Zobacz temat
 Drukuj temat
700 lat Lublina
sp8ab
Rok 2017 to rok obchodów 700 rocznicy lokacji miasta Lublina. Dobrze byłoby aby w obchody tej okrągłej rocznicy włączyli się również krótkofalowcy i to nie tylko ci z Lublina.
Na ostatnim spotkaniu oddziałowym rozmawialiśmy o zorganizowaniu akcji dyplomowej z udziałem kilku stacji okolicznościowych.
Wstępne rozmowy z organizatorami 700 lecia prowadził już Jurek SP8TK i jak twierdzi propozycja promocji Lublina za pomocą okolicznościowych kart QSL oraz dyplomów - jakby nie było rozsyłanych po całym świecie - im się spodobała. Są zatem szanse na sfinansowanie kart i dyplomów. Z relacji Jurka wynika również, że organizatorzy byli zaskoczeni możliwością taniej i skutecznej promocji Lublina na całym świecie, jaką daje krótkofalarstwo.
Całoroczna akcja dyplomowa to jednak spore wyzwanie i wymaga wzmożonej aktywności naszych stacji, szczególnie tych okolicznościowych. Czekamy więc na deklaracje udziału w akcji oraz prezentację innych pomysłów, którymi można by uświetnić obchody.

W imieniu Zarządu Oddziału
Andrzej SP8AB
 
SP8LBK
Proponuję znak głównej stacji SN700L lub 3Z700L i nie robić dziwolągów często słyszanych na paśmie.
Dla stacji indywidualnych
Prefiksy SQ i SP i 700
Sufiksy: L, U, B, L, I, N , które dadzą dodatkowe punkty do dyplomu.
Pozostałe stacje mogą wystąpić z wnioskiem do UKE o znak dodatkowy np SP700LBK
Uważam, że nie ma co ograniczać aktywności wyłącznie w obrębie stacji z Lublina ale akcją można objąć całe województwo, czy nasz cały OT.
Stacje okolicznościowe powinny być dostępne na wszystkich pasmach, szczególnie KF i kilkoma emisjami, jeśli nam zależy na promocji miasta na świecie a nie w województwie.

Można też załatwić tylko jeden znak okolicznościowy a praca byłaby wg uzgodnionego grafika.
Vy 73'
Andrzej SP8LBK
 
http://www.qrz.com/db/sp8lbk
sp8ux
Może coś na wzór cervantes?
`73 Marek
 
SP8LBK
sp8ux napisał(a):

Może coś na wzór cervantes?
`73 Marek


Możesz rozwinąć swój pomysł?
Cervantes kojarzy mi się tylko z walką z wiatrakami.
Vy 73'
Andrzej SP8LBK
 
http://www.qrz.com/db/sp8lbk
sp8ux
Witam,
http://cervantes.... zakładka RULES dalej POLISCH
`73 Marek
 
SP8LBK
sp8ux napisał(a):

Witam,
http://cervantes.... zakładka RULES dalej POLISCH
`73 Marek


Marku, tu nie chodzi tylko o regulamin, bo podobnych w Polsce jest cała masa. Pierwszy z brzegu http://pzk.bydgos...670/rules/. Problemem jest stworzyć warunki do jego spełnienia dla biorących udział w tej zabawie, czyli znalezienie kilku stacji, które podejmą się pracy przez kilka dni pod znakami okolicznościowymi, na wielu pasmach i kilkoma emisjami a nie tylko na 2m FM z udziałem lokalnego przemiennika.
Obawiam się, że będzie z tym problem nie tylko w samym Lublinie, czy powiecie ale nawet w woj. lubelskim. Zwróć uwagę, że od czasu pierwszego newsa zapadła grobowa cisza. Może, a ja tego nie wiem są już chętni do takiej pracy. Sam reg. dyplomu, bazując na jakimś wzorcu pisze się 0,5h. Pozostaje jeszcze opracowanie i zatwierdzenie w lubelskim ratuszu wzoru takiego dyplomu.
Vy 73'
Andrzej SP8LBK
 
http://www.qrz.com/db/sp8lbk
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.19
17,919,595 unikalne wizyty