Zobacz temat
OT20 PZK » Inne » Zawody
 Drukuj temat
SPDXC 2015
SQ8SET
Witajcie!

W ten śmigusowo-dyngusowy, jeszcze świąteczny, poniedziałkowy wieczór, przeglądam sobie stronę z logami SP DX Contest`u.
http://spdxcontes..._logs.html
Z dużą przyjemnością odnajduję tam znaki stacji z naszego oddziału.
Ja sam, ze względu na święta wyniku nie zrobiłem, tylko 65 QSO w jednej bandzie, planowałem pobić ubiegłoroczny wynik ale święta i propagacja na 20m ponuro zweryfikowały moje zakusy.
Ciekaw jestem ile w tym roku było "naszych" radioaktywnych, jak nam poszło w klasyfikacji oddziałowej, bo na oficjalne wyniki przyjdzie nam jeszcze czekać absurdalne 5 miesięcy :(
Jakie są Wasze opinie i uwagi o tegorocznych SP DX zawodach?

Z pozdrowieniami
Radek
Edytowane przez SQ8SET dnia 06/04/2015 22:31
 
http://qrz.com/db/sq8set
sq8bgr
Witaj Radku.
Termin zawodów niestety wypadł w święta, a to zapewne przełoży się na ilość startujących, a nawet jak nie na ilość startujących to na wyniki końcowe. Znaki z naszego OT są już na liście, a do końca kwietnia zostało trochę czasu więc jest szansa, że ich przybędzie.
Ja pracowałem tylko w sobotę i większość łączności mam na 40m, trochę na 15m i JEDNĄ!!! na 10m Smile W sumie w logu 104 QSO i 35 podmiotów DXCC.
Rozliczenie zawodów za 5 miesięcy w dobie komputerów trochę długie, ale może to już tradycja by wyniki podawać na zjeździe SPDX Klubu. W sumie dużo większe zawodny np. CQWW o wiele szybciej podają wyniki, nie mówiąc o wstepnych które chyba są nie później niż po 2 miesiącach.
Arek, SQ8BGR. Pozdrawiam.
 
sq8jmc
Witam.
W zawodach wykonawszy 32 QSO, pasma 80, 40 i 20m.
Na 10m próbowałem dowołać się do Brazylijki - niestety propagacja wygrała i tyle mojej "walki" z tym pasmem.

Do usłyszenia mam nadzieje w LM UKF w sobotę 11.04
Pozdrawiam Michał sq8jmc
Michał sq8jmc&sp8-20076
http://pl.fotoalbum.eu/sq8jmc/
 
http://www.sq8jmc.qrz.pl
SP8LBK
Ze względu na święta postanowiłem wystartować tylko na 160m CW.
Nie zarobiłem nawet na prąd uzyskując 107 QSO, 25 mult, co dało 3200 punktów, nie dysponując typową anteną odbiorczą.
Po północy, po prawie 3 godzinnym CQ bez odpowiedzi sen zwyciężył przez co spóźniłem się na krótkie otwarcie na USA. Rzutem na taśmę w ostatnie 15 minut otwarcia udało mi się zrobić 7 stacji z USA.
99,99% czasu pracowałem tylko na CQ, tylko czasem wybierając z Band Mapy pojawiające się tam stacje.
Analiza indeksów "propagacyjnych" przed zawodami a także sygnałów na revers beaconach podczas zawodów od samego początku startu nie napawała optymizmem zrobienia przyzwoitego wyniku. Propagacja kompletnie siadła o godz. 6.25LT i zawody się dla mnie skończyły.

Jeszcze uwaga do administratorów naszego forum.
W piątek wysłałem newsa przypominającego o zawodach. Jak widzimy nie został on jednak opublikowany a szkoda, bo może jeszcze kilku by sobie o nich przypomniało i przynajmniej na kilka godzin włączyli radia.
Vy 73'
Andrzej SP8LBK
 
http://www.qrz.com/db/sp8lbk
sp8hpw
Witam,
Niestety (a może na szczęście) czas świąteczny zdominowały wnuki i rodzina. W niedzielę udało mi się wyrwać z gościnności rodziny i zasiadłem do TRX. Była godz. 16:00 LT czyli 14:00 UTC. Wystartowałem na - moim zdaniem - jedynym w tym czasie sensownym paśmie czyli 21 MHz CW. Efekt - nie budujący - ale dla mnie satysfakcja niemała: 30 QSO (zgłoszone), no i fakt uczestnictwa w zawodach.

