Zobacz temat
 Drukuj temat
SWL2SP
SP8MS
Dzień dobry!

SWL2SP - tym nieco dziwnym symbolem podanym w tytule postu komunikuję oficjalnie, że mój krótkofalarski status ulega przemianie. Z nasłuchowca przeobrażam się w operatora nadawcę. Po zdaniu egzaminu i otrzymaniu świadectwa klasy A operatora urządzeń radiowych w warszawskim UKE, złożyłem do UKE Delegatury w Lublinie wniosek o wydanie pozwolenia radiowego i takie pozwolenie kat. 1 otrzymałem.

Składając wniosek poprosiłem o znak wywoławczy z sufiksem MS (moje inicjały). Szczęśliwie złożyło się, że sufiks ten w połączeniu z prefiksem SP był wolny. Mój znak wywoławczy zatem to: SP8MS

SP8-20-130 => SP8MS
QTH - Lublin. Lokator - KO11hg

Te przemiany w moim statusie to, jak na razie, zabieg czysto formalny bez większego, praktycznego znaczenia. Poza drobnym odbiornikiem nie mam innego sprzętu radiowego i raczej nie zanosi się na inwestycje w tym obszarze. Wobec powyższego nie zapowiadam, że wkrótce pojawię się w eterze. Ale, jak to mówią, "nigdy nie mów nigdy"...

Niezbędne formalności wobec PZK i OT-20 dopełnię w najbliższym czasie. A tak na marginesie ciekaw jestem jakie tradycje związane ze znakiem SP8MS dostają mi się w spadku, kto krył się kiedyś pod tym znakiem, co historia w tym temacie ma do powiedzenia. Historia jak historia ale Jurek SP8TK pewnie miałby garść informacji, przy najbliższej okazji poproszę go o spojrzenie w ten zakątek przeszłości.

Za uwagę dziękuję, pozdrawiam serdecznie wszystkich czytających ...

Mieczysław Sikora
SP8MS
(ex. SP8-20-130)
 
SQ8PIW
Noooooo, moje gratulacje. Witam w gronie mieszaczy w eterze.
 
SP8MS
Dzięki za gratulacje!
- że ten eter, przy naporze technologicznej dżungli ostatnich lat, zgadza się jeszcze to nasze amatorskie mieszanie cóż

Pozdrawiam
Mietek
Edytowane przez SP8MS dnia 24/10/2016 20:49
 
SP8BWR
Mieczysław, serdecznie gratuluję i wszelakiej pomyślności na "nowej drodze życia" życzę!!!!. W Spisie polskich radiostacji amatorskich, który został wydany w 1966 r ZG PZK - znalazłem tyle na temat sufixu "MS" : SP5MS Ludwik Brodziak, Warszawa ul Madalińskiego 42 m 20.
Dziadek Andrzej SP8BWR
www.sp8bwr.com
 
http://www.sp8bwr.com
SP8MS
Moja "nowa droga życia" zaczyna się dość późno, bo głęboko w drugiej połowie mojego osobistego stulecia ale czego się nie robi dla "miłości" boisie

Dziękuję Andrzeju za gratulacje i za wzmiankę o sufiksie MS. Rozumiem, że w ósmym okręgu nie było takiego, bo chyba wtedy w całym kraju nie mogło być drugiego takiego samego sufiksu, prawda?

Pozdrawiam.
Mietek.
 
SP8BWR
Mietku, istotnie tak było wiele lat temu. Sufiks nie mógł się powtarzać a teraz mamy "pełny bałagan" w zanakach. Ale jeszcze odnośnie Twojego znaku - SP5MS został "ogrzebany" i przyznany jakiemuś koledze, który nie figuruje ani na QRZ.com ani w innych zakamarkach internetu. Podobno teraz przebywa on w Angii ale czy i kiedy był słyszany w eterze - nie wiadomo. Reasumując - masz bardzo ładny znak i staraj się go "zapełnić krótkofalarską treścią" Vy 73 de SP8BWR
Dziadek Andrzej SP8BWR
www.sp8bwr.com
 
http://www.sp8bwr.com
SP8MS
Fakt, nie pozostaje nic innego jak przyjąć zrządzenie Losu dane decyzjami UKE i do przodu!

73!
Mietek.
 
SP5DRK
Przyjmij również ode mnie gratulacje. Do usłyszenia na pasmach.
Pozdrawiam.
Darek SP5DRK (SP8-20-132)
 
SP8MS
Dziękuję Darku! Słyszę Cię od czasu do czasu, a zatem ... do usłyszenia!

Pozdrawiam.
Mietek.
 
SP8ILF
Łoj trochę późno ale co tam . Nie kojarzę , ale log mam papierowy!! . więc kto wie czy nie było. Ale 8 BWR kolega z 8 PLU ma rację L to był LOK, P to był PZK, Z , to było Harcerstwo , był porządek i komu to przeszkadzało . Jakie to było fajne lata 60-te początek 70 licencja . Na gratulacje trochę późno, ale co tam . 73 mni dxWink
 
SP8MS
Dziękuję - do usłyszenia Cool !
73!
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.19
17,752,396 unikalne wizyty