Zobacz temat
 Drukuj temat
Praca w zawodach RDXC 2015
sq8bgr
Wrzucam jako ciekawostkę, dla wszystkich obawiających się pracy w zawodach, film z nagranymi kilkoma łącznościami z RDXC 2015. W zawodach biorę zawsze udział dla zabawy, i tak było tym razem. Postanowiłem popracować mocą 5 W, głównie na 15 m, troszkę na 10 m, a wieczorem jak wyższe pasma "milczą" na 80 i 40 m. Zawodnik ze mnie niespecjalny, ale jak widać można robić dalekie łączności bez użycia kilowatów.
Film kręcony telefonem, więc wybaczcie kiepską jakość.
YouTube Video

Arek, SQ8BGR. Pozdrawiam.
 
SP5ELA
To bardzo fajny materiał dydaktyczno-szkoleniowy.
Przy okazji - część aparatów foto i kamer fatalnie się synchronizuje dla kolorów wyświetlaczy TRX-ów. Nie chce złapać ostrości i zanikają kolory wyświetlacza.
73 Zygi SP5ELA
 
https://sp5ela.rf.pl
sq8bgr
Na materiał dydaktyczno-szkoleniowy to raczej się nie nadaje, raczej to tylko taka ciekawostka, dla tych co uważają, że tylko kilowaty dają satysfakcję z pracy w zawodach. Ja generalnie nie pracuję QRP, zazwyczaj używam standardowych 100W, tu dla ciekawości chciałem podziałać na 5W i mogę stwierdzić, że tylko niewielki procent był stacji do których się nie dowołałem mimo, że tłoku nie mieli i wołali CQ.
Co do wyświetlacza to niestety mój transceiver stoi w szafce i jest to dosyć ciemne miejsce do fotografowania a wyświetlacz świeci zbyt jasno by automatyka sobie radziła. By jako tako widać było co jest na wyświetlaczu, zbliżałem tel do radia a to skutkowało niestety słabą ostrością, odległość prawie MAKRO. Zmieniłem kolor podświetlenia i wydawało się ciemniejsze ale jakiejś specjalnej poprawy podczas kręcenia nie zauważyłem.
Arek, SQ8BGR. Pozdrawiam.
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.14
17,759,569 unikalne wizyty