Zobacz temat
 Drukuj temat
Wyrok dot montażu anten na budynkach
sp8ufm
Witam!

Znalazłem ciekawy wyrok dot. montażu anten na budynku należącym do wspólnoty mieszkaniowej. Podrzucam, bo może kogoś zainteresuje?

Oto link:

http://www.marph....enzura.pdf
Edytowane przez sp8ufm dnia 23/10/2015 23:52
Pozdrawiam
Tomek SP8UFM
 
sp8ab
I to mi się podoba. To jest właściwa praktyka sądów. Tak powinno być zawsze i wszędzie.
 
sp8ufm
Zgadzam sie w 100%. Podałem link do tego orzeczenia po to aby koledzy, którzy mają lub będą mieli problemy z sąsiadami czy administracją mogli po pierwsze powołać się na ten wyrok, a po drugie - by wiedzieć jakich argumentów użyć w pozwie bądź w odpowiedzi na pozew albo w piśmie procesowym.
Pozdrawiam
Tomek SP8UFM
 
sp8gsc
Dla ludzi nie przywykłych do języka używanego w sądach przebrniecie przez uzasadnienie wymaga dużego samozaparcia, a wyłowienie sensu jest mocno utrudnione szczególnie w początkowej części gdzie ze trzy razy pod rzad powtarzane jest to samo.
Ogólnie wyrok bardzo korzystny. Sąd zobowiązując Spółdzielnię do wydania oświadczenia w istocie zobowiązał ją do wydania zgody na instalację anten krótkofalarskich. Przy okazji dowiedziałem się kilku istotnych rzeczy, których nie znałem z powodu braku zainteresowania tym tematem, bo już mam wyrok sądu w mojej sprawie de facto sankcjonujący zainstalowanie anten bez zgody spółdzielni, a to dlatego, że jako właściciel mieszkania jestem też współwłaścicielem części budynku (i gruntów), a jako współwłaściciel mam prawo korzystać z części wspólnych budynku w tym z dachu bez pytania kogokolwiek o zgodę - oczywiście w sposób nie utrudniający innym korzystania z tych części.
Zainstalowanie anten na dachu nikomu nie utrudnia korzystania z dachu, który nie utracił swojej funkcji - no chyba, że narobię w nim dziur przez które będzie lała się woda. Anteny nie powinny tez brzęczeć na wietrze, bo to może przeszkadzać innym użytkownikom budynku.
Wracając do wyroku szkoda, że kolega wykasował z niego kwoty zasądzonych kosztów - nie wiem z jakiego powodu, to nie jest przecież nic objętego ochroną, a dałoby pojecie o kosztach jakie niesie za sobą walka sądowa.
Rozumiem, że wyrok zastępuje zgodę spółdzielni na montaż anten i nie musi ona wydawać oświadczenia o zasądzonej treści.
Najbardziej rozśmieszyło mnie żądanie przez sąd uzasadnienia jakie to konkretne niebezpieczeństwa niesie za sobą montaż anten i ich ewentualne użytkowanie. Jak widać uzasadnienie takich twierdzeń przed sądem okazuje się trudne.
Moim zdaniem dlatego, że powszechne przekonanie o szkodliwości promieniowania radiowego jest nieuzasadnione. Oczywiście wiem, że jest szkodliwe, ale tylko w jeden sposób = nagrzewa organizm, co przy wysokich natężeniach promieniowania może spowodować jakieś oparzenia zewnętrzne lub wewnętrzne. O innych szkodliwych skutkach nie słyszałem, a jeśli są to jakoś chyba trudno byłoby je udowodnić.
Praktycznie promieniowanie radiowe podnoszące ciepłotę organizmu ludzkiego o kilka stopni może mieć nawet działanie lecznicze. Kiedyś były diatermy (lampy) którymi leczyło się zatoki. Sam kilka takich zabiegów przeszedłem i pomogło.
73 Krzysztof
 
http://sp8gsc.pzk.pl
sp8ufm
Śpieszę z wyjaśnieniem: to jest link do zasobu w Internecie nad którym nie mam i nigdy nie miałem kontroli. Tak więc niczego nie mogłem zamazać.
Pozdrawiam
Tomek SP8UFM
 
sp8gsc
Aha. No to szkoda, że ktoś to usunął.
73 Krzysztof
 
http://sp8gsc.pzk.pl
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.20
17,774,419 unikalne wizyty