Zobacz temat
 Drukuj temat
Odnowienie licencji - pytania
SQ8MXP
Witam wszystkich, jako, że od mojego pierwszego postu na tym forum mija już 10 rok Smile ach! jak ten czas szybko upływa, to i za jakieś 8 miesięcy kończy mi się wydana przez UKE licencja. Jeszcze wtedy zrobiłem sobie licencję "D" czyli 2m i 70cm. Wiem natomiast, że były w związku ze zmianami prawnymi, regulacje w typach kategorii licencji. Teraz mam pytanie, jak mam zrobić (prócz zwrócenia się z tym do UKE) by zachować licencję, gdy już mojej kategorii niema? czy automatycznie "dostaję" nowe pasma do pracy gdy wymienię? jak to koledzy jest? przepraszam za tak laickie pytania, ale doprawdy, nie wiem, a powoli odbudowuję swój radioshack po długim czasie, uzbroiłem się już w radiostacje UHF i VHF, radio R311 do nasłuchu głównie 80m i 40m, muszę naprawić antenę dachową bo jest gdzieś awaria na wtyku, i będę z grubsza gotowy do pracy. Pozdrawiam, 73! SQ8MXP Łukasz
 
sp8ab
Witaj Łukasz
To zależy jakiej kategorii masz świadectwo operatora. Z tego co piszesz wnioskuję, że jest to świadectwo klasy D, które uprawnia do ubiegania się o pozwolenie kat. 3. Więcej informacji znajdziesz na stronie UKE.
http://uke.gov.pl...rskie-4266
73! Andrzej SP8AB
 
SQ8MXP
Witam Panie Andrzeju!, tak jak mówiłem na komunikacie, teraz już wszystko (mam nadzieję) rozumiem, tak czy inaczej wizyta w UKE jest nieodzowna. Generalnie strasznie ciężko coś wyszukać mi na stronie Urzędu, aczkolwiek, jak już jest dokument, to wyjaśnia obszernie problem. Tak czy inaczej, dziękuję i 73! Łukasz SQ8MXP
 
SQ8MXR
Ja już swoją licencję odnowiłem Wink Nie ma co jeździć do uke tylko wysłać dokumenty pocztą do Warszawy.
st69.static.bikestats.pl/u399y2018v3.gif
 
http://sq8mxr.xon.pl
sp8ufm
Witam serdecznie!

Czasy się zmieniły i wniosek o wydanie licencji składa się drogą elektroniczną poprzez portal PUE. Wszystko ładnie się generuje, jedynie co to trzeba wypełnić wniosek drogą elektroniczną, załączyć PDF z potwierdzeniem wpłaty 82 zł, podpisać elektronicznie i kliknąć WYŚLIJ.

Dzisiaj właśnie tak zrobiłem, gdyż 2 października minie 10 lat od wydania obecnej licencji.

I tutaj mam pytanie - ile REALNIE czeka się na nową licencję? Na stronie UKE jest napisane, że do 6 tygodni. A jak jest naprawdę?
Pozdrawiam
Tomek SP8UFM
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.57
17,752,379 unikalne wizyty