Zobacz temat
 Drukuj temat
Program do emisji cyfrowych
sp8ufm
Witam serdecznie!

Chciałbym się zapytać jaki koledzy poleciliby mi do emisji cyfrowych?

Do tej pory udało mi się w miarę ogarnąć MixW3 ver. 3.2.105

No i w miarę przypadł mi on do gustu. Zwłaszcza dzięki świetnemu podręcznikowi opracowanemu przez kol. Wiesława SP8SW.

No, ale może są jeszcze jakieś inne na które warto zwrócić uwagę?

Owszem - znalazłem inne: MixW4, DigiPan, MMTY, MMSSTY, MMVARI, Fldigi, Ham Radio Deluxe, WinTest, WSJT-X. Niemniej, np. Ham Radio Deluxe prosi mnie o podanie informacji o swoim transceiverze, którego nie ma na liście. Posiadam Alinco DX-70.

Wolę się zapytać kolegów o zdanie zanim wydam kilkaset złotych na licencję za program.
Pozdrawiam
Tomek SP8UFM
 
SP8SN
Witam. Widzę, że dyskusja słabo się kręci. Ja polecam Fldigi + Log4OM. Wszystko jest co trzeba. Fldigi nie ma jednak ostatnio popularnego FT8, do tego trzeba np. WSJT-X. Generalnie te, które wymieniłem są darmowe i pracują bardzo dobrze. Fldigi jest ciągle ulepszane przez autora i ma prężnie działające forum - https://groups.io...igi/topics
Pozdrawiam, Robert SP8SN
 
sp8ufm
Dopiero teraz zauważyłem Twój wpis za co przepraszam.

Udało mi się zrobić kilkaset QSO na JTDX. Testowałem również MixW. "Testowałem" tzn. odbierałem transmisje innych stacji emisją BPSK31. Nie wgłębiałem się ten temat, choćby ze względu na zbyt wysoką cenę licencji.

Na chwilę obecną pracuję głównie emisją FT8. Czasami FT4 oraz JT65.

Niemniej FLDIGI nie testowałem. Dziękuję serdecznie za cenną radę. Na pewno skorzystam.
Pozdrawiam
Tomek SP8UFM
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.13
17,752,433 unikalne wizyty