Zobacz temat
OT20 PZK » Inne » Zawody
 Drukuj temat
Lubelski Maraton UKF 2017 - propozycje zmian
sp8ab
Tegoroczny maraton zbliża się do końca. Pora na przygotowanie regulaminu na rok 2017. Chcielibyśmy przygotować regulamin do końca października, aby można go było zatwierdzić w terminie umożliwiającym zgłoszenie do kalendarza zawodów na rok 2017.
Czekam więc na propozycje zmian i zapraszam do dyskusji.
 
SQ8PIW
Nie spotkałem się z zastrzeżeniami co do obecnego regulaminu. Jeśli o mnie chodzi, to zmieniłbym tylko ostatnią cyferkę ( 6 na 7).Wink
 
Radek SQ8SET
Moim zdaniem niepotrzebnie rozwlekamy czas rozliczenia poszczególnych tur.
Myślę że 24godz. na przesłanie logu to wystarczający czas.

Pozdrowienia
Radek
 
http://qrz.com/db/sq8set
SQ8MFM
Pewnie w przyszłym roku nie będę już jeździł "po krzaczorach" ale może z domowego QTH wesprę LM. Popieram propozycję Radka. Od siebie: dopisałbym punkt o 5 minutowym QRT szczególnie przed zawodami. Zdarza się słyszeć przechodzenie bezpośrednio z prywatnej łączności do zawodów. Może to nie stanowi problemu, dla samych rozmawiających, ale dla innych pewnie tak. Zresztą, we wszystkich regulaminach jest taki zapis.
 
SQ8PIW
Radek, jak postawisz ćwiartkę ,poprę twoją propozycję.Grin
 
SP8UFT
Czas to możemy skrócić i do 5 minut tylko i tak ktoś musi nacisnąć ten "magiczny guzik" żeby to rozliczyć. Pomyślcie raczej jak zachęcić znajomych żeby brali udział, bo jak na razie to i w LM cienko z zawodnikami, a i w innych zawodach też cienko z zawodnikami z OT20 Frown
 
Radek SQ8SET
@Tomek, dobrze wiesz o co chodzi, magiczny guzik zostanie uruchomiony tydzień wcześniej, kiedy jeszcze uczestnicy danej tury pamiętają o jej przebiegu, bo tylko wtedy szybkie rozliczenie daje szanse na pewne analizy.
Sprawnie i szybko rozliczane zawody są lubiane, z roku na rok przybywa im uczestników, na pewno zgodzisz się ze mną, w przeciwieństwie do tych imprez kiedy dostajesz dyplom via email w pdf-ie po 364dniach, bo się komuś przypomniało ze od roku nie rozliczone.
W takich już nie startuje.

@Waldek, myślę że za sprawą maratonu, nadarzy się wreszcie okazja do spotkania Wink

Radek
Edytowane przez Radek SQ8SET dnia 22/10/2016 23:42
 
http://qrz.com/db/sq8set
SQ8PIW
@Waldek, myślę że za sprawą maratonu, nadarzy się wreszcie okazja do spotkania Wink

łoj, łoj ,łoj i tego sie boję najbardziej.
8 set+8 piw =potworny ból głowy.

sorry za off top.
 
SP8UFT
Radek "magiczny guzik" zostanie naciśnięty wtedy kiedy ten co ma go nacisnąć będzie miał wolne moce przerobowe i ani minuty wcześniej. Osobiście odnoszę wrażenie, że CI co "nic" nie robią myślą, że Ci co "coś robią" mają w ....... dużo wolnego czasu np. taki UFT przecież można mu wysłać pół kg nie posortowanych kart, bez qsl mangerów i w dodatku trzeba się zastanawiać czy to litera "O" czy "U". Bo przecież Ja nie mam czasu, a on niech................ Jeżeli będzie chętny żeby rozliczyć zawody po upływie 24h i jednej minuty to myślę, że Andrzej nie będzie kurczowo trzymał się "stołka". Smile Zastanawiam tylko czy jest sens organizować kolejną turę, bo z roku na rok uczestników raczej nie przybywa i zawody raczej nie spełniają celów zapisanych w regulaminie czyli podniesienia aktywności i umiejętności operatorskich. Frown I na pewno nie jest to wina regulaminu ani tempa rozliczania. Ale nie moja władza jak "góra" zadecyduje tak będzie. Konkluzja jest następująca :Stawiajmy więcej przemienników będzie lepiej Pfft*
 
Radek SQ8SET
Tomek, bardzo szanuje i doceniam pracę osób funkcyjnych w PZK, zdaję sobie sprawę z tego ile czasu i energii to pochłania a robicie to "ku chwale ojczyzny". Nie było moją intencją popędzanie Andrzeja do rozliczenia tury w 24 godz., ja tylko zwróciłem uwagę na fakt, że moim zdaniem zupełnie niepotrzebnie, my uczestnicy rozwlekamy czas na wysłanie logu!! Miałoby to sens, tylko wtedy, jeśli ktoś wysyła logi papierowe, a chyba takich nie ma?
Co do reszty, zgadzam się z Tobą, że maraton w założeniach miał aktywować i wprowadzać w contest-ing , a jest jak jest. Może czas na zawody via przemienniki Pfft