Pozdrawiam
Jurek, SP8HPW
 
SQ8PIW
Witam.
A my z KACPERkiem dwudziestoma watami , zaczęliśmy z dwugodzinnym opóźnieniem na 7 MHz(wyżej nie ma),i tak pomiędzy obieraniem cebuli i krojeniem warzyw na sałatkę,uskrobaliśmy 76 QSO (w tym 1 zza wielkiej wody). A że to mój dziewiczy start,jestem wielce ukontentowany.Smile
 
SQ8MFM
W tym roku zamierzałem poświęcić maksimum czasu na zawody. Na 80 i 40 mam dipole na pozostałem pasma Magnetic Loop, ten sam od kilku sezonów. Moc tylko z radia. 160m nie obsadzone. Czyli skromnie i bez złudzeń. Niestety, zawiodła propagacja. O 1:00 LT już nie było czego szukać, a siedzenie całą noc dla kilku QSO, które mogły hipotetycznie się wydarzyć, nie miało sensu. Wróciłem do radia o 6:00. W ciągu dnia było trochę lepiej, ale 10m przez większość dnia zakłócone jękami "dziwnego" radaru na całym paśmie (który pojawił się jakieś dwa lata temu i ciągle daje się we znaki), później krótkie otwarcie, ale i tak słychać było tylko wspomnianą "Brazylijkę", zresztą chyba debiutującą w zawodach, Chile i Afrykę południową. Poza tym kilka stacji polskich wołających CQ na tym paśmie. Praca z CQ w moim przypadku była dość dyskusyjna w porównaniu do ub roku. Już lepiej wychodziło polowanie na stacje na wywołaniu ogólnym. Po przejrzeniu logu i odrzuceniu błędnych zapisów mam 332 QSO 103 mult. Niewiele, jak na czas spędzony przy radiu. Żaden nowy DX do mojej kolekcji się nie wydarzył. Słyszałem zmagania Arka i Waldka. Mimo wszystko jestem zadowolony, bo zabawa "przednia". Tylko to czekanie na wyniki...
 
SP8BWR
Jeszcze uwaga do administratorów naszego forum.
W piątek wysłałem newsa przypominającego o zawodach. Jak widzimy nie został on jednak opublikowany a szkoda, bo może jeszcze kilku by sobie o nich przypomniało i przynajmniej na kilka godzin włączyli radia.

Celna uwaga Andrzeju - odnoszę wrażenie, że teraz osoby, które mają uprawnienia Adminów nie chcą lub nie umieją z nich skorzystać a traci na tym portal. Informacja o SPDX-contest powinna byś na stronie wyeksponowana w sposób bardzo wyraźny i z odpowiednim wyprzedzeniem.
Dziadek Andrzej SP8BWR
www.sp8bwr.com
 
http://www.sp8bwr.com
sp8h
WITAM! NASTAWIŁEM SIĘ NA TE ZAWODY JAK CO ROK USIADŁEM W SOBOTĘ DO RADIA A TU KICHA TOTALNE DNO .
PO DWÓCH GODZINACH ZALEDWIE 11 QSO WIEC Z MAŁYMI PRZERWAMI DOSIADAŁEM DO RADIA I DZIELĄC ŚWIĘTA RODZINNE Z SPDXC . W REZULTACIE UDAŁO MI SIĘ ZROBIĆ 129 QSO PO 6 GODZ TO ŻADEN WYNIK CHOCIAŻ STARTOWAŁEM TYLKO W PAŚMIE 15M
 
SP8ICV
Witam,
Planowałem pobić ubiegłoroczny wynik -13 miejsce w kategorii SO TB 20M 15M 10M MIXED. Niestety, słaba propagacja i termin zawodów spowodował że musiałem pogodzić powinności świąteczne, pracę w zawodach i zabawy z wnukiem tak że mam zrobionych jedynie 148 QSO w pasmach 10,15,20 i 40m.
Może przyszły rok będzie lepszy:-).
Pozdrawiam, Leszek_sp8icv
 
SP5ELA
Cześć
Raczej przyszły rok nie będzie "lepszy". Maksimum cyklu słonecznego jest za nami. Należy nastawić się na pracę na pasmach 1,8-21 MHz (1,8-14 MHz).

FLUX w czasie SP-DX Contest 2014: 157
FLUX w czasie SP-DX Contest 2015: 122
Przewidywany FLUX w SP-DX Contest 2016: 110

73 ZYGI SP5ELA
73 Zygi SP5ELA
 
https://sp5ela.rf.pl
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.21
17,477,566 unikalne wizyty