Zobacz temat
OT20 PZK » Co w eterze » Stacje zagraniczne
 Drukuj temat
Polak będzie nadawać z P5???
sp8ufm
Na stronie http://www.dx-wor...rth-korea/ przed chwilą wyczytałem informację, że Dominik 3Z9DX jest w trakcie załatwiania pozwolenia na pracę z Korei Północnej i wszystko hm... mówiąc w skrócie idzie w dobrym kierunku.

Dostał on zaproszenie od władz Phenianu do osobistego przyjazdu celem omówienia i przyjęcia zasad na jakich warunkach praca z P5 będzie mogła się odbywać. Spotkanie z władzami w Phenianie ma się odbyć w grudniu 2015, natomiast praca z terenu tego kraju ma być możliwa w styczniu bądź lutym 2016.

Sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie i trzymam kciuki za powodzenie. Martwi mnie tylko, że aktywacja ma trwać zaledwie 5 dni. Przez co szanse na dowołanie się P5 uważam za znikome, zwłaszcza dla mnie. Mówię to ze swojego doświadczenia. Z powodu wyraźnie mniejszej aktywności Słońca niż rok temu (pracuję na KF zaledwie od roku) coraz rzadziej, a jeśli już to wyraźnie słabiej słyszę stacje spoza Europy. No, ale to już mój prywatny problem.
Edytowane przez sp8ufm dnia 10/03/2015 23:08
Pozdrawiam
Tomek SP8UFM
 
sp8gsc
Jesli bedzie go tak dobrze słychac jak z TI9 to mozna sobie spokojnie odpuscic taka aktywnośc, bo to bedzie aktywnośc (o ile do niej dojdzie), a nie aktywacja. Zwrot "aktywacja ma trwać" uwazam za błedny gramatycznie i prosiłbym by słowa aktywacja najlepiej w ogóle nie uzywać w odniesieniu do pracy na radiostacji, krotkofalowcy aktywniść z ciekawego miejsca (kraju, wyspy) okreslają mianem ekspedycja.
Kraj niezwykle ciekawy, ale szanse na łacznośc nawet jaby stamtad nadawał przez kilka miesiecy i tak byłby prawie zerowe. Chyba że operator jakoś specjalnie preferowałby stacje polskie, ale takie zachowanie nie jest dobrze widziane w światku krótkofalarskim.
Można uakltywnic dany kraj, ale nie mozna stamtąd przeprowadzic "aktywacji" - to jest żargon rodem z pasma CB, ktory od pewnego czasu wdziera sie w tradycyjne slownictwo krótkofalarskie.
73 Krzysztof
 
http://niedzwiada.nazwa.pl/pzk/sp8gsc/
sp8ufm
Krzysztof!

Czuję się zbrukany Wink
Pozdrawiam
Tomek SP8UFM
 
sp8gsc
Tego co napisałem nie bież osobiscie to Siebie, bo bardzo wielu starych stażem krótkofalowców tez przejeło ten niepoprawny zwrot. Ja w każdym razie nie mam najmniejszego zamiaru nikogo obrażać, a w zasadzie to tylko proszę o nie używanie tego sformułowania, gdyż moim zdaniem w tym kontekscie jest niepoprawne gramatycznie.
73 Krzysztof
 
http://niedzwiada.nazwa.pl/pzk/sp8gsc/
SQ8MFM
A ja nalegam, żeby skończyć ten proceder poprawiania i wytykania wszystkim błędów i przeanalizowania najpierw poprawności własnych tekstów, zanim się je umieści na stronie.
 
sp8gsc
Przykro mi bardzo kol Marku, ale nie zamierzam ani zaczynac ani konczyc zadnych procederów. Amatorskie 73
73 Krzysztof
 
http://niedzwiada.nazwa.pl/pzk/sp8gsc/
SQ8MFM
Tak bardzo chcesz, żeby zacytować Twoje posty i podkreślić na czerwono Twoje błędy. Miej trochę skromności i przyzwoitości. Nie jesteś alfą i omegą.
 
SP5ELA
Panowie
Dominik (Dom) 3Z9DX to bardzo ciekawy człowiek. Ma niezwykłe zdolności organizacyjne. Szybko też się uczy. Ekspedycja TI9/3Z9DX zrobiła 16K QSO. To dobry wynik, biorąc pod uwagę występujące trudności.

A szansa na P5? No cóż.., ale zawsze "pierwsze koty za płoty". Starsi nadawcy mogą pamiętać, jak było kiedyś ze stacjami z Chin. Była jedna stacja klubowa BY1PK i to było wszystko..

Miejmy nadzieję, że nastąpi wkrótce radioamatorskie "otwarcie" w P5. I wszyscy zaliczymy P5. Czego Wam i sobie życzę.
73 Zygi SP5ELA
 
https://sp5ela.rf.pl
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.19
17,148,492 unikalne wizyty