@Waldek: 8piw i 8set na dwóch? Damy rade!! Smile

Radek
 
http://qrz.com/db/sq8set
SP8UFT
Pewnie masz rację z tym rozwlekaniem czasu na wysyłanie logu, ale żeby nie było zraz jakiegoś "ale"......."oni każą przysyłać logi w ciągu 24h, a sami publikują wyniki po tygodniu". Dlatego nie powinno być zapisu w regulaminie, że organizator zobowiązuje się rozliczyć zawody w ciągu np: trzech dni roboczych.
To chyba tyle w temacie hejka
 
SQ8PIW
Radku i Tomku, o małą frekwencję na FM nie winiłbym tu przemienników.
Słyszy się dużo opinii ,iż przejechał pół Polski, zmieniał przemienniki jak rękawiczki i ... żywego ducha.
Problem widzę w braku wymogu znajomości CW na egzaminie kat A.
Dawnymi czasy nie znając telegrafii, a chcąc zaistnieć, zdany byłeś ,,z urzędu" na FM.
Takich stacji było dużo ,a tym samym ruch na FM był większy.

Co do rozliczania zawodów, czas wysyłania logów, faktycznie można skrócić, ale żeby to nie obligowało rozliczającego do natychmiastowego rozliczania. Howgh.

off top.
Radek poparłem Cię. I już się ,,śterdzieska" należy.tak
 
sp8ab
Myślę, że 24 godziny to trochę za mało. Tydzień został ustalony ze względu na pozostawienie możliwości przesłania logów papierowych pocztą. W 2015 r. otrzymałem 2 takie logi od Jurka SP8TK, również Adam SP8FNB dostarczał log na papierze najczęściej podczas comiesięcznego spotkania.

Od pewnego czasu (kilkanaście miesięcy) logów papierowych nie otrzymuję, można więc czas na przesłanie logów skrócić. Należało by tylko wyrzucić z regulaminu możliwość przesyłania logów papierowych, ewentualnie w razie przesłania logu papierowego zrobić korektę wyników.

Pomysł za skróceniem czasu przesyłania logów uważam za dobry, choćby dla tego, że niektórzy uczestnicy zawodów zwlekają do ostatniej godziny, i nawet dość często zapominają o tym, że należy go wysłać. Myślę, że skrócenie czasu do 72 godzin byłoby optymalne.

Na rozliczenie zawodów pozostawiłbym sobie jednak te 7 dni. Nie chciałbym mieć sytuacji gdy będę musiał gdzieś wyjechać i się nie wyrobię w terminie. Oczywiście jako standard możemy przyjęć 48 godzin po przesłaniu logów, ale to nieoficjalnie.

Na 8piw może bym się i skusił ale 8set to dla mnie trochę za dużoWink
Edytowane przez sp8ab dnia 24/10/2016 20:32
 
SQ8PIW
Jeśli o mnie chodzi, propozycja Andrzeja jest ,,do przełknięcia". Sobotnie zawody (PGA i LM_UKF) wpisuję do generatora Cabrillo (zawody loguję na papiurku) w niedzielę rano i wysyłam.


Andrzej ,,damy radę" z tymi ósemkami. Już jest nas trzech.Wink
 
SQ8HNB
Witam wszystkich.
Ja osobiście jestem przeciw literkom "L" zamiast nr łączności. Stacje "członków" pracujące z domowego QTH podają ten sam raport, który można nieusłyszywszy wygenerować. Nie widzę również potrzeby komplikowania regulaminu mnożnilami.
Co do czasu na przesłanie LOGU po zawodach... to w 24 godzinach mogę się nie zmieścić... 36 godzin mi wystarczySmile
 
SP8UFT
Radek...... Obojętne czy "członek" pracuje z domu czy z terenu i tak podaje to samo czyli ....... Dlatego nie bardzo rozumiem w czym problem....zawsze można coś dołożyć , żeby było trudniej Wink. W CQ WW jest numer strefy i jakoś nikt nie protestuje, że jest za łatwo i do tego program logujący sam w stawia odpowiednią cyferkę w odpowiednie pole. I druga sprawa w regulaminie nie mam mowy o "mnożniku".
 
sq8bgr
Witam wszystkich serdecznie.
Generalnie nie startuję w LM-UKF więc może nie powinienem się wtrącać, ale "dwa słowa" dorzucę.
Kwestia rozliczania zawodów. Może warto by pogadać z SP5KP w tym temacie. Czy rozliczanie zawodów musi się odbywać ręcznie, przy pomocy "rąk" Andrzeja? Wydaje mi się że na stronie pga-zawody prowadzonej przez SP5KP zawody są rozliczane automatycznie. Mogę się mylić ale warto zapytać i jeśli to możliwe to tam się podpiąć co dałoby dodatkową reklamę dla LM-UKF. Jak można zauważyć jest tam już kilka rozliczanych zawodów.
Z tego co pamiętam to twórcą albo współtwórcą robota do rozliczania jest Marek SP8WQX i mimo, że jak wiemy jest on poza granicami Polski to może przez Krzysztofa da się coś załatwić. A swoją drogą ten robot był swego czasu odpalony na portalu OT20 i zawody były tak rozliczane. Myślę, że warto się tym zainteresować.
Arek, SQ8BGR. Pozdrawiam.
 
