Zobacz temat
 Drukuj temat
odbiór SSTV ze stacji ISS
SQ8GKU
Witam.

18 i 20,12,2014 była okazja odebrać SSTV z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Tu link z filmikiem na YouTube

Pozdrawiam.
 
sp8gsc
Jacek kopę lat Ciebie nie było.
SSTV to bardzo widowiskowa emisja, więc wskazana dla początkujacych.
Moim zdaniem obowiazkowy punkt na ewentualnych pokazach krotkofalarskich lub pogadankach z młodzieżą.
Osobiście w krótkofalarstwie widzę tylko dx-owe łaczności na cw, ale oczywiscie są inne ciekawe specjalności.
73 Krzysztof
 
http://sp8gsc.pzk.pl
SQ8GKU
Witaj Krzysztof.
Ostatnimi czasy więcej słucham, dlatego mnie nie słychać. Czy jesteś jeszcze na 145.250?
Wieczorami słucham szczególnie na 80m w wycinku DX-owym bliżej 3,800Mhz.
Ale z ISS odbiór SSTV był dla mnie ciekawy z tej antenki co teraz mam na dachu, ponieważ 3*5/8 już po raz kolejny się złamała i tak długo przetrwała, wymaga teraz remontu.
Pozdrawiam, Jacek.

Zainteresowania: w dalszym ciągu krótkofalarstwo, fotografia i trochę astronomia.
 
sp8gsc
Widziałem, że 5/8 znikła i pojawiła sie stara "dyskone" ale wyżej.
Myślałem, że zmieniłeś stan cywilny i się gdzieś wyprowadziłeś, więc nie masz ani czasu ani głowy do krótkofalarstwa.
Nie słucham na UKF, ale mogę sie właczyć o ile kwarc odbiorczy na 250 jeszcze nie padł. Nie wiem co bedzie z antenami, bo chyba w przyszłym roku będą remontować kominy na "mojej" części dachu, wiec wszystko pewnie będę musiał zdjąć bez gwarancji, że uda się ponownie zaistalować (kominy ocieplaja styropianem), bo na stropianie to się nic nie będzie trzymać.
73 Krzysztof
 
http://sp8gsc.pzk.pl
SQ8GKU
W ten weekend: SSTV TRANSMISJA Z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Transmisja SSTV planowana jest od soboty 31 stycznia o godzinie 10.00 UTC do niedzieli 01 lutego 21.30 UTC.
Oczekuje się, że 12 różnych zdjęć będzie można odbierać na 145,800 MHz FM, korzystając z trybu PD180 SSTV, co 3 minuty w okresach między transmisjami.
Sprzęt wykorzystywany to transceiver Kenwood D710, który znajduje się w module Rosyjskim.

..

THIS WEEKEND: SSTV TRANSMISSION FROM INTERNATIONAL SPACE STATION

Continuous SSTV transmission is planned from Saturday 31 January at 10.00 UTC till Sunday 1 February 21.30 UTC.

It is expected that 12 different photos will be sent on 145.800 MHz FM, using the SSTV mode PD180, with 3 minutes off periods between transmissions.

The equipment used will be the Kenwood D710 transceiver located in the Russian Service Module.
Pozdrawiam, Jacek.

Zainteresowania: w dalszym ciągu krótkofalarstwo, fotografia i trochę astronomia.
 
SQ8GKU
YouTube Video

Pozdrawiam, Jacek.

Zainteresowania: w dalszym ciągu krótkofalarstwo, fotografia i trochę astronomia.
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.16
17,784,575 unikalne wizyty