Zobacz temat
 Drukuj temat
APRSDroid - czy to dobry wybór?
SQ8MXP
Witam wszystkich, Po dość długiej przerwie w krótkofalarstwie, spowodowanej różnymi czynnikami, między innymi brakiem czasu, postanowiłem coś zmienić. Chciałbym spróbować swoich sił w APRS. Na początek chciałbym wykorzystać program na telefon APRSDroid - w roli trackera do auta, chciałbym go uruchamiać gdy podróżuję. Połączony oczywiście z radiotelefonem, gdyż po GSM nie uważam tego za zabawę do końca Wink. Pytanie jest następujące, czy APRSdroid to dobry wybór na początek? przyznam, że jestem zielony totalnie w tej kwestii, aczkolwiek co nieco kiedyś czytałem o tym już ale na czytaniu stanęło :(. Jak jest z rejestracją programu? Chodzi mi o potwierdzenie własnego znaku. Coś pamiętam kiedyś było takiego tam, że trzeba bodajże wysyłać skan licencji? Może ktoś coś robił takiego ? Czy mógłbym prosić o pokierowanie? Wiem wiem, wstyd pytać o te sprawy, ale jednak zaryzykuję Wink. Na początek tyle, 73 SQ8MXP Łukasz
 
SQ8MXP
Wstępnie uruchomiłem się poprzez GSM, teraz walczę z nadawaniem do SR8NLU, lecz on nie odbiera moich ramek. Słuchałem ich, wychodzą poprawnie. Nie wiem o co chodzi. Radio Wouxun, na ten moment będę używał GSM, potem wyposażę się w mobilowe radio dwójkowe, i zapnę do niego może jakiś TinyTrack? Zobaczę jeszcze. 73!
 
sq7ai
Witaj
Ja wprawdzie jeszcze nie uruchomiłem ale śledzę temat i zbieram informację. Podrzucam dwa screen, może ci się przydadzą (wprawdzie to Baofeng ale może podobnie)
sq7ai dodał/a następującą grafiki:
7881499400_1390320918.jpg 20819144_1505269259540256_2312774639501221451_o.jpg

Jarek
 
http://sq7ai.i8p.eu
SQ8MXP
Witam, dziękuję za odpowiedź. Próbowałem działać, aczkolwiek, bez efektów. Ramki wychodziły przez radio na 144.800MHz, lecz nie pojawiały się. Nie były dekodowane. Zapewne ma to związek z kiepskim torem audio w radiotelefonie. Na razie działam poprzez GSM, ale tematu nie odpuszczam. O efektach poinformuję, 73! Łukasz SQ8MXP
 
SP5OSP
SR8NLU to WX3in1. Słabiej dekoduje. Czasami to kwestia dewiacji jaka wychodzi z twojego nadajnika. Co innego SR8NDU który jest na APRXie który posiada większą możliwość dekodowania zbyt głośnych i zbyt cichych sygnałów. Jeżeli ktoś ma ochote postawić Digi lokalne np: na Północy Lubelskiego Województwa to oferuje swoją pomoc
Michał SP5OSP 73!
 
SQ8MXP
Dodam tylko po roku, że temat przeszedł pozytywnie dopiero po zmianie radiotelefonu, na Baofengu nie chciało to ruszyć, skutecznie coś wycinało z modulacji sygnały. Tak przypuszczam, dopiero po zmianie radia na MC2100 udało się spiąć całość i pracowała, lecz niekiedy się wieszał układ od Vox podtrzymując nośną po zakończeniu nadawania ze strony telefonu, tym samym porzuciłem projekt korzystając z wersji GSM.
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.21
17,752,398 unikalne wizyty