Zobacz temat
 Drukuj temat
Zgłoszenie instalacji antenowej
sp8gol
Witam kolegów,
Zamierzam powiesić antenę typu dipol na działce. Proszę kolegów o informację czy Wydział Ochrony Środowiska UM Lublin przyjmuje zgłoszenie wyłącznie na ich formularzu OŚ-024-04 (https://bip.lubli...1,ver.html) czy można użyć Arkusza Dionizego? Dopiero co złożyłem deklarację członkowską w PZK i zdaję sobie sprawę, że znalezienie się w "systemie" może chwilkę potrwać, więc jeżeli któryś z kolegów mógłby mi przesłać aktualną wersję Arkusza to znacznie przyspieszyłoby to rozpoczęcie pracy na KFSmile
Z góry dziękuję za informację,

73, Robert SP8GOL
 
sp8gol
Witam,
Dzisiaj złożyłem w Wydziale Ochrony Środowiska UM Lublin ul. Zana 38 Formularz Zgłoszenia Instalacji. Korzystałem z Arkusza Dionizego ver. 4.2, do którego uzyskałem dostęp na stronie głównej PZK w dziale Download. Należy wcześniej zadzwonić do sekretariatu i upewnić się, czy możliwe jest opłacenie na miejscu opłaty skarbowej w wysokości 120 zł. Niestety czasami Panie nie mają odpowiednich drukówShock. Bez problemu w sekretariacie przyjęto Zgłoszenie z Danymi wyposażenia stacji amatorskich. Dodatkowo załączyłem kopię Raportu/Analizy wraz z Danymi i Ocenami, której oryginał zawiozłem później do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej (ul. Pielęgniarek 6). Warto poprosić o potwierdzenie złożenia Zgłoszenia (pieczątka na kopii), gdyż wymagała tego ode mnie WSSE (a dokładnie sekretariat).
Pozostało mi tylko dostarczenie Raportu/Analizy do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska na ul. Obywatelskiej 13 oczywiście wraz z potwierdzeniem złożenia Zgłoszenia. Uczynię to najszybciej jak to możliwe.
Wydział Ochrony Środowiska poinformował mnie, że mam czekać na pismo informujące o przyjęciu zgłoszenia, chyba że będę wzywany na wyjaśnienia.
Będę Kolegów informował o kolejnych krokachWink

73, Robert SP8GOL
 
SQ8MXS
Robert a możesz powiedzieć po co to wszystko robiłeś ? Bo jakoś nie bardzo rozumiem co sprowokowało Cię do tego aby zgłaszać rozwieszenie dipola do tych wszystkich organów ....... i jak widzę jeszcze masz zamiar wnieść opłatę 120 PLN (a może już to zrobiłeś ?)

Pozdrawiam
Marek SQ8MXS
MxS
 
sp8gol
Witaj Marku,
Tego wymaga obowiązujące prawo (w przypadku gdy równoważna moc promieniowana izotropowo wynosi nie mniej niż 15 W), ale to zapewne wieszSmile
A tak na serio, to nie było jakiegoś szczególnego powodu. W przyszłości chciałbym postawić maszt wolnostojący i poprzecieram trochę szlaki. Łatwiej też będzie z sąsiadamihejka

Pozdrawiam,
Robert SP8GOL
 
SQ8MXS
ok, tak tylko pytam bo mi z arkusza Dionizego przy moich antenach nigdy nie wyszło więcej niż 15W EIRP dlatego nie wykonywałem nigdy zgłoszenia.

Ważne że szlaki przetarte. Powodzenia.

Marek SQ8MXS
MxS
 
sp8gol
Witam,
Dzisiaj otrzymałem listem poleconym informację z Wydziału Ochrony Środowiska UM Lublin
o zarejestrowaniu zgłoszenia instalacji antenowej. Data zarejestrowania zgłoszenia
to 18.01.2019, a więc 8 dni po złożeniu zgłoszenia. Całkiem miłoWink
Cała procedura wyglądała na bardziej skomplikowaną niż się okazało. Spotkałem się
z przychylnością i dużą uprzejmością urzędników.
Jeżeli któryś z Kolegów chciałby więcej informacji na ten temat, to służę pomocą.

73, Robert SP8GOL
 
sp8gsc
Przydatny temat na forum. Może i ja coś postawię na działce (której na razie nie mam).
Jak juz dipolek zawiśnie to warto wstawić zdjeęcie. A może z czasem urośnie jakis maszt antenowy z obracanymi antenami?
73 Krzysztof
73 Krzysztof
 
http://sp8gsc.pzk.pl
sp8gol
Dipolek właśnie co zawisł. Nie jest to niestety jeszcze własna konstrukcja, ale Diamond W8010. Pozostało jeszcze dostrojenie, ale ze względu na warunki panujące na dachu jest to obecnie zbyt ryzykownetak. Zdołałem jedynie od strony garażu poskracać trochę elementy do strojenia, ale na zasadzie zwinięcia, a nie obcinania. Generalnie w moich warunkach (blacho-dachówka) antena stroi się sporo niżej na każdym paśmie - będzie co skracać na wiosnęWink. Ratuję się MFJ-945E i oszukuję transceiver. W załączniku zamieściłem aktualne pomiary (bez 15m) oraz fotkę dipola.

73, Robert SP8GOL
sp8gol dodał/a następującą grafiki:
10m.jpg 20m.jpg 40m.jpg 80m.jpg w8010_1.jpg

Edytowane przez sp8gol dnia 29/01/2019 18:50
 
sp8gol
Na dworze całkiem ciepło, więc postanowiłem trochę podstroić antenę. Nie wyszło idealnie, ale całkiem przyzwoicie się stroi ta antena. Teraz przynajmniej nie muszę używać przedwzmacniacza P.AMP w moim ICOMieWink

73, Robert SP8GOL
sp8gol dodał/a następującą grafiki:
10m_1.jpg 15m.jpg 20m_1.jpg 40m_1.jpg 80m_1.jpg
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.50
17,794,858 unikalne wizyty