Zobacz temat
 Drukuj temat
SP8AS - Witam
SP8AS
Powracam do szacownego grona krótkofalowców, po ponad 50-letniej przerwie (z krótkim epizodem w latach 1980-81). Parę słów o sobie. Swoje zainteresowania radiotechniką i krótkofalarstwem datują się od czasu, gdy byłem jeszcze uczniem szkoły podstawowej. Wolne chwile spędzałem w klubie LPŻ, (potem oczywiście LOK) przy Krakowskim Przedmieściu, róg Ewangelickiej (wtedy Waryńskiego). Moim nauczycielem i wychowawcą był nieodżałowanej pamięci kierownik klubu Michał Bartnik SP8CP. Tutaj zbudowałem swój odbiornik komunikacyjny, szereg przyrządów pomiarowych i co najważniejsze - dużą biegłość w posługiwaniu się alfabetem Morse'a. Efektem tego była licencja nasłuchowca. Pod okiem starszych kolegów mogłem pracować na klubowej "KAFce". Wracam do krótkofalarstwa kilka lat za późno, ale lepiej późno, niż wcale. Przygotowuję się do wyjścia na pasma. Mam do dyspozycji IComa 718 i historyczną konstrukcję SP5WW z GU-29, aktualnie zawieszam anteny. Moje QTH to Piotrowice, locator KO11fc. Skorzystałem z możliwości wyboru znaku i wybrałem pasujący mi SP8AS. Ciekawe, czy można ustalić do kogo należał w przeszłości ten znak? Jak zdrowie pozwoli, to wybiorę się na najbliższe spotkanie OT. Serdecznie pozdrawiam - 73. Andrzej
 
SQ8RAL
Witam, gratuluję powrotu do grona krótkofalowców i życzę wielu sukcesów na pasmach. Piotrek SQ8RAL
images35.fotosik.pl/1494/83055cd23b551cf1.jpg

---
 
SP8HPC
Wita
Według spisu na 30 listopad 1971 SP4AS Marian Suchożebrski.
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.39
17,782,341 unikalne wizyty