisy czasem pojawiaja sie fundusze - trzeba tylko trzymać rękę na pulsie i nie rezygnować, a wtedy na pewno wiele uda się zdziałać.
Klasyczna koncepcja klubu - spotkania klubowe w lokalu wyposażonym w radiostację to dzis nie jedyna koncepcja. Dlatego za ważne uznałem by każdy z ewentualnych członków przedstawił swoją koncepcję (na pismie) jak ma wygladac klub i jak ma działać, a także czego oczekuje a w czym chciałby sie realizować albo pomagać.
Zapewniam, że rezultaty takich przemyslen moga byc dla wielu starszych stażem zaskakujące, ale życie idzie naprzód i byc może te zaskakujace pomysły i koncepceje zwyciężą tzn doczekaja sie realizacji.
73 Krzysztof
 
http://niedzwiada.nazwa.pl/pzk/sp8gsc/
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.19
17,478,929 unikalne wizyty