SQ5PET
Witam szanowną grupę.
W maratonie uczestniczę od stycznia 2016 i ostatnio udaje mi się namówić nowe stacje z "5" do udziału w zawodach. Jest to szczególnie istotne przy braku warunków na 2m, bo wtedy mamy zawody lokalne Warszawa-Grójec-Radom. LMUKF jest motywacją do naszej rywalizacji i aktywacji środowiska UKF na Mazowszu.
Adam, SQ5PET
 
Radek SQ8SET
Lubelski Maraton 2016 zdecydowanie "wykręcił się" w stronę okręgu piątego, sporo stacji z 5-ki słyszę w każdej turze, nie często jednak warunki pozwalają się do wszystkich dowołać.
Dużą aktywność Mazowsza, zawdzięczamy Adamowi SQ5PET i naszemu oddziałowemu koledze Marcinowi SQ5RIQ, za co Wam serdecznie dziękuję. Jestem bardzo ciekaw właśnie Waszej opinii na temat regulaminu naszego maratonu, czy skrócony czas na wysyłkę logów z tygodnia do jednego- 2 dni jest do zaakceptowania, czy bardzo Wam przeszkadza literka L w raporcie lubelskich stacji? Prosimy o wasze uwagi.

Co do liczenia maratonu.

Zawsze bardzo cenię sobie zdanie Arka SQ8BGR, tym razem nie będzie inaczej, jego sugestia o podpięciu rozliczenia LM pod robota PGA jest genialna, rozwiązuje tym problem czasu i wysiłku rozliczania a zarazem mamy w promocji reklamę na PGA-ZAWODY. Wink

Warto by pogadać z Krzysztofem SP5KP i Andrzejem SP8AB, jak sugeruje Arek, bardzo ciekaw jestem ich opinii na ten temat.

Radek

P.S. @Arek SQ8BGR nie ma Cie w LM 2016, nie słychać Cię w czwartki!! Co Ciebie aż tak pochłonęło??
 
http://qrz.com/db/sq8set
sp8ab
W czwartki to Arek nagrywa komunikaty.

Co do robota PGA to co prawda nie jestem tego pewien, ale przypuszczam, że może on mieć problem z liczeniem naszego maratonu. Robot jak zapewne zauważyliście przejmuje logi typowe dla PGA tj. Raport RS(T), nr łączności i grupa kontrolna typu LT09 itd. Przystosowanie go do liczenia punktów w maratonie, wymagałoby trochę ingerencji w kod, tym bardziej, że musimy policzyć kilometry.

Autorem robota jest Marek SP8WQX i jako taka ingerencja wymagałaby jego zgody. Dwa lata temu kiedy reaktywowaliśmy maraton była rozmowa z Krzysztofem SP5KP. Stanęło mniej więcej na tym, że jakby nie było innej możliwości to Krzysztof dałby dostęp, do swojego systemu w celu dostosowania go do rozliczania maratonu - ja jednak nie chciałbym robić eksperymentów na żywym organizmie, a nikt inny się do tego nie garnął.

Co do terminu przesyłania logów ja dałbym 72 godziny, chociaż mi nie przeszkadza i 1 godzina, ale nie upieram się może być 48.

Literkę L, rzeczywiście można zastąpić numerem, a klasyfikować na podstawie kategorii w nagłówku Cabrillo. Było by to nieraz może ciekawsze. Nie każdy zna wszystkie znaki członków oddziału i czy to będzie 1 pkt za kilometr czy też 2 mogło by być pewną niespodzianką.

W podwójnych punktach chodziło o premiowanie łączności z członkami OT20 - w końcu jest to Lubelski Maraton i chociaż zdarzają się z tego powodu pewne konflikty (był taki na początku roku jak SQ5RIQ został członkiem naszego oddziału), to bym to zostawił.

Inną możliwością byłoby dodanie zapisu o konieczności zrobienia co najmniej jednej łączności z członkiem OT20, co może zniechęcić uczestników spoza oddziału (można się opracować, a w końcu się okaże, że log nie zostanie przyjęty bo nie ma łączności z nikim z OT20).
Edytowane przez sp8ab dnia 04/11/2016 14:32
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.27
17,772,128 unikalne wizyty